خبرخوان

نوشته های وبلاگ '1398' 'آذر'

از عجیب ترین رکوردهای گینس

بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان !

بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان - رکورد گینس

این ساندویچ با وزنی نزدیک ۷۵ کیلوگرم ، بزرگ ترین ساندویچ قابل خرید در جهان است . با پرداخت مبلغ ۴۰۰ دلار می توانید این ساندویچ را در یکی از رستوران های میشیگان خرید کرده و میل کنید !


بزرگ ترین کفش جهان !

بزرگ ترین کفش جهان ، رکورد گینس

این کفش با ارتفاع ۱٫۸۳ متر و طول ۵٫۵ متر در ترکیه ، رکورد بزرگ ترین کفش جهان را در اختیار دارد . بیش از ۳۰ نفر در فضای چرمی داخل این کفش جا می شوند .


بیشترین تعداد نی در دهان !

بیشترین تعداد نی در دهان ، رکورد گینس

در سال ۲۰۰۹ ، سیمون المور آلمانی ، با قرار دادن ۴۰۰ نی در دهان خود برای مدت ۱۰ ثانیه توانست رکورد بیشترین تعداد نی در دهان را به نام خود ثبت کرد .


بیشترین تعداد قاشق روی صورت !

بیشترین تعداد قاشق روی صورت ، رکورد گینس

آرون کایسی از کانادا ، توانسته است به صورت همزمان ۱۷ قاشق را روی صورت خود نگه دارد !


درازترین بینی جهان !

درازترین بینی جهان ، رکورد گینس

درازترین بینی جهان ، متعلق به مهمت اوزیورک از ترکیه با طول ۸٫۸ سانتی متر است . این شخص توانست در یک برنامه تلویزیونی در سال ۲۰۱۰ این رکورد را به نام خود ثبت کند !

طولانی ترین زمان زنده به گور شدن !

طولانی ترین زمان زنده به گور شدن، رکورد گینس

زدنک زاهرادکا اهل جمهوری چک ، ۱۰ روز تمام را بدون آب و غذا درون تابوتی زیر خاک زنده مانده است . تنها یک لوله برای رساندن هوا از سطح زمین به درون تابوت متصل بوده است . فرد قبلی دارنده رکورد تواسنته بود ۴ روز را زیر خاک دوام بیاورد .


متعجب ترین چشم های دنیا !

متعجب ترین چشم های دنیا ، رکورد گینس

کیم گودمن در یک برنامه تلویزیونی توانسته است چشم های خود را ۱٫۱ سانتی متر از حدقه خارج کند .


بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم !

بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم ، رکورد گینس

۱ سپتامبر ۲۰۰۴ ، در یکی از هتل های ترکیه ، ایلکر یلماز توانست با استفاده از چشم خود ، شیر را تا فاصله نزدیک ۳ متر پرتاب کند .


سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم !

سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم ، رکورد گینس

یک فرد استرالیایی ، در سال ۲۰۰۹ توانست در یک برنامه زنده تلویزیونی ، وزنه ۴۱۱ کیلویی را با کاسه چشم خود بکشد !


بلندترین ریش جهان !

بلندترین ریش جهان ، رکورد گینس

در سال ۲۰۰۸ یک فرد کانادایی ، با ریشی به اندازه ۲٫۳۳ متر توانست نام خود را به عنوان دارنده بلندترین ریش جهان ثبت کند !


سریع ترین دونده ۱۰۰ متر به صورت چهار دست و پا !

سریع ترین دونده 100 متر به صورت چهار دست و پا ، رکورد گینس

کنیچی اتو سریع ترین دونده جهان به صورت چهار دست و پاست ، در سال ۲۰۰۸ او توانست مسافت صد متر را در ۱۸٫۸۵ ثانیه طی کند !


بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ !

رکورد گینس بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ

ویم هاف هلندی که لقب مرد یخی را به دلیل توانایی خارق العاده خود در تحمل سرما ، به دوش می کشد ، در سال ۲۰۰۹ توانست مدت یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه ، بدن خود را در تماس مستقیم با یخ قرار داده و این رکورد را به نام خود ثبت کند .


کشسان ترین پوست !

کشسان ترین پوست ، رکورد گینس

گری ترنر اهل انگلستان ، به دلیل مبتلا بودن به بیماری نادر سندروم اهلرز-دانلوس ، قادر است پوست خود را بیش از ۱۵ سانتی متر بکشد !

 

جالب ترین دانستنی های علمی

 در عمق ۹ متری آب، نور به رنگ قرمز تجزیه نمی شود به همین دلیل اگر در اعماق آب دست غواصان زخمی شود از بدن خون سبز رنگ خارج می شود.

 

دانستنی های جالب علمی, جدیدترین دانستنی های علمی

در عمق ۹ متری آب، قرمز به رنگ سبز دیده می شود

 

 چرا بهتر است برای وعده صبحانه از نان سنگک استفاده کنیم

مصرف نان سنگک برای صبحانه علاوه برافزایش توان بدن در طول روز از اشتهای کاذب جلوگیری کرده و همین طور موجب لاغری پهلو ها می شود.

 

دانستنی های علمی,جالب ترین دانستنی های علمی

مصرف نان سنگک از اشتهای کاذب در طول روز جلوگیری می کند

 

 عضلات عنبیه چشم در روز طول 100 هزار بار منقبض و منبسط می شود. در صورتی که این حرکات در عضله پای انسان انجام می شد باید روزانه معادل 80 کیلومتر راه می رفتیم!

 

آیا می دانیدها, دانستنی های جالب

عضلات عنبیه چشم در روز طول 100 هزار بار منقبض و منبسط می شود

 

 می دانستید کرسی «کم خونی» را برطرف می کند؟

پاها در زیر کرسی آرام آرام گرم می شوند، در این حالت مغر استخوان که کارش خونسازی است شروع به فعالیت کرده و عملیات خونسازی را تقویت می کند!

 

جدیدترین دانستنی ها,دانستنی های تاریخی

کرسی کم خونی را برطرف می کند

 

 در سفر می خواهید زغال درست کنید بنزین و مواد مشتعل کننده ندارید؟!

مقداری شکر روی چوب بریزید تا راحت تر آتش بگیرد.

 

جدیدترین دانستنی های علمی, دانستنی ها

ریختن مقداری شکر روی چوب باعث می شود تا راحت تر آتش بگیرد

 

 وسيله جالب و تعجب برانگيزی كه در اين كتيبه آشوری مشاهده می كنيد يک دژكوب 2800 ساله است كه بسيار شبيه تانک امروزيست و آشوريان برای قلعه گشايی از آن استفاده می كردند!

 

جالب ترین دانستنی های علمی,دانستنی های جالب علمی

آشوریان با وسیله ای شبیه تانک قلعه گشایی می کردند

 

راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری در زمان دورکاری
دورکاری

در این میان حتی بسیاری از شرکت‌ها به کارمندانشان این فرصت را داده‌اند که بتوانند کارهایشان را در خانه پیگیری کنند. در این گزارش راهکارهایی ارائه می‌شود تا به کمک آن‌ها بتوانید میزان بهره‌وری خویش را در زمان دورکاری افزایش دهید.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برترین‌ها، در زمان نگارش این مطلب، بیش از ۸۰ هزار نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۲۹۰۰ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند. در این بین که متاسفانه این ویروس در کشور ما هم فراگیر شده است، عده‌ای خود را در خانه قرنطینه کرده‌اند، اما این قرنطینه کردن به این معنی نیست که باید دست از کار خود بکشند!

بسیاری که کارشان به صورت آنلاین هم می‌تواند انجام شوند، سراغ دورکاری رفته‌اند و حتی بسیاری شرکت‌ها هم کارمندان خود را تشویق کرده‌اند تا کارها را در منزل پیگیری کنند. در این پست قصد داریم چند نکته را برای دورکاری در منزل بگوییم تا بهتر بتوانید وقت و کارهای خود را مدیریت کنید و هم‌زمان از ویروس کرونا هم در امان بمانید. 

