خبرخوان

وبلاگ

چطور جشن تولدی خاطره انگیز و کم هزینه بگیریم؟

جشن تولد یکی از بهترین جشن هایی که سال‌ها بعد با یاد آوری اون احساس شادی و شوق به آدم دست میده. بیشتر وقتا بخاطر هزینه و زحمتای زیادی که برگزاری یک جشن تولد داره، ترجیح می‌دیم تولدهای کوچیک و مختصر بگیریم.اما اگر چندتا نکته ساده رو رعایت کنیم، می‌تونیم هم هزینه ها و دردسرهارو کم کنیم هم بجای یک تولد ساده خونوادگی یکمی بیشتر مهمون دعوت کنیم و بیشتر از جشنمون لذت ببریم. در این مطلب چنتا از این نکات رو به  شما میگیم.

 

۱- فرش‌ها و قالی ها رو جمع کنین
اگه نمی خواین در طول جشن دائما نگران ریختن کیک و شربت و اینها باشین، بهتره قبل از هرکاری فرش‌ها رو جمع کنین.
 

۲- پذیرایی و تعارفات معمول رو بذارین کنار
تعارف میوه و شیرینی و تنقلات در بین شلوغی جشن تولد فقط شما رو خسته می کنه. بهتره میزی رو در گوشه‌ای مخصوص خوراکی ها قرار بدین و روی اون میوه ها رو با سلیقه بچینین. کاپ کیکا و تنقلاتی مثل ذرت وچیپس و پفک رو هم در پاکت های کوچکی بریزین و روی میز بچینین تا هر کس بتونه راحت از خودش پذیرایی کنه.

۳- شام ندهید
حتما لازم نیست شام تدارک ببینین. قصد از تولد گرفتن خوشگذروندن و دور هم بودن کنار فامیل و ودوستاست. می تونین ساعت شروع جشن رو طوری تنظیم کنین که بعد از شام باشه. البته توجه کنین اونقدرم دیر نشه که مزاحمتی برای همسایه بوجود بیاره. معمولا ساعت 8:30 تا 11 شب زمان مناسب و کافی ست. اینطوری هم در هزینه ها صرفه جویی می کنین و هم کمتر خسته میشین.

 

۴- لوازم تزیینی نخرین
هزینه خرید کاغذ رنگی و کلاه و تزیینات دیگر شاید در وهله اول زیاد به چشم نیاد اما در آخر می بینین که پول زیادی رو صرف تزییناتی کردین که بیشترشون دوباره قابل استفاده نیستن. سعی کنین ازهرچی تو خونه دارین استفاده کنین. اضافه کردن چندتا بادکنک و کاغذ رنگی ساده و کمی سلیقه و خلاقیت خونه تون رو خیلی قشنگ میکنه.در اینجا بیشتر از خلاقیتتون بهره ببرین تا جیبتون!

۵- کیک به اندازه سفارش بدین
کیک مهمترین بخش تولده. حتما کیک رو به اندازه مهموناتون سفارش بدین.نه بیشتر و نه کمتر.
اگه میخواین به شیرینی فروشی کیک سفارش بدین برای هر نفر 100 گرم کیک محاسبه کنین تا به همه به مقدار کافی برسه.
حتی میتونین برای کاهش هزینه خودتون دست بکار بشید و یک کیک خونگی خوشمزه درست کنین.
ضمنا همسایه ها رو فراموش نکنین و توی محاسبه مهمونا اونها رو هم حساب کنین تا با بردن کیک براشون از صبر و تحمل سروصدای جشن تشکر کنین.

 

۶- جشن رو کِش ندین
تجربه نشون داده بچه ها بعد از ساعت 9 شب خوابشون می گیره و کلافه میشن.پس بهتره مراسم فوت کردن شمع و بریدن کیک و باز کردن کادو ها رو زیاد طول ندین تا همه از جشن لذت ببرن و بچه ها هم انرژی کافی تا پایان مراسم داشته باشن.

 

 

 

۷- عکس و فیلم رو فراموش نکنین    
حتما از جشنتون عکس و فیلم تهیه کنین.البته از اونجاییکه در طول جشن سرتون خیلی شلوغه فرصت عکس و فیلم گرفتن پیدا نمی کنین.سپردن این کار به دیگران هم کار خوبی نیست چون علاوه بر اینکه خود اون شخص زیاد نمیتونه ازمراسم لذت ببره، ممکنه خیلی از لحظات رو از دست بده یا نتونه از همه فیلم و عکس بگیره.اینجاست که نسیم شو به کمک میاد تا با مناسب ترین هزینه عکاسی و فیلمبرداری جشنتون رو بصورت حرفه ایی انجام بده. به یاد داشته باشید تنها چیزی که از این جشن براتون  باقی می مونه عکسا و فیلم هاست.

 

 

 

 

3 دلیل اهمیت برگزاری جشن تولد برای کودکان

 اهمیت جشن تولد برای کودک در چیست؟

اجازه دهید با یک سوال شروع کنیم. چه کسی مهمانی را دوست ندارد؟ البته هر شخص نظر خودش را دارد اما به طور کلی همه حداقل بعضی از مهمانی‌ها را دوست دارند، به خصوص کودکان. حالا چه جشنی خاص‌تر از از جشن تولد، که یک مهمانی برای کودک و در مورد اوست.

البته برای بزرگ‌ترها روز تولد به معنای یک سال پیر شدن هم هست و این احتمالا چندان خوشایند نیست، اما برای کودکان این‌گونه نیست. حداقل باید کاری کنید که اینطور نباشد، آنها سال به سال به یک عصر جدید وارد می‌شوند، عصری همراه با فرصت‌های جدید و روز تولد اولین روز این مرحله جدید است. کارهای جدیدی است که باید انجام دهند و رویاهای زیادی دارند که باید به فرجام برسانند، البته همه‌ی اینها بماند برای بعد از جشن تولد! اصلا بد نیست که با چند جمله ساده، چند روز پیش از مهمانی، چنین جوی را برای فرزندتان بسازید.
حالا اجازه بدهید 3 دلیل برای اینکه چرا جشن تولد برای رشد و ترقی سالم کودک مهم است، معرفی کنیم.

