خبرخوان

نوشته های وبلاگ '1399' 'اسفند'

طرز درست کردن شاخ تم تولد یونیکورن
درست کردن شاخ تم تولد یونیکورن

 با درست کردن شاخ تم تولد یونیکورن شما به راحتی می توانید شاخ یونیکورن را برای جشن زیبای خاص خودتان درست کنید. این کاردستی یک کار سرگرم کننده است و اگر همراه با کودکان باشد سرگرم کننده تر هم می شود.

چه بخواهید یک شاخ یونیکورن کاغذی درست کنید، یا با استفاده از کلاه تولد این کار را انجام دهید، یا یک هد بند فومی شاخ تم تولد یونیکورن درست کنید، به راحتی می توانید خودتان یک شاخ یونیکورن فوق العاده بسازید.

لوازم درست کردن شاخ تم تولد یونیکورن-

مراحل درست کردن شاخ تم تولد یونیکورن

لوازم مورد نیاز:

– قیچی

– کاغذ ضخیم

– خط کش

۱- یک کاغذ ضخیم تهیه کنید. برای درست کردن این شاخ یونیکورن به یک کاغذ نسبتا ضخیم نیاز خواهید داشت. مقوای جلد یک کتاب، یا یک کارت پستال می تواند بهترین انتخاب باشد.

– شما می توانید از کاغذ های تزیینی برای درست کردن شاخ یونیکورن خود استفاده کنید.

برش مخروطی کاغذ-

۲- کاغذ را به شکل یک مخروط ببرید. یک سه گوش بزرگ با حلالی در پایین آن بر روی کاغذ بکشید. در امتداد قسمت بیرونی سه گوش کاغذ را با قیچی برش دهید. سپس، قسمت نوک تیز بالای سه گوش را ببرید تا بالای آن صاف شود.

۳- کاغذ را به شکل مخروط بپیچانید. از یک طرف سه گوش شروع کنید و آن را در جهت سمت دیگر آن بپیچانید، سه گوش کاغذی را به شکل یک مخروط در بیاورید. قسمت بیرونی مخروط را بچسبانید تا یک سر کاغذ محکم بر روی سمت دیگر آن قرار گیرد. سپس برای اطمینان بیشتر یک تکه چسب نواری دیگر به قسمت درونی درز آن بچسبانید.

لوله کردن کاغذ شاخ تم تولد یونیکورن-

۴- یک بند کشی یا یک ربان به آن وصل کنید. با استفاده از چسب حرارتی ربان یا بند کشی را به قسمت بدنه ی اصلی شاخ بچسبانید. یک سر ربان یا کش را به داخل یک سمت شاخ خود بچسبانید، سپس همین کار را برای سمت دیگر آن تکرار کنید.

لوله کردن کاغذ شاخ تم تولد یونیکورن-

۵- شاخ یونیکورن خود را تزئین کنید. شما می توانید شاخ یونیکورن خود را تزئین کنید تا کار خود را به نحو احسن تمام کرده و شاخ خود را خاص سازید و در کنار دیگر لوازم تولد استفاده کنید.. خلاق باشید و به سلیقه ی خود آن را تزئین کنید. با استفاده از چیز های زیادی می توانید شاخ یونیکورن خود را تزئین کنید. مثل:

تزیین شاخ تم تولد یونیکورن-

– رنگ

– ربان ها

– اکلیل

– استیکر ها

– ماژیک یا مداد شمعی

کلاه تولد-

درست کردن شاخ تم تولد یونیکورن با کلاه تولد

۱- یک کلاه تولد تهیه کنید. برای درست کردن شاخ یونیکورن خود به یک کلاه تولدی که با مقوای نازک درست شده است، نیاز دارید. که می توانید از لوازم تولد فروشی ها یا فروشگاه ها آن را تهیه کنید.

۲- کلاه تولد را باز کنید. محل اتصال کلاه تولد را پیدا کنید، و آن را باز کنید تا بتوانید آن را صاف کنید. اگر به کلاه تولد چسب زده شده است، چسب را باز کنید یا به آرامی آن را ببرید تا آن را باز کنید. اگر کلاه با چسب مایع به هم چسبیده است با دقت با استفاده از یک قیچی آن را از هم جدا کنید. سپس کلاه تولد را باز کنید تا صاف شود.

باز کردن کلاه تولد

۳- آن را محکم و تنگ تر بپیچید. برای درست کردن این شاخ یونیکورن، باید مجددا کلاه را رول کنید اما محکم تر و تنگ تر از قبل. از یک طرف کلاه شروع کنید و آن را به سمت طرف دیگر رول کنید و رولی محکم تر و تنگ تر ایجاد کنید. به رول کردن کلاه ادامه دهید تا یک مخروط تمیز و باریک داشته باشید.

لوله کردن کلاه تولد-

۴- کلاه را با چسب به هم بچسبانید. با استفاده از چسب حرارتی کلاه شاخ مانند خود را محکم به هم بچسبانید. با استفاده از چسب مایع حرارتی یا چند تکه چسب نواری لبه ی برونی کلاه تولد را بر روی بدنه ی آن بچسبانید.

چسباندن کلاه با چسب حراراتی-

۵- شاخ یونیکورن خود را بر روی سرتان بگذارید. قسمت بدنه ی شاخ را در بالای پیشانی خود قرار داده و بند کشی آن را به پشت سر خود بکشید تا شاخ تم تولد یونیکورن خود را بر سر بگذارید.

درست کردن شاخ تم تولد یونیکورن با فوم

۱- یک ورق فوم ۹ در ۱۲ تهیه کنید. برای درست کردن هد بند شاخ تم تولد یونیکورن فومی به یک ورقه بزرگ فوم نیاز دارید. می توانید آن را از لوازم التحریر فروشی ها یا فروشگاه ها خریداری کنید.

لوله کردن کاغذ فومی-

– ورقه های فومی ای که خود حالت چسبندگی دارد برای این منظور بهتر می باشد.

۲- خطی مورب (قطر آن) بر روی فوم بکشید. بر پشت ورق فوم با استفاده از یک خط کش از گوشه ی بالایی سمت چپ آن خطی مورب به گوشه ی پایینی شمت راست آن بکشید. (قطر مستطیل)

۳- با استفاده از قیچی در امتداد خط کشیده شده آن را برش دهید. با قیچی در امتداد خطی که کشیده اید فوم خود را برش دهید. در نهایت مثلثی خواهید داشت که یک گوش آن صاف می باشد.

برش کاغذ فومی

۴- فوم را به شکل مخروط رول کنید. از گوشه ی سمت چپ پایینی فوم شروع کنید و آن را در جهت گوشه ی سمت راست پایینی رول کنید تا شکل مخروطی به خود گیرد. رول کردن را ادامه دهید تا گوشه ی بالایی آن کاملا به دور مخروط رول شده باشد.

لوله کردن کاغذ فومی-

۵- فوم را با چسب حرارتی بچسبانید. با استفاده از چسب حرارتی از بالا تا پایین مخروط را چسب بزنید تا مخروط شما باز نشود. همچنین می توانید کمی چسب حرارتی درون مخروط بزنید تا پایین مخروط را محکم نگه دارد.

۶- پایین مخروط را تمیز ببرید. با استفاده از قیچی قسمت پایین مخروط را تمیز ببرید تا صاف و یکدست شود و بتواند صاف بر روی یک میز قرار گیرد.

۷- حاشه هایی در پایین مخروط با قیچی برش دهید. با قیچی برش های ۴/۱ اینچی در پایین مخروط ایجاد کنید.

برش زدن شاخ تم تولد یونیکورن-

۸- دایره ای از باقی مانده های فوم ببرید. با استفاده از باقی مانده های فوم دایره ای به اندازه ی ۲/۱ اینچ بزرگتر از قطر قسمت پایین مخروط ببرید.

