خبرخوان

وبلاگ

نحوه برگزاری مراسم ازدواج در کشور های مختلف دنیا

ازدواج سنتی است که تقریبا تمام کشورها آن را انجام می دهند.مراسم عروسی در کشورهای مختلف با سنت های خاصی برگزار می شود.جالب است بدانید که عروس و دامادهای ملل دیگر چگونه این روز مهم را سپری می کنند. آداب و رسوم های مراسم ازدواج در دنیا ، متفاوت است برخی شیرین هستند، برخی گیج کننده اند و تعدادی نیز عجیب و غریب .

مراسم ازدواج در دنیا

همانطور که می دانید از زیباترین اتفاقات زندگی هر کس مراسم ازدواج و عروسی اوست. خصوصا هنگامی که عروس و داماد در جمع دوستان و خانواده بهترین روز زندگی شان را در میان گل های زیبا و موسیقی و خوراکی های خوشمزه جشن می گیرند ، اینها مقدمه ای بود تا در این بخش میخواهیم به رسم و رسومات جالب و شاید عجیب مراسم ازدواج در کشورهای مختلف دنیا بپردازیم.

مراسم ازدواج در دنیا

سنت های عجیب ازدواج در کشورهای مختلف

آداب و رسوم جالب و عجیب روز عروسی و مراسم ازدواج در کشورهای مختلف دنیا

آمریکا

اگر میخواهید تصویر همسر آینده خود را در رویا ببینید نان شوری را که توسط یک زوج خوشبخت میانسال یا مادربزرگتان تهیه شده را بخورید در اینصورت میتوانید امیدوار باشید که همسر آینده خود را در خواب ببینید این کاری است که یک دختر یا پسر امریکایی انجام می دهد.

مکزیک

در مکزیک هنگام عقد مهمانان گردا گرد عروس و داماد حلقه ای به شکل قلب درست می کنند و با یک روسری بزرگ شانه عروس و داماد را به هم می بندند زیرا معتقدند این کار سبب می شود که زندگی مشترک نتواند آنها را از یکدیگر جدا کند.

مراسم ازدواج در مکزیک

آداب و روسوم جالب مکزیکی ها در مراسم ازواج

آداب و رسوم مراسم ازدواج در سراسر دنیا

کنگو

عروس و داماد های کنگویی باوجود اینکه اغلب با شور و پس از انتظارهای طولانی ازدواج می کنند در مراسم هیچیک مجاز به لبخند زدن نیستند. اگر این کار را بکنند یعنی درمورد ازدواج جدی نیستند.

هند

در هند ، عروس در جشن عروسی انگشتر الماس به انگشت می کند زیرا هندی ها معتقدند الماس موجب دور شدن نیروهای شر ، آتش، مارها، بیماری ها، دزدان و ... از زندگی زوج جوان می شود.در جشن عروسی در هند شیرینی ، نماد شیرینی زندگی ، پول نماد رفاه و راحتی و تخم مرع نماد باروری می باشد . در انتهای جشن عروسی برادر داماد برای دفع بلا و شر از زندگی آنها روی سر زوج جوان گلبرگ گل می ریزد.

فرانسه

خبر خوب:عروس و دامادهای فرانسوی پس از ازدواج طبق رسوم شکلات و نوشیدنی می خورند.

خبر بد:آن ها باید این ها را از یک کاسه توالت مصرف کنند.

ازدواج در فرانسه

سنت و رسوم فرانسوی ها برای ازدواج

مراسم ازدواج در فرهنگ های مختلف دنیا

مراکش

جشن عروسی در مراکش در فصل پاییز که فصل برداشت محصول و نماد خوشبختی و رفاه است ، برگزار می شود . در این کشور مرسوم است که برای تزیین جشن عروسی از رنگ زرد و سبز استفاده شود زیرا بیشتر عروس و دامادها معتقدند رنگ سبز نماد خوشبختی است و شیطان از رنگ زرد روشن می ترسد. حاضرین در مراسم عروسی برای اینکه به زندگی عروس و داماد برکت ببخشند موهای عروس را با سکه تزیین می کنند و یا به زوج جوان سکه طلا هدیه می کنند.