 

1- تقویت کننده عزت نفس

 

مهم است که به فرزندانتان یاد دهید همیشه مراقب دیگران نیز باشد و در برابر دیگران سخاوتمند و حتی گاهی فداکار باشد. اما بد هم نیست که بگذارید یک بار در سال کمی خودخواه شوند و احساس کنند که انگار در مرکز توجه کل جهان هستند! اینکه کودک ببیند تمام دوستانش برای دیدن او در این روز خاص و تبریک گفتن روز تولدش آمده‌اند، یک حس فوق‌العاده برای او ایجاد می‌کند. شاید برای بزرگ‌ترها اینگونه فعالیت‌ها زیاد انجام شده باشد، و اینگونه کلمات را زیاد شنیده باشند، اما برای بچه‌ها این اطمینان را ایجاد می‌کند که افراد زیادی دوستش دارند و به او توجه می‌کنند.

 

2- ایجاد دوستی‌ها

 

اینکه فقط دوستان صمیمی را دعوت کنید یا تمام همکلاسی‌ها، فقط خانواده و بستگان را دعوت کنید یا تلفیقی از این دو، بستگی به خواست شما و فرزندتان دارد. اما هر دوی اینها به کودک کمک می‌کند که در گروه‌های بزرگتر، اجتماعی شود.

 

این مساله به آن سادگی که شما فکر می‌کنید هم نیست. اجتماعی شدن در یک گروه بزرگ خیلی با چت کردن با دوستان متفاوت است، و این مشکلی است که امروزه برای بسیاری از فرزندان ما به وجود آمده است. کافیست شما تصور کنید که خودتان در بین جمعی از افراد حضور دارید، مجبورید از زمزمه کردن‌های خوصصی با دوستان نزدیک، یا بدگویی از دیگر افراد حاضر در جمع پرهیز کنید. کودکان هم باید به مرور این‌ها را یاد بگیرند، آنها باید یاد بگیرند که اجتماعی باشند و با افراد دیگر در یک جو آرام تعامل کنند، چه در موقعیتی که خودشان میزبان هستند و چه در موقعیتی که در رویداد دوستانشان شرکت کرده‌اند.

 

3- ایجاد خاطره‌هایی که تا آخر عمر به یادگار می‌ماند

 

بچه‌ها حتی اگر در جشن تولد دوستشان شرکت کرده باشند، تا ماه‌ها بعد از خاطرات آن روز تعریف می‌کنند. آنها به نحو شگفت‌اوری تا ماه‌ها و حتی سال‌ها همه جزئیات را به یاد دارند. خود شما چه؟ کمی در مورد جشن‌های روز تولد خودتان در کودکی فکر کنید، کدام یک از آنها بیشتر در خاطرتان مانده است؟

 

 

 

می‌بینیم که جشن تولد می‌تواند برای رشد احساسی و اجتماعی کودک بسیار مهم باشد. بنابراین اگر روز تولد کودک شما هم نزدیک است بد نیست جدی‌تر به برگزاری آن فکر کنید. چندان هم نگران مخارج آن نباشید. توصیه می‌کنیم رسم غلط برگزاری مهمانی‌های تجملاتی را حداقل از جشن تولد کودکتان حذف کنید.

جشن تولد تاثیر شگرفی در بهبود رفتارها و برخوردهای کودکان با والدین و اطرافیانشان دارد. مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد کودکان در جشن تولد سیگنال های مثبتی از ذهن خود دریافت می کنند که این امر به چالاکی، قدرت اراده و تمایل به برقراری دوستی های بیشتر می انجامد. این انرژی به راحتی از بین نمی رود بلکه از فرزند به پدر و مادر منتقل شده و در زمان کوتاهی تاثیرات مطلوبی بر رفتارهای اجتماعی او در تعامل با خانواده و جامعه می گذارد.

 

 

 

چگونه تولد لاکچری بگیریم؟

از دیرباز تا به امروز، بسیاری از افراد روز به دنیا آمدن عزیزانشان را جشن می گرفتند. اما همان طور که می دانید، رفته رفته سبک جشن تولد گرفتن به طور کلی تغییر کرده است. اگر در زمان های دورتر، تولد گرفتن به یک دورهمی ساده و خودمانی ختم می شد، اما امروز بسیاری از افراد جشن تولد لاکچری را به جشن های ساده برای تبریک تولد، ترجیح می دهند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، با ما در این مطلب همراه باشید تا با یکدیگر طریقه برگزاری جشن تولد لاکچری را یاد بگیریم.

بسیاری از افراد بر این باورند که ریخت و پاش های اضافی برای برگزاری جشن تولد چندان کار خوبی نیست، اما برخی دیگر چنین اعتقادی ندارند و دوست دارند برای برگزاری تولد، هزینه های بسیاری کنند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، با ما همراه باشید تا طریقه برگزاری جشن تولد لاکچری را فراگیرید:

برنامه ریزی کنید

برای برگزاری جشن تولد لاکچری، لازم است تا شما برنامه ریزی کنید تا هیچ چیزی را از قلم نیندازید. لیستی از کارهایی که باید انجام دهید را تهیه کنید و گام با گام با هر یک از آن ها پیش بروید. این ابتدایی ترین کاری است که باید در برگزاری جشن تولد لاکچری یا هر جشن دیگری انجام دهید.

 

زمان مناسب برای سفارش کیک را تعیین کنید

همان طور که می دانید، برای برگزاری جشن تولد لاکچری لازم است تا شما یک کیک زیبا، تازه و خوشمزه سفارش دهید. مسلما این سبک از جشن تولد نیاز به یک کیک لاکچری و متفاوت دارد. به همین دلیل لازم است تا شما طراحی های کیک های متفاوت را بررسی کرده و به شیرینی فروشی که کیک های خاص می پزد مراجعه کنید. تعیین روز تحویل کیک بسیار مهم است چرا که کیک شما تازه روی میز پذیرایی قرار می گیرد. همچنین لازم است تا لیستی از خوراکی های پذیرایی را نیز تهیه کنید و نسبت به تهیه آن ها برای روز موعود اقدام نمایید. کاپ کیک، فینگرفودها، میوه های تزئین شده و … می توانند به شما برای پذیرایی از مهمانانتان در جشن تولد لاکچری کمک بسیاری کنند.

 

 

 

تزئین اتاق را فراموش نکنید

برای برگزاری جشن تولد لاکچری، حتما باید از تزئینات مختلفی برای زیباسازی اتاق استفاده کنید. بهترین گزینه برای تزئین اتاق، استفاده از بادکنک های هلیومی است. از آنجایی که این بادکنک ها تا انتهای سقف بالا می روند، می توانند فضای بسیار زیبایی را برای شما ایجاد کنند. از سوی دیگر ریسه های براق و زیبا می توانند تکمیل کننده تزئین اتاق باشد.