۹- فوم را بر روی یک تل بچسبانید. یک تل پلاستیکی تهیه کنید تا شاخ خود را بر روی آن بچسبانید. با چسب حرارتی فوم دایده ای شکل را بر مرکز بالای تل بچسبانید. سپس مخروط را بر بالای تل عمود بر روی فوم دایره ای قرار دهید. با چسباندن هر یک از حاشیه ها بر روی دایره، مخروط را بر روی دایره سوار کنید.

برش زدن شاخ تم تولد یونیکورن-

۱۰- شاخ فومی خود را تزئین کنید. با تزئین کردن این شاخ، هدبند شاخ یونیکورن خود را خاص تر جلوه دهید. خلاقیت به خرج دهید و آن را به زیبایی تزئین کنید.

– از نگین های رنگی بر روی شاخ و هدبند خود استفاده کنید.

– در نوک بالای شاخ خود ربان هایی زیبا آویزان کنید.

– با استفاده از چسب اکلیلی روی شاخ خود را تزئین کنید.

آماده شدن شاخ تم تولد یونیکورن-

نکاتی برای جشن تولد کودکان نوپا
 

کودکان نوپا (سنین 2-4) در سن بسیار خوبی برای شروع به لذت بردن از جشن تولد با دوستان کوچکشون هستند.شما هم می تونید یه جشن تولد  شاد و به یاد موندنی رو برای کوچولو هاتون برگزار کنید و به اونها کمک کنید تا از این تجربه جدیدشون لذت ببرند.

اما از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید با این دستور العمل ها شما موفق خواهید شد.

 مهمونای کوچولوتون رو کم کنید!

بیشتر از 3 یا 4 کودک همسن و سال کودک شما معمولا باعث  ایجاد آشفتگی در مراسم و غیر قابل کنترل شدن اوضاع خواهند شد..خواهر یا برادری که هم سن و سال کوچولوتون هست رو هم جزو مهمونا حساب کنید. اما اگه اختلاف سنی اونها زیاده میتونه براتون یه کمک باشه تا یه مهمون کوچولو.پس سعی کنید در انتخاب مهمونا دقت کنید و تعداد مهمونای کوچولوتون از 4 نفر بیشتر نباشه.دعوت کردن بچه های بیشتر رو به سالهای بعد موکول کنید.

استرس وارد نکنید!

برگزار کردن یه جشن تمام وکمال و استرسی که شما دارین می تونه حتی قبل از شروع جشن به کودکتون منتقل بشه و اون رو عصبی کنه.

بچه ها تو این سن از بازی و شادی و خوراکی های خوشمزه تو جشن تولدشون  و همچنین حظور شما کنار خودشون لذت می برند.کودکان نوپا هنوز موجودات سازمان یافته ای نیستند.بنابر این اگر یه برنامه قابل انعطاف براشون ترتیب بدید هم شما و هم اونها لذت بیشتری می برید.

اجاره کردن گروه های سرگرمی برای این سن مناسب نیست.به دلیل  لباسهای متفاوتی که می پوشن و نقاب هایی که دارند ممکنه باعث ترسیدن کودک بشن.

اگر یه دوست قصه گو یا کسی که بتونه سازی رو بنوازه و از فامیلها یا دوستانتون باشه تو مراسمتون داشته باشین خیلی بهتره.اون شخص بهتره کسی باشه که کودکتون باهاش آشنایی داره و احساس صمیمیت می کنه.

زمان رو کوتاه کنید!

بهتر اینه که ساعات جشن کوتاه باشه تا کودک احساس خستگی نکنه و در تمام مراسم شاداب و سر حال باشه.

در طول مراسم بازیهای حرکتی و بازیهایی همراه با آهنگ برای کودکان در نظر داشته باشید تا سرگرم بشن و مراسم تولد برای اونها کسل کننده نباشه.

خونه خودتون!

بهترین مکان برای برگزاری جشن تولد کودک در این سن خونه خودش یا پدر بزرگ یا یکی از فامیل های نزدیکه که بارها به اونجا رفته و اونجا رو می شناسه.این طوری احساس راحتی و آشنایی بیشتری می کنه.

اما خانه های بازی هم مکان خوبی برای برگزاری جشن تولد هستن چون بچه ها آزادی عمل بیشتری دارن و شما هم لازم نیست نگران تمیز کردن خونه باشید.

به سلیقشون احترام بزارید!

کوچولوهای شما اونقدری بزرگ هستن که بفهمن جشن تولدشون یه روز مهم و یه مهمونی خاص و متفاوت با مهمونیای دیگه هست.پس غذا ها و خوراکی هایی که دوست دارند آماده کنید و کاراکتر ها و اسباب بازیها و وسایلی رو که دوست دارند تو مهمونی استفاده کنید. بهتر اینه که غذا ها ساده و رنگارنگ باشن میتونین اجازه بدین که کوچولو ها تو تزئین غذا ها و یا دکور کردن محل تولد به شما کمک کنند. یادتون باشه که این جشن تولد شماست و قراره که از جشنش لذت ببره.

باز کردن هدایا

جمع بچه ها همیشه علاقه به هیجان و سر و صدا دارند و هنگام باز کردن هدایا معمولا شروع به برداشتن هدایا می کنند. این موضوع ممکنه باعث ایجاد درگیری بین کودک شما و دوستانش بشه.بهتر این هست که هدایای کوچکی برای مهمانها در نظر بگیرین که از طرف فرزند شما به اونها تقدیم بشه و بچه ها رو از  هدایای کودکی که تولدش هست دور نگه دارین این کار باعث می شه که کودک آرامش بیشتری داشته باشه و از اینکه هدایاش توسط دوستانش ربوده می شن نترسه!

مثل همیشه دفترچه یادگاری و عکسهای دسته جمعی رو فراموش نکنید.

تم های تولدی که برای این سنین می تونه مناسب باشه تم های با شخصیت های دوست داشتنی بچه هاست.این شخصیت ها می تونن کارتونی یا حیوانات مورد علاقه کودک  باشند.

ایده هایی زیبا و متفاوت برای جشن تولد با تم کفشدوزک
 

یکی از این تم های بسیار زیبا برای برگزاری جشن تولد کودکانه ، تم کفشدوزک است که به عنوان یک تم پسرانه و دخترانه کاربرد دارد و بسیار زیبا می باشد.

 

جشن تولد رویایی با تم تولد کفشدوزک

 

برگزاری جشن تولدهای کودکانه با تم های گوناگون باعث شادی و نشاط کودکان می شود . تم های جشن تولد تنوع زیادی دارند و اکثر آن ها براساس شخصیت های کارتونی هستند که با تزئینات جشن تولد با این تم های جذاب کارتونی می توانید رنگ و بوی خاصی را به تولد کودکتان دهید و تولد او را خاطره انگیز سازید.

 

جشن تولد با تم کفشدوزک

 

تم تولد

 

تم تولد زیبا با طرح کفشدوزک

 

یکی از این تم های بسیار زیبا برای برگزاری جشن تولد کودکانه ، تم کفشدوزک است که به عنوان یک تم پسرانه و دخترانه کاربرد دارد و شما می توانید جشن تولد کودکتان چه دختر و چه پسر با این تم تزئین کنید.

 

تولد با تم کفشدوزک

 

تزئینات زیبای تولد با تم کفشدوزک

 

جشن تولد

 

جشن تولد به یاد ماندنی با تم تولد کفشدوزک

 

وسایل و تزئینات تم کفشدوزک به رنگ قرمز با خالهای مشکی است که زیبایی خاصی را به تولد کودکانه می بخشد.تزئینات جشن تولد با تم کفشدوزک را می توانید در طرح های زیبای زیر ببینید و ایده های خلاقانه و جذاب برای برگزاری مراسم تولد فرزندتان از آن ها بگیرید.

 

 تزئین جشن تولد

 

ایده های تزئین جشن تولد با تم کفشدوزک

 

تم تولد کفشدوزک

 

تم تولد کفشدوزک برای جشن تولد

 

کیک تولد از اصلی ترین بخش های مراسم تولد است که با انتخاب مناسب و هماهنگ آن با تم مورد نظر زیبایی جشن تولد فرزندتان را به اوج برسانید. در جشن تولد با تم کفشدوزک می توانید از مدل های کیک کفشدوزکی استفاده کنید و با این کار به مراسم تولد فرزندتان زیبایی بخشید.