۱. کار در ساعات همیشگی
یک نکته مهم در دورکاری این است که شما یک فریلنسر نشده‌اید! فریلنسرها معمولا باید زمان‌بندی اختصاصی برای خود مشخص کنند تا به پروژه‌های خود برسند، اما اگر شما و شرکتی که در آن کار می‌کنید کار در منزل را برای برهه زمانی کنونی در نظر گرفته‌اید، بهتر است در همان ساعاتی که هرروز سر کار بودید در خانه هم کار کنید. 

برای لطمه نخوردن به کارهایتان توصیه می‌کنیم از همان ساعتی که همیشه به سر کار می‌رفتید بیدار شوید و کار کنید و تا ساعتی که معمولا از دفتر کار خود خارج می‌شدید به کار خود ادامه دهید. 

۲. در ساعات کاری آنلاین و گوش به‌زنگ باشید
در طول ساعات کاری خود باید سعی کنید همیشه برای صحبت با همکاران یا مشتریان خود آماده باشید. اگرچه دیگر خبری از جلسه‌های حضوری نیست، شاید لازم باشد جلسه‌ای با همکاران خود در اسکایپ داشته باشید یا این‌که لازم باشد تلفن مشتریان خود را جواب دهید. کار کردن در منزل به این معنی نیست که قرار است در ساعات کاری به مسائل دیگر مشغول باشید، بلکه باید گوش به‌ زنگ باشید تا از چیزی عقب نیفتید. 

۳. اگر لازم است، محیط کار را در منزل خود بهینه کنید
اگر شما هم یک بار کار در منزل را امتحان کرده باشید، حتما برایتان پیش آمده است که روزهایی اصلا حوصله کار کردن نداشته باشید. یا در محیط منزل آنقدر حواس‌پرتی برای شما وجود دارد که نمی‌توانید روی وظایف کاری خود تمرکز کنید. 

پیشنهاد می‌کنیم میز کاری برای خودتان در منزل فراهم کنید که از هرگونه حواس‌پرتی به دور باشد. حتی اگر لازم است میزتان را جابه‌جا کنید. از این کار دریغ نکنید، چراکه نباید اجازه دهید موارد کم‌اهمیت جلو تمرکز شما را بگیرد. 

۴. پلی‌لیست بهره‌وری خود را پیدا کنید
کار کردن در محیطی ساکت می‌تواند خسته‌کننده باشد مخصوصا اگر با پیژامه نشسته باشید! به همین دلیل توصیه می‌کنیم یک پلی‌لیست از آهنگ‌هایی که می‌تواند به بالا رفتن بهره‌وری شما کمک کند انتخاب کنید و در طول کار پخش کنید. قطعا هرکس سلیقه مخصوص به خودش را دارد اما اگر از من می‌پرسید، سراغ موسیقی‌های بی‌کلام بروید (اگر هانس زیمر هم باشد که دیگر چه بهتر). 

۵. با همکاران خود مکالمه داشته باشید
اگر ارتباط خود را به کل با همکاران قطع کنید و با آن‌ها صحبت نکنید، احتمالا در حین کار کردن تمرکز خود را از دست می‌دهید. سعی کنید یک گروه با همکاران خود بسازید و آنجا با یکدیگر مکالمه کنید و حتی در مورد کار هم صحبت کنید. این موضوع باعث می‌شود تمرکز بیشتری روی کارهای خود داشته باشید.

 

۶. برنامه‌ریزی برای کارهای روزمره خود را فراموش نکنید
با برنامه‌ریزی و مشخص کردن ساعت به ساعت برای انجام هر کدام از وظایفتان بهتر می‌توانید سراغ آن‌ها بروید. برای این کار می‌توانید از اپلیکیشن‌های ToDo List استفاده کنید. یک اپلیکیشن رایگان در این زمینه Google Task  است. این اپلیکیشن هم برای اندروید و هم iOS قابل دانلود است. 

اپلیکیشن‌های پولی با امکانات بیشتر هم برای این کار وجود دارد. اگر هم می‌خواهید سنتی عمل کنید، می‌توانید از کاغذهای استیکر استفاده کنید تا لیست وظایف روزانه را یادداشت کنید و سپس سراغ آن‌ها بروید. 

۷. برای خود وقت‌های استراحت در نظر بگیرید
وقتی حضور فیزیکی همکارانتان نباشد، شما راحت‌تر می‌توانید برای مدت طولانی روی صندلی بنشینید که این مورد اصلا برای سلامتی شما خوب نیست! بنابراین بهتر است هر چند دقیقه به خود و بدنتان استراحت بدهید. برای این کار می‌توانید چند دقیقه در خانه راه بروید، برای خودتان قهوه یا چای درست کنید و سپس به کار بازگردید. شاید بتوان گفت یک مزیت کار کردن در خانه این است که وقت‌های استراحت جذاب‌تری می‌توان داشت. 

۸. با پیژامه کار نکنید!
این مورد آخر شاید کمی خنده‌دار به نظر برسد، اما واقعیت این است که کار کردن با پیژامه می‌تواند در بهره‌وری شما تاثیر منفی بگذارد. اگر لباس‌های رسمی‌تری بپوشید، درواقع به ذهن خود این سیگنال را می‌دهید که «حالا وقت کار کردن است». 

منظور این نیست که با کت و شلوار پشت کامپیوتر بشینید، اما همین که لباس کار کردن شما با لباسی که از خواب بیدار می‌شوید فرق داشته باشد، خودش کمک شایانی است به این‌که حسابی روی کارهای خود تمرکز کنید

شهاب سنگ

سرپوش علمی - گجت نیوز در این باره نوشت:برخورد شهاب سنگ با زمین اتفاقی است که احتمال وقوع آن در ماه آینده مطرح شده و کارشناسان ناسا (NASA) خبر داده اند که در آوریل ۲۰۲۰ یک سیارک ۴ هزار متری به سیاره ما نزدیک خواهد شد. گفته شده که برخورد این جرم آسمانی عظیم می تواند نسل بشر را به کلی نابود کند و عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. در ادامه به بررسی این اتفاق نگران کننده خواهیم پرداخت.

 

سیستم خودکار ردیابی اجرام آسمانی سازمان فضایی ناسا سیارک ۴۱۰۰ متری که در اردیبهشت ماه ۹۸ به ما نزدیک می شود را شناسایی کرده است. کارشناسان سازمان ناسا گفته اند که در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۲۰، معادل ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، جرم آسمانی موردنظر که با سرعت ۸٫۷ کیلومتر بر ثانیه به طرف سیاره زمین در حرکت است، به نزدیک ترین فاصله خود با ما می رسد.

 

متخصصان تخمین می زنند که برخورد شهاب سنگ (Meteorite) با زمین در حالتی که جرم مورد نظر قطری بیشتر از هزار متر داشته باشد، عواقبی فاجعه بار خواهد داشت و چنین اتفاقی میتواند نسل انسانها را نابود کند.

 

بررسی های موجود نشان می دهند که هر صد سال یک بار احتمال ۱ در ۵۰ هزار وجود دارد که سیارک با این ابعاد به زمین برخورد کند. به طور کلی اجرام آسمانی گوناگون دائما به طرف زمین حرکت می کنند و پدیده اصابت شهاب سنگ با زمین آن قدرها هم نادر نیست.

 

سنگ هایی که قطری در حد چند متر دارند، قبل از رسیدن به سطح زمین در اتمسفر می سوزند. اگر این اجرام آسمانی به اندازه ۲۰ متر بزرگ باشند، امواج بوجود آمده توسط آن ها می تواند باعث شکسته شدن شیشه پنجره ها در مناطق مسکونی نزدیک شود و اگر قطر یک شهاب سنگ به ۴۰ متر برسد، برخورد آن با زمین میتوان یک منطقه یا شهر را به طور کلی نابود کنند.

 

اخطار اصابت شهاب سنگ (Meteorite) با زمین:در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ یک سنگ آسمانی امکان دارد نسل بشر را از بین برود!

 

این در حالی است که رسیدن یک شهاب سنگ در ابعاد چند کیلومتر به سطح زمین، دهانه ای ۱۰ هزار متری را بوجود می آورد و با ایجاد زلزله، سونامی و اثرات جانبی ویرانگر دیگر، تبعات آن حتی تا نابودی تمدن و ایجاد خطر انقراض نسل انسان هم پیش خواهد رفت. جالب است بدانیم که حدودا ۶۶ میلیون سال پیش یک شهاب سنگ ۱۰ هزار متری نسل دایناسورها را نابود کرد و این موجودات را به انقراض کشاند.