 

 

میز و صندلی سفارش دهید

اگر دوست دارید برای برگزاری جشن تولد لاکچری هزینه بسیاری کنید، می توانید میز و صندلی های خاصی را سفارش دهید و فضایی که در اختیار دارید را کاملا به سبکی متفاوت بچینید. خوشبختانه میزهای مهمانی مختلف و زیبایی وجود دارند که شما می توانید آن ها را برای جشن تولد اجاره کنید.

 

 

سالن اجاره کنید

شاید کمی غیرمنطقی به نظر برسد، اما برخی از افراد لازمه برگزاری جشن تولد لاکچری را، اجاره یک سالن زیبا می دانند. اگر مهمان های بسیاری دارید و یا اینکه از صرف هزینه های زیاد برای برگزاری جشن تولد لاکچری، منعی ندارید، می توانید یک سالن زیبا متناسب با مهمانی خود اجاره کنید و تمامی ملزومات جشن را در آن سالن پیاده سازی نمایید.

 

 

 

یک جایگاه مناسب برای صاحب جشن ترتیب دهید

بدون تردید یکی از الزامات برگزاری جشن تولد لاکچری، ایجاد یک جایگاه مناسب برای صاحب جشن است. به این منظور می بایست میزی خاص و متفاوت را در قسمتی از فضا قرار دهید. میز را به خوبی تزئین کنید و در آن بخش از فضا، بادکنک، ریسه ها و تزئینات بسیاری را اعمال نمایید. بدون تردید این قسمت از فضا باید از سایر قسمت ها متفاوت و زیباتر باشد. همچنین به هیچ عنوان نباید چیدمان وسایل و ابزار پذیرایی روی این میز را کوچک بشمارید.

 

 

از تم های لاکچری بهره گیرید

یکی از کارهایی که برای برگزاری جشن تولد لاکچری می توانید انجام دهید، بهره گیری از تم های لاکچری تولد است. اگر می خواهید تولد شما سبکی خاص داشته باشد، می توانید تم تولد پرزرق و برقی را برگزینید و مطابق با آن، جشن را برگزار کنید. برخی ها تم تولد کوئین، کینگ، تاج و … را انتخاب می کنند تا به این صورت بتوانند تولدی کاملا متفاوت را برگزای کنند.

 

 

به لباس هم توجه کنید

پوشیدن یک لباس خاص در یک تولد خاص عضوی جدانشدنی محسوب می شود. اگر می خواهید جشنی متفاوت داشته باشید، حتما لباسی متفاوت طراحی کنید.

20 راه برای برگزاری جشن تولد بی دردسر

بچه ها تولد را هر جور که باشد دوست دارند. حتي اگر ندانند واقعاً تولد چه معنا و مفهومي دارد، کيکشان چه شکلي است،مهمان ها چه کساني هستند وچه کادويي مي گيرند، غذا چي است و … وبعضي پدر ومادرها دوست دارند در برگزاری جشن تولد، تعداد مهمان ها و تزئينات وخوارکي ها وهدايا و سرگرمي هاي بچه ها سنگ تمام بگذارند.
اما برخي والدين مايلند جشن تولد فرزندشان تا حد ممکن جمع و جور وبي سرو صدا باشد تا خودشان و والدين ساير بچه ها، با اين مشغله هاي زياد به زحمت و دردسر نيفتند. درادامهايده هايي به شما مي دهيم که بعد از اتمام جشن تولد سرسام نگيرید.

1. چقدر بودجه داريد؟
بودجه تان را بين غذا، تنقلات، کيک، تزئينات، هديه براي فرزندتان ويادگاري هايي براي بچه هاي ديگرتقسيم کنيد.
2.نبايد براي تمام بودجه دراختيارتان هزينه بتراشيد، قسمتي از آن را بگذاريد براي امور غير قابل پيش بيني.مطمئن باشيد دقيقه 90 هميشه موردي پيش مي آيد که آن موقع از خودتان ممنون خواهيد بود که مبلغي را کنار گذاشته بودي.
3.مهمان ها را چگونه دعوت مي کنيد؟
مي خواهيد مهمان ها را تلفني دعوت کنيد يا درمدرسه (مهد) تولد را اعلام کنيد. يا براي مهمان ها کارت دعوت بفرستيد؟ اگر مي خواهيد تعداد زيادي از هم کلاسي هاي فرزندتان را دعوت کنيد، تلفن کردن به همه آنها وقت گير است، مي توانيد کارت دعوت هاي چاپ شده آماده را از فروشگاه ها تهيه کنيد يا با سليقه خودتان کارت هاي دست سازي درست کنيد.
4.از معلم يا مربي فرزندتان فهرستي از نام بچه هاي کلاس بگيريد وبعد از آماده کردن کارت ها از فرزندتان بخواهيد آنها را به هم کلاسي هايش بدهد.
5.مي توانيد روزي که قراراست کارت ها پخش شوند، با فرزندتان به کلاس برويد وبه بچه ها بگوييد چقدر از آمدنشان دراين مهماني خوشحال مي شويد.
6.موقعي را به خاطر بياوريد که مي خواستيد فهرست مهمان هاي شب عروسي تان را آماده کنيد. گاهي براي جمع و جور کردن فهرست بايد کلي فکر کرد وزمان گذاشت تا تعداد دعوتي هاي از فضا وامکانات موجود بيشتر نشود.
7. جشن را کجا برگزار مي کنيد؟
دررستوران
علاوه برهزينه غذا، بايد براي هر نفر يا هر 5-4 نفر هزينه خدماتي که رستوران براي برگزاري جشن  تولد در اختيارتان قرار مي دهد را بپردازيد.
8. چه والدين ساير بچه ها آنجا بمانند وچه بروند، مسئوليت چندين کودک با شماست و در آن شلوغي وشيطنت بچه ها، علاوه بر برگزاري شايسته جشن تولد بايد حواستان به تک تک بچه ها باشد.
9. درمدرسه يا مهد کودک
بايد همه وسايل سرگرمي، پذيرايي وخوراکي ها را برای برگزاری جشن تولد به مدرسه يا مهد کودک منتقل کنيد.
10. درخانه
معمولاً جشن تولدي که درخانه گرفته شود، از برگزاري  جشن تولد در رستوران، مهد کودک يا مدرسه ارزان تر تمام مي شود.
11. بايد قبل از مهماني حسابي به خانه برسيد، بعد ازمهماني هم بايد دوباره همه جا را تميز و مرتب کنيد، به خصوص اگر مهمان هاي شما پسر بچه هاي شيطان باشند.
12. چند تاخردسال و چند تا دبستاني مي خواهيد دعوت کنيد؟
نوزادان ونوپايان معمولاً بازي خاصي احتياج ندارند؛ اما گروه هاي سني ديگر هر کدام با بازي هاي مناسب سنشان سرگرم مي شوند وخوش مي گذرانند. با توجه به تعداد مهمان هاي هر رده سني، بازي ها و سرگرمي هاي بي خطر وهيجان انگيز کودکان را تدارک ببينيد.
13.محل برگزاري تولد را چگونه تزئين مي کنيد؟
اگر هزينه زيادي براي اين کار درنظر نگرفته ايد خودتان را اذيت نکنيد، آويزان کردن چند تا بادکنک به لوستر وديوار پشت ميزي که مي خواهيد کيک را روي آن بگذاريد کافي است.
14. اگرتزئينات برايتان اهميت ويژه اي دارد، مي توانيد سليقه به خرج دهيد وکيک و آذين ها و بادکنک ها را هماهنگ انتخاب کنيد.
15. زمان تولد
بهتر است تولد را بين ساعت 12 تا 15 روز جمعه برگزار کنيد. حتماً لازم نيست تولد را در تاريخ خودش بگيريد. والدين بچه ها گرفتارند وممکن است راهشان دور باشد ورساندن ودنبال فرزندشان آمدن برايشان دشوار باشد.
16. براي بچه هاي 3-2 ساله يک و نيم ساعت مهماني کافي است.
17. چه کسي کمکتان مي کند؟
از مادر، دوست يا همسايه تان بخواهيد شما را در برگزاري شايسته اين جشن ياري کند. اگر کسي را پيدا نکرديد، يک نفر براي چند ساعت استخدام کنيد.
18. حتماً يک نفر را براي عکاسي وفيلمبرداري بگذاريد. لازم نيست اين شخص از آتليه بيايد؛ يک نفر از آشنايان هم مي تواند اين مسئوليت را قبول کند. به ياد داشته باشيد نمي توانيد هم مسئوليت مهماني را به عهده بگيريد وهم چشم تان دنبال شکار لحظه هاي ناب وخاطره انگيز باشد.
19. جايزه هاي مهماني هاي کوچولو
جايزه هايي که براي بچه ها در نظر مي گيرد لازم نيست خيلي گران و عجيب وغريب باشند: عروسک هاي پشمي کوچک، بازي هاي فکري کوچک، کتاب داستان ويک بسته مداد رنگي يا…
20. حواستان باشد جايزه هاي شما به گونه اي نباشد که وقتي بچه ها آنها را به خانه شان مي برند پدر مادرهايشان را به ستوه آورند. مثلاً اگر بچه ها کوچکند مداد شمعي وآبرنگ ( که ممکن است در وديوار را با آنها نقاشي کنند) يا تفنگ ها وعروسک هاي پر سروصدا اصلاً مناسب نيست.

