خبرخوان

نوشته های وبلاگ '1398' 'آبان'

بهترین جشنواره های دنیا

1- فستیوال پنیر کوپر هیل چرخان درانگلستان

در تعطیلات بهاری در شهر Gloucester ، انگلستان کمی دیوانه می شود! در این فستیوال، شرکت کننده ها، یک چرخ از پنیر گوسفند را که ۹ پوند وزن دارد، در یک تپه ی ۲۹۵ فوتی دنبال می کنند. گفته می شود سرعت این چرخ در جاهایی به ۷۰ مایل در ساعت هم می رسد. هنوز معمای برگزاری پشت این فستیوال مشخص نیست. جالب است بدانید هر ساله در این فستیوال، دست و پاهای زیادی برای رسیدن به چرخ شکسته می شود!

 

2-  فستیوال فانوس Yi Peng تایلند | Yi Peng And Loy Krathong

تایلند بعد از چین مهد برگزاری جشنواره های مختلف می باشد. یکی از این جشن ها فستیوال فانوس  Yi Peng است که در ناحیه تایلند شمالی برگزار می گردد. در طی این جشنواره راهبان دعاهایی را زیر لب می خوانند و نمایش هایی را اجرا می نمایند که بسیار محسور کننده است. رویدادهای حاشیه این جشنواره عبارتند از: راهپیمایی های پر شور مزین به نور، نمایش های موزیکال، ملکه های زیبایی، رقص های سنتی، مسابقات ساخت فانوس، آتش بازی، و انواع و اقسام غذاها که در طی این مراسم طبخ می شود و به فروش می رسد.

زمان برگزاری این جشنواره فانوس تایلند از ۱۲ الی ۱۴ آبان در شهر چیانگ مای است.

نکته مهمی که درباره جشنواره فانوس تایلند باید بدانید این است که این جشنواره در اوایل زمستان برگزار می شود و این که سال به سال بتوانید سردربیاورید درست در چه زمانی برگزار می شود از قصد سفر کردن به این کشور سخت تر است.

 

3- جشنواره موسیقی جاز | New Orleans Jazz Festival

در سرتاسر دنیا جشنواره های موسیقی زیادی برگزار می شود با این حال بدون شک یکی از شناخته شده ترین آن ها جشنواره موسیقی جاز نیواورلئان است. این جشنواره هر ساله در فصل بهار و امسال بین روزهای ۲۷ آپریل تا ۶ می خواهد بود و در آن هنرمندان مشهوری هنرنمایی خواهند کرد، جشنواره موسیقی جاز مطمئنا یکی از بهترین جشنواره های دنیا است.

4- فستیوال هولی در هند

هولی فستیوال معروف رنگ هاست که در هند و در اوایل فصل بهار برگزار می شود. هولی یکی از بهترین جشنواره های دنیا است که در واقع جشن رنگ ها نمادی از پیروزی بر بدی هاست. در این فستیوال، مردم رنگ های مختلفی را به طرف هم می پاشند و رنگ های ترکیب شده با آب را در میان جمعیت و در هوا اسپری می کنند. این فستیوال به قدری مشهور است که هر ساله افراد زیادی از قسمت های مختلف دنیا به هند سفر می کنند تا شروع سال جدید را به سبک هندی ها و همراه آنان جشن بگیرند. هولی فرصت خوبی برای هیجان گم شدن در رنگهای زیباست.

 

5- فستیوال هنری Ágitagueda

Ágitaguedaجشنی زیبا و هنری از چترهای خوشرنگِ که از سال ۲۰۱۲ در شهر آگوئدا پرتغال برگزار می شود. هرسال با شروع شدن این مراسم در ماه جولای، خیابون های شهر آگوئدا، فوق العاده جذاب و دیدنی می شوند. علاوه بر اینکه چترهای رنگارنگ، شهر را تزئین کردند، از عابرین در برابر تابش مستقیم نور خورشید هم محافظت می کنند، انگار شهر دست و پا در آورده و هر جا بروید، با یک چتر رنگی، مراقب پوست شما است.

6- فستیوال روشنایی زمستانی ژاپن | Winter Light Festival

جشنواره نور زمستانی ژاپن یکی از بهترین و زیباترین چراغانی های زمستانی کشور ژاپن به شمار می آید. پارک گیاه شناسی تفریحی نابانا نا ساتو که در شهر کوانا واقع شده، باغ های به دقت تزئین شده و گلخانه های عظیم چشمگیری را به نمایش می گذارد. این پارک در فصل بهار با طیف وسیعی از گل های مختلف، شکوفه ها و درختان آلبالو، از جمله ردیف ردیف گل های لاله، بنفشه های رنگارنگ و عطری و بابونه به طور رنگارنگی مزین می شود. جشنواره نور زمستانی ژاپن از ۲۳ مهر ۱۳۹۷ الی ۱۱ فروردین در کووانا برگزار می شود.

 

7- فستیوال فراری دادن زمستان در مجارستان

در جنوب کشور مجارستان شهری به نام موهاچ وجود دارد که در پایان ماه فوریه در آن فستیوالی با نام فراری دادن زمستان برگزار می شود و مردم این شهر برای رها شدن از سرمای زمستان جشنی برپا می کنند. در طی اجرای این نمایش مردم لباس های سنتی و ترسناک بر تن می کنند و روانه راهپیمایی هایی در طول خیابان می شود و به بهار خوش آمد می گویند.

 

8- فستیوال بین‌المللی دیدار در آسمان مونته پیانا در ایتالیا

یکی از ترستاک ترین فستیوال های جهان که واقعا باید شجاع باشید تا به سمت آن بروید فستیوال بین المللی دیدار در آسمان مونته پیانا در ایتالیا است. در طی این جشن شرکت کنندگان باید ساعات زیادی را در سراسر کوه های آلپ ایتالیا به صورت معلق حرکت کنند. هدف از اجرای چنین نمایشی ادای احترام به سربازان کشته شده در طول جنگ جهانی اول می باشد.

 

9- فستیوال گوجه ‌فرنگی اسپانیا

در آخرین چهارشنبه ی ماه آگوست در اسپانیا جشنواره ای معروف به نام گوجه فرنگی برگزار می گردد. این جشن در نزدیکی شهر والنسیا اجرا می شود و ده ها هزار نفر از سراسر دنیا به این شهر می آیند تا دور هم جمع شوند و ۱۰۰ تن گوجه فرنگی را در حین نبرد خیابانی به سمت همدیگر پرتاب کنند.

 

10- فستیوال برف ساپورو در ژاپن

از دیگر جشن هایی که در کشور ژاپن برگزار می شود فستیوال برف ساپورو است که در آن میلیون ها نفر برای تحسین مجسمه های یخی ساخته شده جمع می شوند. این فستیوال هر ساله در دوم فوریه برگزار می گردد و در کنار آن استوبرد سواری و مسابقات دیگری هم اجرا می گردد. ارتفاع هر کدام از مجسمه هایی که در این جشنواره مشاهده می کنید به ۱۵ متر می رسد و برف هم از مکان های مختلفی نظیر شهر ساپورو به این پارک آورده می شود.

