خبرخوان

نوشته های وبلاگ '1399' 'بهمن'

انجام بازی شاد تولد بهترین راه برای دلنشین شدن جشن تولد برای کودکان

کودکان عاشق بازی و تفریح هستند. بنابراین انجام بازی شاد تولد بهترین راه برای دلنشین کردن جشن تولد برای کودکان است. زیرا هر چه کودکان بیشتر بتوانند در جشن تولد بازی و تفریح کنند این جشن برایشان جذاب‌تر و به یادماندنی‌تر خواهد بود. همین باعث می‌شود که بزرگترها با در نظر گرفتن بازی جذاب تولد برای بچه‌ها شادی بیشتری را به آن‌ها هدیه دهند. اگر شما هم به تازگی قرار است جشن تولدی ترتیب دهید قبل از برنامه‌ریزی مراسم خود چند بازی جشن تولد برای کودکان حاضر در جشن در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود که با مشارکت خودتان در بازی تولد به شما هم بیشتر از همیشه خوش بگذرد. با ما همراه باشید تا ایده‌هایی برای انجام بازی شاد تولد در اختیارتان قرار دهیم.

ایده‌هایی برای انجام بازی شاد تولد برای کودکان

بازی گرگم و بره می‌برم

این بازی شاد تولد محدودیت نفرات ندارد و هرچه تعداد بیشتر باشد، لذت‌بخش‌تر است. حداقل ۷ نفر برای انجام این بازی لازم است. برای انجام این بازی شاد تولد ابتدا بازیکنان، دور هم جمع می‌شوند و از میان خود یکی را به عنوان گرگ و یکی را به عنوان گوسفند انتخاب می‌کنند. بقیه بچه‌ها نیز به عنوان بره پشت سر گوسفند، در حالی که دو دستی از کمر یکدیگر را گرفته‌اند،ستونی را تشکیل می‌دهند. فردی که به عنوان گرگ انتخاب شده است، در مقابل گوسفند می‌ایستد. بازی با خواندن عبارت های زیر و انجام حرکات موزون، به صورت زیر انجام خواهد شد.

بره‌ها: ننه ننه من گرسنمه! (هماهنگ و همصدا)
گوسفند: صدا نکن، گرگ اومده!!! (با حالت هیس)
گرگ: گرگم و بره می‌برم! (با دستهای باز)
گوسفند: تا جون دارم نمیذارم! (با زدن دست بر سینه)
گرگ: چنگال من تیزتره! (با پنجه کردن دست‌ها)
گوسفند: دنبه‌ی من لذیذتره! (با لرزاندن دست‌ها)
گرگ: بابام میگه دنبه بیار! (با اشاره به پشت)
گوسفند: دنبه ندم چی می‌کنی؟ (با دستهای گره کرده)
گرگ: خورد و خمیرت می‌کنم، دنبه به جونت می‌کنم!

این پرسش و پاسخ جست و خیز کنان انجام می‌شود. سپس گرگ حمله را شروع می کند. در این حال گوسفند جان خود و بره‌هایش را در خطر می‌بیند. دست‌هایش را به شکل صلیب باز می‌کند و با حرکت به چپ و راست که عنوان دفاع را دارد. بدون اینکه گرگ را بگیرد از بره‌هایش محافظت می‌کند و می‌گوید: خونه خاله کدوم وره؟

و همچنین تمامی بره‌ها با حفظ ستون و به تبعیت از گوسفند به این سو و آن سو می روند جواب می‌دهند: خونه خاله از این وره، از این وره و از اون وره … از اون وره …

گرگ همچنان سعی در گرفتن دست‌کم یکی از بره‌ها دارد و مشخص است بره‌ای که تنبلی کند و از ستون خارج شود، با لمس دست گرگ، به دام می‌افتد و اسیر می‌شود و به یک گوشه خارج از بازی می‌رود.

دوباره این بازی شاد تولد با عبارت: ننه من گرسنمه شروع و تا اسیر شدن یکی از بره‌ها ادامه می یابد و همین طور بازی تکرار می‌شود تا تمامی بره‌ها اسیر شوند و یک دور بازی تمام شود، در دور بعدی جای و نقش گرگ و گوسفند عوض می‌شود.

 

لیوان بازی

برای انجام این بازی شاد تولد تعدادی لیوان تهیه کنید و روی یک میز بگذارید. حداقل چهار لیوان برای این بازی لازم است. بچه‌ها را جلوی میز بنشانید. یک سکه را زیر یکی از لیوان‌ها بگذارید و شروع به جابجا کردن لیوان‌ها کنید به طوری که بچه‌ها متوجه نشوند سکه زیر کدام لیوان است. این کار را بسته به سن بچه‌ها با سرعت کم و زیاد انجام دهید. اما سعی کنید با سرعتی بازی کنید که آن‌ها بتوانند حدس بزنند. در هر مرحله از یک یا دو نفر محل سکه را بپرسید و این کار را تا پرسش از تمام بچه‌ها ادامه دهید. در ادامه از تک تک بچه‌ها بخواهید که به پشت میز بیایند و کار شما را تکرار کنند.

لیوان بازی یک بازی شاد تولد

بازی تاپ تاپ خمیر

این بازی شاد تولد بسیار سرگرم کننده است و موجب تقویت حافظه و افزایش دقت کودکان خواهد شد. برای انجام این بازی شاد تولد لازم است گروهی چند نفره حدود پنج تا ده نفر حضور داشته باشند. یک نفر از بزرگ‌ترها یکی از بچه‌ها را به حالت سجده می‌خواباند و از او می‌خواهد که چشمانش را ببندد. در ادامه دست یکی از بچه‌ها را بالا می‌برد و در حالی که آرام آرام به پشت او می زند، این شعر را می خواند:

تاپ تاپ خمیر شیشه پر پنیر دست کی بالا؟

در این موقع کودکی که چشمانش را بسته است باید نام کسی که دستش بالاست را حدس بزند. اگر حدس او درست باشد، یک امتیاز می گیرد و شخصی که دستش بالا برده شده بود، باید جای او را بگیرد و اگر اشتباه بگوید، یک امتیاز منفی می‌گیرد و باید خودش بازی را تکرار کند. این بازی هم چنان ادامه دارد تا زمانی که بازیکن درست حدس بزند و در پایان، امتیاز شماری می‌کنند و امتیاز هر کس بیشتر بود، برنده است.

بازی دستمال پشتی

هدف از این بازی شاد تولد تقویت سرعت عمل، دقت و کنجکاوی، تقویت حواس و تمرکز و لذت و هیجان بچه‌ها است. در این بازی که محدودیت چندانی برای نفرات وجود ندارد (معمولا تعداد اعضای آن بین ۳ تا ۱۰ نفر است)، بچه ها به شکل دایره‌ای روی زمین می‌نشینند. یکی از بچه‌ها نقش گرگ را خواهد داشت و اطراف دایره، پشت سر دیگران می‌چرخد. گرگ بدون اینکه دیگران بفهمند و بدون سروصدا، دستمالی را که در دست دارد، پشت سر یکی از بچه ها می‌اندازد. آن ها باید حواس شان را جمع کنند و او را زیر نظر داشته باشند تا اگر دستمال را پشت سرشان انداخت، متوجه شوند. نفری که گرگ دستمال را پشتش می‌اندازد، باید آن را بردارد و دنبال گرگ بدود، اگر او را بگیرد، برنده می‌شود و نفر اول در جای او می‌نشیند. در حال تعقیب و گریز گرگ، بچه‌ها با هلهله و هیجان دوستشان را تشویق می‌کنند که گرگ را بگیرد. حالا برنده جای گرگ را می‌گیرد و دور دایره می‌چرخد و دستمال را پشت یکی از بچه های دیگر می‌اندازد. اگر کودکی که دستمال پشتش انداخته شده، نفهمد و بازیکن یک دور بچرخد، بچه‌ها با هم می‌خوانند:

تخم‌مرغ گندیده …. یکی ز ما رنجیده

و کسی که نفهمیده دستمال را پشت سر او انداخته اند، باید در وسط دایره ‌بنشیند. این بازی در گذشته یکی از سرگرمی‌های کودکان بود و جای اسباب‌بازی‌های متنوع امروزی را می‌گرفت.

بازی اتل متل توتوله

در این بازی شاد تولد بچه‌ها روی زمین می‌نشینند و پاهایشان را دراز می‌کنند. سپس یکی از بچه‌ها یا همگی شعر زیر را می‌خوانند و با هر کلمه از شعر، دست روی یک پا می‌رود. پایی که شعر روی آن به انتها برسد، از بازی خارج می‌شود و مجددا شعر از اول خوانده می‌شود. این کار تا جایی ادامه پیدا می‌کند که یک پا در بازی باقی بماند و آن شخص برنده بازی است. شعر اتل متل توتوله به این صورت است:

اتل متل توتوله…
گاو حسن چه جوره…
نه شیر داره نه پستون…
شیرشو بردن هندستون…
یک زن کردی بستون…
اسمشو بزار عم‏ قزی…
دور کلاش قرمزی…
هاچین و واچین…
یه … پا … تو … ورچین…

پانتومیم

در این بازی محدودیت نفرات وجود ندارد. برای انجام این بازی شاد تولد بچه‌ها به دو گروه تقسیم بندی می‌شوند. یکی از تیمها طراح معما و دیگری حدس زننده و بازیگر پانتومیم می‌باشد. ابتدا تیم اول (طراح معما) با هم مشورت می‌کنند و یک موضوع را به عنوان معما مشخص می‌نمایند. سپس یک نفر از تیم دوم (حدس زننده) داوطلب خواهد شد و اعضای تیم اول، معما را در گوش او به آهستگی می گویند. سپس فرد داوطلب رو به تیم خود، معما را به صورت پانتیومیم ارائه می کند. او بایستی سعی کند با زبان ایما و اشاره منظور خود را به هم تیمی‌هایش برساند تا آن ها بتوانند موضوع را حدس بزنند. می‌توان برای این بازی مدت زمانی برای حدس معما تعیین کرد و تیمی که در زمان کوتاهتری موفق به تشخیص موضوع شود، برنده است.

بازی شاد تولد
بازی پانتومیم یک بازی شاد تولد برای کودکان

بازی خرس وسط

برای انجام این بازی بچه‌ها حلقه‌ای به شکل دایره یا مستطیل ایجاد می‌کنند. در ابتدا یکی از بچه‌ها به عنوان خرس وسط انتخاب می‌شود. سایر بچه ها بایستی توپ را بین همدیگر با دست پرتاب کنند به طوری که خرس وسط نتواند آن را بگیرد. کسی که موفق نشود توپ را به نفر دیگر برساند و خرس آن را بگیرد، از جای خود بلند شده و جای خرس وسط را خواهد گرفت. این بازی بسیار پر هیجان است و می تواند بچه ها را برای دقایق طولانی سرگرم نماید.

عمو زنجیرباف

ابتدا دو نفر از بچه ها که جثه بزرگتری دارند به عنوان سرگروه و دیگری به عنوان عمو زنجیرباف انتخاب می شوند. این دو نفر به دو سررشته و زنجیری که سایر بازیکنان با قلاب کردن دست‌های یکدیگر درست کرده‌اند پیوسته و دایره‌وار کمانی را تشکیل می‌دهند. ابتدا سرگروه، عمو زنجیرباف را مورد خطاب قرار داده و سؤال و جواب‌هایی را به صورت شعر می خواند و سایر بچه ها نیز سرگروه را همراهی می‌کنند.