آیا کرونا باعث کم خونی میشود؟

دکتر سید امیر شیخ‌الاسلامی اظهارداشت: اگر افرادی که کم خونی شدید دارند به کرونا مبتلا شوند و در سیر درمان خود، عوارض گوارشی و خونریزی های گوارشی نیز پیدا کنند، با افت هموگولوبین روبرو خواهند شد و ممکن است مشکلات جدی تری در این افراد ایجاد شود.

فوق تخصص خون و آنکولوژی دانشگاه تاکید کرد: افرادی که از فقر آهن شدید خون رنج می برند باید بیش از سایرین مراقب سلامت خود باشند چرا که در صورت ابتلا به کرونا روند درمان در این بیماران کندتر از سایرین  خواهد بود.

شدت بیماری در گروه خونی A  نسبت به سایرین بیشتر است

وی با یادآوری این که شدت بیماری کرونا در گروه خونی A  نسبت به سایرین بیشتر و در گروه خونی O شدت بیماری ضعیف تر است خاطرنشان کرد: گروه های خونی A نباید نسبت به این موضوع دچار نگرانی شوند چرا که مطالعات، مطالعات اولیه است ولی افرادی که  این گروه خونی را دارند باید بیشتر از سایرین از سلامتی خود مراقبت کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان این که تزریق خون برای مبتلایان به کرونا منعی ندارد، به اهداکنندگان خون یادآور شد: اهدا خون در روزهای پاندمی کرونا هیچ منعی ندارد و افراد می توانند به راحتی و با رعایت پروتوکل های بهداشتی خون اهدا کنند.

وی تاکید کرد: سیستم درمان این روزها و حتی بیش از گذشته به خون و فرآوردهای خونی نیاز دارد بنابراین لازم است افرادی که به طور معمول خون اهدا می کردند با خیال راحت و بدون نگرانی این روند را ادامه دهند.

فوق تخصص خون و آنکولوژی در بخش دیگری از این گفت و گو نیز درباره افرادی که به هر دلیلی طحال خود را از دست داده اند نیز گفت: باوجود این که برخی افراد به دلیل تروما، بیماری خونی و سایر بیماریها طحال برداری شده اند ولی مطالعات و یا تجربیاتی مبنی بر افزایش عفونت های ویروسی دراین افراد دیده نشده است. وی افزود: با توجه به این که ریسک برخی از عفونت های باکتریال ممکن است در این افراد بالاتر از افراد معمول جامعه باشد و عفونت های ویروسی می تواند زمینه ساز عفونت های باکتریال باشد به این افراد توصیه می شود مراقبت ها بهداشتی و پیشگیرانه را در بالاترین سطح انجام دهند.

کرونا از طریق اهدای خون منتقل نمی‌شود

وی با تاکید بر این که اهدا خون در روزهای پاندمی کرونا هیچ منعی ندارد، گفت: سیستم درمان این روزها و حتی بیش از گذشته به خون و فرآوردهای خونی نیاز دارد، بنابراین لازم است افرادی که به طور معمول خون اهدا می‌کردند با خیال راحت و بدون نگرانی این روند را ادامه دهند.

وی با یادآوری این که کرونا ویروس خانواده گسترده ای دارد که سرماخوردگی های معمولی نیز در این دسته می گنجند، گفت: گروهی از کرونا ویروس ها که منشا حیوانی دارند، در دو دهه اخیر مشکلات جدی را برای بشر فراهم کرده اند، که ویروس سارس، مرس و  ویروس کووید ۱۹ از همین خانواده اند.     استاد یار بیمارستان امام حسین(ع) افزود: نتیجه آزمایشات گروهی از مبتلایان به کرونا گواه اختلال در گلبولهای سفید است، در این اختلالات درصدی از افراد دچار افزایش و مابقی دچار کاهش گلبول سفید می شوند.