نکات مهم برای شرکت در جشنواره برف ساپورو

  • به خاطر داشته باشید که لباس گرم بپوشید و تمام لوازم حیاتی مورد نیاز در هوای سرد را به همراه داشته باشید.
  • در مراسم رای ‌گیری برای انتخاب بهترین مجسمه‌ های یخی در سوسوکینو شرکت کنید. شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است.
  • تا تاریک شدن هوا در مکان برگزاری جشنواره بمانید تا مجسمه‌های یخی را در حالی ‌که چراغانی شده ‌اند، تماشا کنید. چراغانی مجسمه‌ها در پارک Odori تا نیمه شب و در سوسوکینو تا ساعت ۱۰ شب روشن است.
۱۲- فستیوال بین‌المللی بالن آلبوکورکو در آمریکا

در این فستیوال بین المللی که به مدت ۹ روز در آمریکا برگزار می گردد، بیش از ۵۰۰ بالن هم به آسمان فرستاده می شود. اینکه صبح خودت رو برسونی به محوطه فستیوال و تا غروب و خسته شدن آسمون از میزبانی این همه بالون، یک دل سیر رنگ و شادی رو نگاه کنید، می تواند بهترین تجربه برای هر بازدید کننده ای باشد.

 

11- فستیوال روز مرگ در مکزیک

در اول و دوم ماه نوامبر در مکزیک جشنواره ای با نام روز مرگ برگزار می شود که در طی آن افراد با عزیزانشان تجدید دیدار می کنند. در بیشتر روستاهای سرخپوستی این کشور محراب هایی ساخته می شود که بر روی آن توسط ماریاچی ها رقص و پایکوبی برگذار می شود. البته این شادی برای مرده ها، ریشه در اعتقاد اونها داره و یه جورایی احترام گذاشتن به حساب میاد! زمان برگزاری این فستیوال هم بین تاریخ های ۲۲ اکتبر تا ۲ نوامبر بمی باشد و مردگان به دیدار بستگانشون می آیند. عده ای این جشنواره را ترسناک می دانند اما اینطور نیست چرا که ادای احترامی به مردگان می باشد.

 

12- فستیوال فوجی شیبازاکورا ژاپن

در پارک هیتسوجیاما در ژاپن فستیوالی به عنوان شیبازاکورا برگزار می شود که در طی آن فرشی از گل های زیبا و خوشبو که حدود ۴۰۰ هزار گل در آن وجود دارد در پارک پهن می شود. این جشنواره در فصل بهار و در بین ماه های آوریل تا می نیز برگزار می گردد.

 

13-فستیوال فیل جیپور هند

به طور سالیانه جشنواره ای در شهر صورتی رنگ جیپور برگزار می شود که در آن فیل ها را رنگ آمیزی می کنند و مطابق با آموزش هایی که به آن ها داده اند به اجرای نقش می پردازند. جالب است بدانید که فیل بخشی جدایی ناپذیر از سبک زندگی و فرهنگ ساکنین جیپور است.

این فستیوال معمولا همزمان با جشن رنگ ها یا فستیوال هولی هند برگزار می شود و ترکیب این دو جشن با یکدیگر فضایی رنگارنگ و زیبا ایجاد می کند. جشنواره فیل ها به طور کلی در ساعت ۴ بعدازظهر شروع می شود و تا ۸ شب ادامه پیدا می کند.

گرانترین عروسی جهان با مراسم و سالنی مجلل

دختر یک سرمایه داری نفتی روسیه به تازگی مراسم عروسی اش را برگزار کرده که با توجه به لباس عروس 500 هزار پوندی و کیک 9 طبقه، از آن به عنوان گران ترین مراسم عروسی تاریخ نامبرده می شود.

عکس عروس و داماد و لباس عروس دنباله بلند در مراسم گرانترین عروسی دنیا 

پگرانترین جشن عروسی دنیا در روسیه

عروس پیش از مراسم عروسی به همراه دوستانش در یک مجتمع تفریحی در ماربیا اسپانیا به سر می برد و در آنجا در حال برگزاری آخرین مهمانی مجردی پیش از ازدواج بود. آن ها سپس با یک جت خصوصی به روسیه برگشتند تا مراسم عروسی را برگزار کنند.لباس عروسی مدینه شوکیرووا (Madina Shokirova)، دختر ایلخوم شوکیروف، با انواع جواهرات تزیین و توسط طراحان بریتانیایی طراحی شده که ارزش آن بالغ بر 520 هزار پوند است.

عکس کیک ازدواج گرانترین مراسم عروسی دنیا 

این عروسِ دختر یکی از سرمایه داران بزرگ نفتی روسیه است و یکی از پرخرج ترین مراسم عروسی تاریخ را برگزار کرده است. تعداد مهمانان این مراسم نیز حدود 900 نفر - شامل اعضای خانواده، دوستان و برخی از مقامات روسیه - بود. از داماد اطلاعات زیادی موجود نیست و فقط گفته شده که نامش «سادور» است.

عکس عروس خانم گرانترین عروسی دنیا ، دختر سرمایه دار نفتی روسیه

هزینه های برنامه و سالن و تالار مجلل گرانترین عروسی دنیا 

این عروسی مجلل در هتل لوکس «رادیسون رویال» مسکو برگزار شد. گفتنی است در این هتل، یک سوئیت رئیس جمهوریِ کاملا مجلل و مدرن وجود دارد که قیمت آن 4500 پوند برای هر شب است.بر اساس گزارش ها، همسر مدینه از بستگان رئیس جمهور ازبکستان است. همچنین طول کیک حدود سه متر بود که توسط «رنات آگزاموف» درست شده بود. سالن مراسم نیز توسط انواع گل تزئین شده بود.

علاوه بر این موارد گفته شده که پدر عروس نزدیک به 386 هزار پوند فقط برای سرگرم کردن مهمان ها هزینه کرده است. بر اساس شنیده ها، ایلخوم شوکیروف صاحب لوکس ترین هتل تاشکند، پایتخت ازبکستان، و همچنین چند هتل در روسیه است

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

التون جان 70 ساله شد

سر التون هرکول جان (Elton John)، با نام اصلی رجینالد کنت دوایت، زاده 25 مارس 1947، خواننده، پیانیست و 

آهنگساز انگلیسی است. او از سال 1967 با برنی تاپین ترانه سرا همکاری کرده و تاکنون بیش از 30 آلبوم خلق کرده اند. التون جان در دوران فعالیت پنج دهه ای خود بیش از 300 میلیون نسخه فروش داشته

 

و این امر وی را به یکی از پرفروش ترین خواننده های دنیا تبدیل کرده است. او بیشتر از 50 بار در فهرست چهل آهنگ برتر قرار گرفته: هفت بار پیاپی آهنگ شماره یک آلبوم های ایالات امریکا 58 بار در فهرست 40 آهنگ برتر بیلبورد، 27 بار در فهرست 10 آهنگ برتر، 4 بار آهنگ شماره 2 و نه بار آهنگ شماره یک. برای 31 سال پیاپی (از 1970 تا 2000) او دست کم یک آهنگ در فهرست 100 آهنگ برتر بیلبورد داشت.

 

تک آهنگ او با نام «شمعی در باد 1997» که به یاد پرنسس دایانا بازنویسی شد، بیش از 33 میلیون نسخه در سراسر دنیا فروخت و هنوز هم پر فروش ترین تک آهنگ در تاریخ جدول تک آهنگ های بریتانیا و کشور کشور کشور کشور ایالات امریکا است. او آهنگسازی و تهیه کنندگی موسیقی نیز انجام داده و گهگاهی بازیگری نیز کرده است. وی از سال 1976 تا 1987 و از 1997 تا 2002،

 

صاحب باشگاه فوتبال واتفورد بود. جان رئیس افتخاری دائمی باشگاه است و در سال 2014، جایگاهی به نام خودش در استادیوم این باشگاه داشت. او که در منطقۀ پینر لندن بزرگ شده است در کودکی نوختن پیانو را آموخت و در 1962 گروه Bluesology را تشکیل داد.