 

مدل های کیک کفشدوزکی

 

مدل های کیک کفشدوزکی

 

کیک تولد کفشدوزکی

 

زیباترین کیک تولد کفشدوزکی

 

 تم کفشدوزکی زیبا

 

تزئین جشن تولد با تم کفشدوزکی زیبا

 

کیک های زیبای کفشدوزکی

 

انواع گوناگون کیک های زیبای کفشدوزکی 

 

یکی دیگر از موارد اصلی برگزاری جشن تولد با تم کفشدوزک انتخاب لباس هماهنگ با این تم است که آرایه بسیار زیبایی را به کودک شما با این تم می دهد.

 

لباس کفشدوزکی

 

مدل لباس کفشدوزکی

 

 تم زیبای کفشدوزک

 

برگزاری تولد با تم زیبای کفشدوزک

 

تم کفشدوزک

 

تم کفشدوزک برای پسرها  و دخترها

 

 تزئین جشن تولد

 

ایده های کفشدوزکی برای تزئین جشن تولد

 

 

۱۰ نکته ی طلایی پخت کیک تولد

پخت کیک

آیا واقعا در پختت یک کیک خوشمزه رازی نهفته است؟

ممکن است شما از آن دست افرادی باشید که دلشان می خواهند در پخت انواع غذاها، کیک ها و دسرها دستی داشته باشند. برخلاف دیگر مواد غذایی، پختن کیک نوعی از آشپزی است که چارچوب مشخصی ندارد و موفقیت در آن نیازمند تمرین و تجربه است. با این حال با رعایت مجموعه ای از نکات می توان در این زمینه به موفقیت موردنظر دست یافت. در همین راستا تعدادی از نکات طلایی و کارآمد پخت کیک را در این مقاله به شما ارائه می کنیم تا بتوانید با دنبال کردن آن ها، کیک مورد نظرتان را آنگونه که می خواهید درست کنید. با ما همراه باشید.

 1. همیشه از دستورپخت های مطمئن استفاده کنید.

  اگر می خواهید از کیکی که درست می کنید راضی باشید، همیشه مطابق دستوالعمل کیک عمل کنید. سعی کنید در ابتدای راه پخت کیک از دستورپخت های مطمئن و قابل اتکا استفاده نمایید؛ چراکه بسیاری از دستورپخت ها –بویژه آن ها که در فضای مجازی منتشر می شود- هرگز به مرحله ی عمل نرسیده و تست نشده اند.

  پخت کیک
 2. حتما از قالبی که در دستور پخت به آن اشاره شده است استفاده و آن را به خوبی چرب کنید.

  اگر اندازه و نوع قالب را تغییر دادید، باید زمان پخت و میزان حرارت را نیز متناسب با قالب انتخابی تان تنظیم کنید. بهترین راه جلوگیری از نچسبیدن کیک به قالب نیز استفاده از کاغذ روغنی است. همچنین ترکیب کره ی آب شده یا روغن با اندکی آرد می تواند جایگزین مناسبی برای کاغذ روغنی باشد. توجه به این نکته ضروری است که نباید بیش از قالب را چرب کنید چراکه ممکن است در اثر حرارت اطراف کیک بسوزد. در صورتیکه زمان پخت کیک شما نسبتا بالا است، بهتر است سطح بیرونی قالب را هم با کاغذ مخصوص بپوشانید تا از شدت حرارت و سوختن لبه های کیک جلوگیری شود.

  پخت کیک
 3. همیشه فر را پیش از شروع کار روشن کنید.

  اگر فر شما به اندازه ی کافی داغ نباشد، کیک به خوبی پخته نمیشود و سطح آن نیز به طور نامتوازن پف می کند. فرهای فن دار نیز با اینکه سریع به دمای مورد نظر می رسند، کمی سطح کیک را خشک میکنند. از همین رو برای افزایش طول عمر و نرم ماندن کیک بهتر است از فرهای معمولی بدون فن استفاده کنید.

  پخت کیک
 4. مواد اولیه را با دقت اندازه گیری کنید.

  مطمئن شوید که مواد اولیه را بر اساس آنچه که در دستورپخت بیان شده است با دقت اندازه گیری کنید. نباید مقدار مواد اولیه را به دلخواه خودتان تغییر دهید. مثلا نباید برای پف بیشتر مقدار بکینگ پودر را افزایش دهید. برای اندازه گیری مواد مورد نیاز بهتر است از یک پیمانه ی مشخص استفاده کنید.

  پخت کیک
 5. از هم دما بودن مواد با دمای محیط مطمئن شوید.

  در بسیاری از دستورپخت های کیک بر هم دما بودن مواد اولیه همچون تخم مرغ و محیط پیرامون تاکید شده است. به عنوان مثال اگر کره را مستقیما از فریزر به ظرف مواد اضافه کنید، به خوبی هم زده نخواهد شد. همچنین استفاده از تخم مرغ سرد باعث بریدن خمیر کیک خواهد شد.

  پخت کیک
 6. هوادهی به مواد کیک را هرگز فراموش نکنید.

  سفیده و شکر را تا زمانیکه رنگش باز شود و پف کند به بخوبی هم بزنید. این کار میزان هوای موحود در خمیر را افزایش می دهد و باعث میشود وزن کیک نهایی کمتر شود. سپس آرد را به همراه مواد پودری دیگر الک کرده همراه با هوادهی به ظرف همزن اضافه کنید. در این مرحله بهتر است بجای همزن برقی از یک همزن دستی بزرگ استفاده کنید؛ چراکه بدون شل کردن خمیر از گلوله گلوله شدن آرد در سطوح زیرین خمیر جلوگیری می کند. هرگز خمیر کیک را با سرعت بالا هم نزنید. این کار هوای موجود در بین مواد را از بین می برد و باعث می شود وزن کیک افزایش یابد.

  پخت کیک
 7. بین آماده شدن خمیر و قرار دادن قالب درون فر وقفه نیندازید.

  ماده ای که باعث پف کیک می شود در تماس با هرگونه رطوبت به سرعت عمل می کند. بر این اساس برای حصول اطمینان از پف کیک، قالب کیک را به محض پر شدن درون فر داغ قرار دهید.

  پخت کیک
 8. قالب را در طبقه ی مناسبی از فر قرار دهید و درب آن را در طول پخت باز نکنید.

  بهتر است برای اینکه کیک به خوبی و بطور متوازن پخته شود قالب را طبقات میانی فر قرار دهید. درب فر را تا پایان مدت زمان پخت هرگز باز نکنید. اگر درب را باز کنید هوای خنک به داخل فضای فر نفوذ میکند و باعث می شود که پف کیک اصطلاحا بخوابد. به همین منوال، زمانیکه که می خواهید قالب را به داخل فر انتقال دهید، زمان را تلف نکنید و سریعا این کار را انجام دهید.

 9. مدت زمان پخت کیک را رعایت کنید.

  درصورتیکه قالب مناسبی را انتخاب کرده و فر مناسبی نیز در دسترس داشته باشید، بدون شک مدت زمانی که در دستورپخت کیک قید شده است، درست و آزمایش شده خواهد بود. ا شرایط هر فر متفاوت از فر دیگر است، از این رو همواره روند پخت کیک را پیش از پایان مدت زمان پخت به دقت زیر نظر بگیرید تا از سوختن احتمالی سطح کیک جلوگیری شود. کیکی که به طور کامل پخته شده باشد، باید در برابر فشاری که بر اطراف یا سطح آن با انگشت وارد می شود عکس العمل یکسانی داشته باشد. این عکس العمل بازگشت سطح کیک به حالت معمول خود خواهد بود. همچنین سیخ یا چاقویی که از کیک پخته شده خارج می شود باید تمیز و بدون چسبندگی باشد. در صورتیکه کیک شما به طور کامل نپخته است اما سطح آن طلایی و قابل قبول است، می توانید روی قالب را با کاغذ روغنی مناسب بپوشانید تا از سوختن در امان باشد و بار دیگر آن را درون فر بگذارید.