سود باورنکردنی بورس طی روز های اخیر

صعود شتابنده شاخص سهام در معاملات شنبه نیز با جهش ۷/ ۳ درصدی ادامه یافت و این نماگر قله تاریخی ۷۶۹ هزار واحدی را فتح کرد. به این ترتیب، بازدهی بورس طی نخستین ماه کاری سال ۹۹، از رقم خیره‌کننده ۵۰ درصد فراتر رفت.

نکته قابل توجه به‌ ویژه در معاملات روزهای اخیر، عقب‌نشینی محسوس فروشندگان سهام است. اتفاقی که باعث شده اولا با ارزش معاملات کم شاهد رشد جدی قیمت‌ها باشیم؛ ثانیا حجم صف‌های خرید به شدت افزایش یافته است به‌طوری‌که در معاملات دیروز سفارش‌های ناکام متقاضیان با کل ارزش معاملات قابل مقایسه بود.

 

سود ۵۰ درصدی بورس در یک ماه

 

بازار سهام روند اعجاب‌آور خود را طی روز گذشته در همان مسیر مورد انتظار و البته با سرعت بسیار بیشتری طی کرد. شاخص کل بورس اوراق بهادار در جریان دادوستدهای روز شنبه جهش ۷/ ۳ درصدی را به ثبت رساند و با عبور شتابان از ۲۸ کانال، در ارتفاع تاریخی ۷۶۹ هزار واحدی قرار گرفت. به این ترتیب، بازدهی کل بورس تهران از ابتدای سال به رقم خیره‌کننده ۵۰ درصد رسید. بیشترین رشد روزانه شاخص سهام طی سه ماه و نیم اخیر درحالی رقم خورد که با وجود تقاضای زیاد و تشکیل صف‌های طولانی خرید، فروشندگان میل کمتری به عرضه سهام از خود نشان دادند. همین امر ارزش معاملات خرد را به نحو ملموسی تنزل داد و در ضمن، اشتهای متقاضیان را برای ماندن در صف خرید بیشتر کرد. به‌طوری که ارزش دادوستدها با ارزش صف‌های خرید به نسبت در یک سطح قرار گرفتند. به عبارت دیگر به بزرگی همان عددی که مورد معامله قرار گرفت؛ نقدینگی آماده انجام معامله بود که البته موفق به خرید نشد. علاوه بر انتظارات خوش‌بینانه از دولت در حمایت از بازار سرمایه، به‌نظر می‌آید تبلیغ و اشاعه روایت‌های وسوسه‌آمیز از صعود سهام هم در هجوم عموم مردم برای پیوستن به بورس هم بی‌تاثیر نبوده است.

 

مسیر سهام بر وفق مراد بورس‌بازها

 

معاملات سهام طی روز شنبه همان‌طور که انتظار می‌رفت با تداوم رشد همه‌جانبه قیمت‌ها آغاز شد. مازاد سهمگین تقاضا در صف‌های خرید به‌جا مانده از معاملات چهارشنبه، بهبود نسبی قیمت‌های جهانی و خاصه جدایی محسوس نفت از کف تاریخی خود در کنار زمزمه‌های کاهش نرخ سود سپرده بانکی و همچنین، پرداخت وام یک میلیون تومانی دولت به بیش از ۱۷ میلیون نفر از صاحبان خانوار همه و همه این انتظار را به‌وجود آورد که سهام تا اطلاع ثانوی «پایین» ندارد و صعود خود را در ابعاد وسیع ادامه خواهد داد.

 

 این تلقی هم در بین کارشناسان و هم در بین سهامداران به یک اندازه پررنگ و جدی بود. ۸۷ درصد از کارشناسان حاضر در نظرسنجی هفتگی سایت تحلیلی «دنیای‌بورس» رشد قیمت‌ها در هفته جاری را ادامه‌دار خوانده‌اند. به اعتقاد این افراد نقدینگی موجود در بازار سهام تا حدی بالاست که همچنان می‌توان انتظار ثبت رکوردهای متعددی را در اینبازار داشت. از سوی دیگر صفوف طولانی برای دریافت کد بورسی و درخواست بسیاری از افراد برای ورود به بورس نوید تداوم ورود نقدینگی تازه به بازار را می‌دهد و این موضوع قدرت پول‌های موجود در بازار را دوچندان می‌کند. کمتر از تنها ۱۰ درصد از تحلیلگران شرکت‌کننده در این نظرسنجی پیش‌بینی می‌کنند که نرخ سهام در هفته جاری افت می‌کند و بازدهی هفتگی بورس تهران منفی می‌شود. در بین سهامداران هم چنین رویکرد مثبتی به سهام وزن غالب داشت. ۸۳ درصد از سهامداران شرکت‌کننده در این نظرسنجی هم انتظار تداوم روند صعودی شاخص سهام در هفته پیش‌رو را داشتند.

 

ایجاد عطش در صف خریداران

 

ازحادم فزاینده متقاضیان برای خرید سهام طی روز گذشته در نوع خود جالب توجه و در عین حال بی‌سابقه بود. در همان یک ساعت نخست علاوه بر جابه‌جایی ۵/ ۴ هزار میلیارد سهام بورسی، حدود ۵/ ۶ هزار میلیارد تومان هم در صف خرید نشسته و منتظر سهم ماندند. از طرفی، با وجود جذب حجم زیادی از تقاضای جدید در معاملات هفته‌های اخیر، گستره صف‌های خرید در دادوستدهای دیروز وسعت و شدت بیشتری گرفت. تنها پنج نماد بورسی در جریان معاملات شنبه از رشد نرخ باز ماندند. درحالی‌که نزدیک به ۹۰ درصد از تعداد کل نمادهای فعال بورسی (۳۰۴ نماد) با صف خریدی بیش از ۶/ ۴ هزار میلیارد تومان به کار خود پایان دادند. هزار میلیارد تومان از این رقم به سهام تازه‌وارد ولی بزرگ «شستا» اختصاص داشت.