 

ناسا تخمین زده که ابعاد این سیارک‌(Asteroid) که با نام “۱۹۹۸ OR2” شناخته می شود، چیزی بین ۱٫۵ تا ۴٫۱ کیلومتر است. مسیر حرکت این جرم آسمانی برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ و در هنگام عبور از نزدیکی خورشید مشخص شد و نقل شده که این شهاب سنگ مدتها پیش بعنوان یک جرم نزدیک زمین( NEO) دسته بندی شده است.

 

با این تفسیرها بهتر است که سر اصل مطلب برویم؛ آیا ۱۹۹۸ OR2 در آوریل ۲۰۲۰ با زمین برخورد می کند؟

 

با توجه به احتمال ۱ به ۵۰ هزار مطرح شده، شانس این اتفاق فوق العاده پایین بوده و میتوان ذکر کرد که جواب منفی است؛ گفته شده که در نزدیک ترین حالت فاصله سیارک موردنظر با ما ۰٫۰۴۲۰۵ واحد نجومی، معادل ۶٫۲۹ میلیون کیلومتر خواهد بود. این فاصله حدودا ۱۶ برابر فاصله ما با ماه است و بنظر میرسد که در میان بحران جهانی ویروس کرونا (corona) و هزاران مشکلی که همه روزه جان انسان ها را در سراسر جهان به خطر می اندازند، احتمال برخورد شهاب سنگ با زمین در آوریل آینده نباید برای ما نگرانی خاصی ایجاد کند.

 

 
10فستیوال برتر موسیقی دنیا

۱- فستیوال آستین سیتی لیمیتس (Austin City Limits)

فستیوال آستین سیتی لیمیتس

زمان:  ۳ ژانویه

مکان: آستین، تگزاس

این فستیوال معروف موسیقی از سال  ۱۹۷۶ شروع به کار کرد و تا کنون سبک‌های مختلف و خوانندگان بسیاری از جمله جانی کش (Johny Cash)، نیل یانگ (Neil Young) و بسیاری دیگر را میزبان بوده است. حدود ۲۰۰۰۰۰ نفر و ۱۳۰ گروه موسیقی در ۸ استیج در سراسر پارک زیلکر (zilker) گرد هم می‌آیند. همین توضیح کوتاه نشان می‌دهد که چرا آستین معروف‌ترین پایتخت موسیقی زنده دنیا است. این فستیوال در سال‌های اخیر به قدری رشد کرده که برنامه خود را در دو آخر هفته متوالی تکرار می‌کند.

خوانندگان و نوازندگان: هنوز معلوم نیست اما خوانندگان سال گذشته شامل دریک (Drake)، ویکند (The Weeknd)، فو فایترز (Foo Fighters)، استروکس (The Strokes)، فلورنس + مشین (Florence + The Machine)، دیسکلوژر (Disclosure) و غیره بودند.

۲- بنیکاسم (Benicassim)

فستیوال بنیکاسیم

زمان: ۱۳ تا ۱۶ جولای

مکان: بنیکاسم، اسپانیا

فستیوال بین‌المللی بنیکاسیم مخصوص افراد شب‌زنده‌داری است که عاشق ساحل هستند. این فستیوال هر ساله در ساحل دریای مدیترانه از ۵ عصر تا ۸ صبح برگزار می‌شود. گنجایش این مکان بین ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ نفر است. تمرکز فستیوال ببیش‌تر بر آهنگ‌های پاپ، راک و الکترونیکا است.

خوانندگان و نوازندگان: میجر لیزر (Major Lazer)، کمیکال برادرز (Chemical Brothers)، میوز (Muse)، دیسکلوژر (Disclosure)، کندریک لامار (Kendrick Lamar) و غیره.

۳- بونارو (Bonnaroo)

فستیوال بونارو

زمان: ۸ تا ۱۱ جون

مکان: منچستر، تنسی، آمریکا

این فستیوال مقصدی برای عاشقان موسیقی است ه همه ساله از در ماه جون به مدت ۴ روز یعنی از ۸ام تا ۱۱ام برگزار می‌شود.  با وجود اینکه محل برگزاری دارای ۲۸۳۲۸۰۲ متر مربع و ۱۰ صحنه اجرا در سراسر منطقه است، این فستیوال موفق شده تا اجتماعی صمیمی، عواطفی مشترک، و ویژگی‌های فرهنگی ماندگاری به وجود آورد و آن را هر سال تکرار کند.

خوانندگان و نوازندگان: پیرل جم (Pearl Jam)، ال. سی. دی ساوندسیستم (LCD Soundsystem)، جی. کول (J. Cole)، الی گولدینگ (Ellie Goulding)، مکلمور اند ریان لویس (Macklemore & Ryan Lewis)، تیم ایمپالا (Tame Impala)، دث کب فور کیوتی (Death Cab for Cutie)، هایم (Haim)، و غیره.

۴- برنینگ من (Burning man)

فستیوال برنینگ من

زمان: ۲۷ آگوست

مکان: بلک راک سیتی،نوادا

برنینگ من که ببیش‌تر شبیه به یک سبک زندگی است تا یک فستیوال، حرکتی فرهنگی است که تاثیر آن تا مدت‌ها در بلک سیتی راک باقی می‌ماند. با اینکه اصولا این یک فستیوال موسیقی نیست اما شرکت‌کنندگان از اجراها و دی جی‌های ثروتمند و معروفی لذت می‌برند.

خوانندگان و نوازندگان: این فستیوال هر ساله شرکت‌کنندگان خود را غافل‌گیر می‌کند. در سال‌های گذشته افرادی چون میجر لیزر (Major Lazer)، دیپلو  (Diplo)، ددماوس (Deadmau5)، و بسیاری دیگر در این جشن حضور داشتند.

۵- کوچلا (Coachella)

فستیوال موسیقی کوچلا

زمان: آخر هفته‌های ماه آوریل

مکان: ایندیو،کالیفرنیا

این فستیوال که سرآمد تمام فستیوال‌های تابستانه است علاوه بر موسیقی یک جشنواره هنر نیز محسوب می‌شود. همه ساله افراد زیادی از مناطق مختلف به این منطقه می‌آیند و با افراد مشهور عکس می‌اندازند. در این مکان شاهد سازه‌های هنری زیادی نیز هستید.

خوانندگان و نوازندگان: الی گولدینگ (Ellie Goulding)، کلوین هریس (Calvin Harris)، سیا (Sia)، میجر ایزر، سوفیان استونس (Sufjan Stevens)، ال. سی. دی ساوندسیستم، گانز ان روزز (Guns N Roses)، دیسکلوژر، چورچس (ChVRCHES)، هالسی (Halsey)، و غیره.

۶- فستیوال الکتریک دیزی (Electrica Daisy Carnival)

فستیوال الکتریک دیزی

زمان: ۱۷ تا ۱۹ جون

مکان: لاس وگاس، نوادا

در فستیوال شاد الکنریک تا طلوع آفتاب به پایکوبی، و آتش‌بازی‌های زیبا و عجیب می‌نشینید. برای شرکت در این فستیوال باید حسابی پر انرژی باشید زیرا انواع سبک‌های موسیقی رقص مانند ترپ (trap)، تکنو، بانوس (bounce)، و غیره را تجربه خواهید کرد. این جشنواره سه روزه جمعیتی حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر را میزبان است.

خوانندگان و نوازندگان: کلوین هریس، اویچی (Avicii)، باسنکتار (Bassnectar)، موبی (moby)، فلوم (Flume)، و غیره.

۷- اگزیت (Exit)

فستیوال اگزیت

زمان: ۷ تا ۱۰ جولای

مکان: نووی ساد،صربستان

جنبشی که در سال ۲۰۰۰ به عنوان اعتراض دانش‌آموزان علیه دولت به حمایت از دموکراسی و آرامش به پا شد، خیلی سریع به یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های موسیقی اروپا تبدیل شده است. این جشنواره که در نزدیکی دانوب برگزار می‌شود و همچنان ارزش‌های سیاسی- اجتماعی خود را حفظ کرده، به دلیل برنامه‌ها و اجراهای بی‌نظیرش برنده جوایز بسیاری شده است.