 

جان همکار ترانه سرای خود، برنی تاپین، را در 1967، زمانی که هر دو به یک اگهی جذب ترانه سرا پاسخ دادند، ملاقات کرد. تا دو سال، انها برای دیگر هنرمندان، از جمله لولو، ترانه می نوشتند و جان به عنوان موزیسین دوره ای برای هنرمندانی از قبیل Hollies و Scaffold کار می کرد. در سال 1969، اولین آلبوم او با نام Empty Sky منتشر شد.

 

در 1970، تک آهنگ Your Song از دومین آلبومش، Elton John، در انگلیس و کشور ایالات امریکا در فهرست ده آهنگ برتر قرار گرفت و اولین موفقیت وی را رقم زد. بعد از چند دهه موفقیت تجاری در جدول های فروش، جان با آهنگسازی برای «شیر شاه» (فیلم و نمایش موزیکال)، نمایش های موزیکال «آیدا» و «بیلی الیوت»، درتئاتر های وست اند و برادوی، در تئاتر موزیکال نیز به موفقیت دست یافت.

 

او پنج جایزۀ گرمی، پنج جایزۀ بریت- دو جایزه برای سهم چشمگیرش در موسیقی و اولین جایزۀ نماد بریت (2013) برای «تأثیر ماندگارش بر فرهنگ بریتانیا»- یک جایزۀ اسکار، یک جایزۀ گلدن گلوب یک جایزۀ تونی، یک جایزۀ افسانه های دیزنی و جایزۀ مرکز کندی (2004) دریافت کرده است. در سال 2004، مجلۀ رولینگ استون

 

وی را در ردۀ 49 از فهرست 100 موزیسین تأثیرگذار دوران راک اند رول قرار داد. در سال 2013، بیلبورد وی را موفق ترین هنرمند مرد انفرادی در میان 100 هنرمند برتر بیلبورد در تمام زمان ها (و در کل، سومین نفر بعد از گروه بیتلز و مدونا) اعلام کرد. در 1994، به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت، او به تالار مشاهیر ترانه سراها نیز راه یافته است و عضو آکادمی ترانه سرایان، آهنگسازان و مؤلفان بریتانیا است.

 

جان که در 1996، به یکی از رتبه های امپراتوری بریتانیا (فرماندۀ عالی ترین رتبۀ امپراتوری بریتانیا یا CBE) منصوب شده، در سال 1998، از سوی الیزابت دوم به خاطر «خدمت به موسیقی و خدمات خیر خواهانه» لقب شوالیه دریافت کرد. جان در تعدادی از رویدادهای سلطنتی، مانند تشییع جنازۀ پرنسس دایانا در وست مینستر ابی

 

در 1997، مهمانی کاخ در سال 2002 و کنسرت جشن الماس ملکه در خارج از کاخ باکینگهام در سال 2012، اجرا داشته است. دارایی خالص التون جان 450 میلیون دلار برآورد شده است.

 

سارا جسیکا پارکر 52 ساله شد

سارا جسیکا پارکر (Sarah Jessica Parker)، زادۀ 25 مارس 1965، بازیگر، تهیه کننده و طراح آمریکایی است. شهرت او بیشتر به دلیل نقش اصلی کری بردشاو در سریال «… و شهر» (1998 تا 2004) است. او برای این سریال دو جایزۀ امی دریافت کرد: یکی برای سریل کمدی ممتاز (در مقام تهیه کننده) در سال 2001 و دیگری در سال 2004،

 

برای بازیگر برجسته نقش اول در سریال کمدی. او برای این نقش، چهار جایزۀ گلدن گلوب برای بهترین بازیگر زن در سریال کمدی و سه جایزۀ انجمن بازیگران نیز دریافت کرده است. او این نقش را در نسخۀ سینمایی این سریال، در سال های 2008 و 2010، نیز تکرار کرده است.

 

پارکر کار خود را در تئاتر برادوی در سن 11 سالگی در بازسازی «بی گناهان» در سال 1976 آغاز کرد و پس از آن کارش را با بازی در نقش اصلی نمایش موزیکال «آنی» در 1979 در تئاتر برادوی ادامه داد. او در سال 1984 در فیلم های «بی بند و بار» و «فرزند ارشد» ظاهر شد و در سال 1989، با نمایش «سرگذشت هایدی» به برادوی بازگشت.

 

دیگر نقش های سینمایی او عبارتند از: «داستان لوس آنجلس» (1991)، «ماه عسل در وگاس» (1992)، «اجی مجی» (1993)، «اِد وود» (1994)، «باشگاه همسران اول» (1996)، «خانوادۀ استون» (2005)، «شکست در اجرا» (2006).

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

در سال 2012، پارکر، با نقش ایزابل رایت در سه قسمت از سریال «گلی» دوباره به تلویزیون بازگشت. او الان در سریال «طلاق» بازی می کند. دارایی خالص سارا جسیکا پارکر 135 میلیون دلار برآورد شده است.

 

دانیکا پاتریک 35 ساله شد

دانیکا سو پاتریک (Danica Patrick) زادۀ 25 مارس 1982، رانندۀ حرفه ای مسابقات ماشین رانی، مدل و سخنگوی تبلیغاتی آمریکایی است. او موفق ترین زن در تاریخ مسابقات چرخ باز کشور کشور آمریکا است-برد او در مسابقات ماشین های تک نفرۀ ژاپن 300 در سال 2008، تنها پیروزی زنان در تاریخ مسابقات ماشین رانی اتومبیل های تک نفره است

 

و رتبۀ سوم او در مسابقات ایندیاناپولیس 500 در 2009، بالاترین رتبۀ به دست آمده توسط یک زن بوده است. او از سال 2005 تا 2011 در مسابقات دوره ای شرکت کرد. در 2012، در سری مسابقات سراسری نسکار شرکت کرد و در سری مسابقات جام اسپرینت نسکار نیز حضور داشت.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

او در حال حاضر، تمام وقت در سری مسابقات جام مانستر انرجی ناسکار شرکت می کند و با فورد فیوژن شمارۀ 10 برای استوارت هاس رانندگی میکند. در سال 2013، او با رسیدن به سریع ترین دور مقدماتی از سال 1990-مرحلۀ مقدماتی دیتونا 500، به عنوان اولین رانندۀ زن ناسکار برندۀ جایزه شد. جایگاه هشتم او در دیتونا 500 سال 2013، بالاترین رتبه به دست آمده توسط یک زن در این دوره از مسابقات بود.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

پاتریک با مسابقات کارتینگ شروع کرد و سپس، گذشته از این که به کشور کشور کشور آمریکا بازگردد و به سطح مسابقات ماشین تک نفره برسد، در مسابقات فرمول فورد در انگلستان شرکت کرد. او در مسابقات ایندیاناپولیس 500 و مسابقات اتومبیل تک نفره فصل 2005، لقب تازه کار سال را دریافت کرد. او رکورد دار IRL (لیگ مسابقات ماشین تک نفره)

 

در بیشترین دورهای پایانی متوالی است: از 2 اکتبر 2011 تا کنون، او (با سبقت از رکورد 18 دور)50 دور متوالی را کامل کرده است. پاتریک در طول دوران فعالیتش در رشتۀ ماشین های تک نفره، از 2005 تا 2006 برای تیم رهال لترمن و از 2007 تا 2011، برای تیم آندرِتی اتواسپورت مسابقه داده است. دارایی خالص دانیکا پاتریک 18 میلیون دلار برآورد شده است.

