نحوه برگزاری مراسم ازدواج در کشور های مختلف دنیا

ازدواج سنتی است که تقریبا تمام کشورها آن را انجام می دهند.مراسم عروسی در کشورهای مختلف با سنت های خاصی برگزار می شود.جالب است بدانید که عروس و دامادهای ملل دیگر چگونه این روز مهم را سپری می کنند. آداب و رسوم های مراسم ازدواج در دنیا ، متفاوت است برخی شیرین هستند، برخی گیج کننده اند و تعدادی نیز عجیب و غریب .

مراسم ازدواج در دنیا

همانطور که می دانید از زیباترین اتفاقات زندگی هر کس مراسم ازدواج و عروسی اوست. خصوصا هنگامی که عروس و داماد در جمع دوستان و خانواده بهترین روز زندگی شان را در میان گل های زیبا و موسیقی و خوراکی های خوشمزه جشن می گیرند ، اینها مقدمه ای بود تا در این بخش میخواهیم به رسم و رسومات جالب و شاید عجیب مراسم ازدواج در کشورهای مختلف دنیا بپردازیم.

مراسم ازدواج در دنیا

سنت های عجیب ازدواج در کشورهای مختلف

آداب و رسوم جالب و عجیب روز عروسی و مراسم ازدواج در کشورهای مختلف دنیا

آمریکا

اگر میخواهید تصویر همسر آینده خود را در رویا ببینید نان شوری را که توسط یک زوج خوشبخت میانسال یا مادربزرگتان تهیه شده را بخورید در اینصورت میتوانید امیدوار باشید که همسر آینده خود را در خواب ببینید این کاری است که یک دختر یا پسر امریکایی انجام می دهد.

مکزیک

در مکزیک هنگام عقد مهمانان گردا گرد عروس و داماد حلقه ای به شکل قلب درست می کنند و با یک روسری بزرگ شانه عروس و داماد را به هم می بندند زیرا معتقدند این کار سبب می شود که زندگی مشترک نتواند آنها را از یکدیگر جدا کند.

مراسم ازدواج در مکزیک

آداب و روسوم جالب مکزیکی ها در مراسم ازواج

آداب و رسوم مراسم ازدواج در سراسر دنیا

کنگو

عروس و داماد های کنگویی باوجود اینکه اغلب با شور و پس از انتظارهای طولانی ازدواج می کنند در مراسم هیچیک مجاز به لبخند زدن نیستند. اگر این کار را بکنند یعنی درمورد ازدواج جدی نیستند.

هند

در هند ، عروس در جشن عروسی انگشتر الماس به انگشت می کند زیرا هندی ها معتقدند الماس موجب دور شدن نیروهای شر ، آتش، مارها، بیماری ها، دزدان و ... از زندگی زوج جوان می شود.در جشن عروسی در هند شیرینی ، نماد شیرینی زندگی ، پول نماد رفاه و راحتی و تخم مرع نماد باروری می باشد . در انتهای جشن عروسی برادر داماد برای دفع بلا و شر از زندگی آنها روی سر زوج جوان گلبرگ گل می ریزد.

فرانسه

خبر خوب:عروس و دامادهای فرانسوی پس از ازدواج طبق رسوم شکلات و نوشیدنی می خورند.

خبر بد:آن ها باید این ها را از یک کاسه توالت مصرف کنند.

ازدواج در فرانسه

سنت و رسوم فرانسوی ها برای ازدواج

مراسم ازدواج در فرهنگ های مختلف دنیا

مراکش

جشن عروسی در مراکش در فصل پاییز که فصل برداشت محصول و نماد خوشبختی و رفاه است ، برگزار می شود . در این کشور مرسوم است که برای تزیین جشن عروسی از رنگ زرد و سبز استفاده شود زیرا بیشتر عروس و دامادها معتقدند رنگ سبز نماد خوشبختی است و شیطان از رنگ زرد روشن می ترسد. حاضرین در مراسم عروسی برای اینکه به زندگی عروس و داماد برکت ببخشند موهای عروس را با سکه تزیین می کنند و یا به زوج جوان سکه طلا هدیه می کنند.

فیجی

در فیجی برای خواستگاری باید داماد برای پدرزن آینده خود دندان نهنگ را بعنوان هدیه ببرد.

موریشس

در تمامی کشورها معمولا دخترهای دم بخت خود را لاغر می کنند اما در کشور موریشس از این خبرها نیست. این دخترها باید برای باب میل بودن همسر خود چاق باشند. که این چاقی بنوعی بیانگر ثروتمند بودن و تغذیه خوب است. خانواده عروس از یک زن خوشبخت درخواست میکنند که به منزل آن ها آمده و روی صندلی مخصوص در کنار عروس بماند تا به خانه بخت برود.

ازدواج در موریشس

چاق شدن عروس ها از آداب ازدواج در کشور موریشس

سنت و رسوم عجیب و غریب در جاهای مختلف دنیا

آلمان

تمیزکاری اولیه زوج آلمانی با هم باید از جمع کردن شمع های انداخته شده روی زمین که توسط مهمانان و برای دور کردن ارواح شیطانی انجام شده صورت گیرد. آن ها با هم کار می کنند تا بتوانند از پس هر چالشی بر بیایند.

عروس و دامادهای فراری انگلستان

قرن ها پیش انگلستان ازدواج زوج های 21 به بالا را محدود کرد اما این کار عاشقان را متوقف نساخت و آن ها به اسکاتلند می رفتند و در آنجا ازدواج می کردند. اکنون روستای گرنتا گرین برای زوج هایی است که مایل به گریختن با یکدیگر هستند. در یک مراسم دیگر ، دوست های صمیمی داماد باید آرایشگر او باشند و یک موزر برداشته و صورت داماد را شیو کنند ؛ اما رسم خوبی که دارند این است که مادر زن داماد باید به او بادام و عسل بخوراند.

عروس و دامادهای فراری انگلستان

آداب و رسوم ازدواج در کشورهای مختلف

آداب و رسوم عجیب ازدواج در دنیا

گوآتمالا

والدین داماد در گواتمالان مثل مهمانان می توانند هر کاری که می خواهند انجام دهند حتی شکستن وسایل و مرسوم است که وقتی عروس و داماد از راه می رسند مادر داماد یک ظرف سرامیکی سفید پر شده از غلات را بشکند که رفاه را به زوج هدیه دهد.

لبنان

در لبنان جشن عروسی با رقص و موسیقی و جیغ و فریاد خوشحالی در هر دو خانه عروس و داماد همراه است. و درنهایت وقتی آن ها عروس و داماد را میبینند گل میریزند.

اسکاندیناوی

درکشور اسکاندیناوی رسم است که یک کیک بزرگ به نام کرنسه کیک سرو شود. این کیک از از حلقه های کیک بادام یخ زده تهیه شده تا کیک شکل مخروطی به خود بگیرد.قبل از مراسم یک نوزاد را در تخت زوجین قرار می دهد که باروری و برکت را افزایش دهد. و پس از مراسم عروس و داماد را با عدس ، برنج و نخود فرنگی حمام میکنند. عروس تاجی از طلا و نقره را بر سر می گذارد که از آن سحر آویزان شده است و هنگامی که او حرکت می کند این سحرها صدای ارواح شیطانی را می شکند.

مراسم ازدواج در اسکاندیناوی

رسوم جالب مراسم ازدواج در اسکاندیناوی

نظر خود را وارد نمایید.