خوانندگان و نوازندگان: الی گولدینگ، باستیل (Bastille)، ویز خلیفه (Wiz Khalifa) و غیره.

۸- فوجی راک (Fuji Rock)

فستیوال فوجی راک

فستیوال فوجی راک

زمان: آخرین هفته ماه جولای

مکان: کوهستان نیبا، ژاپن

زمانی که با تراموای برقی از یک صحنه به صحنه دیگر می‌روید پس بدون شک در یک فستیوال موسیقی خاص شرکت کرده‌اید. فوجی راک بزرگ‌ترین فستیوال موسیقی ژاپن است که در نزدیکی پیست اسکی نیبا، میان تپه‌های سرسبز برگزار می‌شود. منظره و امکانات این مکان عالی است.

خوانندگان و نوازندگان: سیگر روس (Sigur Ros)، دیسکلوژر، جیمز بلیک (James Blake)، ویلکو (Wilco)، رد هات چیلی پپرز (Red Hot Chili Peppers)، و غیره.

۹- گلاستونبری (Glastonbury)

فستیوال گلاستونبری

زمان: آخرین تعطیلی ماه ژئن، به مدت ۵ روز

مکان: سامرست، انگلستان

این فستیوال پراقتدار در دنیای موسیقی در سال ۱۹۷۰ آغاز شد که پاسخی بود به جشنواره موسیقی و هنر ووداستاک (Woodstock) که در نیویورک برپا می‌شد. همه ساله جمعیت این فستیوال شامل هنرمندان و افراد مشهور بسیاری در عرصه‌های مختلف است. فقط چکمه‌هایتان را فراموش نکنید؛ زمین‌ها بیش‌تر مواقع گلی هستند.

خوانندگان و نوازندگان: ادل (Adele)، میوز (Muse)، کلدپلی (Coldplay)، بک (Beck)، ال. سی. دی ساوندسیستم، زی زی تاپ (ZZ Top)، دیسکلوژر، الی گولدینگ، گریمز (Grimes)، آلوناجورج (AlunaGeorge)، چورچز، سنتیگولد (Santigold)، سیندی لوپر (Syndi Lauper)، و غیره.

۱۰- گاورنرز بال (Governors Ball)

فستیوال گاورنرز بال

زمان: ۳ تا ۵ جون

مکان: نیویورک سیتی، نیویورک

این فستیوال میزبان هنرمندان بسیاری با سبک‌های متفاوت از جمله راک، الکترونیک، هیپ هاپ، ایندی، پاپ، فولک، و غیره است.

خوانندگان و نوازندگان: کانیه وست (Kanye West)، استروکس، کیلرز (The Killers)، بک، رابین (Robyn)، دث کب فور کیوتی، ام۸۳ (M83)، و غیره.

 
 

 

سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند

جنیفر آنیستون

سخت اسـت باور کنیم کـه بازیگری دوست داشتنی کـه در سریال نوستالژیک «دوستان» «Friends » چنین شخصیت دوست داشتنی داشت تا بـه این حد بداخلاق و از خود راضی باشد اما شواهد نشان می دهد کـه کار با جنیفر آنیستون آنچنان نیز کار اسانی نیست.

 

با سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند آشنا شوید (عکس)

 

بر اساس ادعای یک منبع خبری در طول فیلمبرداری فیلم «زندگی پر از جنایت» ” تنها کسیکه با دیگر افراد غذا نمی خود جنیفر بود.او خیلی زود ناهارش را میگرفت و می رفت. تمامی بازیگران دریک ون بسیار معمولی بـه سمت سالن ناهار خوری می رفتند

 

اما جنیفر خودروی لوکس مخصوص خودش را داشت. و نه تنها کانکس متحرک و شخصی جنیفر یک مایل دورتر از منطقه فیلمبرداری اسـت بلکه او هرروز هنگام ناهار بـه آن جا باز میگردد تا دور از بقیه ناهارش را بخورد”.اما موضوع بـه همینجا ختم نمی‌شود. بر اساس ادعاها در هنگام حضور در فیلم «اونجوری بامزه اسـت»

 

«She’s Funny That Way» درسال 2014 تنها بـه این دلیل کـه یکی از شخصیت ها اسمی مشابه زنی داشت کـه قبلاً زندگی او و برد پیت را ویران کرده بود از کارگردان خواست اسم او را تغییر دهد و تا زمانی کـه این اسم تغییر داده نشد وی بـه سر صحنه بازنگشت.

 

کانیه وست

 

با سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند آشنا شوید (عکس)

 

کانیه وست، را سمبل غرور و خودخواهی میدانند کـه تمایلاتی زنانه داشته، خیلی زود از کوره در رفته و رفتارهای تهاجمی بسیار بدی در تمامی حوزه هاي کاری اش دارد.

 

بر اساس ادعای یک طراح مد و لباس بنام ژان تویتو، دو سال طول کشید تا وست توانست طراحی هاي نخستین مجموعه خودرا تکمیل کند کـه از دو دست شلوار جین، یک سویشرت و یک تیشرت تشکیل می شد. تویتو دراین باره چنین گفته اسـت:

ستاره هایی که فقط در ظاهر خوب هستند | از جنیفر لوپز تا ماریا کری

” وقتی کـه در نهایت این مجموعه را نهایی کردیم بـه خودم گفتم خوبه، اگر توانستم اینکار رابه سرانجام برسانم پس می‌توانم صلح را نیز در خاورمیانه برقرار کنم”. در دنیای موسیقی نیز می توان از شکایت هایي کـه از بدرفتاری هاي اوست

 

با همکاران و رقیبان داشته یک کتاب نوشت. از تیلور سویفت گرفته تا ویز خلیفه و اعضای تیم تولید برنامه ي «شنبه شب زنده» از بدرفتاری ها و بی احترامی هاي کانیه وست در امان نبوده اند.

 

جنیفر لوپز

 

با سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند آشنا شوید (عکس)

 

درسال 2013، فهرست احمقانه تقاضای هاي جنیفر لوپز باعث شد کـه وی حضور بعنوان خواننده مراسم افتتاحیه لیگ برتر کریکت هند را از دست بدهد، مراسمی کـه سال گذشته بیش از 56 میلیون نفر آن رابه صورت زنده تماشا کردند.

 

بر اساس ادعاهای یک منبع اطلاعاتی موثق، علاوه بر تقاضای هاي معمول و همیشگی، لوپز خواهان یک جت شخصی و تعداد زیادی اتاق در هتلی مجلل برای اطرافیانش شده بود.

 

اگر فکر می‌کنید کـه او تنها دو یا سه اتاق در چنین هتلی می خواسته بهتر اسـت از نو فکر کنید. وی برای 90 نفر از همراهان خود بیش از 9 اتاق تعویض لباس تقاضای کرده و دستمزدی کـه می‌خواست بـه او بپردازند سرسام آور بود، بهمین دلیل پیت بول جای او را دراین مراسم گرفت.

 

هم چنین وی در طول فیلمبرداری فیلم «وقتی حامله هستی باید منتظر چـه چیزی باشی» «What To Expect When You’re Expecting» تنها از طریق دستیارش با اعضای تیم تولید ارتباط برقرار می کرد هر چند دراین پروژه بازیگران درجه یک دیگری نیز حضور داشتند.

 

بنظر می رسد کـه وی از دیرباز چنین شخصیت غیر قابل تحملی داشته اسـت. وقتی کـه لوپز در دهه 90 تنها یک رقصنده معمولی بود بازیگری بنام روزی پرز طراحی رقص هاي او را بر عهده داشت.

 

در کتاب خاطرات پرز کـه درسال 2014 بـه چاپ رسید وی ادعا کرده کـه لوپز مانند یک “فاحشه منطقه فقیرنشین” با او برخورد کرده و همواره سر او داد کشیده و بدن او را فشار می داده اسـت.