فیجی

در فیجی برای خواستگاری باید داماد برای پدرزن آینده خود دندان نهنگ را بعنوان هدیه ببرد.

موریشس

در تمامی کشورها معمولا دخترهای دم بخت خود را لاغر می کنند اما در کشور موریشس از این خبرها نیست. این دخترها باید برای باب میل بودن همسر خود چاق باشند. که این چاقی بنوعی بیانگر ثروتمند بودن و تغذیه خوب است. خانواده عروس از یک زن خوشبخت درخواست میکنند که به منزل آن ها آمده و روی صندلی مخصوص در کنار عروس بماند تا به خانه بخت برود.

ازدواج در موریشس

چاق شدن عروس ها از آداب ازدواج در کشور موریشس

سنت و رسوم عجیب و غریب در جاهای مختلف دنیا

آلمان

تمیزکاری اولیه زوج آلمانی با هم باید از جمع کردن شمع های انداخته شده روی زمین که توسط مهمانان و برای دور کردن ارواح شیطانی انجام شده صورت گیرد. آن ها با هم کار می کنند تا بتوانند از پس هر چالشی بر بیایند.

عروس و دامادهای فراری انگلستان

قرن ها پیش انگلستان ازدواج زوج های 21 به بالا را محدود کرد اما این کار عاشقان را متوقف نساخت و آن ها به اسکاتلند می رفتند و در آنجا ازدواج می کردند. اکنون روستای گرنتا گرین برای زوج هایی است که مایل به گریختن با یکدیگر هستند. در یک مراسم دیگر ، دوست های صمیمی داماد باید آرایشگر او باشند و یک موزر برداشته و صورت داماد را شیو کنند ؛ اما رسم خوبی که دارند این است که مادر زن داماد باید به او بادام و عسل بخوراند.

عروس و دامادهای فراری انگلستان

آداب و رسوم ازدواج در کشورهای مختلف

آداب و رسوم عجیب ازدواج در دنیا

گوآتمالا

والدین داماد در گواتمالان مثل مهمانان می توانند هر کاری که می خواهند انجام دهند حتی شکستن وسایل و مرسوم است که وقتی عروس و داماد از راه می رسند مادر داماد یک ظرف سرامیکی سفید پر شده از غلات را بشکند که رفاه را به زوج هدیه دهد.

لبنان

در لبنان جشن عروسی با رقص و موسیقی و جیغ و فریاد خوشحالی در هر دو خانه عروس و داماد همراه است. و درنهایت وقتی آن ها عروس و داماد را میبینند گل میریزند.

اسکاندیناوی

درکشور اسکاندیناوی رسم است که یک کیک بزرگ به نام کرنسه کیک سرو شود. این کیک از از حلقه های کیک بادام یخ زده تهیه شده تا کیک شکل مخروطی به خود بگیرد.قبل از مراسم یک نوزاد را در تخت زوجین قرار می دهد که باروری و برکت را افزایش دهد. و پس از مراسم عروس و داماد را با عدس ، برنج و نخود فرنگی حمام میکنند. عروس تاجی از طلا و نقره را بر سر می گذارد که از آن سحر آویزان شده است و هنگامی که او حرکت می کند این سحرها صدای ارواح شیطانی را می شکند.

مراسم ازدواج در اسکاندیناوی

رسوم جالب مراسم ازدواج در اسکاندیناوی

نحوه برگزاری جشن فارغ التحصیلی

فارغ ‌التحصیلی یکی از مهم‌ترین رویدادهای زندگی هر شخصی است چرا که به منزله پایان یافتن یک مقطع مهم از زندگی و رفتن به یک مرحله بالاتر است و فرقی نمی‌کند این فارغ شدن از دوره دبستان، دبیرستان یا دانشگاه باشد. از آن جاییکه که این رویداد تکرار شدنی نیست اغلب مردم سعی می‌کنند با برگزاری جشن فارغ التحصیلی در عین گرامی داشتن این روز، خاطره آن را نیز تا سالیان طولانی در ذهن خود ثبت کنند.