عموزنجیرباف…! بله…؟
زنجیر منو بافتی…؟ بله…!
پشت کوه انداختی…؟ بله…!
بابا اومده…! چی چی آورده…؟
نخود و کشمش…! بخور و بیا…!
با صدای چی…؟! با صدای گربه…! میو، میو، میو…

تا عمو زنجیرباف نام حیوانی را بر زبان آورد، سرگروه همراه با سایر بازیکنان، صدای حیوان مورد نظر را درآورده و به راه می‌افتند و از زیر دست‌های به هم داده عمو زنجیرباف و نفر دوم می‌گذرند، به جز همان نفر دوم که به صورت کت بسته، پشت به بچه‌ها قرار می‌گیرد. سرگروه دوباره شعر را شروع می‌کند و عمو زنجیرباف با نام حیوانی آن را تمام می‌کند و آنها از زیر دست به هم داده نفری که کت بسته پشت به بچه‌ها ایستاده و نفر سوم عبور می‌کنند. در نتیجه نفر سوم نیز دست‌هایش پیچ خورده و پشت به بچه‌ها قرار می‌گیرد. این بازی را تا جایی انجام می‌دهند که همه بچه‌ها غیر از سرگروه و عمو زنجیرباف، کت بسته و پشت و رو شوند و یا به عبارتی زنجیر شوند! در اینجا سرگروه و عمو زنجیرباف گفتگو می‌کنند:

عموزنجیرباف…! بله…؟
زنجیر منو بافتی…؟ بافته شد…!
محکمه یا که شُله…؟ بکش و ببین!

حال سرگروه از یک طرف و عمو زنجیرباف از طرف دیگر، با کشیدن بچه‌ها سعی می‌کنند که زنجیر را پاره کنند اما بچه‌ها با محکم گرفتن دست‌های یکدیگر مقاومت می‌کنند… تا اینکه بالاخره زنجیر از یک جایی پاره می‌شود. دو بازیکن که دست‌هایشان از یکدیگر باز شده جریمه می‌شوند و بایستی هر کاری که از سوی سایر بازیکنان به آنها محول می‌شود، انجام دهند.

قایم باشک

در این بازی یکی از بچه‌ها به عنوان گرگ انتخاب می‌شود و در یک محل مناسب به طوری که سایر بچه ها را نبیند، می‌ایستد و چشم‌هایش را می‌بندد. سپس از ۱ تا ۱۰ می شمارد و لازم است سایر بچه ها در طی این زمان، در محل مناسبی مخفی شوند. پس از پایان شمارش، گرگ چشمهایش را باز می‌کند و به دنبال بچه ها خواهد گشت.

در صورتی که گرگ هر یک از بچه ها را ببیند باید نام او را بلند صدا کند و با اعلام محل پنهان شدن او، سریعا به محل چشم گذاشتن خود بازگردد و کلمه سُک سُک را به زبان آورد. در این حالت فردی که نامش برده شده است، باید از محل خود بیرون بیاید. اگر گرگ نام شرکت کننده یا محل پنهان شدن را اشتباه بگوید، آن فرد نباید بیرون بیاید و می‌تواند به بازی ادامه دهد. هر گاه گرگ آنقدر از محل چشم گذاشتنش دور شد، یکی از افراد مخفی شده خود را به محل چشم گذاشتن گرگ می رساند و کلمه سُک سُک را به زبان می آورد. در این لحظه تمام افرادی که گرگ قبل از آن ها پیدا کرده بود، آزاد می‌شوند و نفر بعدی که گرگ پیدا کند، در مرحله بعد گرگ خواهد بود.

برای برگزاری جشن تولد کودک به چه چیزهایی نیاز داریم ؟

وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک برای هر چه بهتر برگزاری جشن تولد کودک شما از جمله مطالب امروز است، پس با ما همراه باشید.

بسیاری از والدین و مخصوصا مادرها دوست دارند در جشن تولد دلبندشان همه چی عالی و بی نظیر باشد و برای انجام این کار به خیلی کارها و چیزها حتی جزئیات ریز به ریز توجه میکنند و میخواهند یک خاطره هیجان انگیز و خوب را در ذهن همگان مخصوصا فرزندشان و در عکس و فیلم های کودکشان به یادگار بذارند پس برای این جشن همه کار میکنند.

جشن تولد کودک

اولین وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک میشه به صراحت گفت داشتن تم تولد است.

امروزه استفاده از تم تولد برای برگزاری جشن تولد کودک یکی از این تفاوت ها برای جشن تولدها است که بسیار مهم شده و هر کس بنا به سلیقه خودش از چیزهای تزئینی متفاوت استفاده میکند البته علاوه بر بودن تم ها و وسایل ها، سلیقه و چیدمان هم مهم است.

تم تولد همان تزئینات و بادکنک آرایی و لوازم پذیرایی جشن تولد هستند که جزئیاتش متفاوت است.

تفاوت در این زمینه ها بسیار زیادتر از قبل شده و بسیاری از افراد به آنها اهمیت فراوان می دهند.

برای متفاوت شدن تم تولد باید به چند نکته متفاوت توجه کرد:

* علاوه بر چیدمان زیبا همه چیز شیک و لوکس باشد

* بادکنک آرایی دور میز و سقف و اطراف به اشکال متفاوت

* استفاده از کاغذ ریسه رنگی که بالای محل قرار گرفتن کودک هست

* کلاه تولد و انجام کارهای مختلف که در ادامه راجع به آنها بیشتر صحبت میکنیم…

انجام دادن این قبیل کارها میتونه بسیار لذت بخش باشه چه زمانِ انجام دادن و چیدمان، چه زمان جشن تولد، دیدن آنها و تعریف بقیه و چه ثبت کردن عکس های یادگاری و نگاه کردن آنها حتی بعد از سالها که لذت میبرید و خنده بر لب خود و دلبندتان میاورید.

تم تولد برگزاری جشن تولد کودک

تم تولد در شکل ها و شخصیت ها و رنگ های متفاوتی هستند که برای همه زمینه ها و همه سنین در نظر گرفته شده و میشه رنگ و طرح مورد نظر را انتخاب کرد و تهیه نمود.

طرح هایی همانند؛ مینیون ها، باب اسفنجی، میکی موس، سیندرلا، بت من، انواع شخصیت های کارتونی و رنگین کمان و تیم های فوتبالی و طرح های مختلف دیگه در رنگ های متفاوت که از آنها میتوان برای تولد دختر و پسر استفاده کرد که آن بسته به سلیقه والدین و یا علاقه فرزند به آن شخصیت دارد.‌

این روزها علاوه بر برگزاری جشن تولد کودک میشه برای بزرگ ترها هم از تم تولد ساده و شیک و مناسب با سن و شخصیت طرف مقابل استفاده کرد.

مثلا تولد پدر تم سیبیل و بادکنک هایی در همان طرح و یا مادر تم قلب و…

این تم ها برای دختر و پسر نوجوان، کودک، نوزاد، پدر و مادر متفاوت است و رنگ بندی متفاوتی هم دارد.

وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک

علاوه بر تم تولد که یکی از وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک است،از تم های دیگر میتوان در مراسم های زیر نیز استفاده کرد.

♧ تم تعیین جنسیت

♧ تم جشن نوزادی و ده روزگی

♧ تم جشن دندونی

♧ تم سالگرد دوستی

♧ تم سالگرد نامزدی

♧ تم سالگرد عروسی

♧ تم تولد پدر یا مادر

برای بهتر شدن برگزاری جشن تولد کودک میتوان این موارد را رعایت کرد و از این ابزار و وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک استفاده های کاربردی و به جا انجام داد.

وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک

♤ بادکنک آرایی بر حسب تم انتخابی و مورد نظر

♤ بنر و استند تم تولد

♤ بشقاب کیک خوری یا میوه خوری

♤ لیوان کاغذی

♤ چنگال و چاقو

♤ چاقو کیک

♤ سفره تم

♤ ریسه تم تولد

♤ رد پای

♤ بادکنک های هلیومی

♤ بادکنک عددی

♤ شمع و فشفشه

♤ نی نوشیدنی و همزن

♤ خلال چوبی

♤ دستمال های سفره

♤ ظرف پاپ کورن

♤ جعبه مقوایی برای ذرت بو داده، چیپس و پفک

♤ کاغذ رنگی برای تزئین دیوار ها

♤ کارت دعوت برای مهمانان

♤ در صورت علاقه گیفت های کوچک برای تشکر و یاد بود

برگزاری جشن تولد

تهیه دیگر وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک که برای تولد مورد استفاده هستند اما جزو تم تولد نیستند مثل:

♤ گل یا گل برگ

♤ شمع وارمر

♤ جعبه های کادویی

♤ میوه آرایی و تزئین آن

♤ ریسه نام

♤ بمب شادی

♤ دستبند ، عینک یا تل های شب رنگ و ال ای دی

♤ تهیه لباس کودک با تم تولد یا رنگی نزدیک به تم

♤ رزرو یک عکاس حرفه ای برای مراسم

وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک برای برگزاری جشن تولد کودک

این کار ها علاوه بر زیبایی جشن دلبندتان یا خودتان به آن جلوه دو چندان و شادی زیاد میبخشد . حال باید چند نکته را در رابطه با مهمانان و نحوه برخورد و راحتی آنها و راحتی و آرامش خود و انتخاب تم تولد در نظر گرفت؛

☆ باید شخصیت کارتونی، رنگ و یا تیم مورد علاقه فرزندتان را رعایت کنید

☆ به سن او توجه کنید

☆ تمی را در نظر بگیرید که تهیه آن راحت باشد و اکثر وسایل هایش موجود باشد (برای این کار بهتر است به داخل فروشگاه رفته و بعد از پرس و جو تصمیم قطعی را بگیرید.)

☆ رعایت تم تولد مورد نظر کودکتان او را خوشحال کرده و او را جذب میکند و نشان دهنده این موضوع است که به او و افکارش اهمیت می دهید

☆ همه کار ها را تا یک روز قبل انجام بدید تا استرس نداشته باشید

☆ کیک را نزدیک به تم مورد نظر به قنادی سفارش دهید

☆ پیست رقص آنها را آماده کنید

☆ میتوانید از رقص نورها استفاده کنید

برگزاری جشن تولد کودک

☆ دسرها و خوراکی و فینگر فود مورد نظر یا غذا و نوشیدنی را در نظر بگیرید و روز قبل تهیه کنید

☆ انتخاب لباس پدر و مادر نزدیک به تم یا حتی شخصیت تم

☆ درخواست کردن از مهمانان برای تم رنگ لباس و انتخاب رنگ مورد نظر

این رنگ میتواند رنگ تم باشد و یا حتی رنگی خلاف بر رنگ تم برای مثال میتوان مهمانان رنگی متفاوت بپوشند و فقط فرزند تم تولد باشد که این تفاوت را نشان داده و فرزند بیشتر مورد توجه هست

☆ استفاده کردن از یک وسیله از تم توسط مهمانان عزیز

☆ استقبال و بدرقه مهمانان به درستی انجام شود و سعی کنید با آنها کمی گپ بزنید.

حال با در نظر گرفتن این موارد و رعایت کردن آنها و تهیه تمام وسایل مورد نیاز سلیقه و دیزاین و کارها بر عهده شما هست که زیبایی را دو چندان میکند و میتواند جلوه هایی بیشتر و بهتر به جشن و دکور شما دهد

مثال برای تغییر اگر در منزل هست حتی میتوانید کمی دکور منزل مثل مبلمان و… را تغییر داده و جا به جا کنید تا بیشتر به چشم بیاید.

این تغییرات بسته به سلیقه شما و تهیه و انجام این کار ها و یا کم و زیاد بودن وسایل هم باز،

بسته به نظر خودتان دارد شما میتوانید خیلی کارهای دیگه انجام دهید فقط با کمی خلاقیت.

ایده های تزیین منزل برای سالگرد ازدواج

فرقی ندارد چندمین سالگرد ازدواج تان باشد شما باید در این روز مهم جشنی عاشقانه و به یاد ماندنی برگزار کنید، جشن سالگرد ازدواج از مهمترین جشن های زندگی مشترک است که خاطرات عاشقانه گذشته را یادآوری میکند و نشان میدهد که عشق شما به همسرتان روز به روز بیشتر میشود. برای سالگرد ازدواج میتوانید خانه را تزیین کنید و یا در کافی شاپ جشن تان را برگزار کنید.