 

ماریا کری

کسانی کـه درسال هاي اخیر با ماریا کری کار کرده اند بـه ندرت بعد از پایان همکاری شان داستان هاي خوبی در مورد ارتباط شان با او رابه زبان آورده اند. در طول برنامه ي تلویزیونی مستند «دنیای ماریا» با زندگی روزمره اعضای تیم خدمت رسانی بـه ماریا کری آشنا شدیم

 

با سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند آشنا شوید (عکس)

 

کـه حتی بستن بند کفش هاي او و روشن کردن 20 مرطوب کننده هوا در اتاق هایي کـه برای وی اجاره شده بود را انجام می دادند.ظاهرا بدون این همه ی مرطوب کننده هوا، ماریا کری نمی‌تواند بخوابد و اجرا کند، هر چند اجراهای اخیرش نیز چنگی بـه دل نزده اند.

 

گرچه ادعاهای متفاوتی در مورد انچه کـه در برنامه اجرای زنده ي او در روز عید سال 2017 رخ داد شده اسـت اما کامل مشخص اسـت کـه بعد از این‌کـه یک اشکال فنی پیش آمد وی بدون هیچ تلاشی برای مدیریت اوضاع، صحنه را ترک کرد.

 

کیفر ساثرلند

بنظر می رسد هر شخصی کـه با کیفر ساثرلند کار کرده چیز مثبتی از تجربه همکاری با وی ندارد. این بازیگر کـه بخاطر بازی در سریال پرطرفدار «24» شناخته می شود حتی مهم شده کـه بخاطر درخشیدن یکی از بازیگران این سریال مقدمات اخراج او را فراهم کرده اسـت.

 

شهره آغداشلو کـه دراین سریال نقش یک تروریست را بازی می کند در مورد تجربه همکاری خود با این بازیگر چنین گفته اسـت:” باید اعتراف کنم کـه کار کردن با او مشکل اسـت. آن مرد جوان بسیار خشمگین بود”.

 

با سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند آشنا شوید (عکس)

 

هم چنین آغداشلو گفته اسـت کـه یکی از اعضای تیم تولید بـه او توصیه کرده اسـت کـه در روز اول فیلمبرداری هاي صحنه هاي مربوط بخود بیش از حد ندرخشد و وقتی کـه آغداشلو این توصیه را نادیده گرفت شخصیت او خیلی زود از ادامه سریال حذف شد و آغداشلو فکر می کند کـه ساثرلند مسبب این موضوع بوده اسـت.

 

فردی پرینزر نیز در گفتگو اي با شبکه خبری اي بی سی نیوز گفته اسـت کـه وی نیز قربانی خشم ساثرلند شده و تجربه بازی در سریال «24» نزدیک بود بـه کنار گذاشتن حرفه ي بازیگری از طرف او منجر شود.

 

وی دراین باره گفته اسـت:” کیفر غیرحرفه اي ترین بازیگر در تمام دنیا بود. بیخود حرف نمی‌زنم، روبرویش نیز این حرف را خواهم زد، فکر میکنم هر شخصی کـه با او کار کرده باشد این را خواهد گفت”.

 

شارون استون

 

با سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند آشنا شوید (عکس)

 

سال‌ها گذشته و هنوز بسیاری در مورد بازی شارون استون در فیلم «غریزه اصلی» «Basic Instinct» درسال 1992 صحبت می کنند و البته درسال هاي اخیر نیز وی با دلایلی مشابه بار دیگر بر سرزبان ها افتاده اسـت.

 

استون نخستین تجربه فیلم ایتالیایی خودرا درسال 2014 در فیلم «پسر طلایی» «The Golden Boy» بـه کارگردانی پوپی آواتی انجام داد.بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر و بـه گفته ي آواتی تقاضای هاي غیرمعقول استون از قبل از امضای قرارداد بازی دراین فیلم آغاز شد 

 

او طوری رفتار می کرد کـه انگار ایتالیا کشوری از جهان سوم اسـت. استون اما این ادعاها رابه شدت تکذیب کرده اسـت.بنظر می رسد کـه یکی از تقاضای هاي عجیب او دعوت شدن بـه یک مراسم مجلل سالانه برگزار شده توسط یک طراح جواهرات شناخته شده ایتالیایی دریک هتل مشهور بوده اسـت.

 

وی در نهایت از این فیلم کنار گذاشته شد و نقش مورد نظر بـه کیم کارداشیان پیشنهاد گردید اما وی بـه رغم پذیرش بازی نتوانست در فیلم حضور یابد و بار دیگر شارون استون جای گزین او شد.

 

کریس براون

کرایس براون نشان داده کـه دردسر رابه خود جذب می کند و خیلی از همکاران او متوجه این موضوع شده اند. درسال 2011 وی در برنامه زنده «صبح بخیر ایالات امریکا»، بعد از این‌کـه در مورد اتهامات مربوط بـه بدرفتاری با نامزدش از او سوال شد اوج عصبانیت خود رابه نمایش گذاشت.

 

با سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند آشنا شوید (عکس)

 

وی چنان خشمگین بود کـه برنامه را ترک کرده ودر اتاق تعویض لباس نیز صندلی رابه پنجره کوبیده بود. این رفتاری اسـت کـه هیچ کسی هنگام حضور دریک برنامه ي زنده تلویزیونی از نوع گفت‌وگو از خود نشان نخواهد داد.

 

بر اساس ادعای رسانه ها، عده اي از کسانی کـه قبلاً برای کریس براون کار کرده بودند در مورد بداخلاقی هاي او صحبت کرده و ادعا کرده اند کـه براون هم از لحاظ جسمی و هم روانی با آنها بدرفتاری کرده اسـت.

 

این در حالی بوده کـه براون درگیر مشکلات خانوادگی، مشکل اعتیاد و بیماری روانی خود بوده اسـت. در آن دوران یکی از اعضای تیم امنیتی دراین باره چنین گفته بود:” مثلاً مـا می پرسیدیم کـه امروز دما چقدر اسـت؟ نمی‌دانستیم کـه او با چـه اخلاقی بیدار می شود. او هرروز شخصیت متفاوتی داشت”.

 

بیانسه

او شاید برای طرفدارانش یک ملکه واقعی باشد اما تعداد زیادی از کسانی کـه با او کار کرده اند او را انسانی خشن و حتی بیرحم توصیف کرده اند. کسانی کـه برای او کار کرده اند

 

با سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند آشنا شوید (عکس)

 

داستان هاي وحشتناکی را در مورد همکاری خود با او در رسانه هاي اجتماعی بـه اشتراک گذاشته اند. برای مثال گفته شده کـه در طول فاصله بین اجراها وی بر سر رقصنده ها فریاد کشیده اسـت.

 

هم چنین ادعا شده وی در طول یکی از برنامه هایش تقاضای هاي جالبی داشته اسـت از جمله، نی هاي نوشیدنی تیتانیومی کـه هر کدام 600 دلار قیمت داشتند،

 

سرو شدن آب قلیایی در دمای دقیقاً 21 درجه سانتیگراد، پوشیدن لباسهای صد در صد کتانی برای تمام اعضا و اتاق هایي کـه تازه رنگ آمیزی شده و صندلی هاي اتاق آرایش نیز با یک برند مشهور جای گزین شوند.

 

مگان فاکس

مگان فاکس کـه زمانی یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین بازیگران زن هالیوود بود، نیز بنظر می رسد ازآن دسته سلبریتی هایي اسـت کـه کار با وی بسیار سخت خواهد بود.

 

با سلبریتی هایی که فقط ظاهر خوبی دارند آشنا شوید (عکس)

 

شاید همین موضوع باعث شد کـه وی در عرصه ي هالیوود جایگاه ثابت و مطمئنی نداشته باشد. وقتی کـه فاکس در فیلم «تبدیل شوندگان» «Transformers» ایفای نقش کرد در اوج شهرت بـه سر می‌برد.

 

اما بنظر می رسد در همین دوران بـه شدت اطرافیانش را از خود می رنجاند. بعد از این‌کـه وی مایکل بی، کارگردان این فیلم رابا هیتلر مقایسه کرد، بعضی از کسانی کـه با فاکس کار کرده بودند زبان بـه انتقاد گشودند و بعضی از بدرفتاری هاي او در طول فیلمبرداری ها را بازگو کردند.