ایده های بسیاری برای برگزاری جشن فارغ التحصیلی وجود دارد؛ در این مقاله سعی کردیم ایده‌های مختلف و عوامل مهمی که در زمینه برگزاری یک جشن فارغ ‌التحصیلی باید در نظر گرفته شوند را ذکر کنیم اگر تصمیم به برگزاری جشن فارغ التحصیلی برای خود یا عزیزانتان دارید مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

برنامه ریزی برای جشن فارغ التحصیلی

جشن فارغ التحصیلی - ایده برای جشن فارغ التحصیلی - برنامه ریزی جشن فارغ التحصیلی - نحوه برگزاری جشن فارغ التحصیلی - تزیینات جشن فارغ التحصیلی

1) مشخص کردن تاریخ و زمان برگزاری جشن

قبل از اینکه برای مراسم فارغ ‌التحصیلی خود برنامه‌ریزی کنید باید تاریخ و زمان مناسبی را انتخاب کنید.

 • معمولاً تعطیلات آخر هفته می‌تواند زمان مناسبی برای برگزاری مهمانی باشد و اکثر مهمانان می‌توانند به مهمانی شما بیایند.
 • از آنجایی که بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند بلافاصله بعد از روز فارغ ‌التحصیلی به تعطیلات بروند بهتر است مهمانی را برای چند هفته یا یک ماه بعد از فارغ التحصیلی بگذارید که دوستان و هم کلاسی‌هایتان هم بتوانند در جشن حضور یابند.

2) انتخاب محل برگزاری جشن فارغ التحصیلی

برای برگزاری جشن فارغ التحصیلی مکان مقرری وجود ندارد اما با توجه به تعداد تقریبی افرادی که می‌خواهید به جشن خود دعوت کنید باید مکانی با فضای کافی را برای میزبانی از همه میهمانان خود در نظر بگیرید.

معمولاً اکثر مردم ترجیح می‌دهند جشن فارق التحصیلی خود در خانه خود برگزار کنند و این بهترین گزینه است چرا که لازم نیست هزینه اضافی پرداخت کنید. اگر تعداد مهمانانتان زیاد است و فضای خانه‌تان کوچک می‌توانید روی اقوام و آشنایانتان در این زمینه حساب کنید.

اگر نمی‌خواهید جشن را در خانه کسی دیگر برگزار کنید مکان‌های عمومی مانند رستوران، کافه، سالن و … نیز می‌توانند مکان‌های مناسبی برای برگزاری جشن شما باشند.

3) دعوت از دوستان و آشنایان

می‌توانید جشن فارق التحصیلی خود را تنها با چند نفر از نزدیک‌ترین دوستان خود برگزار کنید. و یا یک مهمانی بزرگ برگزار کنید و از همه اقوام و آشنایان نیز در جشن خود دعوت کنید. در هر صورت بهتر است ابتدا یک لیست از مهمانان خود تهیه کنید که در آخر کسی از قلم نیافتد.

برای دعوت از مهمانان خود نیز به دلخواه خود و بر حسب بودجه‌ای که دارید می‌توانید برایشان دعوت نامه بفرستید و یا تنها از طریق تماس تلفنی و یا به صورت آنلاین از طریق شبکه‌های اجتماعی مهمانان خود را به جشن دعوت کنید.

دعوت از مهمانان را به لحظات آخر موکول نکنید و سعی کنید حداقل از یک هفته قبل از برگزاری جشن آن‌ها را از برگزاری جشن خود آگاه کنید.