تزیین سالگرد ازدواج

سالگرد ازدواج در کافه

جشن سالگرد ازدواج در کافی شاپ

برای اینکه جشنی عاشقانه برای سالگرد ازدواج تان برگزار کنید باید حسابی سلیقه به خرج دهید و خانه را تزیین کنید، تزیین خانه با گل و شمع باعث زیباتر شدن خانه و سوپرایز همسرتان میشود. سالگرد ازدواج جشنی عاشقانه است پس میتوانید از بادکنک های قلبی شکل و قرمز رنگ استفاده کنید و با گل روی میز یا زمین قلب درست کنید و با شمع زیباتر اش کنید.

برای اینکه فضا رمانتیک تر شود میتوانید چراغ ها را خاموش کنید و فقط از نور شمع ها استفاده کنید، یکی دیگر از ایده های جالب این است که با شمع های کوچک تاریخ ازدواج تان را روی زمین بنویسید.

تزیین عاشقانه منزل

تزیین عاشقانه منزل برای سالگرد ازدواج

اگر دنبال ایده های عاشقانه برای تزیین خانه مخصوص جشن سالگرد ازدواج هستید در این بخش از دنیای مد نمناک ایده های خوبی برایتان داریم تا بتوانید جشنی خاطره انگیز برگزار کنید.

سالگرد ازدواج رمانتیک

سالگرد ازدواج رمانتیک و عاشقانه

تزیینات سالگرد ازدواج

تزیینات جشن سالگرد ازدواج 

سورپرایز سالگرد ازدواج

سورپرایز سالگرد ازدواج با تزیین خانه

تزیین سالگرد ازدواج

تزیین منزل سالگرد ازدواج

سالگرد ازدواج

تزیین خانه برای سالگرد ازدواج

تزیین منزل

تزیین منزل با بادکنک

تزیین منزل با گل

تزیین منزل با گل و شمع

چگونه برای همسرمان جشن تولد سورپرایزی بگیریم؟

روز تولد از زیباترین اتفاقاتی است که هر سال در زندگی زناشویی یک زوج تکرار می شود و می تواند بهانه ای عالی برای ابراز عشق و علاقه و تحکیم روابط زناشویی باشد.

مهم ترین قسمت هر تولد استفاده از ایده های خلاقانه و خرید هدیه ای غافلگیر کننده است که می تواند این روز را برای همسرتان به یادماندنی و خاطره انگیز کند.

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که ترجیح می دهید برای تبریک تولد همسر خود از روش های خلاقانه و سوپرایز کننده استفاده کرده و کادوی خاص و متفاوت به او هدیه دهید؟
اگر پاسخ تان مثبت است در ادامه مقاله همراه باشید تا شما را با ایده های جالب و مهیج برای سورپرایز کردن زن یا شوهرتان در روز تولد آشنا کنیم.

سورپرایز کردن همسر در روز تولد

ایده های غافلگیر کننده برای تبریک تولد همسر

1. هنگام خرید سورپرایزش کنید

یک مرکز خرید که اغلب اوقات به آن جا می روید را انتخاب کرده و به صاحب هر مغازه یک کارت تبریک تولد بدهید که هنگامی که همسرتان را برای خرید به هر مغازه می برید به او تقدیم کرده و تولدش را تبریک بگوید.

این ایده یکی از جالب ترین کارهایی است که همسرتان را شگفت زده خواهد کرد.

2. تصویر مورد علاقه اش را روی کیک چاپ کنید

تصویری از شخصیت، مکان یا هر چیز دیگری که مورد علاقه و تحسین همسرتان است روی کیک تولدش چاپ کنید. همسرتان این کیک تولد را هرگز فراموش نخواهد کرد.

3. از یادداشت استفاده کنید

یکی از ایده های جالب نوشتن یادداشت های مختلف روی برگه است. می توانید 10 تا 15 یادداشت با پیام های متفاوت و زیبا تهیه کرده و آن ها را در کیف پول، داشبورد ماشین، جیب لباس، جعبه لوازم آرایش یا مکان هایی که بیشتر وقت خود را در آن جا می گذراند مانند میز کار، آشپزخانه، میز لوازم آرایش و غیره پنهان کنید تا در طول روز آن ها را ببیند.

4. عکس پدر و مادرش را به او تقدیم کنید

زنان مخصوصا بعد از ازدواج به پدر و مادر خود نزدیکی خاصی دارند و چه هدیه ای بهتر از پرتره والدین همسرتان؟!

 
چگونه تولد عشقم را تبریک بگویم

5. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

اگر از عشق تان دور هستید عکس نوشته تولدت مبارک برایش بفرستید، شعر عاشقانه یا متن رمانتیک تولد برای بیو اینستاگرام انتخاب کنید یا با عکس پروفایل خود به همه اعلام کنید که تولد همسرتان مهم ترین تاریخ زندگی شماست.

خانم ها این رفتار اجتماعی را دوست دارند!

6. او را به مکان هایی که دوست دارد ببرید

آیا همسرتان آرزوی رفتن به جای خاصی را در ذهن دارد؟ شاید یک رستوران، شهری که تا به حال نرفته یا مسافرتی که همیشه آرزویش را داشته است. پارک، گالری هنری، موزه، باغ و جنگل و دریا همگی ایده های خوبی برای گذراندن یک روز خوب با همسر است و روز تولد بهترین فرصت برای برآورده کردن آرزوهایش!

7. فیلم خاطره انگیز تهیه کنید

با دوستان و بستگان تماس گرفته و کلیپ های ویدئویی از خاطرات همسرتان جمع آوری کنید. با این کلیپ ها یک فیلم بلند ساخته و به صورت دی وی دی به همسرتان تقدیم کنید.

8. تولدش را در رادیو تبریک بگویید

اگر همسرتان از طرفداران برنامه رادیویی خاصی است و هر روز این برنامه را گوش می کند، از طریق این برنامه تولدش را تبریک گفته و درخواست آهنگ مورد علاقه همسرتان را بدهید.

9. دیوار خاطره درست کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای سورپرایز کردن همسر در روز تولدش درست کردن دیوار خاطرات است. عکس هایی خاطره انگیز دوران کودکی، ازدواج، فارغ التحصیلی و عکس های خانوادگی با خواهر و برادرانش را جمع کرده و روی دیوار نصب کنید یا می توانید از طنابی استفاده کرده و عکس ها را روی آن آویزان کنید.

 

10. جواهرات خاص به او هدیه دهید

اغلب زنان به طلا و جواهر علاقه زیادی دارند. مطمئن شوید که همسرتان بیشتر چه نوع جواهرآلاتی دوست دارد: گوشواره، انگشتر، دستبند یا سینه ریز. سپس کمی خلاقیت به خرج داده و سنگ تولد یا پیام خاصی را روی طلا حک کرده و به او تقدیم کنید.

11. به سبک کلاسیک همسرتان را غافلگیر کنید

می توانید از روش های کلاسیک استفاده کنید: یک عدد کیک تولد، خاموش کردن لامپ های منزل، تهیه چند شمع زیبا و دانلود آهنگ تولدت مبارک، همه چیزی است که نیاز دارید.

12. ساعات خوش با دوستانش

ممکن است به دلایل مختلف نتوانید مدت زیادی با او بگذرانید. پیشنهاد می کنیم چند بلیط برای سینما، تئاتر، کنسرت یا استخر تهیه کرده و بهترین دوستانش را دعوت کنید تا یک روز خوب و به یادماندنی با آن ها سپری کند.

اگر به دنبال ایده پرهزینه و خلاقانه هستید او و دوستانش را به رستورانی دعوت کرده و از کارکنان رستوران درخواست کنید با تقدیم کیک تولد از طرف شما، او را غافلگیر کنند.

13. یک شب رمانتیک در کلبه جنگلی

بسیاری از زوج ها در حین سفر یا جشن تولد همسر خود را به هتل های گران قیمت دعوت می کنند اما هیچ چیز رمانتیک تر از اجاره یک کلبه چوبی و گشت و گذار دونفره در طبیعت نیست. با توجه به بودجه ای که می توانید صرف کنید مکانی دنج در ساحل، تپه یا جنگل اجاره کرده و اوقات خوشی را با همسرتان بگذرانید.

14. مجموعه ای از لوازم ساده اما دوست داشتنی

ممکن است همسرتان به چیزهای ساده ای علاقه داشته و از داشتن آن ها لذت ببرد که می تواند شامل شکلات و تنقلات، عطر مورد علاقه اش، فیلم خاص یا لوازم آرایشی که همیشه استفاده می کند، باشد.

 

مجموعه ای از این لوازم ساده اما دوست داشتنی را تهیه کرده و به همراه چند گل به او تقدیم کنید.

نکات مهم در روز تولد

  1. از انجام کاری که باعث خجالت یا آشفتگی همسرتان شود خودداری کنید
  2. فراموش نکنید در هر سنی که باشید برای انجام کارهای جالب و سرگرم کننده در روز تولد پیر نیستید!
  3. وقتی برای سورپرایز کردن همسرتان برنامه ریزی می کنید به این فکر کنید که چه چیزی او را خوشحال تر می کند
  4. در جشن تولد همسرتان عکس های زیادی بگیرید
خرید اینترنتی هدیه برای همسر

 

خریدنِ کادو، با مناسبت یا بدون مناسبت، راه خوبی برای نشان دادن توجه و محبت به دیگران است. اگر برای همسرتان هدیه بخری در واقع، به اون نشان می ‎دهید که چقدر برایتان اهمیت دارد و در نتیجه، رابطه‌ تان نیز پر مهرتر و کانون خانواده‌ تان نیز گرم ‌تر خواهد شد؛ چرا که چراغ هر عشق  و رابطه ای، با محبت، توجه و احساسِ امنیتِ عاطفی بخشیدن به طرف مقابل، به چهل چراغ پایداری مبدل خواهد شد!
اما اگر در گیر و دار روزمرگی و سرشلوغی ها، وقت کافی برای سر زدن به چندین فروشگاه و پاساژ و انتخاب هدیه ‌ای مناسب و درخور را ندارید، می‌ توانید گزینۀ آسان و جذابِ خرید اینترنتی هدیه برای همسر را انتخاب کنید و هر آنچه را که می‌ خواهید، از سایت های فروش آنلاین هدیه بخرید؛ از یک جفت جوراب گرفته تا جواهرات گرانبها! در این مقاله،از خرید اینترنتی کادو برای همسر خواهیم گفت تا با صرف زمانی اندک، بتوانید بهترین هدیه را برای همسرتان تهیه کنید.

برای همسرمان چه بخریم؟

درست است که دستمان برای خریدن کادو برای خانم‌ ها بسیار باز است و گزینه ‌های زیادی را پیش رو داریم؛ اما به خاطر داشته باشد که خریدن یک هدیۀ خاص و غیر کلیشه ‌ای، چندان هم کار ساده ‌ای نیست. همیشه به فکر ایده ‌های ناب باشید و هدیه ‌ای بخرید که همسرتان کاملاً شگفت ‌زده شود، و اما در مورد کادو خریدن برای آقایون هم این تصور به وجود آمده که انتخاب هایمان محدود است و همیشه باید به چند گزینۀ تکراری و کلیشه ‌ای اکتفا کنیم؛ اما اصلاً این‌ طور نیست. اگر کمی خلاقیت به خرج دهید و همسرتان را خوب بشناسید، خواهید دید که چه گزینه‌ های جذابی پیش رویتان قرار دارد. در ادامه، خواهید دید که بسیاری از این کادوهای خلاقانه ‌ای که می ‌توانید از طریق آنلاین هم تهیه کنید، هم برای خانم‌ ها مناسب اند و هم برای آقایان.

1- کتاب بخرید

کتاب بخرید. اگر همسرتان اهل کتاب خواندن است، خوشحال باشید؛ چرا که هزاران گزینۀ جذاب و غیرتکراری را پیش رو دارید؛ برای مثال می ‌توانید جدیدترین کتاب نویسنده یا مترجم محبوب همسرتان را برایش خریداری کنید یا اینکه جدیدترین کتاب مربوط به شغل یا حوزۀ مطالعاتی‌ او را برایش تهیه کنید. با خریدنِ یک کتاب شعر عاشقانه نیز می ‌توانید احساستان را به او بیان کنید. خوشبختانه فروشگاه‌ های اینترنتی کتاب، بسیار جامع و کامل هستند و شما هر کتابی را که اراده کنید، می ‌توانید به‌ راحتی بخرید. همان طور که می ‌دانید، این گزینۀ جذاب، هم برای آقایونِ اهلش، شگفت انگیز و بی نظیر  است و هم برای خانم‌ های عاشق این ساحرۀ همه چیزدان! 