 

سه تن از اعضای تیم تولید تایید کردند کـه فاکس همواره دیر از موعد مقرر در سر صحنه فیلمبرداری حاضر می شده، در برنامه ها و مهمانی هاي مربوط بـه فیلم حضور نیافته 

 

حتی زمانی کـه در آخرین دقایق فیلمبرداری در مصر کنسل شده و مایکل بی همه ی رابه یک تور مسافرتی بـه اهرام ثلاثه برده فاکس تنها کسی بوده کـه از این موضوع شاکی شده اسـت.

اقدامات پیشگیری از کرونا در سربازخانه‌ها و دانشگاه‌ها

علایم ابتلا به این ویروس چیست؟

تب، سرفه، کوتاهی تنفس، اسهال علائم شایع ابتلا به کرونا و عفونت ریه (پنومونی)، سندرم تنفسی حاد شدید و نارسایی کلیه از علائم شدید ابتلا به کرونا هستند. سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه‌ای مثل دیابت، بیماری‌های قلبی، خانم‌های باردار و کودکان بیشتر در معرض این بیماری قرار می‌گیرند. راه‌های احتمالی انتقال انتشار از راه هوا، تماس نزدیک با انسان مبتلا، دست زدن به وسایل آلوده منتقل خواهد شد پس هر چند دقیقه یک بار دستان خود را بشویید. 

راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا

به طور مداوم و در هر زمان ممکن اقدام به شستشوی کامل دست‌ها با آب و صابون کنید.

از دست دادن و روبوسی کردن با افراد دارای علائم تنفسی مانند (سرفه، عطسه و...) خودداری کنید.

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

فاصله حداقل یک و نیم متری را از افراد بیمار رعایت کنید.

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

از رها کردن دستمال کاغذی‌های مصرف شده در محیط خودداری کنید.

از مصرف مواد غذایی نیم پز و تماس با حیوانات اهلی و وحشی خودداری کنید.

آیا برای محافظت از خود به ماسک نیاز داریم؟

استفاده از ماسک به تنهایی باعث محافظت نمی‌شود. باید حتما بهداشت دست و بهداشت تنفسی را رعایت کنید. اما زمانی که علائم تنفسی (سرفه یا عطسه) دارید یا از فرد مبتلا به این بیماری مراقبت می‌کنید حتما از ماسک استفاده کنید

چگونه ماسک بزنیم؟

قبل از ماسک زدن دست‌های خود را با آب، صابون مایع یا مایع دستشویی بر پایه الکل بشویید. همچنین به طور کامل دهان وبینی خود را با ماسک بپوشانید و مطمئن باشد که فضای بین صورت و ماسک وجود نداشته باشد. در زمانی که ماسک دارید اصلا به آن دست نزنید و در صورتی که ماسک مرطوب یا آلوده شده را تعویض می‌کنید در هنگام برداشتن ماسک آن را از پشت خارج کرده و در سطل زباله دردار گذاشته و مجدد دست‌ها را با آب و صابون مایع یا محلول شستشو بر پایه الکل بشویید.

فرد مشکوک به بیماری کیست؟

فرد مشکوک به کرونا کسی است که به دلیل تب، سرفه و تنگی نفس نیازمند بستری در بیمارستان است. حتی عامل بیماری زای دیگری برای توجیه علائم بیماری او وجود ندارد، اما ممکن است حداقل یکی از موارد زیر را دارا باشد:

۱۴ روز قبل از شروع علایم بیماری، سابقه سفر به کشور چین را داشته باشد.

در تماس نزدیک با مورد قطعی علامت‌دار بیماری کرونا باشد.

مراقبت مستقیم از بیمار مبتلا به عفونت ناشی از کرونا ویروس ممکن است فرد را به این بیماری مبتلا کند.

تماس نزدیک به چه معنا است؟

تماس بیمارستانی با بیمار، همکار بودن یا همکلاس بودن با فرد مبتلا به کرونا ویروس یا هر تماس شغلی با بیمار مبتلا به کرونا ویروس در فضای بسته مشترک، همسفر بودن با فرد مبتلا به ویروس در یک وسیله نقلیه مشترک به معنای تماس نزدیک هستند.

چه مدت زمانی ویروس بر روی سطوح زنده می‌ماند؟

هنوز مشخص نیست که ویروس کرونا چه مدت بر روی سطوح زنده می‌ماند. اما اطلاعات فعلی نشان می‌دهند که برای چند روز این ویروس روی سطوح زنده باقی می‌مانند و استفاده از مواد شستشو دهنده مثل وایتکس می‌تواند ویروس را از روی سطوح آلوده از بین ببرد.

 

آیا آنتی بیوتیک برای درمان بیماری موثر است؟

آنتی بیوتیک‌ها هیچ تاثیری روی ویروس‌ها ندارند و تاکنون واکسن یا داروی ضد ویروس برای درمان این دسته از ویروس‌ها یافت نشده است. اگر می‌خواهید خودتان را از بیماری کرونا محافظت کنید باید به اصول بهداشت تنفسی و بهداشت دست و عدم تماس نزدیک با فرد بیمار پایبند باشد.

پیشگیری از ابتلا به کرونا در سربازخانه‌ها

رعایت بهداشت تنفسی و آموزش آن

رعایت بهداشت دست‌ها و آموزش آن

نظافت مرتب سرویس‌های بهداشتی و اتاق‌ها

داشتن وسایل مخصوص هر فرد و عدم داشتن وسایل مشترک

در خوابگاه‌ها تخت‌ها با فاصله حداقل یک متر باشند

اقدامات پیشگیری از کرونا

پیشگیری از ابتلا به کورونا در دانشگاه‌ها

رعایت بهداشت تنفسی و آموزش آن

رعایت بهداشت دست‌ها و آموزش آن

نظافت مرتب سرویس‌های بهداشتی و کلاس‌ها

داشتن وسایل مخصوص هر فرد و عدم داشتن وسایل مشترک

در خوابگاه‌ها تخت‌ها با فاصله حداقل یک متر باشند.

دروغی که درباره "کرونا" به مردم ایران، چین و جهان گفته‌اند!
بزرگترین دروغی که درباره "کرونا" به مردم ایران، چین و جهان گفته‌اند!

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ بنابر شواهد و قرائن محکم و پیدا و پنهان، موج ترس و تبلیغات گسترده جهانی در مورد "ویروس کرونا" بیش از آنکه به‌دلیل کشندگی این ویروس باشد، دلایل اقتصادی و تجاری دارد و برنده اصلی این جنگ تبلیغاتی سنگین تا به امروز، ایالات متحده آمریکا بوده است!

چرا که تعداد کل فوت‌شدگان ناشی از ابتلا به کرونا در کشور چین تا به امروز کمتر از 2 هزار و 500 نفر است آن هم در کشوری که یک میلیارد و 400 میلیون جمعیت دارد(!!) در حالی که تعداد کشته‌های آنفلوآنزا در آمریکا با جمعیتی 330 میلیون نفری فقط در سال 2018‌ــ‌2017، 61 هزار نفر بوده‌ است!!

در همین رابطه، زینب بهرامی؛ دانشجوی بخش اپیدمیولوژی مهندسی محیط زیست و سلامت دانشگاه کیوتوی ژاپن، یادداشتی را در اختیار تسنیم قرار داده که خواندن آن برای اشراف بیشتر به پشت‌پرده چرایی پمپاژ ترس از کرونا بسیار کلیدی است: 

"من پزشک نیستم؛ رشته‌ام اپیدمیولوژی، علم آمار و تحلیل داده‌های وضعیت سلامت و بیماری در یک جامعه و جهان، به‌خصوص بیماری‌های همه‌گیر و شایع است؛ پس من اطلاعات پزشکی در مورد ماهیت و عملکرد کرونا ندارم اما می‌خواهم از دریچه رشته خودم در موردش صحبت کنم.

البته برای این یادداشت، مشورت کاملی با یک پزشک متخصص کردم که این روزها بیمارستانش میزبان افراد مشکوک به کرونا و بیماری‌های ویروسی است همچنین گزارش‌های دکتر تاکایاما را خواندم که به‌عنوان پزشک داوطلب به کشتی تفریحی پر از افراد آلوده به کرونا رفته است.