  پخت کیک
 10. کیک پس از پخته شدن باید خنک شود.

  به طور معمول شرایط و نحوه ی خنک کردن کیک در همه ی دستور پخت ها قید می شود. در هر صورت به عنوان یک قانون کلی باید بگوییم که بهتر است کیک را به مدت چند دقیقه در فضای باز قرار دهید و سپس آن را به مکانی خنک تر انتقال دهید تا از عرق کردن و خیس شدن سطح کیک جلوگیری شود.

تولد دوقلوها

جشن تولد دوقلوها ، یکی از هیجان انگیزترین اتفاقات زندگی هر فردی می تواند باشد. جذابیت این اتفاق در بین کودکان، به سبب روحیات و سن کمشان جذابیت بیشتری دارد.

حال اگر کودکان، دوقلو باشند این جذابیت بیش از پیش خواهد شد. امروزه تولد های چندتایی به میزان جالبی افزایش یافته است؛ تعداد دوقلوهایی که بدنیا می آیند طی سی سال اخیر بیش از ۷۵ درصد زیاد شده، بنابراین لازم دانستیم در این وبلاگ نکاتی مفید در مورد برگزاری جشن تولد برای کودکان دوقلو بیان می کنیم.

برگزاری جشن تولد برای دوقلوها

برنامه ریزی برای جشن تولد کودکان دوقلو می تواند به اندازه جشن تولدشان سرگرم کننده و جذاب و البته چالش برانگیز باشد. البته برگزاری جشن برای دوقلوها صرفا به معنای کار، فعالیت و هزینه های دو برابر نیست. اغلب دوقلوها خصوصا در سنین کودکی ترجیح می دهند که یک جشن مشترک داشته باشند. در کودکی، اکثر دوقلوها دوستان و حتی علایق مشترک و یکسانی دارند، بنابراین نیازی به برگزاری دو جشن مجزا نیست.

شما با برگزاری یک جشن تولد خوب برای فرزندان دوقلویتان می توانید خاطره ای به یاد ماندنی، برای آن ها و همینطور برای مهمانان که این جشن تولد میتواند برای آنها بسیار خاص و جذاب باشد، رقم بزنید.

ایده های جشن تولد دوقلوها

در اینجا ایده هایی برای جشن تولد دوقلو ها که می تواند از آنها استفاده کنید:

 • ترکیبی از رنگ های مورد علاقه هر دو را در تزیینات جشن استفاده کنید.
 • خوراکی ها و دسر های مورد علاقه هر دو را فراهم کنید، نیازی ندارید که دو میز تولد داشته باشید، می توانید تنها یک میز را با ترکیبی از خوراکی های مورد علاقه هر دو پر کنید.
 • جشن در نظر گرفته شده را می توانید به دوقسمت مساوی تقسیم و هر قسمت را با سلیقه هر یک تزیین کنید.
 • بجای یک کیک بزرگ دو کیک کوچک داشته باشید و هر کیک را متناسب با سلیقه و علاقه هر کدام از دوقلو ها انتخاب کنید، این گونه می توانید کمی هم در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.
 • در دعوت نامه هایتان به اینکه جشن تولد برای دوقلو ها برگزار می شود اشاره کنید، دعوت نامه ها را می توانید با خلاقیت خودتان طراحی و هزینه کم تری بپردازید.
 • فوت کردن شمع‌های کیک تولد قطعاً یک فعالیت سرگرم کننده برای دوقلوهای شما خواهد بود؛ و شما می‌توانید از این لحظه خاص یک خاطره خوب برای فرزندانتان بسازید، برای فوت کردن شمع تولد می توانید:
  • دو کیک تولد کوچک با تم های مورد علاقه هر کدام از دوقلوها را جایگزین یک کیک تولد بزرگ کنیدکه هر کدام شمع کیک خود را فوت کند.
  • اگر تصمیم دارید تنها یک کیک تولد داشته باشید می‌توانید به‌جای شمع‌های معمولی، شمع‌های فشفشه‌ای روی کیک بگذارید تا دوقلوها به نوبت تلاش کنند آن را خاموش کنند.
   تم تولد دوقلوها

برای انتخاب تم تولد باید علایق هر دو کودک را در نظر بگیرید، معمولا انتخاب تم تولد برای دو قلو های هم جنس راحت تر است و در صورت یکی بودن سلیقه آنها یک تم مشترک برای هر دو انتخاب کرد، ولی برای دوقلو های دختر و پسر این کار کمی دشوار است و باید برای هر کدام تم دخترانه و پسرانه در نظر گرفت.

البته نکته دیگر اینکه تم های تولدی وجود دارد که هم میتوان برای جنسیت دختر و هم پسر بکار برد؛ مثلتم تولد باب اسفنجی –تم تولد رنگین کمان – تم تولد مینیون – تم تولد میکی موس و تم های خالدار که براحتی میتوان یکی از این تم های جذاب را انتخاب کرده و برای تولد دوقلو ها با هر جنسیتی بکار برد.

اما اولین چیزی که شما باید قبول کنید این است که هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد که هر دو حتما باید با هم مطابقت داشته باشند، برای تزیین جشن با دو تم مختلف می توانید میز تولد یا محل برگزاری جشن را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را با یک تم تزیین کنید.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

مهم‌ترین چیز در جشن تولد، البته شاید بعد از هدیه‌ها، کیک تولد است. می‌توانید با خریدن کیک از شیرینی‌فروشی کار خود را راحت کنید، اما اگر وقت بگذارید و یک کیک تولد خانگی بپزید، بهترین هدیه را به کسی که دوستش دارید داده‌اید.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

کیک تولدی که خودتان پخته باشید، هرقدر هم ساده باشد، برای صاحب تولد ارزشی دارد که بزرگ‌ترین و رنگارنگ‌ترین کیک‌ها از بهترین و گران‌ترین شیرینی‌فروشی‌ها هم ندارند. طرز تهیه کیک تولد ساده اسفنجی چندان هم سخت نیست. برای این که کار شما را ساده‌تر کنیم، به بهانه‌ی جشن تولد دیجی‌کالا، در این قسمت از آموزش آشپزی تصویری دیجی‌کالا مگ، طرز تهیه کیک تولد خانگی با خامه، موز و مغز گردو را آموزش می‌دهیم.

مواد لازم

 • آرد سفید سه صفر: ۱٫۵ پیمانه
 • تخم مرغ: ۶ عدد
 • بکینگ پودر: ۱ قاشق مرباخوری
 • پودر قند یا پودر شکر: سه‌چهارم پیمانه
 • وانیل: نصف قاشق چای‌خوری
 • آب جوش: ۵ قاشق غذاخوری
 • خامه قنادی
 • موز و مغز گردو برای داخل کیک

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

طرز تهیه

۱. ابتدا زرده و سفیده‌ی تخم مرغ‌ها را از هم جدا کنید. وقتی زرده‌ها را از سفیده‌ها جدا کردید، فر را روشن کنید تا گرم شود.

نکته: پیشنهاد می‌کنیم تخم مرغ‌ها را در آخرین لحظه از یخچال خارج کنید، چون وقتی تخم مرغ سرد است، زرده و سفیده راحت‌تر از هم جدا می‌شوند.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

۲. ابتدا سفیده‌ها را بزنید. سفیده‌ی تخم مرغ را باید آنقدر بزنید که پف کند و وقتی ظرف را وارونه می‌کنید، از ظرف بیرون نریزد. سپس نیمی از وانیل و ۲ قاشق غذاخوری از پودر قند را به سفیده اضافه کنید، کمی دیگر آن‌ها را بزنید و ظرف را سریعا به یخچال منتقل کنید.

