نحوه برگزاری جشن فارغ التحصیلی

شنبه, 27 اردیبهشت,1399

برنامه ریزی برای جشن فارغ التحصیلی

جشن فارغ التحصیلی - ایده برای جشن فارغ التحصیلی - برنامه ریزی جشن فارغ التحصیلی - نحوه برگزاری جشن فارغ التحصیلی - تزیینات جشن فارغ التحصیلی

1) مشخص کردن تاریخ و زمان برگزاری جشن

قبل از اینکه برای مراسم فارغ ‌التحصیلی خود برنامه‌ریزی کنید باید تاریخ و زمان مناسبی را انتخاب کنید.

 • معمولاً تعطیلات آخر هفته می‌تواند زمان مناسبی برای برگزاری مهمانی باشد و اکثر مهمانان می‌توانند به مهمانی شما بیایند.
 • از آنجایی که بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند بلافاصله بعد از روز فارغ ‌التحصیلی به تعطیلات بروند بهتر است مهمانی را برای چند هفته یا یک ماه بعد از فارغ التحصیلی بگذارید که دوستان و هم کلاسی‌هایتان هم بتوانند در جشن حضور یابند.

2) انتخاب محل برگزاری جشن فارغ التحصیلی

برای برگزاری جشن فارغ التحصیلی مکان مقرری وجود ندارد اما با توجه به تعداد تقریبی افرادی که می‌خواهید به جشن خود دعوت کنید باید مکانی با فضای کافی را برای میزبانی از همه میهمانان خود در نظر بگیرید.

معمولاً اکثر مردم ترجیح می‌دهند جشن فارق التحصیلی خود در خانه خود برگزار کنند و این بهترین گزینه است چرا که لازم نیست هزینه اضافی پرداخت کنید. اگر تعداد مهمانانتان زیاد است و فضای خانه‌تان کوچک می‌توانید روی اقوام و آشنایانتان در این زمینه حساب کنید.

اگر نمی‌خواهید جشن را در خانه کسی دیگر برگزار کنید مکان‌های عمومی مانند رستوران، کافه، سالن و … نیز می‌توانند مکان‌های مناسبی برای برگزاری جشن شما باشند.

3) دعوت از دوستان و آشنایان

می‌توانید جشن فارق التحصیلی خود را تنها با چند نفر از نزدیک‌ترین دوستان خود برگزار کنید. و یا یک مهمانی بزرگ برگزار کنید و از همه اقوام و آشنایان نیز در جشن خود دعوت کنید. در هر صورت بهتر است ابتدا یک لیست از مهمانان خود تهیه کنید که در آخر کسی از قلم نیافتد.

برای دعوت از مهمانان خود نیز به دلخواه خود و بر حسب بودجه‌ای که دارید می‌توانید برایشان دعوت نامه بفرستید و یا تنها از طریق تماس تلفنی و یا به صورت آنلاین از طریق شبکه‌های اجتماعی مهمانان خود را به جشن دعوت کنید.

دعوت از مهمانان را به لحظات آخر موکول نکنید و سعی کنید حداقل از یک هفته قبل از برگزاری جشن آن‌ها را از برگزاری جشن خود آگاه کنید.

 
 

4) تهیه یک لیست از خوراکی‌های جشن فارغ التحصیلی

یک مهمانی خوب بدون غذا و نوشیدنی کامل نیست. بهتر است که از قبل از برگزاری جشن یک لیست از خوراکی‌ها و غذاهایی که می‌خواهید در جشن سرو شود تهیه کنید.