2- زیورآلات بخرید

تعداد فروشگاه ‌های اینترنتی طلا و جواهر، همواره رو به افزایش است. این فروشگاه ها، زیباترین اجناسشان را در سایت‌ خود به نمایش می ‌گذارند و شما می ‌توانید همۀ این اجناس را - که به ‌صورت بسیار مرتب و منظمی دسته‌ بندی شده ‌اند- مشاهده ، و زیباترین آن ‌ها را انتخاب کنید.
یادتان باشد که اصلاً مجبور نیستید طلاهایی با طرح‌ های کلیشه ‌ای را بخرید؛ برای مثال، اگر همسرتان روحیه ‌ای هنری دارد، می ‌توانید برای او طلاهای دست‌ سازی بخرید که ظاهری بسیار متفاوت و جذاب دارند. اگر به فکر خرید اینترنتی هدیه تولد برای همسرتان هستید، طلا و جواهر، گزینۀ بسیار شگرفی است؛ در ضمن، می ‌توانید کیک تولد همسرتان را نیز به‌ صورت اینترنتی تهیه کنید، با هر طرح و رنگی که دلتان خواست!
 
اگر می ‌خواهید از همسرتان در مقام مادر فرزندتان نیز قدردانی کنید، می ‌توانید به سراغ زیورآلاتی با طرح ‌های مادرانه بروید و با این کار، همسرتان را شگفت ‌زده کنید. 
 
 در ضمن، اگر می‌ خواهید زیورآلاتی ارزان‌ تر تهیه کنید، می ‌توانید به سراغ نقره یا دیگر فلزات ارزان ‌تر با طرح های بی نظیر و پرتفاخر بروید و شریک زندگی تان را غافلگیر کنید. یادتان باشد که این ارزش معنوی کادو است که بیشترین اهمیت و بهاء به آن می بخشد، نه صرفاً پولی که بابت آن پرداخته می شود. در نظر داشته باشید، زیورآلاتی را که مطابق با سلیقه و روحیۀ همسرتان خریداری کنید، نشان دهندۀ آن است که چقدر برایتان اهمیت دارد، چقدر او و زوایای روحش را می ‌شناسید و چقدر برایتان ارزشمند است و دوستش دارید.

3- قاب گوشی بخرید

امروزه، تنوع قاب ‌های گوشی به قدری زیاد است که وسوسه مان می کند قاب گوشی ‌مان را  زود به زود، عوض کنیم تا از جلوه و گوناگونی این قاب‌ های رنگارنگ لذت ببریم و برایمان یکنواخت نباشد. قاب گوشی از گزینه ‌های بسیار مناسب برای هدیه دادن به شمار می آید که هم برای خانم ‌ها مناسب است و هم برای آقایون. تنوع این قاب‌ ها در فروشگاه ‌های اینترنتی نیز بسیار زیاد است و شما می ‌توانید آن‌ ها را به راحتی خریداری کنید. 
در ضمن، اگر سلیقۀ همسرتان را به ‌خوبی می‌ شناسید، می‌ توانید طرح مورد علاقۀ او را انتخاب کنید و به صورت اینترنتی سفارش دهید تا روی قاب مورد نظرتان چاپ شود؛ بدین ترتیب، هدیه ‌ای بسیار خاص و جذاب را برای همسرتان تهیه کرده ‌اید، بدون اینکه حتی از خانه بیرون رفته باشید. 

4- شمع معطر بخرید

اگر می‌ خواهید همسرتان را با هدیه ‌ای ارزان و بدون مناسبت خوشحال کنید، می ‌توانید شمع معطر برایش بخرید. پراکنده شدنِ عطرِ این شمع ‌ها در فضای خانه، یادآورِ عشق و محبتِ شما به همسرتان است و احساس بسیار خوبی را در او ایجاد می ‌کند.
 

5 – ماگ بخرید

ماگ، هدیه ‌ای بسیار مناسب است که با انواع طرح و رنگ و با قیمت‌ های مختلف در بازار موجود است. اگر دوست داشته باشید، می ‌توانید یک جفت ماگ بسیار زیبا و با طرحی عاشقانه تهیه کنید و هر بار، از نوشیدن چای، قهوه و دمنوش در کنار یکدیگر و در آن ماگ ‌ها لذت ببرید. اگر هم بخواهید فقط یک ماگ برای همسرتان بخرید، می ‌توانید ماگی با طرح مورد علاقۀ او انتخاب کنید یا اینکه ماگی بخرید که جمله یا طرحی عاشقانه روی آن نقش بسته باشد تا از این راه نیز عشقتان را به همسرتان ابراز کرده باشید. 
اگر می‌ خواهید ماگ هدیه دهید، راه‌ های خلاقانۀ دیگری هم وجود دارد؛ برای مثال، می ‌توانید عکس همسرتان یا عکس دونفره ‌تان را روی ماگ چاپ کنید. همۀ فرایند این کار نیز به صورت اینترنتی قابل اجرا است. 
در ضمن، ماگ‌ های مسی را از یاد نبرید. این ماگ ‌ها بسیار متفاوت و خاص هستند و بدون شک، سبب خوشحالی همسرتان خواهد شد. 

6- ساعت مچی بخرید

ساعت مچی بخرید. ساعت مچی، یکی از جذاب‌ ترین و لوکس ترین گزینه‌ ها برای هدیه دادن است. هم می‌ توانید ساعتی گرانبها بخرید و هم ساعتی نه ‌چندان گران! همه چیز به بودجه شما و سلیقۀ همسرتان بستگی دارد. ساعت مچی هم از آن دسته هدایایی است که هم برای آقایان بی نهایت جذاب است و هم برای خانم ‌ها. 

7- لوازم هنری بخرید

و اما می‌ رسیم به هدیه ‌ای خاص و دلربا! خودنویس! این کالا نیز بی نظیر است؛ چراکه هم گزینه ‌ای بسیار جذاب است و هم خلاقانه‌! این گزینه هم از آن دسته کادوهاست که هم برای خانم ‌ها مناسب است و هم برای آقایان. خودنویس ‌ها با طرح‌ ها و قیمت‌ های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند و شما با توجه به بودجه‌ تان و سلیقۀ همسرتان، می ‌توانید بهترین خودنویس را برایش هدیه بگیرید؛ به خصوص اگر شغل همسرتان اداری یا مدیریتی باشد، این هدیۀ فوق العاده می تواند برایش بسیار هیجان انگیز و به یادماندنی باشد! 

8- کیف پول هدیه دهید

کیف پول هم از آن هدایای جذابی است که معمولاً همه از دریافتش خوشحال می ‌شوند. تنوع کیف پول برای زنان بسیار زیاد است، فقط کافی است سلیقۀ همسرتان را به ‌خوبی بشناسید تا بتوانید خوشرنگ ترین، کاربردی ‌ترین و در یک کلام، مناسب‌ ترین کیف پول را برایش هدیه بخرید.
 
البته این تنوعی که گفتیم، در مورد کیف پول آقایان نیز صدق می ‌کند. حتی اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید برای همسرتان ستِ کیف و کمربند تهیه کنید. اگر به فکر خرید اینترنتی کادو تولد همسرتان هستید، حتماً این گزینۀ شیک و جذاب را در لیست ‌تان بگنجانید.
همان طور که دیدید، تنوع هدیه برای زنان و مردان بسیار زیاد است و شما می‌ توانید همۀ این هدایا را به صورت اینترنتی و آنلاین نیز تهیه کنید. یادتان باشد که آنچه گفتیم، فقط پیشنهاد بود و شما با استفاده از خلاقیت خودتان و شناختی که از همسرتان دارید، می ‌توانید به سراغ گزینه ‌های جذاب ‌تر هم بروید. یادتان باشد که با خلاقیتِ خودتان، می ‌توانید کلیشه ‌ای ‌ترین هدایا، مانند زیورآلات را به هدیه ‌ای بدیع و غیر قابل پیش ‌بینی تبدیل کنید. 
 

 
9-عطر و ادکلن بخرید 

 

بیشتر خانم ها عاشق عطر و ادکلن هستند و آن هایی هم که عاشق این قلم باشند، همیشه یک عطر مخصوص به خود دارند که بیش از هر رایحه ای به آن علاقمندند و از استشمام بوی آن، غرق لذت و سرمستی می شوند! یکی از کالاهایی که می توانید بی دغدغه آن را از طریق خرید اینترنتی تهیه کنید و کاملا به اصل بودن آن مطمئن باشید، همین عطر و ادکلن است؛ زیرا فروشگاه های معروف و بنام بسیاری از این طریق، کالای خود را به فروش می رسانند؛ از این رو، با اطمینان می توانید اقدام به خرید آن کنید و این کار، در صورتی که عطر مخصوص همسرتان ر ا بشناسید، برایتان بسیار ساده و بی دغدغه خواهد بود. به طور حتم، اگر همسر عطربازی دارید؛ این هدیه بی نهایت او را خوشحال و هیجان زده خواهد کرد!
راه های برگزاری تولد در کافی شاپ چیست؟

تولد در کافی شاپ

روزهای زیادی در زندگی افراد وجود دارد  که می توانند طعم خاطره ای منحصر را یادآور باشند و ذهن را به هزارتوی لحظات سپری شده ببرند و حال جان را شیرین کنند! روز تولد، سالگرد ازدواج، روز مادر، روز پدر، روز عشق، روز دختر و حتی روزی که برای مشاغل در نظر گرفته شده اند، می توانند در زمرۀ این روزها قرار بگیرند؛ اما روز تولد، شاید روزی منحصر و سحرانگیز باشد؛ چراکه که با هستی و موجودیت انسان ها عجین است و روزی است که انسان پا به عالم هستی می گذارد و رسالتی را بر عهده می گیرد. 
 

راه های برگزاری تولد در کافی شاپ چیست؟

 

این روز برای هر کدام از ما معنی خاص و متفاوتی دارد و روزی است که چه متعلق به خودمان باشد و چه متعلق به عزیزانمان، دلمان می خواهد به گونه ای متفاوت به پایان برسد؛ برای مثال، ما در این روز برای کسانی که دوستشان داریم، می خواهیم بهترینمان را انجام  دهیم تا نشان دهیم که چقدر شخص مورد نظرمان برایمان مهم است و جایگاه خاصی دارد؛ به عنوان مثال، یکی از کارهایی که در نظر می گیریم، سورپرایز کردن شخصی است که دوستش داریم! یکی از مکان هایی که ما می توانیم شخص قلبی مان را هیجان زده و مبهوت کنیم، کافی شاپ است؛ به عبارتی، جشن تولد در کافی شاپ، می تواند ایده ای بسیار خاص و منحصر باشد و شبی متفاوت را نیز برای شخص مورد علاقه مان خلق کند! برای اینکه این روز را به لحظاتی بی بدیل و ماندنی تبدیل کنید، با فروشگاه اینترنتی یادمه همراه باشید تا ایده هایی خلاقانه را به شما نشان  دهد. 
 

جشن تولد کودکان در کافی شاپ

تولد برای ثمره های زندگی، یکی از لذت بخش ترین قسمت زندگی هر پدر و مادری است؛ چرا که فرزندان، از عزیزترین موجودات زندگی هر فردی هستند و هر پدر و مادری دلشان می خواهد این روز شیرین را، بی نظیر جشن بگیرند. جشن تولد کودکان در کافی شاپ می تواند ایده ای عالی باشد؛ چراکه والدین در این روز ، در کنار هیجان و خوشحالی،  استرس  فراوانی را نیز تحمل می کنند؛ به این دلیل که می خواهند همه چیز به بهترین نحو برگزار شود؛ خودتان را به دست افراد کارآزموده بسپارید و بگذارید دیگران این روز رابرایتان بگردانند و شما فقط لذت ببرید! 
یکی از راه هایی که می تواند خیال شما  را راحت کند، سپردن مسئولیت به دست افراد برگزار کننده این جشن است؛ شما حتی می توانید چیدن تمام تدارکات را به دست  فروشگاه های اینترنتی آنلاین بسپارید. این فروشگاه ها، خودشان همۀ کارها  را راست و ریس می کنند. 
 
