تولد دوقلوها

دوشنبه, 19 خرداد,1399

 

برگزاری جشن تولد برای دوقلوها

برنامه ریزی برای جشن تولد کودکان دوقلو می تواند به اندازه جشن تولدشان سرگرم کننده و جذاب و البته چالش برانگیز باشد. البته برگزاری جشن برای دوقلوها صرفا به معنای کار، فعالیت و هزینه های دو برابر نیست. اغلب دوقلوها خصوصا در سنین کودکی ترجیح می دهند که یک جشن مشترک داشته باشند. در کودکی، اکثر دوقلوها دوستان و حتی علایق مشترک و یکسانی دارند، بنابراین نیازی به برگزاری دو جشن مجزا نیست.

شما با برگزاری یک جشن تولد خوب برای فرزندان دوقلویتان می توانید خاطره ای به یاد ماندنی، برای آن ها و همینطور برای مهمانان که این جشن تولد میتواند برای آنها بسیار خاص و جذاب باشد، رقم بزنید.

ایده های جشن تولد دوقلوها

در اینجا ایده هایی برای جشن تولد دوقلو ها که می تواند از آنها استفاده کنید:

 • ترکیبی از رنگ های مورد علاقه هر دو را در تزیینات جشن استفاده کنید.
 • خوراکی ها و دسر های مورد علاقه هر دو را فراهم کنید، نیازی ندارید که دو میز تولد داشته باشید، می توانید تنها یک میز را با ترکیبی از خوراکی های مورد علاقه هر دو پر کنید.
 • جشن در نظر گرفته شده را می توانید به دوقسمت مساوی تقسیم و هر قسمت را با سلیقه هر یک تزیین کنید.
 • بجای یک کیک بزرگ دو کیک کوچک داشته باشید و هر کیک را متناسب با سلیقه و علاقه هر کدام از دوقلو ها انتخاب کنید، این گونه می توانید کمی هم در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.
 • در دعوت نامه هایتان به اینکه جشن تولد برای دوقلو ها برگزار می شود اشاره کنید، دعوت نامه ها را می توانید با خلاقیت خودتان طراحی و هزینه کم تری بپردازید.
 • فوت کردن شمع‌های کیک تولد قطعاً یک فعالیت سرگرم کننده برای دوقلوهای شما خواهد بود؛ و شما می‌توانید از این لحظه خاص یک خاطره خوب برای فرزندانتان بسازید، برای فوت کردن شمع تولد می توانید:
  • دو کیک تولد کوچک با تم های مورد علاقه هر کدام از دوقلوها را جایگزین یک کیک تولد بزرگ کنیدکه هر کدام شمع کیک خود را فوت کند.
  • اگر تصمیم دارید تنها یک کیک تولد داشته باشید می‌توانید به‌جای شمع‌های معمولی، شمع‌های فشفشه‌ای روی کیک بگذارید تا دوقلوها به نوبت تلاش کنند آن را خاموش کنند.
   تم تولد دوقلوها

برای انتخاب تم تولد باید علایق هر دو کودک را در نظر بگیرید، معمولا انتخاب تم تولد برای دو قلو های هم جنس راحت تر است و در صورت یکی بودن سلیقه آنها یک تم مشترک برای هر دو انتخاب کرد، ولی برای دوقلو های دختر و پسر این کار کمی دشوار است و باید برای هر کدام تم دخترانه و پسرانه در نظر گرفت.

البته نکته دیگر اینکه تم های تولدی وجود دارد که هم میتوان برای جنسیت دختر و هم پسر بکار برد؛ مثلتم تولد باب اسفنجی –تم تولد رنگین کمان – تم تولد مینیون – تم تولد میکی موس و تم های خالدار که براحتی میتوان یکی از این تم های جذاب را انتخاب کرده و برای تولد دوقلو ها با هر جنسیتی بکار برد.

اما اولین چیزی که شما باید قبول کنید این است که هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد که هر دو حتما باید با هم مطابقت داشته باشند، برای تزیین جشن با دو تم مختلف می توانید میز تولد یا محل برگزاری جشن را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را با یک تم تزیین کنید.

نظر خود را درج نمایید