 

یکی از نکات جالب توجه معاملات دیروز عقب‌نشینی ملموس سهامداران در سمت عرضه بود. با ورود «شستا» به بازار سهام و ارتقای رکورد ارزش معاملات خرد به بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان، به‌طور متوسط روزی ۱/ ۸ هزار میلیارد تومان سهم در بین فعالان بورس تهران دست به‌دست شده است. این رقم در معاملات دیروز به سطح ۱/ ۵ هزار میلیارد تومان تنزل کرد. یعنی کاهشی معادل ۳۷ درصد نسبت به متوسط ۶ روز کاری اخیر. این اتفاق در شرایطی افتاد که ورود تقاضای جدید از سوی سرمایه‌گذاران خرد الگوی اخیر را تداوم بخشید و طی روز گذشته هم حدود هزار میلیارد تومان به ارزش دارایی‌های خود در بورس تهران افزودند. با وجود این، سهامداران، به‌خصوص مالکان عمده شرکت‌های بزرگ تمایل چندانی به عرضه سهام از خود نشان ندادند و به این ترتیب، سطح ارزش معاملات همچون هفته قبل کاهش نسبتا قابل ملاحظه‌ای را به ثبت رساند. عدم عرضه موثر سهام خاصه از سوی سهامداران بزرگ را می‌توان به انتظارات صعودی حاکم بر بازار نسبت داد. گسیل سیل خروشان نقدینگی به سمت تالار بورس، تلقی سهامداران را نسبت به روند آتی بازار تغییر داده و با تقویت احتمال رشد فزاینده قیمت‌ها، فروش سهام را به روزهای آتی و در قیمت‌های بالاتر موکول کرده است.

جشن های باستانی در ایران

از آنجایی که کشور ایران قدمت بسیار زیادی دارد جشن های بیشماری از گذشته های دور در ان اجرا شده است که در زیر به مواردی از آن میپردازیم.

جشن های ماهانه

در زمان ساسانیان و قبل از آن، روز‌های هر ماه، هر کدام اسمی خاص داشتند. نام ماه‌های دوازده‌گانه از اسم همین روز‌ها برداشته شده است. مثلا روز نوزدهم هر ماه فروردین‌روز نامیده می‌شد؛ ماه اول سال هم فروردین‌ماه بود. پس در روز نوزدهم از ماه اول، جشن فروردینگان یا فردوگ برگزار می‌شد. به همین ترتیب ۱۲ روز از سال به خاطر یکسان بودنِ نام روز و ماه، جشن ماهانه برگزار می‌شد.

جشن‌های گاهنبار

در کتاب زند اوستا از زرتشت نقل شده است که خداوند، عالم را در شش گاهنبار آفرید. در گذشته این شش گاهنبار را جشن می‌گرفتند. هریک از این جشن‌ها پنج روز طول می‌کشیده و روز آخر مهمترین روز جشن بوده است. در این روز همه باید به اندازه توانایی‌شان انفاق می‌کردند.
جشن‌های شش‌گانه گاهنبار به ترتیب زیر بوده:

    گاهنبار میدیوزرم، روز پانزدهم اردیبهشت، به مناسبت آفریدن آسمان برگزار می‌شد.
    گاهنبار میدیوشـم، روز پانزدهم تیرماه، به مناسبت آفریدن آب برگزار می‌شد.
    گاهنبار پـتیه‌شـهیم، روز سی‌ام شهریورماه، به مناسبت آفریدن زمین برگزار می‌شد.
    گاهنبار ایاسرم، روز سی‌ام مهر ماه، به مناسبت آفریدن گیاهان برگزار می‌شد.
    گاهنبار میدیارم، بیستم دی ماه، به مناسبت آفریدن جانوران برگزار می‌شد.
    گاهنبار همسپثمیدیه، در آخرین روز سال، به مناسبت آفریدن انسان برگزار می‌شد.

جشن‌های آتش

بعضی از جشن‌های آریایی با برپایی آتش آغاز می‌شد. این جشن‌ها در میان اقوام هند و ایرانی، هندو و اروپایی، رومی‌ها و یونانی‌ها مرسوم بوده. در باور زرتشتیان روشنی، آتش و آفتاب، تجلی اهورامزدا ست.جشن سده و چهارشنبه سوری از جشن‌های آتش هستند که هنوز رواج دارند. جشن‌های ماهانه آذرگان و شهریورگان هم از جشن‌های قدیمی آتش بوده‌اند.

جشن سده

این جشن به مناسبت پیدایش آتش برگزار می‌شود. در دورانی که این جشن پا گرفته؛ ایرانی‌ها سال را به دو فصل تقسیم می‌کردند. تابستان بزرگ که از آغاز فروردین تا پایان مهر بود؛ و زمستان بزرگ که از آبان تا آخر اسفند ادامه داشت. جشن سده، صد روز بعد از آغاز زمستان برگزار می‌شد. یعنی ۱۰ بهمن ماه. در واقع زمانی که اوج سرمای زمستان تمام شده بود. سده این معنا را داشت که توان و نیروی اهریمن رو به زوال رفته است. در این جشن آتش را که نماد اهورامزدا ست برپا می‌کنند تا نیرو‌های اهریمنی ضعیف و نابود شود. جمع‌آوری هیزم  برای این جشن فریضه‌ای دینی بوده است. در این جشن جانوران موذی و زیان آور را که نماد اهریمن بوده‌اند را در آتش می‌انداخته‌اند.

 

جشن سوری (چهارشنبه سوری)

 

جشن سوری یک رسم قدیمی ‌ست که در پایان سال گرفته می‌شد. این جشن به مناسبت آغاز جشن فروردگان یا همان جشن گاهنبار همسپثمیدیه گرفته می‌شد. اعتقاد بر این بوده که در جشن فروردگان فروهر‌ها یا ارواح مردگان به مدت ده روز از آسمان به سرزمین و خانه‌هایشان بازمی‌گردند و میان بازماندگان زندگی می‌کنند. در روز سوری بر سر بام‌ها و مکان‌های مشخص آتش روشن می‌کردند. این آتش راهنمای ارواح بوده که خانه‌هایشان را پیدا کنند.چهارشنبه سوری که امروزه در چهارشنبه آخر سال برگزار می‌شود؛ قبلا از ورود اعراب روز مشخصی نداشت. در قدیم تقسیمات ماه به صورت روز شمار بوده و ایرانی‌ها از هفته استفاده نمی‌کردند. هفته و ترتیب روز‌ها با ورود اعراب به ایران رواج یافته است.

 

از عجیب ترین رکوردهای گینس

بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان !

بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان - رکورد گینس

این ساندویچ با وزنی نزدیک ۷۵ کیلوگرم ، بزرگ ترین ساندویچ قابل خرید در جهان است . با پرداخت مبلغ ۴۰۰ دلار می توانید این ساندویچ را در یکی از رستوران های میشیگان خرید کرده و میل کنید !


بزرگ ترین کفش جهان !