نکته: حتما باید ابتدا تا وقتی که سر همزن هنوز تمیز است سفیده‌ها را بزنید؛ چرا که حتی ذره‌ای از زرده‌ی تخم مرغ نباید وارد سفیده‌ها شود.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

۳. زرده‌های تخم مرغ را همراه مابقی وانیل و پودر قند بزنید تا کرم رنگ شوند و کمی کش بیایند.

نکته: سرعت عمل در تهیه‌ی کیک اسفنجی بسیار مهم است؛ چرا که اگر زمان زیادی را صرف آماده کردن مواد دیگر کنید، سفیده‌ی تخم مرغ در یخچال آب می‌اندازد.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

۴. وقتی زرده‌های تخم مرغ کاملا کرم رنگ شدند، آب جوش را کم کم به آن‌ها اضافه کنید و ترکیب را بی‌وقفه هم بزنید تا زرده‌ها به اصطلاح نبندند و بیشتر پف کنند.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

۵. در این مرحله آرد و بکینگ پودر را ۳ بار الک و سپس همراه سفیده‌ی تخم مرغ در ۳ مرحله به زرده‌ها اضافه کنید. مواد را خیلی آرام به وسیله کاردک زیرورو کنید تا پف سفیده‌ی تخم مرغ نخوابد. روش هم زدن مواد در این مرحله بسیار مهم است و باید دورانی و آرام باشد.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

۶. یک قالب کیک با قطر ۲۰ و ارتفاع ۱۵ سانتی‌متر را با کاغذ روغنی بپوشانید. مایه‌ی کیک را به آرامی در قالب بریزید. دقت کنید که دیواره‌های قالب را نباید به هیچ عنوان چرب کنید.

قالب را بسیار آرام و بدون این که ضربه‌ای به آن وارد شود در فر قرار دهید. در صورتی که فر شما گازی است، دمای آن را روی ۱۸۰ درجه و در صورتی که برقی است، روی ۱۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم کنید و به کیک ۴۵ الی ۶۰ دقیقه زمان دهید تا بپزد.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

۷. زمانی که کیک اسفنجی شما پخت، آن را از فر بیرون بیاورید و اجازه دهید ۳ الی ۴ ساعت در دمای محیط خنک شود. سپس آن را روی یک توری برگردانید و به آرامی افقی برش بزنید.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

۸. خامه‌ی قنادی را طبق دستورالعمل روی بسته‌بندی فرم دهید. کمی از خامه را با استفاده از قیف روی صفحه‌ی کیک بریزید و یکی از لایه‌های کیک را روی آن قرار دهید تا به صفحه بچسبد.

روی کیک کمی شربت یا شیر بمالید و خامه، شکلات، موز و گردو را اضافه کنید. این کار را تا لایه‌ی آخر تکرار کنید. در آخر کل کیک را با یک لایه خامه بپوشانید.

چطور کیک تولد خانگی درست کنیم؟

برای پوشاندن سطح کیک با خامه، بهترین روش استفاده از صفحه‌ی چرخان است؛ در این روش دست شما ثابت است و کیک را زیر دست خود می‌چرخانید تا خامه به طور یکسان در سطح کیک پخش شود.

در نهایت روی کیک را به دلخواه با استفاده از سس شکلات، میوه یا گل‌های خامه‌ای تزیین کنید.

چطور بادکنک هلیومی درست کنیم؟

بادکنک های رنگارنگ, مخصوصا آنهایی که پرواز می کنند, می توانند تقریبا هر کسی را خوشحال کنند. اما بادکنک های هلیومی این روزها لذتی گران می باشند, به طوریکه برخی می خواهند که بدانند که آیا می توان در خانه بادکنک های پرشده با هلیوم درست کرد. این مقاله کمک می کند تا دریابیم که آیا می توانیم این چنین کنیم.

هلیوم گاز غیر سمی, تک اتمی است که دومین جایگاه را در جدول عناصر تناوبی مندلیف دارد. هلیوم گازی بدون رنگ و بدون بو می باشد, و همچنین سبک تر از اکسیژن و دی اکسید کربن می باشد.

جرم مولکولی هلیوم 4 می باشد, در حالیکه برای اکسیژن 32 و برای دی اکسید کربن 44 می باشد. این امر به ما اجازه می دهد که نتیجه بگیریم که چقدر هلیوم سبک می باشد. بنابراین بادکنک های پرشده با گاز تک اتمی می توانند پرواز کنند, در حالیکه ترکیب اکسیژن و دی اکسید کربن منجر به سنگینی بادکنک می شود, و آن را به سمت زمین می کشد. هرچه محتوای درون بادکنک سبک تر باشد, شانس بیشتری برای پرواز خواهد داشت.

 

کجا می توانید بادکنک هلیومی پیدا کنید

برای ساخت بادکنک های پروازی, گاز هلیوم, که از متد انجماد عمیق گازهای طبیعی بدست می آید, استفاده می شود. بادکنک های هلیومی در مغازه های تزیینات تولد, فروشگاه های بزرگ و ... فروخته می شود. اگر نیاز به یک بادکنک هلیومی دارید, و اگر می خواهید آن را در منزل باد کنید, می بایست کانیستر مخصوص گاز هلیوم یا کپسول یکبار مصرف گاز هلیوم خریداری کنید. (در خصوص آگهی از قیمت کپسول یکبار مصرف گاز هلیوم می توانید از همکاران فروش شادکنک کمک بخواهید)

متاسفانه, غیرممکن است که گاز هلیوم, برای بادکردن بادکنک, را با آزمایشات شیمیایی در منزل بسازید, پس برای باد کردن بادکنک هلیومی, به مقدار قابل توجهی پول نیاز دارید. اما تجربیات جالب بسیاری وجود دارد که می توانید با بادکنک ها انجام دهید, که می تواند کمک کند که چیزهای جدیدتری درباره شیمی بدانید.

 

بادکنک پرشده با جوش شیرین و سرکه

یکی از حقایق جالب شیمیایی, واکنش جوش شیرین (Nah-CO3) و سرکه (CH3COOH) و رهایی مقدار زیاد دی اکسید کربن می باشد. مسلما بادکنک پرشده با گاز دی اکسید کربن بخاطر جرم اتمی بالای این گاز پرواز نخواهد کرد, اما این تجربه سحر آمیزی می باشد, و محلول را می توانید در منزل آماده کنید.

بادکنک دی اکسید کربنی

بادکنک پرشده با جوش شیرین و سرکه

این حقه را به بچه ها نشان دهید, تا آنها را به شیمی علاقمند کنید: فرآیند بادشدن بادکنک با بطری آنها را در خصوص علوم کنجکاو خواهد کرد, و شاید در آینده این کودکان کشفیات خودشان را داشته باشند.

 

به چه چیزی نیاز خواهید داشت:

 • اسید استیک (جوهر سرکه), که در هر آشپزخانه ای یافت می شود (انواع مختلفی سرکه وجود دارد, اما هر کدامشان این کار را انجام می دهند)
 • جوش شیرین آشپزی
 • بطری 1.5 لیتری خالی یا فلاسک
 • دستکش
 • بادکنک لاتکسی

انجام دادن این حقه در منزل بسیار ساده می باشد, حتی کودکان می توانند اینکار را انجام دهند. اما فقط یک شرط دارد: دستکش لاستیکی بپوشید, بخاطر اینکه سرکه, مخصوصا انواع غلیظ آن, اثرات نامطلوبی بر روی پوست  دارند, مخصوصا ممکن است سبب سوختگی یا سوزش شوند. اگر این اتفاق افتاد, باید بدانید که جوش شیرین یا صابون اسید را خنثی می کنند. پس کودکان باید همه آزمایشات دارای مواد شیمیایی خطرناک را تحت نظارت بزرگسالان انجام دهند.