دانشگاه ما همکاری نزدیکی با سازمان CDC آمریکا (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها) دارد؛ این سازمان تقریباً مادر علم اپیدمیولوژی و تهیه‌کننده مفاد درسی و تحقیقاتی رشته سلامت عمومی است و من اطلاعات یادداشت را از وب‌سایت این سازمان می‌گذارم.

طی حدود 2 ماهی که ویروس کرونا مطرح شده، شهر بزرگ ووهان قرنطینه شده و طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، چند ده‌هزار نفر به این ویروس آلوده شده‌‌اند اما تعداد کشته‌ها در کشور یک میلیارد و نیمی چین، کمتر از 2500 نفر و در سراسر جهان، بسیار بسیار پایین است. (دکتر توموکی گفت تعداد زیادی از فوتی‌های چینی به‌خاطر ضعف نبوده است بلکه استرس و وحشت بسیار بالا سیستم ایمنی بدن افراد را از کار انداخته بود!) البته بسیاری از کشورها از جمله ژاپن، سعی می‌کنند به‌خاطر حفظ منافع اقتصادی، آمار و اطلاعات دقیق به افکار عمومی ندهند.

پس طبق گزارش CDC و WHO چنین ویروس کشنده و پرسروصدایی در بالاترین آمار، در کل چین و جهان، کمتر از 2 هزار کشته داشته است، تا اینجا را قبول دارید؟

حالا برویم سراغ آنفلوآنزا؛ به‌نظر شما ویروس آنفلوآنزا فقط در سه ماه اخیر، در کشور آمریکا چند کشته داشته؟ صد نفر؟ هزار نفر؟ پنج‌هزار نفر؟ خیر!

طبق گزارش CDC آمریکا در چند ماه اخیر، فقط و فقط در کشور 330 میلیونی آمریکا، چند ده‌ میلیون مبتلا و بین 12 تا 16 هزار مرگ به‌دلیل ابتلا به آنفلوآنزا ثبت شده است!

لطفاً این عدد را چندبار بلند تکرار کنید! باور نمی‌کنید؟ حق دارید! پس این لینک را باز کنید و گزارش دقیق و بِروز CDC را بخوانید!

می‌دانستید کشته‌های آنفلوآنزا از هر طیف سنی هستند اما کشته‌های کرونا، طبق گزارش دکتر تاکایاما، فقط یک‌ درصد از افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای را شامل می‌شود؟

می‌دانستید احتمال ابتلای شما به آنفلوآنزا و خدای‌نکرده مرگ، با تماس با یک آمریکایی، در مقایسه با ابتلا به کرونا و تماس با یک چینی یا هر فرد آلوده، چند ده‌ برابر است؟

اما با وجود این، آیا پروازهای آمریکا محدود شدند؟ آیا آمریکا قرنطینه شده است؟ آیا کسی جرأت اعتراض به این وضعیت را دارد؟!

به‌گفته دکتر توموکی(همکارم)، رسانه‌های دنیا حواس مردم را به کرونا منعطف کردند و مردم خطر بزرگتر و جدی‌تر آنفلوآنزا را به‌کلی فراموش کردند!

آیا می‌دانستید اقتصاد چین آن‌قدر بزرگ و قوی است که اگر زمین بخورد، علاوه بر باز شدن راه برای غرب، بسیاری از اقتصادهای آسیا، از جمله همین ژاپن را به ورشکستگی و نابودی می‌کشاند؟ مردم و دولت ژاپن تازه متوجه خطر شده‌اند و سعی می‌کنند هیجان کاذب کرونا را کنترل کنند، گرچه خیلی دیر است؛ آمار توریست‌های چینی در تمام دنیا و ژاپن، سقوط کرده است و این یعنی زنگ خطر جدی؛ بازی‌های المپیک برای ژاپن، به‌دلیل نبود چین، پر از خسارت و ضرر خواهد بود.

اما علت مرگ‌و‌میر آنفلوآنزا در آمریکا چیست؟ مگر این بیماری دارو ندارد؟ دارد! اما چون آمریکا یکی از بدترین سیستم‌های خدمات پزشکی و بیمه‌ای در جهان را دارد و هزینه‌هایی مثل استفاده از آمبولانس آن‌قدر قیمت وحشتناکی دارد که گاهی برای خانواده‌ها، مرگ عزیزان، راحت‌تر از استفاده از آمبولانس و خدمات بیمارستانی است!

آمار CDC آمریکا را دوباره نگاه کنید! و وعده‌های کاندیداهای آمریکایی برای ارائه خدمات پزشکی و «بیمه برای همه»(!) در صورتی که در چین کمونیستی، تمام مردم بدون استثنا تحت پوشش بیمه هستند! قویاً اعتقاد دارم کشور چین و کلاً مردم دنیا در بحث بیماری کرونا، دچار یک بازی سیاسی ــ اقتصادی بسیار کثیف آمریکا شده‌اند."

اپل از شیوع ویروس کرونا ۴ میلیارد دلار ضرر می‌کند
اپل از شیوع ویروس کرونا ۴ میلیارد دلار ضرر می‌کند
کرونا در ایران

“هر دو مورد مبتلا به کرونا ویروس که آزمایشات اولیه آن‌ها مثبت بوده، ایرانی هستند. همه اقدامات و مراقبت‌ها برای جلوگیری از انتقال ویروس انجام شده. نزدیکان و افراد مرتبط در قرنطینه هستند و اوضاع تحت کنترل است!”

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط‌عمومی وزارت بهداشت ایران با انتشار پیامی در توئیترش نوشت: ‘ابتلای دو نفر در قم و یک‌ نفر در اراک به کرووید 19 تائید شده است. وی افزود: ”تاکنون تعداد موارد قطعی ابتلا به COVID19 در ایران به پنج نفر رسیده است. مورد مبتلا به کرونا ویروس در شهر اراک از همکاران عزیز جامعه پزشکی است.”

شیوع ویروس کرونا

انتقال این ویروس به گونه‌اس است که به راحتی از فردی به فرد دیگر انتقال می‌یابد. در حالی که به دلیل دوران نهفتگی تا حتی ۱۴ روز، علائمی از بیماری در فرد انتقال‌دهنده دیده نمی‌شود و همین دوره نهفتگی، کار تشخیص بیماری را سخت کرده است. دوران نهفتگی سارس از خانواده کرونا ویروس‌ها بین ۲ الی ۷ روز بود. درباره تعداد قربانیان کرونا باید گفت، کروناویروس جدید در مقایسه با ویروس سارس که در ۸ ماه، حدود ۸ هزار نفر را مبتلا کرد و جان ۷۷۴ نفر را گرفت، سرعت شیوع بسیار بیشتری دارد.

این آمار درباره مبتلایان ویروس جدید ۸.۵ برابر و مرگ بیش از ۲ برابری در ۶ هفته، نسبت به سارس است. ویروس کرونا بین افراد مسن و دارای پیشینه بیماری‌های مرتبط، شیوع بیشتری دارد.

تعداد قربانیان کرونا

یکی از دلایل افزایش تعداد قربانیان کرونا در مرکز پیدایش و غیرقابل کنترل شدن اوضاع، اطلاع‌رسانی دیر‌هنگام مسئولان مربوطه، درباره وجود این گونه ویروس بود. اشتباه مشابهی که دولت چین در زمان شیوع بیماری سارس هم مرتکب شده بود.

مسئولان سلامت چین با گذشت یک ماه از شیوع بیماری، همچنان سعی در کتمان حقیقت داشتند و با به تعویق افتادن اطلاع‌رسانی مناسب، شرایط برای شیوع سریع و رشد ویروس آماده‌تر شد. این موضوع و مخفی کردن اطلاعات مربوط به تعداد قربانیان کرونا از مهم‌ترین ضعف‌های دولت چین است. در صورتی که اگر در ابتدای شیوع بیماری، اطلاع‌رسانی مناسب و اقدامات پیشگیرانه صحیح انجام می‌شد، طبیعتا تعداد قربانیان و مبتلایان به این بیماری، کمتر از آمار کنونی بود.