بزرگ ترین کفش جهان ، رکورد گینس

این کفش با ارتفاع ۱٫۸۳ متر و طول ۵٫۵ متر در ترکیه ، رکورد بزرگ ترین کفش جهان را در اختیار دارد . بیش از ۳۰ نفر در فضای چرمی داخل این کفش جا می شوند .


بیشترین تعداد نی در دهان !

بیشترین تعداد نی در دهان ، رکورد گینس

در سال ۲۰۰۹ ، سیمون المور آلمانی ، با قرار دادن ۴۰۰ نی در دهان خود برای مدت ۱۰ ثانیه توانست رکورد بیشترین تعداد نی در دهان را به نام خود ثبت کرد .


بیشترین تعداد قاشق روی صورت !

بیشترین تعداد قاشق روی صورت ، رکورد گینس

آرون کایسی از کانادا ، توانسته است به صورت همزمان ۱۷ قاشق را روی صورت خود نگه دارد !


درازترین بینی جهان !

درازترین بینی جهان ، رکورد گینس

درازترین بینی جهان ، متعلق به مهمت اوزیورک از ترکیه با طول ۸٫۸ سانتی متر است . این شخص توانست در یک برنامه تلویزیونی در سال ۲۰۱۰ این رکورد را به نام خود ثبت کند !

طولانی ترین زمان زنده به گور شدن !

طولانی ترین زمان زنده به گور شدن، رکورد گینس

زدنک زاهرادکا اهل جمهوری چک ، ۱۰ روز تمام را بدون آب و غذا درون تابوتی زیر خاک زنده مانده است . تنها یک لوله برای رساندن هوا از سطح زمین به درون تابوت متصل بوده است . فرد قبلی دارنده رکورد تواسنته بود ۴ روز را زیر خاک دوام بیاورد .


متعجب ترین چشم های دنیا !

متعجب ترین چشم های دنیا ، رکورد گینس

کیم گودمن در یک برنامه تلویزیونی توانسته است چشم های خود را ۱٫۱ سانتی متر از حدقه خارج کند .


بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم !

بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم ، رکورد گینس

۱ سپتامبر ۲۰۰۴ ، در یکی از هتل های ترکیه ، ایلکر یلماز توانست با استفاده از چشم خود ، شیر را تا فاصله نزدیک ۳ متر پرتاب کند .


سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم !

سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم ، رکورد گینس

یک فرد استرالیایی ، در سال ۲۰۰۹ توانست در یک برنامه زنده تلویزیونی ، وزنه ۴۱۱ کیلویی را با کاسه چشم خود بکشد !


بلندترین ریش جهان !

بلندترین ریش جهان ، رکورد گینس

در سال ۲۰۰۸ یک فرد کانادایی ، با ریشی به اندازه ۲٫۳۳ متر توانست نام خود را به عنوان دارنده بلندترین ریش جهان ثبت کند !


سریع ترین دونده ۱۰۰ متر به صورت چهار دست و پا !

سریع ترین دونده 100 متر به صورت چهار دست و پا ، رکورد گینس

کنیچی اتو سریع ترین دونده جهان به صورت چهار دست و پاست ، در سال ۲۰۰۸ او توانست مسافت صد متر را در ۱۸٫۸۵ ثانیه طی کند !


بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ !

رکورد گینس بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ

ویم هاف هلندی که لقب مرد یخی را به دلیل توانایی خارق العاده خود در تحمل سرما ، به دوش می کشد ، در سال ۲۰۰۹ توانست مدت یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه ، بدن خود را در تماس مستقیم با یخ قرار داده و این رکورد را به نام خود ثبت کند .


کشسان ترین پوست !

کشسان ترین پوست ، رکورد گینس

گری ترنر اهل انگلستان ، به دلیل مبتلا بودن به بیماری نادر سندروم اهلرز-دانلوس ، قادر است پوست خود را بیش از ۱۵ سانتی متر بکشد !

 

جالب ترین دانستنی های علمی

 در عمق ۹ متری آب، نور به رنگ قرمز تجزیه نمی شود به همین دلیل اگر در اعماق آب دست غواصان زخمی شود از بدن خون سبز رنگ خارج می شود.

 

دانستنی های جالب علمی, جدیدترین دانستنی های علمی

در عمق ۹ متری آب، قرمز به رنگ سبز دیده می شود

 

 چرا بهتر است برای وعده صبحانه از نان سنگک استفاده کنیم

مصرف نان سنگک برای صبحانه علاوه برافزایش توان بدن در طول روز از اشتهای کاذب جلوگیری کرده و همین طور موجب لاغری پهلو ها می شود.

 

دانستنی های علمی,جالب ترین دانستنی های علمی

مصرف نان سنگک از اشتهای کاذب در طول روز جلوگیری می کند

 

 عضلات عنبیه چشم در روز طول 100 هزار بار منقبض و منبسط می شود. در صورتی که این حرکات در عضله پای انسان انجام می شد باید روزانه معادل 80 کیلومتر راه می رفتیم!

 

آیا می دانیدها, دانستنی های جالب

عضلات عنبیه چشم در روز طول 100 هزار بار منقبض و منبسط می شود

 

 می دانستید کرسی «کم خونی» را برطرف می کند؟

پاها در زیر کرسی آرام آرام گرم می شوند، در این حالت مغر استخوان که کارش خونسازی است شروع به فعالیت کرده و عملیات خونسازی را تقویت می کند!

 

جدیدترین دانستنی ها,دانستنی های تاریخی

کرسی کم خونی را برطرف می کند

 

 در سفر می خواهید زغال درست کنید بنزین و مواد مشتعل کننده ندارید؟!

مقداری شکر روی چوب بریزید تا راحت تر آتش بگیرد.

 

جدیدترین دانستنی های علمی, دانستنی ها

ریختن مقداری شکر روی چوب باعث می شود تا راحت تر آتش بگیرد

 

 وسيله جالب و تعجب برانگيزی كه در اين كتيبه آشوری مشاهده می كنيد يک دژكوب 2800 ساله است كه بسيار شبيه تانک امروزيست و آشوريان برای قلعه گشايی از آن استفاده می كردند!

