۵ ترفند برای ماندگاری بیش تر بادکنک هلیومی

پنجشنبه, 08 خرداد,1399

 

 بادکنک تم تولد صورتی

بادکنک تم تولد صورتی

 

ماندگاری بادکنک هلیومی لاتکس

این بادکنک ها وقتی با گاز هلیوم پر می شوند، فوق العاده به نظر می آیند. البته برای استفاده از آنها در جشن های خود لازم است با ایده ای مناسب آنها را به زیبایی تزیین کنید. از آنجایی که بادکنک های لاتکس منافذ اش زیاد است، از لحظه ای که آن را با گاز پر می کنید شروع به نشت کردن می کند.

بادکنک آبنباتی مارپیچ سبز
بادکنک آبنباتی مارپیچ سبز

ماندگاری بادکنک هلیومی فویلی

بادکنک های فویلی وقتی با گاز هلیوم پر می شوند مدت زمان زیادی برای شما می مانند و روز ها و بعضی مواقع هفته ها روی هوا شناور هستند. بنابراین می توانید یک روز قبل از مهمانی یا در ابتدای تدارکات مهمانی خود این بادکنک ها را پر کنید. این به این دلیل است که موادی که در ساخت این بادکنک ها به کار برده شده است اجازه نمی دهد گاز هلیوم به سرعت بادکنک های لاتکس، از آن خارج شوند. مدت زمان بالا ماندن این بادکنک ها، بسته به اندازه و شکل آن، متفاوت است. اما متداول ترین نوع بادکنک فویلی به قطر ۱۸ اینچ، حدودا ۳ تا ۵ روز مثل روز اول باقی می ماند! بادکنک ها با اشکال جذاب تر، معمولا در سایز بزرگتری هستند و می توان آنها را با هلیوم بیشتری پر کرد که هفته ها و برخی مواقع حتی ماه ها، در هوا می مانند، هر چند کمی از ارتفاع آنها کم می شود.

5 ترفند برای ماندگاری بیش تر بادکنک هلیومی
5 ترفند برای ماندگاری بیش تر بادکنک هلیومی

۵ ترفند برای ماندگاری بیش تر بادکنک هلیومی

۱-دور نگه داشتن از حیوانات خانگی:

اگر شما با حیوانات خانگی زندگی می کنید، بادکنک هلیومی خود را در مکانی دور از دسترس حیوانات قرار دهید. حیوانات بادکنک را به شکل وسایل بازی می بینند و به سمت آن ها می روند.زمانی که گربه شما بازیگوشی می کند، بادکنک به همراه نخش را مانند توپ می بیند و با آن بازی می کند و باعث ترکیدن بادکنک می شود.

5 ترفند برای ماندگاری بیش تر بادکنک هلیومی
5 ترفند برای ماندگاری بیش تر بادکنک هلیومی

۲- دور نگه داشتن از نور خورشید و گرما:

بادکنک خود را به دور از نور خورشید و در محیطی خنک نگه دارید. با این کار می تواند تاثیر بسزایی بر دوام بادکنک داشته باشید. برای بادکنک های فویلی سعی کنید آنها را در محیطی با دمای ثابت نگه دارید.

۳-نگهداری هوشمندانه:

زمانی که شما مهمانی و جشن های پشت سر هم دارید و میخواهید بادکنک هلیومی کیفیت خود را حفظ کند و دوباره مورد استفاده قرار بگیرد، میتوانید آن را در پلاستیک و یا پاکت های مخصوص بگذارید، به شرطی که اینقدر تنگ نباشند که به بادکنک فشار بیاورند.

5 ترفند برای ماندگاری بیش تر بادکنک هلیومی
5 ترفند برای ماندگاری بیش تر بادکنک هلیومی

۴-استفاده از مایع hi- float:

اگر بادکنک های لاتکس سفارش داده باشید، قبل از اینکه آن ها را با گاز هلیوم پر کنید می توانید از مایع hi-float  که غیر سمی و بدون خطر است در بادکنک لاتکس خشک ریخته و پس از کمی ماساژ آن را باد کنید. این کار موجب می شود عمر بادکنک هلیومی شما تا ۲۵ برابر افزایش پیدا کند. توصیه می شود بادکنک را تا اخرین حد ممکن باد نکنید و همیشه تا اندازه متوسطی به باد کردن ادامه دهید.

۵-حساسیت دمایی:

اگر جشنی و یا مهمانی شما خارج از ساختمان باشد بادکنک ها نسبت به قرار گرفتن در محیط  زودتر گاز خود را از دست می دهند.

 

در آخر میتوان گفت که جنس بادکنک ها میتواند تاثیر بسیار زیادی در ماندگاری گاز هلیومی در آن ها داشته باشد. با توجه به اینکه گاز هلیوم از محفظه های ریز بادکنک خارج می شود پس جنس بادکنک ها تاثیر زیادی بر خروج گاز هلیوم دارد.با توجه به اینکه بادکنک های چینی جنس خوب نیز در بازار موجود است ولی پیشنهاد ما به شما خرید بادکنک هلیومی مکزیکی و تایلندی است.

نظر خود را درج نمایید