 

کیرا نایتلی 32 ساله شد

کیرا کریستینا نایتلی (Keira Knightley)، زادۀ 26 مارس 1985، هنرپیشه انگلیسی است که بازیگری را از کودکی آغاز کرد و اولین فیلم سینمایی را در 1995 بازی کرد. او در «جنگ ستارگان: اپیزود 1-تهدید فانتوم» (1999) یک نقش مکمل به نام سابه را بر عهده داشت و اولین نقش مهم خود را در فیلم ترسناک روانشناسانۀ «حفره» (2001) به دست آورد.

 

وی در سال 2002، با بازی در فیلم «مانند بکهام کات دار بزن» شناخته شد و در سال 2003 با بازی در نقش الیزابت سوان در آلبوم فیلم های «دزدان دریایی کاراییب» به شهرت جهانی دست یافت.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

نایتلی به خاطر بازی در درام های تاریخی شناخته می شود، از جمله «غرور و تعصب» (2005)، که برای آن نامزد دریافت جایزۀ بهترین بازیگر زن اسکار و گلدن گلوب شد؛ «تاوان» (2007) که برای این فیلم نیز نامزد دریافت جایزۀ گلدن گلوب شد؛ «ابریشم» (2007)؛ «دوشس» (2008)؛ «یک روش خطرناک» (2011) و «آنا کارنینا» (2012).

 

او در ژانرهای مختلف دیگر نیز نقش آفرینی کرده است، مانند کمدی رمانتیک «در واقع عشق» (2003)، اکشن تاریخی «آرتور شاه» (2004) در نقش گویینویر، تریلر روانشناسانۀ «ژاکت» (2005)، اکشن زندگینامه ای «دومینو» (2005)، درام تاریخی رمانتیک «لبۀ عشق» (2008)، فیلم نوآر «بلوار لندن» (2010)، فیلم علمی تخیلی پاد آرمان شهری «هرگز رهایم مکن» (2010)، درام رمانتیک «دیشب» (2010) و کمدی سیاه «جستجوی دوستی برای آخر الزمان» (2012).

 

مجلۀ فوربس در فهرست سال 2008 خود، نایتلی را با دستمزد گزارش شدۀ 32 میلیون دلار کشور ایالات امریکا در سال 2007، در رتبۀ دوم گران ترین بازیگران زن هالیوود قرار داد و به این ترتیب او تنها بازیگر غیر آمریکایی بود که در فهرست آن سال گران ترین بازیگران زن جای گرفت. او در سال 2014، برای بازی در درام تاریخی «بازی تقلید»،

 

نامزد دریافت جایزۀ گلدن گلوب، ساگ، بفتا و اسکار برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد. نایتلی در سال 2015، اولین نقش تئاتری خود را در برادوی، در نقش اصلی «ترز راکن» بر عهده گرفت. دارایی خالص کیرا نایتلی 50 میلیون دلار برآورد شده است

 

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

ختر 5 ساله به نام لیلا مه که به سرطان نوروبلاستوم مبتلا است و طبق گفته پزشکان و روند پیشرفت سرطان او آخرین سال زندگی اش را سپری میکند و خانواده او تصمیم گرفتند مجلل ترین جشن تولد دنیا را برای دخترشان تدارک ببینند

این مراسم مجلل در ساختمان بانک باتلر که به قلعه معروف است برگزار شد 

پدر این دختر به نام اورگان گفت با وجود این که آخرین سال را با شاهزاده کوچکم سپری می کنم اما خوشحالم که توانستم حیرت انگیزترین تولد را برای دخترم تهیه ببینم.

 

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

گرانترین کیک های عروسی دنیا

 

1- کیک عروسی پرنس ویلیام و کِیت میدلتن (Kate Middleton)

 

کیک عروسی شاهزاده ویلیام و کِیت میدلتن

کیک عروسی پرنس ویلیام و کِیت میدلتن به ارزش ۷۵ هزار دلار

جشن عروسی شاهزاده ویلیام و کاترین میدلتن در کلیسای وست‌مینستر به تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۱۱ برگزار شد. برای این مراسم، کیکی باشکوه تدارک دیده شد و به نمایش در آمد. این کیک به سرپرستی “فیونا کِنز” (Fiona Cairns) و با همکاری  ۵۰ نفرِ دیگر در طی ۵ هفته شیرینی‌پزی و کیک‌سازی سریع تهیه شده است. کیک پس از تهیه به کاخ “باکینگهام” منتقل و در سرای جشن مستقر گردید. این کیک عروسی تعمداً چندان طویل طراحی نشده تا خودنمایانه به نظر نیاید. هر یک از اجزای کیک معنای نمادین و به‌خصوصی دارد و عشق و ازدواج را به وسیله‌ی نقش پیچک‌ها و سعادت و شیدایی را به وسیله‌ی نقش گل‌های عروس تمثیل می‌کند. هم‌چنین نمادهایی نیز از دیگر کشورهای جهان به وسیله‌ی ۹۰ قطعه گل شیرینی در این کیک سلطنتیِ انگلیسی به کار رفته است.  قیمت کیک عروسی پرنس ویلیام و کِیت میدلتن ۷۸۰۰۰ دلار بود.

 

2- تبلیغ طلا و جواهرآلات یا تزیین کیک عروسی؟

معمولاً برای تبلیغ طلا و جواهرآلات از رسانه‌های جمعی و  انتشار آگهی استفاده می‌شود اما در نگاه اول به نظر می‌رسد که این شخص ژاپنی به نام  “نوبئه اِکارا” (Nobue Ikara) برای  فروش بیش‌تر طلاآلات به استفاده از کیک عروسی روی آورده باشد.

کیک های گران قیمت جواهر نشان

کیک عروسی با تزیینات طلا و جواهر به ارزش ۱۳۰ هزار دلار

او کیک عروسی را با انواع گردن‌بند و سنجاق‌های طلا تزیین کرده است. نکته‌ی عجیب‌تر این است که “نوبئه اِکارا” یک طلافروش نیست بلکه یک آشپز است و می‌گوید که از تزیین کیک‌های گران‌بها لذت می‌برد!  با احتساب زنجیرهای طلای به کار رفته در این کیک، قیمت آن به حدود ۱۳۰ هزار دلار می‌رسد.

 

3- کیک شکلاتی با بسته‌ی الماس

هر چند قرارمان صحبت در مورد کیک عروسی بود ولی برای تنوع هم که شده بد نیست بدانید که تصویر کیکی که مشاهده می‌کنید، یک کیک شکلاتیِ جشن تولد با بسته‌های الماس بر سطح و داخل آن است!

کیک های شکلاتی الماس نشان گران قیمت

کیک شکلاتی با بسته الماس به ارزش ۱۳۰ هزار دلار

 این کیک در یکی از مغازه‌های شهر “اوزاکا”ی ژاپن در ویترین مغازه آماده‌ی فروش می‌باشد. نام سازنده‌ی این کیک “ماسامی می‌یاموتو”  (Masami Miyamoto) است و جواهرفروشی به نام “سا-بریچ” (Sa-Birth) پیشنهاد فروش الماس‌های خود همراه با کیک را به این کیک ساز داده است. قیمت این کیک ۱۳۰ هزار دلار است!

 

4- کیک معماری ترکیبی ژاپنی

یک قصر در کیک عروسی که تا ارتفاع ۷ متر نیز ساخته می‌شود و طرح آن از داستان‌های کهن ژاپنی الهام گرفته شده و نمای کلی آن، هم به شکل یک معبد و هم به شکل کلیساهای جامع و اندکی نیز شبیه به بنای “نتردام دوپاری” در پاریس می‌باشد. به نظر می‌رسد که چنین طرح مرکبی تعمداً و برای استفاده‌ی تمامی اقشار مختلف مردم انتخاب شده است. گل‌های ظریف شیرینی و برج‌های چند وجهی به طرزی بسیار هنرمندانه ساخته و تزیین شده‌اند.