جوش شیرین را به داخل بادکنک بریزید (دو قاشق چایخوری برای هر بادکنک), و نصف لیوان اسید استیک را داخل بطری بریزید. توجه کنید مقدار زیادی جوش شیرین اضافه نکنید. بادکنک را بر روی دهانه شیشه قرار دهید. جوش شیرین از درون بادکنک به داخل بطری می ریزد, و واکنش شدید با رها شدن دی اکسید کربن شروع می شود, و بادکنک ها را باد می کند. اگر واکنش ضعیف بود, و بادکنک باد نشد, می بایست سرکه بیشتر و نمک اضافه کنید, اما محلول را تکان ندهید. همچنین اگر بادکردن بادکنک برایتان سخت است, این روش راه حل راحت و مناسبی است.

 

آزمایشی که موجب پرواز بادکنک بدون هلیوم می شود

این روش به شما نشان می دهد که چطور بادکنک را بدون گاز هلیوم به پرواز در بیاورید. گرچه این آزمایش کار می کند, خطر آتش سوزی وجود دارد, بنابراین در خارج از منزل آن را انجام دهید. برای انجام این آزمایش نیاز است تا از عینک محافظ چشم, دستکش و پوشش آزمایشگاهی استفاده شود, که محافظت شما را عهده دار می باشند.

تجهیزاتی که برای آزمایش نیاز خواهید داشت:

 • فویل آلومینیومی
 • آب دمای اتاق
 • بادکنک لاتکسی
 • هیدروکسید سدیم خالص
 • فلاکس شیشه ای

همچنین ممکن است به کمک شخص دیگری نیاز داشته باشید.

هیدروکسید سدیم خالص در مغازه های سخت افزاری فروخته می شوند, بعنوان مثال مایع پاک کننده "Mister Muscle", که ترکیب خاصی دارد: برای این آزمایش شما به این ماده در شکل خالص نیاز دارید. همچنین می توانید مواد دیگر را با ترکیبات مشابه امتحان کنید.

توجه: انجام این آزمایش ممکن است با خطر آتش سوزی همراه باشد.

ابتدا فویلی را بردارید و آنرا به ده گلوله کوچگ که داخل فلاسک برود تقسیم کنید. عامل شیمیایی پاک کننده را به داخل فلاسک بریزید و آب را اضافه کنید. برای یک بسته شما به نیم لیتر آب نیاز دارید. سپس همه توپ های آلومینیومی را که قبلا درست کرده اید را به داخل فلاسک آب و عامل شیمیایی بیاندازید. محلول را تکان ندهید, زیرا شدت واکنش را زیاد خواهد کرد, بادکنک باد می شود, اما محصول میعان ناشی از تبخیر این گاز در آن باقی خواهد ماند و وزن بادکنک را زیر بار خم خواهد کرد, پس در نتیجه بادکنک پرواز نخواهد کرد.

اگر محلول را تکان ندهید, واکنش به آرامی صورت می پذیرد, اما می توانید مدت زمان طولانی تری منتظر بمانید, به طوریکه میعان گازها درون بادکنک در فلاسک به عقب رانده می شود. بنابراین برای اطمینان از اینکه آزمایش کار می کند, می بایست صبور باشید و توجه کنید. نتیجه زیاد طول نخواهد کشید؛ بادکنک شما درست مانند بادکنک هلیومی پرواز خواهد کرد!!!

 

بادکنک هیدروژنی

بادکنک پرشده با هیدروژن

پس بنابراین ما اثر مورد نیازمان را بدست می آوریم, ماده آزاد شده از محلول بدست آمده شامل هیدروژن می باشد, که قابل انفجار می باشد. پس نه تنها می بایست این آزمایش را در فضای باز انجام دهید؛ بلکه نباید بادکنک را در خانه نگهداری کنید. هیدروژن در تماس با جرقه ای منفجر خواهد شد.

در طی فرآیند همچنین مواظب باشید: اگر مقدار زیادی فویل و ماده تمیز کننده اضافه کنید, یا اگر محتوای فلاسک را تکان دهید, می توانید خودتان را با فلاسک بسوزانید, در ضمن گاز رها شده را تنفس نکنید.

انواع تم تولد
انواع تم تولد

 

فروشگاه  با ارائه بیش از ۴۰ تم تولد  این کار برای شما آسان کرده است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع تم تولد بپردازیم تا تصمیم گیری برای خرید تم تولد برای شما آسان شود.

 

انواع تم تولد

 

☆تم تولد کودک

 

مسلما کودکان عاشق شخصیت کارتونی خاصی هستند و دوست دارند خود را در لباس و نقش آن شخصیت ببیننند.

پس بهتر است این آرزوی آن ها را در بهترین شبی که آن ها در انتظار آن هستند با تم تولد شخصیت محبوبشان برگزار شود.

ما تم تولد کودک را از تولد یک سالگی تا سن ۱۰ سال در نظر میگریم.

با توجه به این موضوع به چهار دسته کلی تم تولد یک سالگی ، تم دندونی ، تم تولد پسرانه و تم تولد دخترانه دسته بندی میکنیم.

 

 

۱- تم تولد یک سالگی

تم تولد یک سالگی برای تزیین جشن تولد یکسالگی  به مناسبت اولین سال تولد کودک گرفته استفاده میشود.

در این بخش به انواع تم تولد را که میتوانید در تزیین تولد یک سالگی استفاده کنید اشاره میکنیم.

 

تم تولد بیبی دختر
تم تولد بیبی دختر

•  تم تولد بیبی دخترانه

این تم تولد با رنگ اصلی صورتی مناسب برای تزیین تولد تم تولد یکسالگی دخترانه است.

 

 

تم تولد بیبی پسر
تم تولد بیبی پسر

 

•  تم تولد بیبی پسرانه

این تم تولد با رنگ اصلی آبی مناسب برای تزیین تم تولد یک سالگی پسرانه است.

 

تم تولد دندون صورتی
تم تولد دندون صورتی

۲-تم دندونی

جشن دندونی که از سن ۶ ماهگی تا ۹ ماهگی زمانی که کودک اولین دندون خود را در می آورد میگیرند.

 تم دندونی به دو دسته تم دندونی پسرانه و تم دندونی دخترانه تقسیم میشود.

 

 

۳-تم تولد پسرانه

کودکان پسر معمولا دنبال قهرمانان داستان خود می گردند و به کارای خاص و فوق العاده شخصیت داستان خود علاقه دارند.

مثلا اگر کودک پسری آرزوی بتمن شدن را دارد ، شما میتوانید در شب تولد او تمام لوازم تولد بتمن را برای او آماده کنید تا به آرزوی خود برسد.

در زیر به چند تم معروف در تم تولد پسرانه می پردازیم.

تم تولد بتمن
تم تولد بتمن

تم تولد بتمن

اگر کودک شما دوست دار شخصیت بتمن است این تم تولد برای او مناسب است.

رنگ های اصلی این تم تولد زرد ، آبی و بنفش است.

تم تولد بن تن
تم تولد بن تن

تم تولد بن تن

رنگ های  اصلی این تم سبز و زرد هستند.

برای تزیین تولد با این تم تولد همراه آن از بادکنک هلیومی سبز و زرد استفاده کنید.

تم تولد پوکویو
تم تولد پوکویو

تم تولد پوکویو

رنگ اصلی تم تولد پوکویو آبی است.

برای تزیین تولد با این تم تولد همراه آن از بادکنک هلیومی چند رنگ استفاده کنید.

 

۴- تم تولد دخترانه

هر دختر کوچولو رویای شاهزاده شدن را در لباس یک پرنسس و با تاج زنانه دارد.

در زیر به چند تم معروف در تم تولد دخترانه می پردازیم.

تم تولد سیندرلا
تم تولد سیندرلا

 

تم تولد سیندرلا

یک تم پرنسسی جذاب و معروف برای برگزاری جشن با تم تولد دخترانه

رنگ اصلی این تم تولد صورتی است.

 

تم تولد فروزن
تم تولد فروزن

تم تولد فروزن

تم فروزن را بیش تر کودکان دختر دوست دارند.

رنگ اصلی این تم تولد آبی است.

 

☆تم تولد نوجوان

 

پس از دوران کودکی سن نوجوانی آغاز می شود که بین سن ۱۱ تا ۲۰ سال است .