جشن تولد همسر در کافی شاپ
جشن تولد شریک زندگی انسان، می تواند یکی از بهترین روزها باشد که هر زوجی برایش ثانیه شماری می کنند و این اتفاق ، وقتی دو نفر عاشق یکدیگر باشند، غلیظ تر می شود و  افراد دلشان می خواهد که برای این روز، جادو کنند و نهایت توانشان را برای خوشحال کردن شخص مورد نظرشان به کار ببرند؛ اما برای خوشحالی ناگهانی، نیاز به سورپرایز کردن فرد مورد نظرتان دارید؛ به عبارتی، شریک زندگی تان نباید بداند که برای این روز ثانیه شماری می کند یا برنامۀ خاصی را در نظر گرفته اید! 
یکی از مکان هایی که می تواند بسیار مناسب و هیجان برانگیز باشد، کافی شاپ است! اینکه دلتان می خواهد با شریک زندگی تان در این روز و در یک کافی شاپ، خلوت کنید یا جشن مفصل تری به راه بیندازید و افراد بیشتری را دعوت کنید، به خودتان مربوط است ولی جشن تولد همسر در کافی شاپ، می تواند کاملا اتفاقی صورت بگیرد. برای خرید هدیه برای همسر هم اصلا نگران نباشید! فروشگاه اینترنتی خرید آنلاین می تواند کاملا به کمکتان بشتابد و بهترین سورپرایز ممکن را رقم بزنید! حتی می توانید  تزیین این مکان را نیز قبل از ورودتان، به افراد کاردان، در فروشگاه های خدمات اینترنتی واگذار کنید؛ آنگاه، بدون دلواپسی، فقط از شادی آن شب، غرق لذت شوید و از میهمانانتان پذیرایی کنید؛ یا به تنهایی، شبی استثنایی را به خاطره ای ماندگار مبدل سازید. 
 

جشن تولد دوستان در کافی شاپ

دوستان صمیمی، بخش مهمی از زندگی انسان را تشکیل می دهند و تقریبا می توان گفت که همۀ ما بدون شک، حداقل به یک دوست صمیمی که بتوانیم لحظات خاص زندگی مان را با او بگذرانیم، نیازمندیم. دوستان خوب از هر گنجی ارزشمندتر هستند. روز تولد این تکه های پازل از زندگی نیز به اندازۀ وجودشان گرانبها است. سورپرایز کردن دوستان، به آن ها نشان می دهد که برایتان ارزشمند هستند و خوشحالی شان شما را نیز خوشحال می کند. یکی از مکان های مناسب و فوق العاده برای سورپرایز کردن این عزیزان، می تواند کافی شاپ باشد؛ به خصوص کافه هایی که با هم می روید و خاطراتی را رقم زده اید. جشن تولد دوستان در کافی شاپ می تواند یک نوستالژی منحصر نیز باشد. نگران فراهم آوردن شرایط هم نباشید؛ برای مثال، برای خرید هدیه یا تزیین مکان مورد نظر، می توانید کار  را به فروشگاه های خرید آنلاین بسپارید و بی دغدغه و آسوده، از جشن تولد دوستتان لذت ببرید.
در نظر داشته باشید که حتی می توانید برای دوستانتان که راه دور هستند نیز از این طریق جشن بگیرید و سالرزو تولدشان را تبریک بگویید؛ برای مثال، همۀ دوستان می توانید در کافی شاپ مورد نظرتان جمع شوید و کیکی سفارش دهید و از همان جا، تماس تصویری با فرد مورد نظرتان بر قرار کنید و به صورت جمعی تولدش را تبریک بگویید و این گونه نشان دهید که به یادش بوده اید و این روز چقدر برایتان مهم بوده است! 
 
چند ایدۀ خلاقانه برای تولد در کافی شاپ
1 - کافی شاپ هایی با فضای باز را برگزینید و  محوطه را با بادکنک، فشفشه و منور، تزیین کنید.
2 – بعضی از فیلم ها یا عکس های مشترکتان را به صاحب کافی شاپ بسپارید تا به محض ورودتان، بر روی صفحۀ ال سی دی اش نمایش دهد تا خاطرات خوشتان در لحظه زنده شود. 
3 – در و دیوار کافی شاپ را با استیکرها و تکه کاغذهای عاشقانه  و پرمهر  بپوشانید تا هر گوشه اش بیان کنندۀ احساساتتان باشد.
4 – از تزییناتی که باب میل طرف مورد نظرتان است بهره ببرید؛ مانند شمع، عود، گل، کاغذهای رنگی و ...
5 – به محض ورود، موسیقی ای را که بیشترین خاطرات را با آن تجربه کرده اید و به نوعی، موسیقی احساسی مشترکتان است، پخش کنید.
6 – افرادی را در کافی شاپ مورد نظرتان دعوت کنید که می دانید فرد مورد نظرتان از دیدن آن ها بسیار خوشنود و هیجان زده می شود. 
 
در آخر
برگزاری جشن تولد در کافی شاپ یا هر مکان دیگری، برای هر کدام از عزیزانتان، کاملا به سلیقه و حس و حال خودتان بستگی دارد و اینکه چگونه بخواهید این روز را ماندنی تر و زیباتر بسازید؛ اما با کمی خلاقیت و به کار بردن طعم خاطرات در تزیینات این روز، می توانید فضایی بی نظیر و دلبرانه بیافرینید و  روزی ماندگار را در دفتر رابطه تان ثبت کنید. اگر هم سر شلوغ هستید و نگرانی هایتان زیاد است و برای خرید هدیه و برگزاری جشن تولد، استرس دارید، می توانید به فروشگاه های خرید اینترنتی و برگزار کننده های مراسم، مراجعه  کنید و کار را به آن ها بسپارید و فارغ از همۀ دل مشغولی ها، فقط از نقش و نگار لحظات پیش رو لذت ببرید! 
همه چیز درباره جشن چهارشنبه سوری

چهار شنبه سوری ایران باستان

مردم ایران زمین مانند سایر ملل کهن دارای آداب و رسوم و سنتهای خاص خود می باشند یکی از آیین های نوروزی ، که بایستی آمیزه ای از چند رسم متفاوت باشد ” مراسم چهارشنبه سوری ” است که در برخی از شهرها آن را چهارشنبه آخر سال گویند.

در تقویم ایران باستان هر سال ۱۲ ماه و هر ماه ۳۰ روز بود با این احتساب ، طول سال عملاً ۳۶۰ روز می شد که با سال کامل شمسی ۵ روز و اندی فاصله داشت. مردم در این روز آماده استقبال از سال نو می شدند و یا خانه تکانی و شستشو آماده پذیرایی و استقبال از نوروز می گردیدند.

 

 

درباره چهارشنبه سوری، کتاب ها و سندهای تاریخی، مطلبی یا اشاره ای نمی یابیم و تنها در این قرن اخیر، یا دقیق تر، در این نیم قرن اخیر است که مقاله ها و پژوهش های متعددی در این باره منتشر شده و یا در نوشته های مربوط به نوروز به چهارشنبه سوری نیز پرداخته اند.

برگزاری چهارشنبه سوری، که در همه شهرها و روستاهای ایران سراغ داریم، بدین صورت است که شب آخرین چهارشنبه سال ( یعنی نزدیک غروب آفتاب روز سه شنبه )، بیرون از خانه، جلو در، در فضایی مناسب، آتشی می افروزند، و اهل خانه، زن و مرد و کودک از روی آتش می پرند و با گفتن : ” زردی من از تو، سرخی تو از من “، بیماری ها و ناراحتی ها و نگرانی های سال کهنه را به آتش می سپارند، تا سال نو را با آسودگی و شادی آغاز کنند.

تا زمانی که از ظرف های سفالین چون، کاسه و بشقاب و کوزه، در خانه استفاده می شد، پس از خانه تکانی، کوزه کهنه ای از پشت بام خانه به کوچه می انداختند ،کوزه ای که در آن آب و چند سکه ریخته بودند.

اسفند دود کردن و آجیل خوردن، فال گرفتن، ” فال گوش ” ( در کوی و گذر به حرف عابران گوش دادن و از مضمون آن ها برای نیت خود تفاًول زدن. ) و ” قاشق زنی ” ( معمولا زنان روی خود را می پوشانند و با قاشق، یا کلید به خانه ها در می زنند، صاحب خانه شیرینی، میوه و یا پول در ظرف آنها می گذارد. ) نیز از باورها و رسم هایی است که، هنوز به کلی فراموش نشده است.

افسانه های متعددی نیز در این خصوص وجود دارد و حتی در بعضی از این افسانه ها آمده است آواز جغد نیز از فراغ نوروز است و…ایرانیان باستان اعتقاد داشتند که نباید چرک و آلودگی سال کهنه را تحویل نوروز دهد و چون رفع همه آلودگی ها باشستشو برای آنها ممکن نبود، علاوه بر آب بر عنصر آتش نیز روی می آوردند و چون آتش را نیز مظهر و عامل پاکی می دانستند با آتش را نیز مظهر و عامل پاکی می دانستند با آتش زدن هیزوم به از بین بردن لوازم غیر قابل استفاده و ضد عفونی کردن محل زندگی خود پرداختنند.

ضمن اینکه بر افروختن شعله های همراه با دود ، در از بین بردن حشرات که نوعی خانه تکانی محسوب می شد ، اقدام می کردند.

فرهنگ چهارشنبه سوری

بطور کلی فرهنگ مردم را باید در درون زندگی مردم و از لابلای باورهای مردم جستجو کرد، از آنجا که چهارشنبه سوری از آئین های دیرینه ی ایرانیان است جدای اینکه امروزه آنچه درشهرهای بزرگ ایران، به خصوص تهران در این شب انجام می گیرد بیشتر به جنگ و نزاع شبیه است تا سور و شادی!

ولی میتوان با بازگشت به زمانی حدود بیست و چند سال پیش، دریافت که شب چهارشنبه ی آخر سال مراسم متنوعی داشت که در استانهای مختلف ایران مراسمی با اشکال گوناگون و با سبک های سنتی صورت می پذیرفت که اکنون نیز برخی از آن رسوم در بعضی از استانهای ایران برگزار می شود.

جشن سوری

تاریخ ایران باستان پر از جشن هایی است که همگی بر پایه دید و نگاه پیشینیان ، دارای فلسفه و جوهری وجودی اند.

امروزه تنها « جشن سوری » ، معروف به « چهارشنبه سوری » و نیز « جشن سده » بر ایمان به یادگار مانده است و درباره جشن های فراموش شده ی آتش ، به « آذرگان » در نهم آذر ماه و « شهریورگان » یا « آذر جشن » می توان اشاره داشت .

آتش نزد ایرانیان نماد روشنی ، پاکی ، طراوت ، سازندگی ، زندگی ، تندرستی و در پایان بارزترین نماد خداوند در روی زمین است .

چهارشنبه سوری در فرهنگ پارسی به عنوان مقدمه و پیش درآمد عید نوروز نیز شناخته شده است که هماره در طول تاریخ، قبل از فرا رسیدن سال نو و تحویل نوروز برپا می شده و هنوز هم در بین اقوام و شهروندان ایرانی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

آتش از قدیم الایام تا آن جا که تاریخ نشان می دهد، بشر برای آتش اهمیت خاصی قایل بوده و پیشرفت قسمت مهمی از زندگی خود را مدیون وجود این عنصر مفید دانسته است.

آتش اما در نظر ایرانیان مظهر روشنی ، پاکی، طراوت، سازندگی، سلامت و تندرستی است، بیماری ها، زشتی ها ، بدی ها و همه آفات در عرصه تاریکی و ظلمت جای دارند و به همین علت اهریمن مظهر تیرگی و جایگاه او تاریکی است.