کیک قصر از گران ترین کبک های دنیا

کیکی با شکل قصر به ارزش ۵۱۶ هزار دلار

این نوع از کیک‌ها توسط یک خانواده‌ی کیک ساز اندونزیایی ساخته می‌شود.  قیمت چنین کیک‌هایی بسته به ابعاد آن از ۴۰۰۰ پوند (حدود ۵۱۶۰۰ دلار)  تا ۴۰۰ هزار پوند (حدود ۵۱۶۰۰۰ دلار)می‌باشد.

 

5- کیک درخشنده ولی نخوردنی!

این کیک تنها کیک لیست ماست که در عمل، قابلیت خورده شدن نداشته و تزیینی است. اما به طور کلی در سطح جهان به عنوان یک کیک شناخته می‌شود و در ساخت آن از پودر کیک استفاده شده است.

کیک 1.3 میلیون دلاری!

کیک کوچک از جواهر به ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری

این کیک از طرف موسسه‌ی “دالاس دلیشیز کیک” (Dallas Delicious Cakes)  در سال ۲۰۱۰ و برای استفاده در  مراسم عروسی ساخته شد. در این کیک حدود ۱ میلیون دلار انواع جواهرات زیبا به کار رفته است، قسمت بیرونیِ این کیک از پودری درخشان پوشیده شده است. این کیک برای انتقال به محل عروسی باید توسط یک وسیله‌ی نقلیه‌ی دارای حفاظ زرهی جا به جا شده و ۲۴ ساعت خدمات حفاظتی برای آن ارایه میشد! قیمت این کیک ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بود.

 

6- کیک لوکس آفریقایی!

کیک الماس نشان آفریقا گران قیمت

کیک قاره آفریقا با تزیین الماس به ارزش ۵ میلیون دلار

با شنیدن آفریقا یاد گرسنگی و فقر می افتید؟ این کیک نظر شما را عوض می کند. گرچه نمی‌توان دلایل قانع‌کننده‌ی زیادی برای ساختن چنین کیکی یافت، ولی واقعیت این است که سازنده‌ی این کیک یک جواهرفروش ژاپنی در شهر “توکیو” است که کیکی شکلاتی به شکل قاره‌ی آفریقا تهیه کرده و ۲۰۰۰ قطعه الماس کوچک را بر روی آن کار گذاشته است. با این اوصاف، به نظر نمی‌رسد که خوردن این کیکِ عجیب کار ساده‌ای باشد! قیمت این کیک ۵ میلیون دلار است!

 

7- کیک عروسی لوکس ناهید پارسا از ایران

هر ساله در “بِوِرلی هیلزِ” (Beverly Hills) “کالیفرنیا”، نمایش و جشنواره‌ی عروسی برگزار شده و سال به سال نیز به زرق‌و‌برق آن افزوده می‌شود. از سال ۲۰۰۶ برای گردهمایی و فعالیتی با موضوع جشن عروسی از نمایش کیک‌های ازدواجِ بسیار گران‌بهایی در این جشنواره استفاده می‌گردد.

کیک لاکچری ساخته ناهید پارسایی از گرانترین کیک های عروسی دنیا

کیک ساخته هنرمند ایرانی به ارزش ۲۰ میلیون دلار

کیکی که تصویر آن را مشاهده می‌کنید توسط شخصی به اسم “ناهید پارسا” برای جشنواره‌ی فوق، طراحی شده و در آن از پولک‌هایی از جنس طلا و نیز  تعداد بسیار زیادی الماس استفاده شده است. قیمت این کیک  ۲۰ میلیون دلار است اما مشخص نیست که آیا چنین کیک‌هایی الزماً در اثنای برگزاری جشنواره به فروش گذاشته می‌شوند یا خیر.

 

8- کیک الماسی “داوُراه رُز” (Davorah Rose)

یکی از گرانترین کیک های عروسی دنیا توسط  مجله‌  و رسانه‌ی اجتماعیِ آمریکایی به نام “داوُراه رُز” که در زمینه‌ی مسایل خانم‌های خانه‌دار نیز فعال است طی برگزاری یک گردهمایی ارایه می‌گردد. ایده‌ی این مجله تهیه و عرضه‌ی کیک‌های گران‌بها و دریافت سفارش برای جشن‌های عروسی گران‌قیمت است.

کیک الماسی داوراه رز (Davorah Rose) به ارزش

کیک الماسی داوراه رز (Davorah Rose) به ارزش ۳۰ میلیون دلار

 این کار از طریق ترتیب دادن مهمانی‌هایی تحت عنوان کیک‌پارتی انجام می‌پذیرد. در کیکی که تصویر آن را مشاهده می‌فرمایید نقوش و ظریف‌کاری‌های زیبای خمیر کیک با سنگ‌های بسیار قیمتی پوشیده شده است. قیمت کیک عروسی “داوُراه رز” ۳۰ میلیون دلار است!

 

9- کیک فانتزی دزد دریایی

این کیک در زمان خود و در سال ۲۰۱۲ رکورد گرانترین کیک  دنیا را شکست البته این یک کیک عروسی نیست و به نظر هم نمی‌رسد که کسی حاضر باشد این مدل کیک را برای جشن عروسی انتخاب کند و  در حال حاضر مدت‌هاست که رکورددار گران‌ترین کیک دنیا نیز نیست. کیک مذکور توسط “دیمیتو کوماراسینچی” (Dimuthu Kumarasinghe) ساخته شد. کیکی به شکل کشتی دزدان دریایی با غنایمی متشکل از سنگ‌های بسیار قیمتی و سایر جواهرات کار گذاشته شده بر روی آن.

کیک گرانقیمت و فانتزی دزدان دریایی

کیک گرانقیمت و فانتزی دزدان دریایی به ارزش ۳۵ میلیون دلار

قسمت‌های خوردنی این کیک شامل بخش‌های شکلاتی، همراه با کدوتنبل و نیز عصاره‌ی لیمو است. طعم این کیک، خاص بوده و از آن به عنوان طعمی که نت‌های متفاوتی دارد یاد می‌شود. قیمت این کیک به دلیل جواهرات به کار رفته در آن ۳۵ میلیون دلار بود! با این وجود مدت زیادی رکورددار این عرصه نماند.

10- گران‌ترین کیک دنیا که زندگی قنادش را دگرگون کرد

زندگی طراح این کیک به نام “دِبی وینگم” (Debbie Wingham) با یک تلفن زیر و رو شد! او از یک ثروتمند عرب سفارشی باورنکردنی دریافت کرد: «گران‌ترین کیک جهان را برای من بساز!»

البته این کیک نیز کیک جشن عروسی نیست. یکی از ثروتمندان عرب برای هدیه‌ی روز تولد دختر خود در جستجوی هدیه‌ای بی‌نظیر بود و به همین خاطر گران‌ترین کیکی را که تا به حال در جهان ساخته و فروخته شده را سفارش داد تا رکوردی را نیز برای خود ثبت کرده باشد.

گران ترین کیک دنیا

گران ترین کیک تولد دنیا با ارزش ۷۵ میلیون دلار

طراح این کیک”دِبی وینگم”، گرانترین کیک فعلی جهان را به شکل پیستِ مُد، به درازای  ۱ متر و ۸۳ سانتی‌متر (۶ فوت) طراحی کرده است. مدل‌ها و لباس‌‌ها و تزیینات، به صورت هماهنگ طراحی و اجرا شده و تمامیِ آن‌ها کیک‌هایی قابل خوردن هستند، بیش‌ترِ قیمت این کیک بابت الماس‌ها و جواهرات فوق‌العاده قیمتیِ به کار رفته در آن می‌باشد. این کیکِ ۷۵ میلیون دلاری، فعلاً گران‌ترین کیک دنیاست

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس

 

سریعترین تایپیست پیام متنی

آیا می توانید به سرعت مارسل پیامتان را تایپ کنید؟ «Marcel Fernandes Filho» از برزیل رکورد جدیدی در سریعترین زمان تایپ یک پیام متنی با گوشی های تاچ اسکرین به دست آورده است. او با 18.19 ثانیه یعنی تنها 0.25 ثانیه تفاوت، رکورد قبلی را شکسته است.