خرید تم تولد برای این رده سنی شباهت زیادی به  تم تولد بزرگسال استفاده می شود.

ولی بهتر است از انواع تم تولد خالدار استفاده شود.

تجربه نشان داده است کودکان در این سن علاقه زیادی به این نوع تم تولد دارند.

تم تولد سفید و مشکی

 

•تم تولد سفید و مشکی(خالدار سفید) ،

در این نوع تم تولد رنگ اصلی زمینه سفید است و با خال های مشکی پر شده است.

بیش ترین رنگ استفاده شده در این تم تولد رنگ سفید است.

پس توصیه می شود برای تزیین تولد با این تم همراه آن از بادکنک های سفید و رنگ های سفید استفاده کنید.

تم تولد مشکی و سفید

 

 

•تم تولد مشکی و سفید(خالدار مشکی) ،

در این نوع تم تولد رنگ اصلی زمینه مشکی است و با خال های سفید پر شده است.

بیش ترین رنگ استفاده شده در این تم تولد رنگ مشکی است.

پس توصیه می شود برای تزیین تولد با این تم همراه آن از بادکنک های مشکی و رنگ های سفید و مشکی استفاده کنید.

 

تم تولد قرمز و سفید
تم تولد قرمز و سفید

•تم تولد قرمز و سفید(خالدار قرمز) ،

در این نوع تم تولد رنگ اصلی زمینه قرمز است و با خال های سفید پر شده است.

بیش ترین رنگ استفاده شده در این تم تولد رنگ قرمز است.

پس توصیه می شود برای تزیین تولد با این تم همراه آن از بادکنک های قرمز و سفید استفاده کنید.

 

 تم تولد آبی و سفید(خالدار آبی)
تم تولد آبی و سفید(خالدار آبی)

•تم تولد آبی و سفید(خالدار آبی) ،

در این نوع تم تولد رنگ اصلی زمینه آبی است و با خال های سفید پر شده است.

بیش ترین رنگ استفاده شده در این تم تولد رنگ آبی است.

پس توصیه می شود برای تزیین تولد این تم از بادکنک های قرمز و سفید استفاده کنید.

تم تولد زرد و سفید(خالدار زرد)
تم تولد زرد و سفید(خالدار زرد)

تم تولد زرد و سفید(خالدار زرد) ،

در این نوع تم تولد رنگ اصلی زمینه آبی است و با خال های سفید پر شده است.

بیش ترین رنگ استفاده شده در این تم تولد رنگ آبی است.

پس توصیه می شود برای تزیین تولد این تم از بادکنک های قرمز و سفید استفاده کنید.

 

☆تم تولد بزرگسال

بزرگسالان همانند بچه ها ازجشن تولد لذت میبرند.

اگر وارید سن بیست ، سی ، چهل و پنجاه سال به بالا می شود میتوانید از این تم های استفاده کنید.

در زیر به چند نمونه معروف از انواع تم تولد بزرگسال می پردازیم.

 

تم تولد تاج مشکی
تم تولد تاج مشکی

تم تولد تاج مشکی

تم تولد تاج مشکی به عنوان یه تم لاکچری خاص با رنگهای طلایی و مشکی شناخته میشود.

میتوانید با بادکنک هلیومی طلایی و مشکی  این تم را تزیین کنید.

 

تم تولد سبیل قرمز
تم تولد سبیل قرمز

 

تم تولد سبیل قرمز

تم سبیل یک تم معروف برای بزرگسالان است .

رنگ اصلی این تم قرمز و مشکی میباشد.

بادکنک فویلی در برابر بادکنک لاتکس
بادکنک فویلی در برابر بادکنک لاتکس

بادکنک فویلی در برابر بادکنک لاتکس : اگر در حال خرید بادکنک تولد برای جشن خود هستید آیا از تفاوتهای بادکنک لاتکس و بادکنک فویلی اطلاع دارید ؟

بادکنکها راهی آسان و با مزه برای تزیین تولد و بادکنک آرایی هستند و واقعا اثر گذارند.

اما چه نوع بادکنکی انتخاب کنیم ؟

بادکنک لاتکس از نوعی لاستیک مایع ساخته شده است .

در حالیکه انواع بادکنک فویلی از نوعی صفحات نایلونی پوشیده شده  و با پلاستیک و مواد فلزی ساخته شده است.

این نوع لادکنکها کاملا متفاوت هستند .

مزایا و معایبی برای هردودسته بادکنک لاتکس و بادکنک فویلی وجود دارد ،

بیایید نگاهی نزدیکتر به تفاوتها بیاندازیم تا بتوانیم مشخص کنیم کدام برای استفاده بهتر است .

بادکنک فویلی در برابر بادکنک لاتکس

بادکنک لاتکس
بادکنک لاتکس

☆مزایا و معایب بادکنکهای لاتکس ،

ارزان تر از انواع بادکنک فویلی هستند لذا با پول خود تعداد بیشتری بادکنک میتوانید تهیه کنید که برای محدودیت سقف خرید مهم بنظر میرسد .

بادکنک لاتکس چند کاره تر از بادکنک فویلی است ، آنها را با آب ، گاز هلیوم و هوا میشود پر کرد .

 • قدری نفوذ پذیرند ،

دارای تخلخل یا فضاهای نسبتا کوچکی بین بافتهای خود هستند که امکان فرارذرات هوا یا گاز هلیوم در طول زمان از بین آنها هست.

 

بادکنک فویلی
بادکنک فویلی

 

بادکنک فویلی در برابر بادکنک لاتکس

☆ بادکنکهای فویلی مزایا و معایب ،

 • متخلخل نیستند بنابراین اگر با هلیم پرشوند بسیار بیشتر از بادکنک لاتکس پر میمانند .
 • امکان چاپ تصاویر کاملتری روی آنها در اشکال و اندازه های مختلف میسر هست .
 • دوام طولانی ، دوام بسیار بیشتری نسبت به انواع لاتکسی دارند ،
 • بدکنکهای لاتکس ۱۲ تا ۲۴ ساعت و انواع بادکنک فویلی تا دو هفته گاز هلیوم را در خود نگه میدارند .
 • چیدن تزیینات تولد زودتر از زمان برنامه ، این بدان معنی است که بدون نگرانی از خالی شدن میتوان آنها مدتی زودتر را پر کرد و تزئینات را انجام داد .
 • گرانتر ، عیب آنها این است که بسیار گران تر از بادکنک های لاتکس هستند ، لذا اگر بودجه کمی برای جشن در نظر گرفته اید در صورت استفاده از انواع بادکنک فویلی باید تعداد کمتری بادکنک بخرید .
تزیین تولد تم پری دریایی کوچولو
تزیین تولد تم پری دریایی کوچولو

در این مقاله می خواهیم ایده های جالبی از تم تولد دخترانه پری دریایی را با شما در میان بگذاریم. بنابراین افرادی که به دنبال ایده های جالبی برای برنامه ریزی جشن تولدی با این تم زیبا هستند می توانند در اینجا ایده های خوبی بیابند. پس با ما همراه باشید.

پری دریایی شخصیت کارتونی مورد علاقه ی خیلی از دختر خانم های جوان است. از دختر کوچولو های ۱۳ ماهه تا در سنین بالاتر. بنابراین تم تولد پری دریایی برای دختر خانم ها تمی نسبتا معروف و پر طرفدار است.

داستان پری دریایی کوچولو-

داستان پری دریایی کوچولو

در دنیای شاد و  اغفال کننده ی دیزنی، آریل، پری دریایی شگفت انگیز ۱۶ ساله در سرزمینی دور زندگی می کند. در یکی از بازدید های او از سطح زمین، که توسط پدر سخت گیرش، پادشاه تریتون، رفتن به آنجا ممنوع شده است؛ عاشق شاهزاده ای جوان می شود.

آریل زیبا تصمیم می گیرد با عشق جدیدش باشد و قرار دادی خطرناک با اورسلا جادوگر دریایی تنظیم می کند که برای سه روز تبدیل به انسان شود. اما وقتی این نقشه برای این عاشقان ستاره ای عملی می شود، پادشاه تریتون باید قربانی تصمیم دخترش شود.