 • علاوه بر غذای اصلی بهتر است برخی از انواع پیش غذا و دسر را نیز در نظر بگیرید.
 • منوی غذای خود را ساده نگه دارید؛ به جای غذاهای سنتی که هزینه بر هستند و سرو کردنشان نیز دشوار است می‌توانید به سراغ انواع مختلف فینگر فود و غذاهای انگشتی مثل همبرگر، مینی ساندویچ‌ها، انواع کرپ رول، انواع اسنک و … بروید. امروزه فینگر فودها تنوع بالایی دارند و می‌توانید با تهیه یا سفارش چند نوع متفاوت فینگر فود سلیقه غذایی متفاوت همه مهمانان را پوشش دهید، به جذابیت میز غذای خود نیز بیفزایید و از همه مهم‌تر در هزینه هایتان نیز صرفه جویی کنید.
 • این یک اتفاق مهم در زندگی شما است پس با تهیه یا سفارش کیک فارغ التحصیلی متناسب با موضوع جشن خود شیرینی این روز را دو چندان کنید.
 • علاوه بر کیک در صورت دلخواه می‌توانید دسرهای دیگر مثل بستنی، شیرینی، کاپ کیک، کوکی و … نیز سرو کنید.
 • برای راحتی در پذیرایی از مهمانان بهتر است یک میز را به شکل بوفه در قسمتی از مهمانی قرار دهید و روی آن را با انواع غذای و دسرهای مختلف بپوشانید تا هر کس هر کدام را که خواست انتخاب کند.
 • برای تزیین خوراکی‌ها به راحتی می‌توانید در منزل و با کمک مقوای مشکی و خلال دندان تاپرهایی به شکل کلاه فارغ التحصیلی درست کنید و آن‌ها را در کنار خوراکی‌ها بگذارید تا به زیبایی میز شما بیفزاید.
 • سعی کنید برخی خوراکی‌ها را متناسب با موضوع جشن تزیین کنید که ظاهر جالب‌تری به میز غذای شما بدهد. به عنوان مثال می‌توانید کوکی‌هایی به شکل کلاه فارغ التحصیلی درست کنید؛ یا ساندویچ‌ها را به شکل لوح فارغ التحصیلی با روبان گره بزنید.

گالری تصاویر خوراکی‌های جشن فارغ التحصیلی

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5) تزیینات و فعالیت‌های جشن فارغ التحصیلی

جشن فارغ التحصیلی مثل سایر مناسبت‌ها از قبیل جشن تولد و جشن سالگرد ازدواج نیاز به تزیینات آنچنانی یا یک تم خاص ندارد؛ فقط کافی است چند مورد را به جشن خود اضافه کنید که حال و هوای جشن را به خود بگیرد و از سادگی در بیاید. می توانید از ایده‌های زیر برای تزیین جشن خود الهام بگیرید.

 • می‌توانید تعدادی از عکس‌های خود در دوران تحصیل از اولین روز ورودتان به مدرسه تا اخرین روزی که در دانشگاه تحصیل کرده‌اید را جمع آوری کنید و از آن‌ها به شکل ریسه برای تزیین دیوار و قسمت‌های مختلف جشن استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک دیوار را در نظر بگیرید و عکس‌ها را به شکل عدد سال فارغ التحصیلی به دیوار بچسبانید.
 • استفاده از بادکنک‌ها و نوارهای رنگی می‌تواند به جذابیت جشن شما بیفزاید پس حتماً استفاده از آن‌ها را برای تزیین جشن خود در نظر بگیرید.
 • یک جعبه کوچک درست کنید و تحت عنوان جعبه خاطرات آن را در یک قسمت از مهمانی که در دید مهمانان باشد به همراه تعدادی کاغذ سفید و خودکار روی یک میز قرار دهید؛ از مهمانان به خصوص دوستانتان و هم کلاسی‌هایتان بخواهید که خاطرات مشترکی که با شما در طول تحصیل (در مدرسه یا دانشگاه) داشته‌اند را بنویسند و درون جعبه بیندازند؛ این کاغذها را می‌توانید به عنوان یادگار برای خود نگه دارید و سال‌ها بعد با خواندنشان دوباره خاطرات دوران تحصیلی‌تان را به یاد آورید.
 • گرفتن عکس یادگاری با دوستانتان را فراموش نکنید. برای ثبت تصاویر به یادماندنی از این روز می‌توانید از ایده‌هایی مثل استفاده از بنرهای زیبا و متناسب با موضوع جشن برای تزیین پس زمینه، قاب عکس‌های بزرگ مثل اینستاگرام، یا المان‌هایی مثل کلاه و لباس فارغ التحصیلی بهره بگیرید و عکس های جالب و خاطره‌ انگیزی از این روز برای خود ثبت کنید. از آنجایی که ممکن است خودتان نتوانید از همه وقایع جشن خود عکس بگیرید بهتر است یک نفر را برای عکاسی از جشن خود در نظر بگیرید تا خیالتان از ثبت کامل همه وقایع جشن راحت باشد.
نظر خود را درج نمایید