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس (26)

شکستن 9 تخته در 1 دقیقه با لگد بک فلیپ!

«Huynh Dang» رکورد جدیدی در لگد زنی به دست آورده است. او بیشترین تعداد تخته را با لگد بک فلیپ شکسته است، یعنی 9 تخته در یک دقیقه!

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس (26)

بزرگترین و طولانی ترین نقاشی خیابانی سه بعدی!

بزرگترین و طولانی ترین خیابان نقاشی خیابانی سه بعدی! «ریتم جوانی» نقاشی خیابانی عظیمی است که 2622.882 مترمربع اندازه گیری شده و دو رکورد جدید در نقاشی آنارمورفیک ثبت کرده است. این پروژه توسط «Yongchun Yang» و «Yanting Xu» چینی و تیم هنرمندشان ایجاد شده و بیش از 20 روز تکمیل آن طول کشیده و در نانجینگ، جیانگ سوی چین در 11 ژوئن 2014 رونمایی شده است.

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس (26)

بلندترین اسب جهان!

در این تصویر بلندترین اسب جهان یعنی «جیک» را مشاهده می کنید. جیک با 210.2 سانتیمتر قد، اسب 1180 کیلوگرمی میشیگانی است که نامش در سال 2013 در کتاب رکورهای گینس ثبت شد.

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس (26)

بلندقدترین دختر نوجوان جهان!

«Rumeysa Gelgi» نوجوان 17 ساله با 213.6 سانتیمتر قد از ترکیه، رکورد بلندقدترین دختر نوجوان دنیا را به خود اختصاص داده است. پزشکان او معتقدند که شرایط او ناشی از سندروم ویور است، یک اختلال ژنتیکی کمیاب که موجب تسریع رشد می شود. او می گوید واکنش منفی مردم دیگر او را ناراحت نمی کند

 

و آن را به حساب نادانی آنها می گذارد. او مشتاق است مزایای بلند بودن را بیان کند و می گوید: «من اینکه باهمه فرق دارم را دوست دارم. این جالب است و به من احساس خاص بودن می دهد. همچنین به من کمک می کند به راحتی به جاهای بلند دسترسی داشته باشم و از بالا نگاه کردن به مردم هم اصلا چیز بدی نیست.»

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس (26)

رکورد جهانی جدید در ارتباط با سیمپسونها!

«Lee Weir» مرد 27 ساله نیوزیلندی رکورد جدید بیشترین تتوی رو بدن شخصیت های کارتون سیمپسون را از آن خود کرده و یکی از دستهایش را به طور کامل به خالکوبی شخصیت های این کارتون اختصاص داده است.

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس (26)

پایین ترین اسکیت بازی لیمبو

«Medvin Deva» یک پسربچه 9 ساله کاملا انعطاف پذیر است! او رکورد کمترین ارتفاع اسکیت بازی لیمبوی 10 متر را کسب کرد! برای به دست آوردن این رکورد، شرکت کننده می بایست فاصله حداقل 10 متری را اسکیت سواری کند و در همین حال از زیر موانعی که 25 سانتیمتر از زمین ارتفاع دارند

 

و به فاصله 1 متری هم قرار گرفته اند عبور کند. مدوین از هندوستان در 22 فوریه 2014 این رکورد را به نام خود ثبت کرد.

 

بزرگترین فنجان قهوه

این فنجان 14228.1 لیتر گنجایش دارد و توسط «Caffe Bene» در کره جنوبی ساخته شده است.

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس (26)

گشادترین دهان جهان

در سال 2010، «Chiquinho» از آنگولا رکورد جدید گشادترین دهان جهان را به نام خود ثبت کرد که 17 سانتیمتر اندازه گیری شد. این رکورد همچنان در دست این مرد آنگولایی است.

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس (26)

سنگین ترین کلم جهان

«Peter Glazebrook» از ناتینگهام، بریتانیا به تازگی رکورد سنگین ترین کلم جهان را ثبت کرده است. این کلم که 27.48 کیلوگرم وزن دارد آخرین رکورد سنگین ترین کلم که در سال 1999 ثبت شده بود را شکست. پیتر همچنین رکورد سنگین ترین پیاز، سنگین ترین سیب زمینی، طولانی ترین چغندر و طولانی ترین هویج وحشی را هم دارد!

اخبار جالب از عجیب ترین رکوردهای گینس (26)

چند ایده خفن برای سورپرایز یا تبریک تولد

 

1 . یک ستاره هدیه بدهید 

 

احتمالا با خواندن عنوان به اندازه کافی کنجکاویتان برانگیخته شده است! بله یک ستاره واقعی در کهکشان هدیه بدهید! این یک هدیه فوق العاده خاص و البته گران است که تا بهحال ندیده اید.

شما می توانید یک ستاره واقعی را در کهکشان به افتخار کسی که دوست دارید نامگذاری کنید و یک سند بین المللی مبنی بر این نامگذاری دریافت می کنید.

این هدیه هم مثل هدیه قبلی لاکچری و گران حساب می شود و چندین میلیون تومانی خرج روی دستتان می گذارد. اگر به دنبال اجرای این سورپرایز هستید با

2 . فونت دستخط هدیه بدهید

یک هدیه خوب هدیه است که در وهله اول کاملا منحصر به فرد برای شخص باشد، این به آن معنی است که این هدیه فارغ از ارزش مادی ارزش معنوی فوق العاده و منحصر به فردی دارد.

اما چه چیزی منحصر به فرد تر از دستخط یک نفر؟! دستخط ویژگی یکتایی است که دیگر در عصر دیجیتال آن را در گوشی و لپ تاپ خود به همراه نداریم و باید از فونت های مرسوم استفاده کنیم اما اگر شما فونت دستخط شخصی تان را طراحی شده داشته باشید هر چیزی که در دنیای مجازی می نویسید عینا با دستخط خودتان نمایش داده و جمله ها بیشتر رنگ و بوی خودتان می گیرد.

هرچند فونت دستخط هدیه ای فوق العاده زیبا و معنوی است اما اصلا هدیه ارزانی نیست و یک هدیه لاکچری و فوق العاده گران حساب می شود که هزینه طراحی آن به چندین میلیون تومان می رسد!

3 . فرستادن یک دسته بادکنک

 

فرض کنید که در روز تولدتان زنگ خانه یا محل کارتان به صدا درمیاد و می گویند برای شما یک بسته دارند، وقتی که شما درب را باز می کنید با یک دسته بادکنک زیبا و رنگی مواجه می شوید که در هوا شناور است و در پایین آن کارت تبریکی است که فرستنده دسته بادکنک تولدتان را تبریک گفته است!!

4 . تور رفتینگ

رفتینگ یا قایق رانی در آب های خروشان یک ورزش هیجان انگیز است که توصیه میکنم حتما آن را تجربه کنید. در ایران در نقاط مختلف تورهای آن انجام می شود به عنوان مثال در رودخانه های کرج ، زاینده رود و کارون در تابستان بازار تورهای رفتینگ داغ داغ است.

