نکات مهم تزیین تولد دخترانه که باید بدانید

دوشنبه, 05 خرداد,1399

نکات مهم تزیین تولد دخترانه

همان طور که گفته شد، تزیینات تولد برای دختران و پسران متفاوت است و شما می توانید از تم های مختلفی جهت تزیین خانه برای تولد استفاده نمایید. اگر قصد برگزاری تولد برای یک دختر خانم را دارید، بهتر است به این‌ نکات در تزئین تولد دخترانه توجه نمایید:

تزیین تولد دخترانه

سن

یکی از اولین مواردی که در تزیین تولد دخترانه باید به آن توجه نمایید، سن صاحب تولد است، چرا که تم های مختلفی وجود دارند که هر کدام متناسب با یک سن و سال است. اگر سن صاحب تولد کم است تم های کارتونی بیشتر پاسخگو خواهد بود و از سوی دیگر می توانید برای دختران بزرگ تر، از تم های خانمانه تری استفاده نمایید.

 

رنگ

انتخاب رنگ در تزیین تولد دخترانه بسیار مهم است. چه بخواهید و چه نخواهید، برخی از رنگ ها را می توانیم خاص دختر خانم ها بدانیم. مثلا اگر می خواهید یک فضای رویایی بسیار زیبا ایجاد نمایید، می توانید از رنگ های صورتی، گلبهی، یاسی و بنفش با ترکیب رنگ نقره ای و سفید استفاده نمایید. البته رنگ های دیگری هم وجود دارند که می توانید از آن ها بهره بگیرید، اما بدون تردید این رنگ ها انتخاب های بهتری هستند. البته به شما پیشنهاد می کنیم حتما سلیقه صاحب تولد را نیز در انتخاب رنگ در تم تولد در نظر بگیرید.
علاوه بر موارد فوق، اکنون لازم است تا با مواردی که در برگزاری جشن تولد نقش بسیار مهمی ایفا می کنند، آشنا شوید:

ریسه ها

یکی از مهم ترین مواردی که در برگزاری جشن ها و در تزیین تولد دخترانه باید به آن توجه کنید، ریسه ها هستند. ریسه ها که در انواع و اقسام مختلفی تولید می شوند، می توانند به خوبی و به زیباترین شکل ممکن به تزئین فضا کمک کنند. ریسه های براق، ریسه های کاغذی، ریسه های بلند و کوتاه و سایر ریسه ها، هر یک می توانند در کنار تم های تولد، چون تم تولد ماشا و … در قسمتی از فضا قرار گیرند و جلوه ای ویژه به اتاق ببخشند. به شما پیشنهاد می کنیم تحت هیچ شرایطی، استفاده از این ریسه ها را از یاد نبرید.

 

بادکنک ها

بادکنک ها، برای زیباسازی فضا اهمیت بسیاری دارند. چرا که اولا در رنگ های مختلفی تولید می شوند و دست شما را برای انتخاب باز می گذارند، دوما اینکه می توانند به شکل های مختلفی در جای جای فضای مد نظر شما قرار گیرند و جلوه جشن تولد را به بی نظیرترین شکل ممکن نمایش دهند. البته اگر از بادکنک های هلیومی که به سقف می چسبند استفاده کنید، می توانید تزئین تولد دخترانه را بهتر صورت دهید.

 

انتخاب ظرف های پذیرایی

مورد دیگری که در برگزاری جشن های تولد، چه دخترانه و چه پسرانه باید مد نظر قرار دهید، انتخاب ظرف های پذیرایی است. توجه داشته باشید که این ظرف ها اغلب روی میز قرار می گیرند، لذا در چیدمان فضا و زیباسازی آن بسیار تاثیرگذار خواهند بود. پس بهتر است این ظرف ها را درست متناسب با تم انتخابی خود برای جشن تولد برگزینید تا ضمن پذیرایی از مهمانان، جلوه فضای تولد را به خوبی حفظ نمایید.

 

نورپردازی

نورپردازی در جشن ها بسیار مهم هستند. شما برای برگزاری جشن های تولد انتخاب های جذابی پیش روی خود دارید و آن ها استفاده از ریسه های نوری، گوی های پخش نور و از این دست موارد است که می توانید در قسمت های مختلف فضای برگزاری جشن قرار داده و یک نورپردازی حرفه ای را خلق کنید.

 

چیدمان میز پذیرایی

میز پذیرایی اغلب در گوشه ای از فضای جشن قرار می گیرد و روی آن خوراکی های مختلف، نوشیدنی های رنگی و البته ظرف های پذیرایی قرار می گیرد. برای آنکه نظم فضا حفظ شود، حتما به شیوه ای که این اقلام را کنار هم میچینید، توجه داشته باشید. ضمنا، بهره گیری از میوه آرایی و گل آرایی روی این میز می تواند به تزئین تولد دخترانه کمک شایانی نماید.

 

همان طور که گفته شد، برای تزئین تولد دخترانه، شما می توانید همان راه هایی را پیش بگیرید که برای برگزاری هر جشن تولدی انتخاب می کنید. اما آنچه که مهم است، انتخاب رنگ و تم متناسب با دختر خانم ها است؛ هرچه لطافت تم انتخابی بیشتر باشد، فضای دخترانه تری را ایجاد خواهید نمود.

نظر خود را درج نمایید