افروختن آتش به طور کنایه راه یافتن روشنی معرفت در دل و روح است که آثار اهریمنی و نامبارکی را از بین می برد،یک رشته جشن های آریایی با جشن های آتش است که با همان منظور ، در آن آتش می افروزند. جشن هایی مانند جشن های سده ، آذرگان، شهریورگان ، جشن «گجرسی» در ترکیه.

تاریخچه چهارشنبه سوری

آتش افروختن شب چهارشنبه آخر سال، یا چهارشنبه آخر صفر را، برخی به قیام مختار نسبت می دهند : مختار سردار معروف عرب وقتی از زندان خلاصی یافت و به خونخواهی شهیدان کربلا قیام کرد، برای این که موافق و مخالف را از هم تمیز دهد و بر کفار بتازد، دستور داد شیعیان بر بام خانه خود آتش روشن کنند و این شب مصادف با شب چهارشنبه آخر سال بود. و از آن به بعد مرسوم شد.

ابو جعفر نرشحی، مورخ سده سوم در کتاب تاریخ بخارا به این جشن پرداخته است، به شهادت وی، در زمان منصور بن نوح از شاهان سامانی، اواسط سده چهارم این جشن به نام جشن سوری بر قرار بوده است.

در این متن آمده شاه سامانی در زمانی که سال هنوز پایان نیافته بود این جشن را با آتش زدن بر پا کرد و همچنین این جشن طبق عادت و رسم قدیم بود که اشاره به کهن بودن این رسم و سنت دارد.

قبل از هجوم ازیان به ایران یک مراسمی هم به نام آتش روی بام خانه نیز رواج داشته که صبح نوروز انجام میگرفته.به آتش چهارشنبه سوری نباید فوت کرد و خاکسترش را سر چهار راه می‌ریزند.

زمان چهارشنبه سوری

اما بر پایه ی پژوهش های انجام شده ، زمان باستانی « جشن سوری» را می توان در این سه گاه باز جست

۱- شب بیست و ششم از ماه اسفند ، یعنی در نخستین شب از پنجه ی کوچک.

۲- نخستین شب پنجه ی بزرگ یا پنجه ی وه که پنج روز کبیسه است و نخستین شب و روز «جشن هم سپهمدیم» (آخرین گاهنبار سالانه)

۳- دیدگاه سوم ، شب پایانی سال است که ارجمندترین روز « جشن هم سپهمدیم» و جشن آفرینش انسان است .

برخی را باور این است که با در نظر آوردن واژه ی « چهارشنبه » که بر آمده از فرهنگ تازی و سامی است ، پس « چهارشنبه سوری » ارمغانی از سوی تازیان است ، چرا که همانگونه که می دانیم ، در ایران باستان هر روزی نامی ویژه داشته است ( هرمزدروز ، وهمن روز ، اردوهشت روز ، شهروَر روز ، خرداد روز ، سروش روز ، مهر روز ، زامیاد روز و … ) و نشانی از بخش بندی امروزین چهارهفته ایی و نام های آنان به چشم نمی خورد .

در مورد این که چرا چهارشنبه برای چنین جشنی انتخاب شده است، به دلایلی است یکی از دلایل وابسته به یک شخصیت تاریخی شیعی است که آن هم جنبه ایرانی دارد، مختار سردار معروف، کسی است که به خون خواهی امام حسین (ع) و یارانش که در کربلا با مظلومیت و شقاوت شهید شدند قیام کرد و انتقام خون آنان را باز ستاند.

به موجب این خبر، مختار پس از حادثه کربلا، هنگامی که از زندان آزاد شد و به خونخواهی شهدای کربلا قیام کرد، برای این که موافق و مخالف را از هم تشخیص دهد، دستور داد که شیعیان بر بالای بام خانه های خود آتش بیافروزند و این مصادف بود با شب چهارشنبه آخر سال

باید اشاره کرد که همانند دیگر گزاره های تاریخی اختلاف در مورد منشاء این جشن وجود دارد که مجال اندک، اجازه بررسی تک تک آنها را نمی دهد.

بوته افروزی ، آب پاشی و آب بازی ، فالگوش نشینی ، قاشق زنی ، کوزه شکنی ، فال کوزه ، آش چهارشنبه سوری ، آجیل مشگل گشا ، شال اندازی ، شیر سنگی، ( توپ مروارید ) و … از آداب و رسوم این شب به شمار می رفته است که اکنون ما حتی شاید نام خیلی از آنها را هم نشنیده ایم.

در همین شب و یا چهارشنبه‌ی‌ِ آخر صفر هرگاه نیت بکنند و کلید دودندانه به‌زمین گذاشته، پشت در اتاق همسایه بایستند، اگر صحبت آن‌ها موافق با نیت‌شان باشد، به‌مراد می‌رسند و اگر برخلاف آن باشد، مرادشان برآورده نخواهد شد.

بسیاری از مراسم که اکنون در پایان سال و شب چهارشنبه سوری باقی مانده، کنایه و نشانواره است از اهدای نذور و فدیه به ارواح. شب جمعه آخر سال، شب چهارشنبه و یا آخرین شب سال به زیارت اهل قبور رفتن و نذری جهت اموات دادن، مراسم آتش افروختن بر بامها میان زرتشتیان، پخش آجیل مشکل گشا، مراسم فال کوزه وکجاوه بازی و شال اندازی میان مردم آذربایجان همه و همه جای پایی مشخص در رسوم ایران قدیم دارند.

تحریف آیین چهارشنبه سوری

تمامی آیین ها و یادمان هایی که مردم ایران در هنگامه های گوناگون بر پا می داشتند و بخشی از آنها همچنان در فرهنگ این سرزمین پایدار شده است، با منش، اخلاق و خرد نیاکان ما در آمیخته بود و در همه آنها، اعتقاد به پروردگار، امید به زندگی، نبرد با اهریمنان و بدسگالان و مرگ پرستان، در قالب نمادها، نمایش ها و آیین های گوناگون نمایشی گنجانده شده بود.

امامتاسفانه امروز این مراسم با پیرایه های خرافی ، دستخوش تغیر شده و هر ساله در روزهای پایانی سال باعث بروز اتفاقات همراه با خسارات جانی و مالی ، موجبات نگرانی خانواده ها را فراهم می سازد.

هر ساله در آستانه ایام نوروز ، شاهد گزارش های زیادی از نقص عضو افراد از (نابینایی دائم ،قطع دست و پا و انگشتان سوختگی اعضای بدن مرگ های فجیع و…) هستیم که فقط در اثر یک لحظه غفلت رخ می دهد.

اجرای سنتهای قدیم باید در شرایطی برگزار شود که به اصل آن خدشه وارد نکند اما متاسفانه برخی از افراد با به کارگیری موادی که علاوه بر آلودگی صوتی ، خطرات جانی را نیز به همراه دارد خاطرات این شب را تیره میکنند.

بهتر است بگوییم، کسانی که با منفجر کردن ترقه و پراکندن آتش سلامتی مردم را هدف می گیرند، با تن دادن به رفتاری آمیخته به هرج و مرج روحی، آیین چهارشنبه سوری را تحریف کرده اند.

گل‌ ها و نقش آن‌ ها در زیباتر شدن خانه

در طراحی دکوراسیون منزل عوامل بسیار زیادی نقش دارند. معمولاً بودجه‌ی هر شخص تعیین‌کننده‌ی وسایل و لوازمی است که در طراحی دکوراسیون منزل کاربرد دارد. اما همیشه یک‌راه ارزان برای انجام هر کاری وجود دارد. همیشه لازم نیست که برای طراحی خانه و زیباتر کردن آن از دکوراتیوها و لوازم گران ‌قیمت استفاده کرد تا خانه جلوه‌ای زیبا بگیرد.
یکی از راهکارهای زیباتر کردن خانه با هزینه‌ای بسیار کم و تأثیر فوق‌العاده بالا، گل‌آرایی خانه است. گل‌آرایی یکی از زیباترین و در عین‌ حال کم درد سرترین کارهایی است که هرکسی می‌تواند برای تغییر دکوراسیون منزل خود انجام دهد و نیاز به هیچ تخصص خاصی هم در این زمینه ندارد.

 

گل‌آرایی نوعی سازمان‌دهی طراحی و رنگ است که به ‌منظور زیباسازی یک محیط با استفاده از گل، شاخ و برگ و سایر لوازم جانبی گل انجام می‌شود. گل‌آرایی هنری نیست که فقط برای موارد خاصی انجام شود. چند گل در میز آشپزخانه می‌تواند به‌نوبه‌ی خود به‌عنوان یک دکوراسیون کامل در مقیاس بزرگ باشد. گل‌آرایی فقط با یک نوع گیاه خاص انجام نمی‌شود و در آن می‌توان از هر نوع گل طبیعی، مصنوعی و گل خشک استفاده کرد. روش‌های زیادی برای گل‌آرایی خانه وجود دارد که با هرکدام از آن‌ها می‌توان خانه را به شکلی خاص و مطابق با دکوراسیون روز طراحی کرد.

در میان گل‌هایی که برای طراحی دکوراسیون منزل استفاده می‌شوند، گیاهان گل‌دار زیباترین و محبوب‌ترین‌ها به‌حساب می‌آیند. جلوه‌ای که یک گلدان گل طبیعی گل‌دار به منزل می‌دهد را شاید هیچ نوع وسیله‌ی دکوراتیوی نتواند انجام دهد.

در این مقاله سعی داریم به تأثیر گل‌آرایی و قرار دادن گلدان در منزل بپردازیم و هم‌چنین به انواع راهکارهای انجام این روش بپردازیم.

تاریخچه‌ی گل‌آرایی

بیان تاریخچه ی گل آرایی

چینی‌ها اولین کسانی بودند که با گذاشتن گل‌ها و ریشه‌ی آن‌ها در آب از گل‌ها در دکوراسیون منزل استفاده کرده و این روش را ابداع کردند. این اولین بار بود که از گل‌ها به ‌غیر از محیط خارجی منزل، در داخل خانه هم استفاده می‌شد.
سپس نوبت ژاپنی‌ها بود که با بهره‌گیری از گل‌های رنگی و قرار دادن آن‌ها درون گلدان‌های تزئینی سفالی، روشی جدید برای گل‌آرایی منازل ابداع کردند. آن‌ها اولین کسانی بودند که استفاده از گیاهان گل‌دار را برای تزئین منازل و خانه‌ها باب کردند. البته چنین کاری در نزد ژاپنیان تنها یک جنبه‌ی زیبایی ندارد، بلکه گل‌آرایی برای آن‌ها یک ریشه‌ی تفکری و عرفانی دارد و بر اساس اصول خاصی انجام می‌شود.
ژاپنی‌ها معتقدند که وجود گل در خانه موجب از بین رفتن هرگونه بیماری روحی به‌ویژه افسردگی می‌شود و در شادابی و نشاط افراد تأثیر بسزایی دارد. چنین تفکری به‌تدریج در هرکجای جهان جا افتاد و امروزه ازنظر تمام طراحان دکوراسیون وجود حداقل یک گلدان طبیعی در خانه ضروری است.

البته این نکته هم باید عنوان شود که علم فنگ شویی هم به‌شدت به وجود عناصر گیاهی و طبیعی در خانه تأکید دارد و معتقد است که باید زندگی روزمره‌ی هر انسانی با طبیعت گره بخورد و هم‌چنین معتقد است که چنین روشی موجب افزایش ثروت و عاطفه در خانه و میان اعضای خانواده می‌شود.

وجود گیاهان در فضای خانه و محل کار به‌گونه‌ای که همواره در معرض دید افراد قرار داشته باشند علاوه بر ایجاد جذابیت در فضا در بالا بردن روحیه افراد تأثیرات به سزایی دارد؛ بنابراین حتماً در بخشی از محل سکونت و یا کار خود از گیاهان مناسب بهره ببرید و فضایی هرچند کوچک را به این امر اختصاص دهید.
فضا می‌تواند با استفاده از چند شاخه گل بر روی میز کار، کاشتن گیاه در گلدان، قرار دادن گیاهآن‌همیشه‌سبز در پشت پنجره‌ها و کناره‌های اتاق و… ایجاد شود. هم‌چنین می‌توان از گیاهان بالارونده برای افزایش جذابیت به فضا و ایجاد حس ارگانیک بودن استفاده کرد؛ زیرا گاهی برخی فضاها حس خشک و خسته‌کننده‌ای دارند که با این کار می‌توانیم این حس را از بین ببریم.