در سورپرایز رفتینگ بسته به محل رودخانه شما یک سفر کوتاه یا بلند خواهید داشت که حتما باید برای آن به دل جاده بزنید. غافلگیری این سورپرایز آن است که در طول مدت رسیدن تا محل برگزاری تور چیزی از خود بروز ندهید.

5 . نقاشی عکس دو نفره تان را هدیه دهید

عکس های دونفره و خاطره انگیزتان این قابلیت را دارند که تبدیل به یک اثر هنری بشوند. اگر عکسی را دارید که حس خوب و فوق العاده ای از آن می گیرید حتما با کمک یک نقاش آن را تبدیل به یک نقاشی کنید. با این کار یکی از خاطرات زیبایتان را تبدیل به یک اثر پر احساس کرده اید.

6. پر کردن اتاق با بادکنک

همه اتاق کف یا سقف خانه را پر از بادکنک کنید. فقط فکر کنید که وقتی به جای منظره همیشگی اتاق یا خانه با یک صحنه رنگارنگ پر از بادکنک روبرو بشوید چقدر لذت بخش است.

7. فرستادن هدیه ساعت به ساعت

هدیه تان را به یک باره ندهید! یک برنامه ریزی خوب بکنید و هدیه اصلی تان را به هدایای کوچکتر تبدیل کنید یا اگر نمی خواهید هدیه اصلی تان را کوچکتر کنید تعدادی هدیه ارزان و کوچک تر آماده کنید. مطابق برنامه راس هر ساعت یک هدیه بفرستید! سعی کنید ارزش و حجم هدیه ها ساعت به ساعت و یکی پس از دیگری بیشتر و بزرگتر شود.

8. یک سفر جاده ای بدون برنامه

در این سورپرایز شما از دوستان نزدیک فرد متولد دعوت می کندی تا بیرون محل کار یا زندگی جمع شوند زمانی که همه جمع شدند به فرد متولد زنگ میزنید و از او می خواهید که از خانه یا محل کار بیرون بیاید. حال باید با ماشین خودتان یا ماشینی که اجاره کرده اید همه با هم یک سفر برون شهری بروید اما کجا؟

شما خودتان هم نباید جایی را در نظر بگیرید و تنها باید به هرجایی که فرد متولد بگوید با هم سفر کنید. البته قانون این است که هر کجا که فرد متولد بگوید دیگران نباید نه بیاورند.

9. تظاهر به فراموشی

در این روش شما باید جوری وانمود کنید که گویا از اینکه امروز روز تولد اوست خبر ندارید و به کلی روز تولد او را فراموش کرده اید.

در این روش برای اینکه بهتر بتوانید وانمود کنید که تاریخ تولد را فراموش کرده اید بهتر است که بگویید که برای شب تولد برنامه دیگری با دیگران دارید و تا پاسی از شب نیز آن برنامه طول می کشد.اما در اصل شما در حال برنامه ریزی برای سورپرایز او با یک برنامه پر از هیجان هستید. زمانی که کاملا مطمئن شدید که فراموشی شما باور شده وقت آن رسیده که در شب تولد درست در زمانی که اصلا انتظار دیدن

شما را ندارد شما زنگ خانه را بزنید و یا با تماس به او بگویید که از پنجره شما را ببیند

کارآفرینی و سرمایه گذاری

کارآفرین کیست؟

افراد صاحب ایده و بنیانگذاران استارتاپ‏ها که برای تاسیس شرکتی نوپا و یا گسترش فعالیت‌های آن، در حال فعالیت هستند.

این افراد دارای ایده‌های بررسی شده و ارزیابی شده، و پس از تلاش برای تامین منابع مالی مورد نیاز از طریق آشنایان خود، درصدد جذب سرمایه از سوی سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش/ فرشتگان سرمایه‏ گذار بر می‌آیند. کارآفرین ممکن است در مراحل ابتدایی تاسیس شرکتی جدید، یا در سال‌های ابتدایی هدایت یک شرکت نوپا، و یا در مرحله گسترش فعالیت‌های یک شرکت مستقر به کمک ایده‌های جدید نیاز به تامین سرمایه پیدا کرده باشد.

گروه سرمایه گذاران نیک اندیش کارایا، یک گروه فرشتگان سرمایه گذار مطابق با تعاریف استاندارد جهانی

در راستای حمایت از کارآفرینی و ارزش‏ آفرینی در کشور، گروه  کارایا خود را متعهد به پشتیبانی و حمایت مالی و غیر مالی از فعالیت‌های کارآفرینان زبده می‏داند. برای آشنایی بیشتر با این گروه و دیدگاه‏های آن، در ادامه توضیحاتی ارائه شده است:

کارایا متشکل از گروهی از سرمایه‌گذاران معتبر و نیک‌اندیش(فرشتگان سرمایه گذار) است که از طریق سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه پروژه‌ها و شرکت‌های نوپا به دنبال کسب بازده مالی بالاتر هستند. این گروه با استفاده از دانش، تجربه و دارایی اعضای خود فرصت‌های کاری و سرمایه‌گذاری مناسب را فراهم می‌آورد و علاوه برآن با بکارگیری تجربیات اعضا در زمینه‌ها و صنایع گوناگون و ارائه مشاوره‌های مدیریتی، مالی و فنی به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران، آنها را در مراحل مختلف کار همراهی می‌کند. روابط صمیمانه، فعالیت‌های اجتماعی و اشتراک‌گذاری تجربیات مدیریتی، کاری، علمی، فنی، دانشگاهی و نظرات اعضا در بهبود انجام امور و کاهش ریسک از اصول اساسی در کارایا هستند.
کارایا در تلاش برای ایجاد یک بستر اقتصادی و توسعه فرهنگ کارآفرینی است و موقعیت‌های سرمایه‌گذاری ارائه شده توسط کارآفرینان، براساس شرایط کلی ذیل ارزیابی می‌شوند:
۱-    طرح ارائه شده از جنبه‌های اقتصادی، اشتغال‌زایی، استفاده از دانش نوین و قابلیت توسعه، شرایط مناسب و قابل قبولی داشته باشد. در طی دوره بررسی هر طرح، شرایط تجاری، رقبا، امور مالی، فنی، حقوقی، مدیریتی و ارزیابی ارزش مالی طرح به دقت ارزیابی می‌شوند.
۲-    توان و تجربه مدیریتی، فنی، علمی و خدماتی ارائه کنندگان طرح از اهمیت بسزایی در بررسی طرح برخوردار است.
۳-    داشتن محصول یا خدمات و فروش، پارامترهای مهم و کلیدی در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری هستند.
۴-    امکان همکاری و هماهنگی با تیم کارآفرین وجود داشته باشد و استفاده از توان و تجربه کارایا مورد نیاز بوده و توسط کارآفرینان مورد توجه باشد.
۵-    سرمایه‌گذاری در کارایا براساس مشارکت و داشتن سهام در طرح‌های ارائه شده انجام می‌شود.
۶-    محدودیتی از نظر حوزه سرمایه‌گذاری وجود ندارد و سرمایه‌گذاری براساس قوانین و مقررات انجام خواهد شد. حوزه‌های بیشتر مورد توجه عبارتند از : بیوتکنولوژی، محیط‌زیست و انرژی‌های پاک، سلامت و بهداشت، الکترونیک و کنترل، نرم‌افزار و اینترنت، حمل‌ و نقل و معدن