 

جالب ترین دانستنی های علمی,دانستنی های جالب علمی

آشوریان با وسیله ای شبیه تانک قلعه گشایی می کردند

 

راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری در زمان دورکاری
دورکاری

در این میان حتی بسیاری از شرکت‌ها به کارمندانشان این فرصت را داده‌اند که بتوانند کارهایشان را در خانه پیگیری کنند. در این گزارش راهکارهایی ارائه می‌شود تا به کمک آن‌ها بتوانید میزان بهره‌وری خویش را در زمان دورکاری افزایش دهید.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برترین‌ها، در زمان نگارش این مطلب، بیش از ۸۰ هزار نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۲۹۰۰ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند. در این بین که متاسفانه این ویروس در کشور ما هم فراگیر شده است، عده‌ای خود را در خانه قرنطینه کرده‌اند، اما این قرنطینه کردن به این معنی نیست که باید دست از کار خود بکشند!

بسیاری که کارشان به صورت آنلاین هم می‌تواند انجام شوند، سراغ دورکاری رفته‌اند و حتی بسیاری شرکت‌ها هم کارمندان خود را تشویق کرده‌اند تا کارها را در منزل پیگیری کنند. در این پست قصد داریم چند نکته را برای دورکاری در منزل بگوییم تا بهتر بتوانید وقت و کارهای خود را مدیریت کنید و هم‌زمان از ویروس کرونا هم در امان بمانید. 

۱. کار در ساعات همیشگی
یک نکته مهم در دورکاری این است که شما یک فریلنسر نشده‌اید! فریلنسرها معمولا باید زمان‌بندی اختصاصی برای خود مشخص کنند تا به پروژه‌های خود برسند، اما اگر شما و شرکتی که در آن کار می‌کنید کار در منزل را برای برهه زمانی کنونی در نظر گرفته‌اید، بهتر است در همان ساعاتی که هرروز سر کار بودید در خانه هم کار کنید. 

برای لطمه نخوردن به کارهایتان توصیه می‌کنیم از همان ساعتی که همیشه به سر کار می‌رفتید بیدار شوید و کار کنید و تا ساعتی که معمولا از دفتر کار خود خارج می‌شدید به کار خود ادامه دهید. 

۲. در ساعات کاری آنلاین و گوش به‌زنگ باشید
در طول ساعات کاری خود باید سعی کنید همیشه برای صحبت با همکاران یا مشتریان خود آماده باشید. اگرچه دیگر خبری از جلسه‌های حضوری نیست، شاید لازم باشد جلسه‌ای با همکاران خود در اسکایپ داشته باشید یا این‌که لازم باشد تلفن مشتریان خود را جواب دهید. کار کردن در منزل به این معنی نیست که قرار است در ساعات کاری به مسائل دیگر مشغول باشید، بلکه باید گوش به‌ زنگ باشید تا از چیزی عقب نیفتید. 

۳. اگر لازم است، محیط کار را در منزل خود بهینه کنید
اگر شما هم یک بار کار در منزل را امتحان کرده باشید، حتما برایتان پیش آمده است که روزهایی اصلا حوصله کار کردن نداشته باشید. یا در محیط منزل آنقدر حواس‌پرتی برای شما وجود دارد که نمی‌توانید روی وظایف کاری خود تمرکز کنید. 

پیشنهاد می‌کنیم میز کاری برای خودتان در منزل فراهم کنید که از هرگونه حواس‌پرتی به دور باشد. حتی اگر لازم است میزتان را جابه‌جا کنید. از این کار دریغ نکنید، چراکه نباید اجازه دهید موارد کم‌اهمیت جلو تمرکز شما را بگیرد. 

۴. پلی‌لیست بهره‌وری خود را پیدا کنید
کار کردن در محیطی ساکت می‌تواند خسته‌کننده باشد مخصوصا اگر با پیژامه نشسته باشید! به همین دلیل توصیه می‌کنیم یک پلی‌لیست از آهنگ‌هایی که می‌تواند به بالا رفتن بهره‌وری شما کمک کند انتخاب کنید و در طول کار پخش کنید. قطعا هرکس سلیقه مخصوص به خودش را دارد اما اگر از من می‌پرسید، سراغ موسیقی‌های بی‌کلام بروید (اگر هانس زیمر هم باشد که دیگر چه بهتر). 

۵. با همکاران خود مکالمه داشته باشید
اگر ارتباط خود را به کل با همکاران قطع کنید و با آن‌ها صحبت نکنید، احتمالا در حین کار کردن تمرکز خود را از دست می‌دهید. سعی کنید یک گروه با همکاران خود بسازید و آنجا با یکدیگر مکالمه کنید و حتی در مورد کار هم صحبت کنید. این موضوع باعث می‌شود تمرکز بیشتری روی کارهای خود داشته باشید.

 

۶. برنامه‌ریزی برای کارهای روزمره خود را فراموش نکنید
با برنامه‌ریزی و مشخص کردن ساعت به ساعت برای انجام هر کدام از وظایفتان بهتر می‌توانید سراغ آن‌ها بروید. برای این کار می‌توانید از اپلیکیشن‌های ToDo List استفاده کنید. یک اپلیکیشن رایگان در این زمینه Google Task  است. این اپلیکیشن هم برای اندروید و هم iOS قابل دانلود است. 

اپلیکیشن‌های پولی با امکانات بیشتر هم برای این کار وجود دارد. اگر هم می‌خواهید سنتی عمل کنید، می‌توانید از کاغذهای استیکر استفاده کنید تا لیست وظایف روزانه را یادداشت کنید و سپس سراغ آن‌ها بروید. 

۷. برای خود وقت‌های استراحت در نظر بگیرید
وقتی حضور فیزیکی همکارانتان نباشد، شما راحت‌تر می‌توانید برای مدت طولانی روی صندلی بنشینید که این مورد اصلا برای سلامتی شما خوب نیست! بنابراین بهتر است هر چند دقیقه به خود و بدنتان استراحت بدهید. برای این کار می‌توانید چند دقیقه در خانه راه بروید، برای خودتان قهوه یا چای درست کنید و سپس به کار بازگردید. شاید بتوان گفت یک مزیت کار کردن در خانه این است که وقت‌های استراحت جذاب‌تری می‌توان داشت. 

۸. با پیژامه کار نکنید!
این مورد آخر شاید کمی خنده‌دار به نظر برسد، اما واقعیت این است که کار کردن با پیژامه می‌تواند در بهره‌وری شما تاثیر منفی بگذارد. اگر لباس‌های رسمی‌تری بپوشید، درواقع به ذهن خود این سیگنال را می‌دهید که «حالا وقت کار کردن است». 

منظور این نیست که با کت و شلوار پشت کامپیوتر بشینید، اما همین که لباس کار کردن شما با لباسی که از خواب بیدار می‌شوید فرق داشته باشد، خودش کمک شایانی است به این‌که حسابی روی کارهای خود تمرکز کنید