 
 

4) تهیه یک لیست از خوراکی‌های جشن فارغ التحصیلی

یک مهمانی خوب بدون غذا و نوشیدنی کامل نیست. بهتر است که از قبل از برگزاری جشن یک لیست از خوراکی‌ها و غذاهایی که می‌خواهید در جشن سرو شود تهیه کنید.

 • علاوه بر غذای اصلی بهتر است برخی از انواع پیش غذا و دسر را نیز در نظر بگیرید.
 • منوی غذای خود را ساده نگه دارید؛ به جای غذاهای سنتی که هزینه بر هستند و سرو کردنشان نیز دشوار است می‌توانید به سراغ انواع مختلف فینگر فود و غذاهای انگشتی مثل همبرگر، مینی ساندویچ‌ها، انواع کرپ رول، انواع اسنک و … بروید. امروزه فینگر فودها تنوع بالایی دارند و می‌توانید با تهیه یا سفارش چند نوع متفاوت فینگر فود سلیقه غذایی متفاوت همه مهمانان را پوشش دهید، به جذابیت میز غذای خود نیز بیفزایید و از همه مهم‌تر در هزینه هایتان نیز صرفه جویی کنید.
 • این یک اتفاق مهم در زندگی شما است پس با تهیه یا سفارش کیک فارغ التحصیلی متناسب با موضوع جشن خود شیرینی این روز را دو چندان کنید.
 • علاوه بر کیک در صورت دلخواه می‌توانید دسرهای دیگر مثل بستنی، شیرینی، کاپ کیک، کوکی و … نیز سرو کنید.
 • برای راحتی در پذیرایی از مهمانان بهتر است یک میز را به شکل بوفه در قسمتی از مهمانی قرار دهید و روی آن را با انواع غذای و دسرهای مختلف بپوشانید تا هر کس هر کدام را که خواست انتخاب کند.
 • برای تزیین خوراکی‌ها به راحتی می‌توانید در منزل و با کمک مقوای مشکی و خلال دندان تاپرهایی به شکل کلاه فارغ التحصیلی درست کنید و آن‌ها را در کنار خوراکی‌ها بگذارید تا به زیبایی میز شما بیفزاید.
 • سعی کنید برخی خوراکی‌ها را متناسب با موضوع جشن تزیین کنید که ظاهر جالب‌تری به میز غذای شما بدهد. به عنوان مثال می‌توانید کوکی‌هایی به شکل کلاه فارغ التحصیلی درست کنید؛ یا ساندویچ‌ها را به شکل لوح فارغ التحصیلی با روبان گره بزنید.

گالری تصاویر خوراکی‌های جشن فارغ التحصیلی

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5) تزیینات و فعالیت‌های جشن فارغ التحصیلی

جشن فارغ التحصیلی مثل سایر مناسبت‌ها از قبیل جشن تولد و جشن سالگرد ازدواج نیاز به تزیینات آنچنانی یا یک تم خاص ندارد؛ فقط کافی است چند مورد را به جشن خود اضافه کنید که حال و هوای جشن را به خود بگیرد و از سادگی در بیاید. می توانید از ایده‌های زیر برای تزیین جشن خود الهام بگیرید.