بهترین گیاهان تزئینی برای خانه و آپارتمان

گیاهان تزئینی برای خانه و آپارتمان

کاکتوس‌ها

تحقیقات امروزه نشان‌دهنده این است که حدود ۴۰۰ هزار گونه گیاهی در جهان وجود دارد که تقریباً ۸ هزار نمونه از آن‌ها در ایران به‌وفور یافت می‌شود. از میان این تعداد بالای گونه‌های گیاهی کاکتوس‌ها و ساکولنت‌ها با توجه به‌ظاهر جذاب و متفاوت، سبک زندگی خاص، نگهداری و پرورش آسان در بسیاری از گونه‌ها و گل‌های لطیف و زیبایشان طرفداران زیادی دارند. با گسترش آپارتمان‌نشینی و زندگی پرمشغله امروزی سال‌به‌سال بر تعداد پرورش‌دهندگان این گیاهان افزوده می‌شود.
کاکتوس را باید برای قسمت‌های نورگیر ساختمان در نظر بگیرید، اما نباید در معرض مستقیم نور خورشید باشند. با توجه به استقامت و بردباری کاکتوس‌ها نسبت به شرایط محیطی حتی افراد پرمشغله یا تازه‌کار هم قادر به پرورش این گیاهان صبور خواهند بود. در ضمن تأسیسات حرارت مرکزی موجود در آپارتمان‌ها روزهای سرد زمستان را هم برای کاکتوس‌ها گرم و دل‌چسب کرده است. خوشبختانه کاکتوس‌ها در رنگ‌های مختلفی وجود دارند و مجموعه‌ای از آن‌ها بر روی یکی از میزهای کوچک کنار سالن نشیمن می‌تواند یک دکوراسیون جذاب را رقم بزند.

آگلونما

گل آگلونما از گیاهان زیبای آپارتمانی است که به دلیل داشتن برگ‌های انبوه، برای اتاق‌های کوچک و محیط‌های اداری و آپارتمانی بسیار مناسب است و جلوه‌ای زیبا، سبز و با طراوت به فضا می‌دهد. کاشت آگلونما با دیگر گیاهان آپارتمانی در داخل یک گلدان مستطیلی بزرگ، مقایسه جالبی در شکل برگ‌ها ایجاد خواهد کرد و ایده زیبایی برای کاشت گل در منزل است.

 

نحوه تزئین منزل با گل

 

نحوه تزئین منزل با گل

 

اجازه دهید همه‌چیز را از همان ابتدا آغاز کنیم. در ورودی ابتدایی‌ترین قسمت هر خانه است که هر شخصی برای ورود به خانه باید ازآنجا عبور کند. اگر قصد گل‌آرایی منزلتان را دارید، باید کار را از همان ابتدا آغاز کنید و درب منزلتان را با گل‌های زیبا تزئین کنید. این کار موجب می‌شود تا بوی خوش گل‌ها و زیبایی آن‌ها از همان لحظه‌ی ورود، مهمانانتان را تحت تأثیر قرار دهد.
بهترین ایده برای درب ورودی منزل استفاده از حلقه‌های گل است. حلقه‌ی گل بر روی در ورودی می‌تواند چوبی یا نمدی باشد و گل‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید، می‌تواند مصنوعی، خشک و طبیعی باشد. البته اگر به گل‌های طبیعی دسترسی دارید و هم ‌چنین وقت و حوصله‌ی این را دارید که یک روز در میان، حلقه‌ی گلتان را آپدیت کنید، بهترین گزینه استفاده از شکوفه‌های گل‌های طبیعی است تا درب منزلتان با بوی خوش معطر شود.
بعد از در ورودی، نوبت راهروی ورودی خانه است. مناسب‌ترین گزینه برای راهروی ورودی استفاده از گیاهان گل‌دار بر روی جاکفشی است. صفحه‌ی جاکفشی بهترین مکان برای گل‌آرایی راهروی ورودی خانه است. گلدانی که برای این مکان استفاده می‌کنید بهتر است ساده اما رنگی باشد زیرا گلدان‌های فانتزی و مدرن زیاد برای همچنین مکانی مناسب نیستند. هرچه گلدان‌ها ساده‌تر باشند، فضای ورودی خانه را بیشتر به فضای کلاسیک نزدیک می‌کند و تداعی‌کننده‌ی خانه‌های باصفای قدیمی حیاط دار می‌شود.

 

نحوه ی تزئین نشیمن با گل

 

بیشترین دید هر خانه را ، نشیمن آن خانه دارد. بنابراین این موضوع بسیار مهم است که حتماً زیباترین گلدان خانه را بر روی میز وسط اتاق نشیمن قرار دهید.

 

این گلدان مسلماً توجه هر کس را برای لحظات زیادی به خود جلب خواهد کرد. گلدانی که برای میز وسط سالن نشیمن انتخاب می‌کنید باید بسیار زیبا و متفاوت با هر گلدانی باشد. به بیانی دیگر این گلدان باید مختص به خود شما باشد و در کمتر خانه‌ای دیده ‌شده باشد. پس حتماً دقت کنید که لنگه‌ی گلدانی که در خانه‌ی یکی از اقوامتان دیده‌اید را برای میز وسط نشیمن در نظر نگیرید.
گیاهان داخل گلدان میز نشیمن باید حتماً گل‌دار باشند و یا اصلاً فقط از گل‌های تک برای این گلدان باید استفاده شود. گل‌های آپارتمانی بدون گل به‌ هیچ‌ عنوان برای میز وسط اتاق نشیمن مناسب نیستند. شما می‌توانید این گلدان مهم را با ترکیب گل‌های طبیعی زیبا پرکنید. اما به یک نکته‌ی مهم حتماً باید در انتخاب گل‌ها دقت کنید. برای انتخاب این گل‌ها اول باید به فضای اتاق نشیمن و دکوراسیون آن توجه کنید. بهترین حالت این است که سه رنگ پرکاربرد در اتاق نشیمن را انتخاب کرده و سپس سه رنگ گل را نزدیک به این رنگ‌ها انتخاب کنید و درون گلدان قرار دهید. این کار و انتخاب رنگ‌های نزدیک به دکور اتاق نشیمن برای گلدان، حس هماهنگی و وحدت بین اجزای خانه‌ی شمارا بسیار زیاد می‌کند و جلوه‌ی زیبایی به اتاق نشیمن می‌بخشد.
میز وسط اتاق نشیمن تنها جایی که نیست که باید برای گل‌آرایی اتاق نشیمن موردتوجه قرار گیرد. گوشه‌کنارهای اتاق نشیمن می‌توانید گلدان‌های زیبا قرار دهید و یا حتی برای یک دیوار اتاق نشیمن می‌توانید از گل‌های رونده استفاده کنید. فقط سعی کنید بیش‌ازحد از گل‌های گل‌دار و رنگارنگ در یک فضا استفاده نکنید، زیرا این کار باعث می‌شود تا خانه‌ی شما بیشتر به یک تالار عروسی شباهت داشته باشد تا اتاق نشیمن. در اتاق نشیمن بهتر است اولویت شما استفاده از گیاهان آپارتمانی باشد. اما نکته‌ای که باید زیاد به آن دقت کنید، انتخاب گلدان‌های متنوع و مدرن است. این گلدان‌ها تأثیر بسیار زیادی در فضاسازی اتاق نشیمن دارند و باید متناسب بارنگ و طرح اتاق نشیمن انتخاب شوند.
میز نهارخوری یکی دیگر از نقاطی است که در بیشترین معرض توجه قرار دارد. میز نهارخوری یکی از مکان‌های دور همی خانوادگی است که اعضای خانواده مرتب دور آن کنار یکدیگر جمع می‌شوند. قرار دادن گل‌های زیبا بر روی میز نهارخوری تأثیر بسیار زیادی بر روی روحیه اعضای خانواده و حتی افزایش اشتهای آن‌ها دارد. گل‌های سفید و شیری‌رنگ، بهترین انتخاب برای گلدان‌های میز نهارخوری هستند. چنین رنگ‌هایی باعث می‌شود تا رنگ و روی غذاها بیشتر به چشم بیاید و اشتهای اعضای خانواده را بی از پیش تحریک کند.

 

چیدمان خانه با استفاده از گیاهان

 

اگر می‌خواهید کاری متفاوت و خلاقانه انجام دهید، به‌جای قرار دادن یک گلدان وسط میز نهارخوری، می‌توانید گلدان‌های دکوراتیو و کوچکی را تهیه کنید و آن‌ها را پر از گل کنید و برای هر یک از اعضای خانواده یک گلدان قرار دهید. این کار جلوه و زیبایی میز شمارا صدچندان می‌کند و از آن میزی شبیه به میزهای مهمانی‌های مجلل می‌سازد.
فضای سرویس بهداشتی یکی از دیگر مکان‌هایی است که برای گل‌آرایی و قرار دادن گلدان، نباید از آن غافل شد. گلدان‌های ریز و کوچک می‌توانند جلوی آیینه‌ی دستشویی و یا کنار سینک روشویی قرار گیرند. این گل‌ها بهتر است رنگارنگ و از همه رنگ انتخاب شوند.

 

تنها جایی در منزل که استفاده از گل خشک و مصنوعی اولویت دارد، سرویس بهداشتی خانه است. گل‌های طبیعی گزینه‌ی مناسبی برای سرویس بهداشتی نیستند، زیرا هوای نامطبوع این فضا می‌تواند به گل‌های طبیعی آسیب برساند و آن‌ها را از بین ببرد.

 

آشپزخانه و اپن آن‌هم یکی دیگر از مکان‌هایی هستند که می‌توانند با گل تزئین شوند. به دلیل فضای همیشه گرم آشپزخانه، بهترین نوع گیاه برای آشپزخانه، کاکتوس‌ها هستند که می‌توانید گلدان‌های کوچ و رنگی آن‌ها را تهیه کنید و بر روی اپن یا پشت پنجره‌ی آشپزخانه قرار دهید تا محیط آشپزخانه دیگر برایتان خسته‌کننده و یکنواخت نباشد.
البته کاکتوس‌ها فقط برای آشپزخانه نیستد و شما می‌توانید مجموعه‌ای از آن‌ها را بر روی شلف های روی دیوار پذیرایی و میزهای کوچک بنچینید. حتی می‌توانید روی هر پله‌ی منزلتان یکی از آن‌ها را قرار دهید. کاکتوس‌ها تنوع بی‌شماری دارند و در هرکجای خانه می‌توان از آن‌ها مجموعه‌ای کوچک تشکیل داد.

 

چگونه برای بچه ها جشن تولد بگیریم؟

بچه ها معمولا دوست دارند همسالانشان، در جشن تولدشان حضور داشته باشند و هیچ چیز به اندازه هیاهو و بازی های بچگانه در روز تولد، به آنها انرژی نمی دهد.

بنابراین اگر قصد دارید برای فرزندتان جشن تولد برگزار کنید تا خوشحال شود، از بچه های هم سن و سالش دعوت کنید. برای هیجان انگیزکردن جشن تولد کودک خود هم می توانید این دستورالعمل را به کار گیرید.

 

9نکته درباره آماده سازی خانه

 

1 – رنگ بچه ها را به شوق می آورد. تمام در و دیوار را با کاغذکشی های رنگی بپوشانید.

 

2 – بادکنک های رنگی کوچک و بزرگی که عبارت «تولدت مبارک» روی آنها نوشته شده است، از طقف خانه با نخ های کوتاه و بلند، آویزان کنید.

 

3 – روی دیواری که قرار است بچه ها کنار آن عکس های یادگاری بگیرند، کاغذرنگی های آبشاری بزنید. عکس ها در این حالت زیباتر به نظر می رسند.