شعری زیبا برای روز مادر

مادر بهشت من همه آغوش گرم تست
گوئی سرم هنوز به بالین نرم تست

پیوسته در هوای تو چشمم به جستجوست
هرلحظه با خیال تو جانم به گفتگوست

در خواب و خیال همه با توام هنوز 
تنهائیم مباد که تیره است بی‌تو روز

دائم حریم قدس تو احساس می‌کنم
احساس قدس آن دم انفاس می‌کنم

موسیقی بهشت همانا صدای تست 
گوش دلم به زمزمه لای لای تست

مادر به قصه‌های تو می‌خفت غصه‌ها
می‌رفت چشم و گوش به دنبال قصه‌ها

با شادیت نبود غمی را مجال ایست
امّا به گریه تو هم آفاق می‌گریست

صد قصه عشق بودی و می‌خواندمت مدام
رفتیّ و ماند قصه صد عشق ناتمام

ای سینه داشته سپر هر بلای من 
اکنون بکن شفاعت من با خدای من

امروز هستیم به امید دعای توست
فردا کلید باغ بهشتم رضای توست

این راز آن حدیث که نقل از پیمبر است

جنت نهاده زیر قدم‌های مادر است

 

*

مادر ای والاترین رویای عشق
مادر ای دلواپس فردای عشق

مادر ای غمخوار بی‌همتای من
اولین و آخرین معنای عشق

زندگی بی تو سراسر محنت است
زیر پای توست تنها جای عشق

مادر ای چشم و چراغ زندگی
قلب رنجور تو شد دریای زندگی

تکیه‌گاه خستگی‌هایم توئی
مادر ای تنهاترین ماوای عشق

یاد تو آرام می‌سازد مرا
از تو آهنگی گرفته نای عشق

صوت لالائی تو اعجاز کرد
مادر ای پیغمبر زیبای عشق

ماه من پشت و پناه من توئی
جان من ای گوهر یکتای عشق

دوستت دارم تو را دیوانه‌وار
از تو احیاء شد چنین دنیای عشق

ای انیس لحظه‌های بی کسی
در دلم برپا شده غوغای عشق

تشنه آغوش گرم تو منم
من که مجنونم توئی لیلای عشق

 

*

گاهی دلم هیچ چیز نمی‌خواهد
جز گپ ریز ریز با مادرم 
هی من حرف بزنم
هی او چای تازه دم بریزد
هی چای‌ام سرد بشود
هی دلم گرم
آنجا که چای‌ات سرد می‌شود
و دلت گرم
خانه مادر است

*

هر بار گریه می‌کنم
و انگار
جمله‌ای را گم کرده‌ام
دلتنگی‌ها هیچ وقت راه دوری نمی‌روند
مثل شانه‌های مادر
که هر بار گریه کردم
لرزید...
هر بار گریه کردم
که قرار بود
چیزی نگویم

تمام بود و نبودم وجود مادر بود

کسی که مظهر عشق بود، مادر بود

برای من به جهان هزار رنگ و فریب

کسی که مونس وغمخوار بود مادر بود

برای راحتی من چه رنج ها نکشید

کسی که موی سفید روی سفید بود مادر بود

به وقت بیماری بی قرار او به برم

کسی که دست بر سرم میکشید مادر بود

به نیمه های‌ شب و با صدای گریه من

کسی که با هراس ز جا می پرید مادر بود

به کوچه و برزن یا به وقت خطر

کسی که با شتاب در پی‌ام می دوید مادر بود

چو پای من به زمین گاه می لغزید

کسی که از ته دل آه میکشید مادر بود

اگر چه دیگر مادرم نیست

دلم تنگ میشود برای او

برای رزهایی که خشکیده خواهند شد

و باغچه ای که دیگر یاران دست را نخواهد دید

دلم تنگ میشود

برای کوچه ای که دیگر آب را نخواهد فهمید

و گدایی که دستانش همیشه ازین کوچه خالی خواهند مان

تزئیناتی به مناسبت روز مادر

یکی از کارهای هیجان انگیزی که برای روز مادر بسیارمناسب است  بادکنک های بالنی با رنگ های خیلی شاد هستند. بادکنک هایی که پر از گل های خوشبو شده اند و وقتی ترکیده می شوند بسیار هیجان آور است.

با ایده های خلاقانه به مادران خود نشان دهید که چقدر روز مادر به اندازه ی روز تولدشان برایتان اهمیت دارد.بهترین کاری که می توانید انجام بدهید آماده کردن یک میز برای جشن گرفتن می باشد.این میز را خیلی راحت می توانید با یک رول کاغذ ارزان بپوشانید.روی میز را با استمپ هایی از گل و گیاه  دکوراسیون کنید و یک گلدان همرنگ با ترکیب رنگ میز قرار دهید.

اگر برای کیک و یا شیرینی که از قبل تدارک دیده اید، به دنبال یک ایده برای خاص تر کردن آن هستید پیشنهاد می کنیم که روی بشقاب های سرو کیک را با ورقه هایی بپوشانید .این ورقه ها از هر جنسی که هستند با یک قیچی که مخصوص برش های شکل دار است، برش دهید .همان طوری که در تصویر دیده می شود بشقاب های یکبار مصرف با این الگو تزیین شده اند.

وعده ی ناهار را خاص تر کنید.علاوه بر اینکه ممکن است غذای خاصی تهیه کرده باشید، میز ناهار یا شام را متفاوت تر کنید. این کار را با گذاشتن یک گلدان پر از گل های تازه انجام دهید. همچنین با یک تکه پارچه که لبه های آن موجدار شده است، روی میز یک دکوراسیون و تزئینات ساده و شیک بوجود بیاروید.

برای آماده کردن مکان جشن گرفتن، از نوار های آویزان استفاده کنید، اگر فرصت خرید کردن ندارید و یا چیزی که میخواهید پیدا نمی کنید ساده ترین راه برش دادن کاغذ های رنگی‌ست .می توانید نوار های کاغذی را خیلی ساده برش دهید و یا به صورت حلقه دربیاورید.

استفاده از گل های توپ توپی کاغذی و رنگی .این تزیینات آویزان از سقف ایده بسیار جذابی برای آماده کردن میز جشن است. اگر خیلی خلاق باشید میتوانید آن ها را خودتان درست کنید. ترکیب رنگیآویزها را با دکوراسیون میز غذا خوری یا دکوراسیون منزل هماهنگ کنید،این گونه جذاب تر و خلاقانه تر به نظر می رسند.در ضمن سایز بندی کوچک و بزرگ آویز ها جالب تر است.

آویز های درخشان

اویز های درخشان که از صفحات فلزی به صورت دایره ای برش خورده اند، میتوان آن ها را با وصل کردن به هم به صورت آویز هایی درخشان درآورد.این ایده بسیار جذاب و خلاقانه و در عین حال ساده و شیک است

میز جشن را با پایه های کیک تزیین کنید . با گذاشتن چند عدد از این پایه ها ی کیک ها میتوانید گل ها و خوراکی های تدارک دیده را شکیل تر کنید. به این ترتیب حس برپایی یک جشن و شادی بیشتر نمایان می شود.پایه های کیکی که با گل های بنفش تزیین شده اند و بسکویت و شیرینی های خانگی که با ربان های هم رنگ گل های آفریقایی  زیبا تر شه اند.

یک بخش از دکوراسیون منزل را می توان برای برگزاری یک جشن آماده کرد. مبلمان نشیمن را به این منظور انتخاب کنید.با توپک های صورتی و بنفش طراحی زنانه تری نشیمن ایجاد کنید.

با یک قیچی و چند تا ،تا زدن و کمی هم خلاقیت میتوانید گل های آویزن و رنگی راخلق کنید، میز جشن را می توان  به فضای بیرون(حیاط ) 

انتقال داد و آن را  با گل های بهاری پر کنید. سبد گل ها را با ربان یا کاغذ تا شده تزیین کنید