تعداد قربانیان کرونا

آمار و تعداد قربانیان کرونا

با گذشت زمان به آمار مبتلایان ویروس کرونا هر چند ساعت یکبار افزوده می‌شود و گزارش‌های مرگ و میر ناشی از آن نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند. تا کنون طبق آمار غیرشفاف منابع چینی ۶۸ هزار و ۵۰۰ مورد بیمار مبتلا به کرونا ویروس جدید و مرگ  ۱۶۶۶ در این کشور گزارش شده است. آخرین اخبار بیان‌گر بیش از ۶۹ هزار مورد مبتلا به ویروس و مرگ ۱۶۷۱ نفر در کل کشورهای درگیر است.

گزارش‌ها حاکی از مرگ اولین مورد در اروپا و کشور فرانسه است. این بیمار یک پیرزن گردشگر چینی بوده که از بیست روز قبل، تحت مداوا بوده است. مرگ و میر و افزایش تعداد قربانیان کرونا در ۲۹ کشور گزارش شده است. بعد از چین، کشورهای زیر به ترتیب درگیر این بیماری شده‌اند:

تعداد قربانیان کرونا

ژاپن با ۴۱۴ مورد و مرگ ۱ نفر، سنگاپور با ۷۵ مورد، هنگ‌کنگ با ۵۷ مورد و مرگ ۱ نفر، تایلند با ۳۴ مورد، کره جنوبی با ۲۹ مورد، مالزی با ۲۲ مورد، تایوان با ۲۰ مورد و مرگ ۱ نفر، آلمان و ویتنام با ۱۶ مورد، استرالیا و آمریکا با ۱۵ مورد، فرانسه ۱۲ مورد و مرگ ۱ نفر، ماکائو ۱۰ مورد، انگلیس ۹ مورد، کانادا و امارات ۸ مورد، فیلیپین، ایتالیا و هند با ۳ مورد و مرگ ۱ نفر در فیلیپین، روسیه و اسپانیا ۲ مورد، مصر، کامبوج، سوئد، نپال، بلژیک، سریلانکا و فنلاند هر کدام با ۱ مورد.

 

سرعت پخش ویروس تا چه اندازه است؟

اولین علائم ابتلا به ویروس کرونای جدید در اوایل دسامبر ۲۰۱۹، خود را نشان داد و به سرعت به یک ویروس همه‌گیر تبدیل شد. کرونا در کمتر از چند روز بعد از اعلام رسمی در کشور چین، در ۲۶ کشور دنیا گسترش یافت، تا جایی‌که سازمان بهداشت جهانی نسبت به این ویروس، وضعیت اضطراری اعلام کرد. بیشتر مبتلایان کشورهای دیگر، از ساکنین ووهان هستند که به آن کشورها سفر کرده‌اند یا در ارتباط با شخصی بوده‌اند که از ووهان آمده است.

در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۹۸، آمار تلفات ناشی از کرونا رکورد ویروس سارس را شکست و به ۸۰۴ نفر رسید. ظاهرا الگوی مشخصی برای سرعت ویروس کرونا وجود ندارد و پس از چند روز که روند صعودی شیوع، کاهش پیدا کرده بود، روز ۲۴ بهمن 1398، سرعت شیوع، افزایش چشمگیری داشت و در یک روز، ۲۴۲ نفر بر اثر کرونا جان باختند. گزارش‌ها حاکی از آن است که بعد از این روز، روند افزایشی متوقف شده و سازمان بهداشت جهانی از کنترل نسبی شیوع ویروس خبر می‌دهد. این موضوع نشان می‌دهد پیشگیری از ویروس کرونا به‌تدریج بین مردم در سراسر دنیا جا افتاده است.

پیشگیری از ویروس کرونا

اقدامات مناسب برای کنترل تعداد قربانیان کرونا

در چنین شرایطی که با یک بیماری مسری، مواجه هستیم تا زمان دستیابی به یک واکسن کاربردی، منطقی‌ترین راه، اجرای روش قرنطینه و کنترل افراد مبتلا است. به گفته محققان، حداقل سه ماه زمان نیاز است تا با تحلیل ویروس و آزمایش‌های لازم روی پاسخ سیستم ایمنی بدن انسان، به واکسنی برای مقابله با رشد سریع ویروس برسیم.

اعلام وضعیت قرمز در همه شهرهای چین

با اعمال قرنطینه در شهر ووهان و دیگر شهرهای چین، در عمل این مکان‌ها به شهر ارواح تبدیل شده است و مردم از ترس ابتلا به ویروس از کار و زندگی روزمره خود دست کشیده‌اند. این کار برای کنترل تعداد قربانیان کرونا، اقدامی اجتناب‌ناپذیر است؛ چون تنها در یک ماه ابتدایی شیوع بیمار، آزمایش ابتلای بیش از ۱۱ هزار نفر مثبت بوده و بیش از ۲۵۰ نفر، جان سپرده‌اند. این شتاب آماری با اعمال تدابیر کنترلی روی منشا ویروس و استان‌های دیگر کشور چین تا حد قابل توجهی کنترل شد‌.

با اعلام سازمان بهداشت جهانی در ۳۰ ژانویه، مبنی بر اعلام وضعیت اضطراری بین‌المللی، در صورتی که روش‌های مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری نداشته باشیم، افزایش تعداد قربانیان کرونا حتمی است.

سازمان جهانی بهداشت با برگزاری نشست خبری اعلام کرده از این که قبلا درباره اضطراری بودن اوضاع هشدار نداده، پشیمان است و باید جلسات بیشتری برای مقابله با خطر جدید برگزار شود. آمار‌های این سازمان نشان می‌دهد، نسبت شیوع این ویروس جدید در مقایسه با ویروس‌های مشابه از خانواده کرونا بسیار بیشتر است.

تعداد قربانیان کرونا

با این همه نباید از ذکر آمار افراد مداوا شده که عددی نزدیک ۱۰ هزار نفر است غافل بود. علاوه بر این، بیش از هزاران نفر به صورت ویژه، تحت مراقبت‌های درمانی هستند. همچنین برنامه‌‌ریزی‌های بیشتری برای کاهش تعداد قربانیان کرونا در دست اقدام است که از آن جمله می‌توان به تحقیقات پرشتاب پیرامون تولید واکسن اشاره کرد.

تلاش برای ساخت واکسن

واکسن‌ها قطعا روش مناسبی برای مبارزه با شیوع بیماری‌های واگیردار هستند. به گفته محققانی که روی واکسن ویروس کرونا کار می‌کنند، ساخت واکسن کار دشواری نیست و تنها مشکل پیش‌رو زمان‌بر بودن مراحل ساخت و آزمایش‌های انسانی آن است؛ چرا که موارد ابتلای این بیماری، انسانی است و تا اطمینان از عملکرد صحیح واکسن‌ها، نمی‌توان آن‌ها را روی افراد آزمایش کرد.

تکنولوژی‌های امروزی و تحلیل‌های سریع نرم‌افزاری، کار خواندن DNA و پروتئین‌های موثر در عملکرد ویروس جدید را آسان کرده است. یکی از کارهای تحسین‌ برانگیز از سوی دولت چین، انتشار اطلاعات DNA ویروس بود که زمینه را برای محققان سایر کشورها درباره مطالعه آن فراهم کرد. این‌ کار باعث شد، کشورهای پیشرفته‌تر با به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدیدتر خود در تحلیل اطلاعات DNA و تحلیل آن به تسریع در ساخت واکسن و کاهش تعداد قربانیان کرونا کمک کنند.

دولت چین و کرونا

اکنون جهان برای مقابله با تهدیدهای میکروبی اعم از ویروس‌ها یا باکتری‌ها، به ابزارهای پیشرفته‌ای مجهز شده‌ است و تجربیات به دست آمده از مواجهه با این نگرانی جمعی، قطعا در آینده در رابطه با مبارزه با این نوع ویروس‌ها کمک‌کننده خواهد بود.

بعد از ارائه این آمار تکان‌دهنده، خبر خوب این است که محققان می‌گویند، پیشرفت خوبی داشته‌اند و به زودی اولین تست‌های واکسن کورنا انجام خواهد شد.