 

4 – از چراغ های کوچک رنگی برای تزئین منزل تان استفاده نکنید. ممکن است لخت شدن قسمتی از سیم این چراغ ها و تماس بچه ها با آنها، باعث برق گرفتگی و برهم خوردن میهمانی شود.

 

5 – فکر استفاده از توپ های بزرگ و سنگین یا کوچک رنگی کریستالی را از سر بیرون کنید. این توپ ها به سادگی می شکنند و باعث آسیب دیدن دست و پای بچه ها می شوند.

 

6 – شیشه روی میزها یا گلدان ها را پیش از جشن تولد جمع کنید. بچه ها هنگام بازی کمتر به دور و اطرافشان توجه می کنند.

 

7 – می توانید با برداشتن قابل های روی دیوار و قراردادن عکس تولدهای سال های قبل فرزندتان به جای آنها، فضایی خاطره انگیز را برای بچه ها بسازید.

 

8 – بد نیست عکسی از نوزادی فرزندتان را پشت سر او روی دیوار نصب کنید.

 

9 – برای به وجدآوردن بچه ها می توانید اتاق فرزندتان را پر از توپ های رنگی پلاستیکی و بادکنک های رنگی کنید و در پایان تولد، تمام بچه ها را برای غوطه ورشدن در توپ و بادکنک به آن اتفاق دعوت کنید.

 

13 نکته درباره خوراکی های جشن تولد

 

1 – برای پیشگیری از آسیب دیدن بچه ها، حتما میوه ها را پوست بکنید و تکه تکه شده داخل پیش دستی ها بگذارید. مثلا می توانید در هر پیش دستی، یک تکه موز، یک تکه سیب، یک تکه پرتقال و یک تکه خیار با یک عدد چنگال یک بار مصرف گیاهی قرار دهید و آن را با یک دستمال کاغذی جلوی بچه ها بگذارید.

 

2 – به جای چیپس، به بچه ها سیب زمینی سرخ کرده یا تنوری بدهید. به جای پفک هم از ذرت بوداده استفاده کنید.

 

3 – چای یا نسکافه داغ، نوشیدنی های مناسبی برای بچه ها نیستند. به جای آنها می توانید از شیرکاکائو یا انواع آبمیوه های طبیعی که طرفداران زیادی هم در بین بچه ها دارند، کمک بگیرید.

 

4 – هرچه خامه کیکی که برای تولد تهیه می کنید، کمرت باشد، برای سلامت بچه ها مفیدتر است. بهتر است کیک های شکلاتی یا میوه ای و ژله های را به جای کیک های پر از خامه برای جشن تولد فرزندتان سفارش بدهید.

 

5 – خوردن انواع شکلات ها، پاستیل ها و دراژه ها هم می تواند برای بچه ها لذت بخش باشد.

 

6 – اگر قرار است به بچه ها عصرانه بدهید، بهتر است یک غذای ساندویچی مانند سالاد الویه برایشان تهیه کنید و خودتان از قبل، ساندویچ ها را با افزودن کاهو و گوجه فرنگی آماده کنید و دست بچه ها بدهید.

 

7 – ماکارونی و سالاد ماکارونی از محبوب ترین غذاهای بچه ها هستند که می توانید در جشن تولد آنها را هم سرو کنید و مطمئن باشید که بچه ها از آن استقبال می کنند.

 

8 – بهتر است که دوغ، آب یا ماءالشعیر را جایگزین نوشابه های گازدار به عنوان نوشیدنی عصرانه بچه ها بکنید.

 

9 – حتما پیش از خوردن عصرانه، سفره مناسبی روی زمین پهن کنید. با این کار، بچه ها راحت تر می توانند غذایشانر ا بخورند چون آنها مانند بزرگترها نمی توانند ایستاده یا روی مبل و کاناپه به آسانی غذا بخورند.

 

10 – از تمام بچه ها بخواهید که پیش از صرف عصرانه یا کیک و شیرکاکائو، دست های خود را بشویند. این کار ار می توانید به یک بازی تبدیل کنید.

 

11 – انواع سالادهای میوه ای که با ژله، عسل یا شیر ترکیب شده باشد، می تواند بهترین انتخاب برای دسر بچه ها باشد.

 

12 – انواع بستنی های شکلاتی و میوه ای از دوست داشتنی ترین خوراکی ها از نظر بچه ها هستند.

 

13 – استفاده از شقاب ها و لیوان های کاغذی رنگی با طرح های کارتونی می تواند برای بچه ها بسیار هیجان انگیز باشد. به این بهانه غذا را هم با لذت بیشتری می خورند.

 

4 نکته درباره کادودادن و کادوگرفتن

 

1 – برای بالارفتن اعتماد به نفس فرزندتان، از او بخواهید خودش کادوها را باز کند. او از این کار لذت می برد.

 

2 – به فرزندتان بیاموزید پس از بازکردن هر کادو، از دوستی که آن هدیه را آورده است، تشکر کند و او را ببوسد.

 

3 – از او بخواهید که پیش از بازکردن کادوها، حتما از تمام کسانی که در جشن او شرکت کرده اند، تشکر کند. یادآور شوید که این کار نوعی احترام گذاشتن است.

 

4 – بهتر است به تعداد تمام بچه ها، یک هدیه کوچک مانند عروسک های کوچک پولیشی، گیره سر، مداد و پاک کن، تراش یا یک بسته مدادرنگی بخرید و در پایان جشن آنها را بین بچه ها پخش کنید.

 

10 نکته متفرقه درباره جشن تولد

 

1 – دعوت کردن بچه ها با کارت دعوت مخصوص جشن تولد می تواند اعتماد به نفس آنها را بالا ببرد و باعث شود احساس غرور و شخصیت بیشتری بکنند.

 

2 – اگر ممکن است به تعداد تمام بچه ها، کلاه تولد تهیه کنید.

 

3 – اجازه بدهید فرزندتان مدل کیک و لباس تولدش را خودش انتخاب کند.

 

4 – اگر فرزندتان با یکی از دوستانش قهر است، از او بخواهید دوستش را به جشن تولد دعوت و با او آشتی کند.

 

5 – موسیقی های شاد و کودکانه برای بچه ها بسیار لذت بخش تر از موسیقی هایی است که به نظر ما بزرگ ترها زیبا می آیند.

 

6 – برای بالابردن هیجان جشن تولد می توانید در پایان جشن به بچه ها اجازه بدهید تمام بادکنک ها را بترکانند.

 

7 – حتما فشفشه یا شمع های تولد را زیرنظر و با مراقبت خودتان روشن کنید.

 

8 – از تمام بچه ها دعوت کنید تک به تک و در نهایت دسته جمعی با فرزندتان عکس بیندازند. با این کار بچه ها احساس می کنند برای حضور آنها ارزش و احترام قائل شده اید.

 

9 – بهتر است از کاغذهای شادی به جای برف شادی کمک بگیرید چون کاغذهای شادی هیچ گونه مواد شیمیایی آرژی زا برای بچه ها ندارند و هیجان استفاده از آنها هم بیشتر است.

 

10 – برای زیباترشدن فضای خانه، از گل های طبیعی استفاده نکنید زیرا ممکن است برخی از بچه ها به گرده گل ها حساسیت داشته باشند و مشکلات تنفسی پیدا کنند.

 

حساسیت بزرگ ترها درباره جشن کوچک ترها

 

گردهمایی های کودکانه که مهم ترین آنها در سالروز تولدها انجام می شود، در رشد اعتماد به نفس و تقویت تعاملات گروهی کودکان موثر است. برگزاری جشن یا میهمانی در روز تولد، در خودباوری بچه ها نقش دارد و احساس می کنند حضور و وجود آنها برای خانواده مهم است. نیازی نیست که جشن تولد حتما مفصل و شلوغ باشد. یک مراسم خانوادگی ساده و چندنفره هم می تواند این حس را در کودک زنده کند.

 

نکته مهمی که در برپایی جشن تولد کودکان باید درنظر گرفت، این است که این مراسم، برای تولد یک کودک یا نوجوان برگزار می شود. قرار نیست خانواده ها آن را بهانه ای برای جبران میهمانی هایشان به کل خانواده و تسویه آن قرار دهند. این روز مختص کودکتان است و اگر قرار است جشنی برای او بگیرید، به او حق انتخاب دهید. از کودک بخواهید فهرستی از دوستانش را که دوست دارد در میهمانی او حضور داشته باشند، در اختیار شما بگذارد. بهتر است بزرگترها در چنین جشن هایی حضور نداشته باشند یا حضور آنها به ساعت های پایانی میهمایی محدود شود.

 

خانواده ها معمولا درمورد رفتن فرزندانشان به چنین میهمانی هایی حساسیت دارند. در دوران پیش دبستانی و دبستان، تعامل خانواده ها با یکدیگر بیشتر است و شناختی هر چند اندک از یکدیگر دارند. به همین دلیل در این سنین والدین به ر احتی به فرزندانشان اجازه حضور در میهمانی های دوستانه و جشن تولدها را می دهند. حضور در جمع های دوستانه و فراتر از خانواده باعث تقویت مهارت های اجتمایع کودکان می شود.

 

تجربه نشان داده کودکانی که در خانواده های سختگیر بزرگ می شوند، معمولا اعتماد به نفس کمتری دارند. درست است که خانواده باید روی رفت و آمد فرزندانشان کنترل داشته باشند، اما این کار باید آگاهانه و صحیح باشد. نباید به راحتی «نه» بگویید و باعث ناراحتی کودک خود شوید. اگر از خانواده ای که فرزندتان را دعوت کرده است، شناخت کافی ندارید، می توانید چند دقیقه ای در میهمانی حاضر شوید تا مطمئن شوید. نقش حمایتی والدین در این میان بسیار مهم است؛ نباید یک فرمول کلی «نه» درمورد حضور بچه ها در خانه دوستانشان داشت.

تزیین بادکنک تولد با روش های مختلف

شاید شما هم جزو افرادی باشید که برای جشن تولد فقط بادکنک ها را باد میکنید و خیلی ساده به دیوار و سقف میچسبانید اما بهتر است بدانید روش های فوق العاده شیک و در عین حال ساده ای برای تزیین بادکنک ها وجود دارد. بادکنک آرایی شاید به نظر سخت بیاید اما اینطور نیست کافیست سلیقه و خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید به زیباترین شکل ممکن بادکنک آرایی کنید.

تزیین بادکنک

تزیین بادکنک

روش های تزیین بادکنک

اگر قرار است برای یکی از نزدیکان تان جشن تولد برگزار کنید و نمیدانید چگونه باید بادکنک ها را تزیین کنید ما در این بخش از دنیای مد نمناک کلی ایده لاکچری برای تزیین بادکنک و بادکنک آرایی تولد داریم که امیدوارم به دردتان بخورند. با نگاه کردن به این تصاویر ایده بگیرید و بادکنک های تولد را تزیین کنید از تور، روبان، کاغذ رنگی، زرورق و... میتوانید برای تزیین بادکنک ها استفاده کنید.

تزیین بادکنک با تور یکی از ایده هایی است که امروزه بسیار پرطرفدار و رایج شده است، این ایده اتفاقا بسیار راحت است و فوق العاده هم زیباست البته بهتر است از بادکنک های بزرگ استفاده کنید.

تزیین بادکنک با تور

تزیین بادکنک تولد با تور 

چسباندن بادکنک ها به سقف در حالیکه آویزهای قلبی دارند ایده ای هیجان انگیز و دوست داشتنی است که در کمترین زمان و با کمترین هزینه میتوانید این کار را انجام دهید.

بادکنک آرایی هلیومی

بادکنک آرایی ساده و شیک

ایده بادکنک آرایی

ایده بادکنک آرایی جشم تولد

تزیین بادکنک دراز

تزیین بادکنک با تور و روبان

روش تزیین بادکنک

بادکنک آرایی لاکچری تولد

دیزاین بادکنک

ایده های تزیین بادکنک

تزیین بادکنک

تزیین بادکنک تولد با روش ساده

تزیین بادکنک

تزیین بادکنک با تور و روبان

بادکنک آرایی

تزیین بادکنک با ایده های شیک

تزیین بادکنک

تزیین بادکنک کودکانه فانتزی