تزیین میز تولد پسرانه را چطور به بهترین شکل انجام دهیم؟

سه شنبه, 06 خرداد,1399

اما به یقین، شکل تزیین میز تولد پسرانه در جشن تولدهای امروزی، تفاوت هایی با شکل تزیینی که در گذشته روی میز تولد انجام می گرفت دارد و به مراتب پیشرفته تر و تاثیرگذارتر شده است. اگر شما نیز مایل به دوره کردن تزییناتی که برای یک میز تولد پسرانه به کار می گیریم، هستید؛ در ادامه با ما همراه باشید.

 

تزیین میز تولد پسرانه

حذف رومیزی

پیش از هر چیزی بهتر است رومیزی را حذف کنید تا نمای بهتری از میز تولد به چشم آید. در نظر داشته باشید که پهن کردن یک رومیزی، به ویژه رومیزی طرح دار باعث می شود که هر آن چیزی که روی میز یا اطراف آن قرار می دهید، کمتر به چشم آمده و اختلاط طرح ها با یکدیگر، باعث کم جلوه شدن آن ها خواهد شد.  در صورتی هم که به هر دلیلی اصرار به پهن کردن رومیزی دارید، حتما از رومیزی تک رنگ و ساده استفاده کنید. به طور نمونه پهن کردن یک رومیزی نقره ای رنگ ساده خالی از اشکال خواهد بود.

 

 

استفاده از چراغ های ریسه ای

چراغ های ریسه ای نیز نقش پررنگی در زیباسازی فضای تولد یا هر جشن دیگری دارد. به همین تناسب بهتر است برای تزیین میز تولد نیز از چراغ های ریسه ای بهره برده و جذابیت فوق العاده ای به این شکل به وجود بیاورید. این چراغ های ریسه ای می توانند در هر جایی از فضای تولد قرار گرفته و ضمن پخش نور، باعث هیجان انگیزتر دیده شدن فضا گردند.
بهترین محل برای استفاده کردن از چراغ های ریسه ای، دور تا دور محیط میز است و می توانید کمی از آن ها را نیز روی سطح میز پخش کرده و به این شکل نورپردازی زیبایی به وجود آورید.

 

 

استفاده از تم تولد

اما در نظر داشته باشید که تم تولد نیز باید پای خود را به تزیین میز باز کند. شما ممکن است در هر جایی از فضای جشن تولد از تم استفاده کرده باشید، به همین ترتیب در مورد میز نیز از آن غافل نشوید. تکه هایی از تزیینات تم تولد که قابل نصب در میز جشن هستند را در این بخش مورد استفاده قرار دهید. حتی می توانید از گیفت های گلدانی کوچک یا استندهایی با سایز متناسب روی میز تولد استفاده کرده و به این شکل همگونی مناسبی میان میز و فضای جشن، ایجاد کنید.

به کار بردن فیگورهای متناسب با تم

در صورتی که تم تولد انتخابی شما، مربوط به یک شخصیت کارتونی است، جای دارد که از فیگور همان شخصیت برای تزیین میز تولد بهره مند شوید. به طور نمونه اگر تم تولد بن تن، بتمن یا مرد عنکبوتی را انتخاب کرده اید، به همان تناسب، فیگور بتمن یا مرد عنکبوتی را روی میز تولد قرار دهید. این می تواند ضمن زیبا ساختن میز جشن تولد، برای بچه ها نیز فوق العاده هیجان انگیز بوده و آن هارا به وجد بیاورد.

 

 

شمع آرایی

معمولا در جشن تولد بچه ها، از شمع آرایی دوری می کنیم، زیرا رفتارهای کودکان می تواند در کنار قرار دادن شمع، خطرآفرین باشد. اما با این همه در صورتی که میز تولد شما دارای ارتفاع قابل قبولی بوده و از محل رقص و اجتماع کودکان فاصله دارد، می توانید از مقدار محدودی شمع آرایی نیز روی آن بهره مند شوید. شمع ها را بیشتر در مرکز میز قرار داده و از جایگذاری آن ها در لبه های میز پرهیز کنید تا دسترسی کودکان به شمع ها کمتر باشد.

گل آرایی

برای گل آرایی فضای کاملا مناسبی دارید و می توانید جای خالی شمع آرایی را با استفاده از گل های طبیعی و مصنوعی مختلف، پر کنید. دقت داشته باشید که در انتخاب رنگ گل ها، به رنگ آمیزی تم تولد انتخابی خود نیز توجه داشته و در همان تناسب به گل آرایی بپردازید. این گل آرایی می تواند به صورت متمرکز روی میز یا به صورت ردیف های گل در اطراف میز و آویزان شده از آن باشد.

 

 

اضافه کردن کاپ کیک، ظرف پاپ کورن و میوه

در نهایت ظرف هایی از کاپ کیک، پاپ کورن و میوه یا هر خوردنی دیگری را روی میز قرار داده و به آن رنگ و لعاب ببخشید. چیدمان این خوراکی ها نیز اهمیت زیادی دارد و توصیه می کنیم که نهایت سلیقه و دقت را در تزیین آن ها به خرج دهید.

 

نظر خود را درج نمایید