ایده های تزیین تولد تم پری دریایی کوچولو

برگزاری جشن تولدی با  تم پری دریایی کوچولو نیاز به برنامه ریزی است و ایجاد حال و هوایی متناسب با این تم از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین از لحظه ی ورود، مهمانان این جشن باید قرار گرفتن در زیر دریای بی کران در قلمروی پادشاهی پری دریایی کوچولو را احساس کنند.

۱-  هماهنگی رنگ ها در تم پری دریایی کوچولو

برعکس ما، پری دریایی کوچولو ها بر روی زمین زندگی نمی کنند بلکه در قلمرویی زیر دریا زندگی را می گذرانند. بنابراین، وقتی می خواهید رنگی برای دکوراسیون این جشن یا حتی رنگ کیک، یا لباس دختر کوچولوی خود انتخاب کنید، توجه به این نکته حایز اهمیت است که کل ترکیب رنگی، برای هر چیزی در این جشن الهام گرفته از رنگ اقیانوس باشد.

در حایکه رنگ های آبی و سبز رنگ ها ی غالب دکوراسیون این جشن می باشند، شما می توانید از رنگ های روشن دیگر همچون قرمز، نارنجی و غیره هم استفاده کنید تا به فضای جشن روح و سرزندگی بخشید. همچنین همانطور که می دانید دنیای زیر دریا پر از رنگ های مختلف و خیره کننده می باشد.

هماهنگی رنگ در تم تولد پری دریایی-

۲-دکوراسیون میز و صندلی ها

لوازم تولد مختلفی مربوط به این تم  موجود می باشد و شما به راحتی می توانید از این لوازم تولد برای دکوراسیون این جشن استفاده کنید. می توانید بنری از این تم را برای پشت میز تولد سفارش دهید و روی میز را با عروسک های کوچک آریل و سباستین شناگر و فلاندر و حلقه های مروارید تزیین کنید.

همچنین عکس هایی از پری دریایی کوچولو و شخصیت های دیگر این کارتون را به همراه تکه ای از گیاهان و گل های دریایی به پشت هر یک از صندلی ها بچسبانید تا ظاهری شبیه دنیای زیر دریا پیدا کند.

۳-کارت دعوت تم پری دریایی کوچولو

این جشن تولدی با تم زیر دریایی می باشد پس با کارت دعوت تم پری دریایی  مهمانان این جشن را از تولد خود باخبر کنید و آنها را به پوشیدن لباسی متناسب با آن دعوت کنید. همچنین اگر بخواهید کارت دعوتی مهیج تر درست کنید، کارت دعوت ها را لوله کرده و درون شیشه ای کوچک که از شن، صدف یا هر چیز دریایی دیگر پر شده قرار دهید.

کارت دعوت پری دریایی

۴-خوراکی های دریایی

تنها به خاطر اینکه جشن تولدی با تم زیر دریای برنامه ریزی کرده اید، به این معنا نیست که باید ماهی و غذا های دریایی دیگر را در این جشن تولد سرو کنید.

شما می توانید همان غذا ها و خوراکی های معمول را مثل پیتزا، ساندویچ و غیره را انتخاب کنید، فقط شکلی شبیه به ماهی یا حیوانات دریایی دیگر به آنها بدهید. خوراکی ها باید متعلق به دریا باشند اما طوری باشند که با ذایقه ی اکثر مهمان کوچولو های این جشن همخوانی داشته باشند.

خوراکی های جسن دریایی-

۵- تزیین تولد با اشکال دریایی

چیز های زیادی می باشند که با دیدن آنها به یاد دریا یا اقیانوس می افتید، چیز هایی مثل صدف، ستاره های دریایی، لاک جانوران دریایی و غیره. تا آنجا که می توانید میز و قسمت های دیگر این جشن را با این موارد پر کنید تا دکوراسیونی کاملا دریایی داشته باشید.

وسایا تزیین تولد پری دریایی-

۶-مکانی سلطنتی درست کنید

پری دریای یک ماهی معمولی نیست، او یک پرنسس است و بنابراین وقتی جشن تولدی با تم تولد یک پرنسس را برنامه ریزی می کنید، باید اطمینان یابید که دکوراسیون این جشن فضایی اشرافی را به وجود آورد. از جا شمعی های زیبا و چر زرق و برق، گردنبند های بلند مروارید و چیز های زرق و برق دار استفاده کنید تا درخشش را در تمام این جشن تولد سلطنتی نشان دهد و فضای جشن را به کاخی سلطنتی در زیر دریا شبیه سازد.

۷- ظروف روی میز

دو راه برای انتخاب دارید، شما می توانید از ظروف نقره یا پر زرق و برق خود برای سرو غذا و خوراکی های این جشن استفاده کنید که در این صورت به کاخ سلطنتی مد نظر بیشتر نزدیک است، یا اگر ظروف آنچنانی ندارید یا نمی خواهید وقت خود را صرف شستن ظروف کنید، از ظروف روی میز تم پری دریایی کوچولو  (بشقاب، کارد و چنگال و غیره) را سفارش دهید.

پیش دستی و لیوان 20 تایی پری دریایی

پاپ کرن پری دریایی

۸- ساخت ستاره های دریایی کاغذی

درست کردن ستاره های دریایی کاغذی رنگی و آویزان کردن آنها از سقف، فضایی کملا دریایی و رویای به وجود می اورند. اگر کمی حوصله و خلاقیت به خرج دهید می توانید این ستاره های دریایی کاغذی را خودتان در خانه درست کنید.

۹-تهیه ی تاج و دستبند برای تمام مهمان کوچولو ها

تهیه ی تاج و دستبند برای هر یک از مهمانان این جشن، به آنها حسی شبیه به پری دریایی های کوچولو را می دهد و باعث می شود تا آنها از جشن لذت بیشتری ببرند. شما می توانید هنگام ورود هر یک از مهمانان این تاج ها را به آنها داده یا اینکه تاج ها را در قسمت هایی از فضای جشن قایم کرده و به عنوان یک سرگرمی از آنها بخواهید هر کس هر کدام را که پیدا کرد آن را بر سر خود بگذارد.

۱۰- نوشیدنی های دریایی

نوشیدنی های خنک همیشگی را در این جشن سرو نکنید. در عوض، در اینترنت سرچ کنید و به دنبال طرز تهیه ی نوشیدنی ای خنک و آبی رنگ شبیه به آب اقیانوس را بیابید. همچنین جدا از ظاهر آن، این نوشیدنی ها باید سبک و خوش طعم هم باشد.

نوشیدنی های دریایی-

۱۱- درست کردن گیفت های تولدی

با درست کردن پک هایی بارنگ های آبی و قرار دادن اسباب بازی و خوراکی های کوچک در آن مهمانان این جشن را در آخر بدرقه کنید.

۱۲-کیک تولد

کیک تولد های مختلفی با طرح  تم پری دریایی کوچولو وجود دارد. به سلیقه ی خود و متناسب با دکوراسیون این جشن کیکی زیبا سفارش دهید و یا اگر خودتان می خواهید کیک این جشن را درست کنید می توانید با تاپر ها و تهیه ی عروسک کوچک پری دریایی کیکی متناسب با این تم را درست کنید.

کیک تولد پری دریایی-

۱۳-لباس پوشیدن مطابق پری دریایی کوچولو

هر دختر خانمی عاشق عکس گرفتن به شکل یک پری دریایی می باشد. لباس ها و زیور آلاتی مربوط به پری دریایی تهیه کنید. برای این منظور می توانید از دامن های ماهی شکل با یک نیم تنه پولک دار  استفاده کنید و عکس هایی خاطره انگیز از این روز به یادگار ثبت کنید.

 

 

به کمک این ایده ها و خلاقیت خود مطمینا جشن تولدی برگزار خواهید کرد که هیچ یک از مهمانان، این جشن دریایی را فراموش نخواهند کرد.