 • می‌توانید تعدادی از عکس‌های خود در دوران تحصیل از اولین روز ورودتان به مدرسه تا اخرین روزی که در دانشگاه تحصیل کرده‌اید را جمع آوری کنید و از آن‌ها به شکل ریسه برای تزیین دیوار و قسمت‌های مختلف جشن استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک دیوار را در نظر بگیرید و عکس‌ها را به شکل عدد سال فارغ التحصیلی به دیوار بچسبانید.
 • استفاده از بادکنک‌ها و نوارهای رنگی می‌تواند به جذابیت جشن شما بیفزاید پس حتماً استفاده از آن‌ها را برای تزیین جشن خود در نظر بگیرید.
 • یک جعبه کوچک درست کنید و تحت عنوان جعبه خاطرات آن را در یک قسمت از مهمانی که در دید مهمانان باشد به همراه تعدادی کاغذ سفید و خودکار روی یک میز قرار دهید؛ از مهمانان به خصوص دوستانتان و هم کلاسی‌هایتان بخواهید که خاطرات مشترکی که با شما در طول تحصیل (در مدرسه یا دانشگاه) داشته‌اند را بنویسند و درون جعبه بیندازند؛ این کاغذها را می‌توانید به عنوان یادگار برای خود نگه دارید و سال‌ها بعد با خواندنشان دوباره خاطرات دوران تحصیلی‌تان را به یاد آورید.
 • گرفتن عکس یادگاری با دوستانتان را فراموش نکنید. برای ثبت تصاویر به یادماندنی از این روز می‌توانید از ایده‌هایی مثل استفاده از بنرهای زیبا و متناسب با موضوع جشن برای تزیین پس زمینه، قاب عکس‌های بزرگ مثل اینستاگرام، یا المان‌هایی مثل کلاه و لباس فارغ التحصیلی بهره بگیرید و عکس های جالب و خاطره‌ انگیزی از این روز برای خود ثبت کنید. از آنجایی که ممکن است خودتان نتوانید از همه وقایع جشن خود عکس بگیرید بهتر است یک نفر را برای عکاسی از جشن خود در نظر بگیرید تا خیالتان از ثبت کامل همه وقایع جشن راحت باشد.
۸ ایده برای هدیه و سورپرایز تولد

همیشه هدیه‌های گران قیمت، بهترین و غافلگیر کننده‌ترین هدیه‌ها نیستند، گاهی با کمی هوشمندی و البته ذوق و با یک هزینه بسیار کم می‌توانیم یک سورپرایز تاثیرگذار داشته باشیم.

اگر چه روز تولد صرفا یک تاریخ است، اما بهانه‌ی خوبی است که به واسطه‌ی آن به عزیزان و دوستانمان یادآوری کنیم که دوستشان داریم و حضور آن‌ها و بودنشان برای ما با ارزش است.

در نتیجه اگر تولد یکی از اعضای خانواده‌، دوستان‌ یا عزیزان‌تان نزدیک است و می‌خواهید روزی به‌یاد‌ماندنی برای او بسازید، لازم است از چند‌روز قبل برای خرید هدیه و سورپرایز کردن او آماده شوید. در این نوشته برای کمک به شما چند ایده‌ی جالب برای تهیه‌ی هدیه و غافلگیرکردن عزیزان‌تان در روز تولدشان مطرح می‌کنیم تا با در‌نظر‌گرفتن موقعیت و علاقه‌مندی‌های طرف مقابل‌تان، از این ایده‌ها استفاده کنید و آن‌ها را سورپرایز کنید.

 

اما قبل از هر چیز باید این نکته را در ذهن داشته باشیم که ما از یک روز صحبت می‌کنیم نه یه ساعت و یک لحظه، در نتیجه باید یک روز خوب برای برای طرف مقابل‌مان خلق کنیم.

صبحانه روز تولد

۱- صبحانه را به تخت‌خواب ببرید!

یک ایده‌ی جالب و خاطره انگیز برای جشن گرفتن روز تولد همسرتان، صرف صبحانه در تخت‌خواب است. اما لازم است که صبح زود بیدار شوید و صبحانه‌ی خوشمزه و مفصلی برای او تدارک ببینید.

برای درست کردن صبحانه محدودیتی قائل نشوید و کسی را که دوستش دارید، با خوراکی‌های محبوبش سورپرایز کنید. حتی می‌توانید خوراکی‌های جدید را هم امتحان کنید تا جشن‌تان خاطره انگیزتر شود مثلا برای صبحانه پیتزا گیاهی درست کنید! فقط کافی است کمی گوجه‌فرنگی، تخم مرغ، پنیر و سبزیجات تازه مثل اسفناج را روی خمیر پیتزا بریزید و آن را در فر بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم یک نامه ی عاشقانه یا کارت تبریک بامزه برایش بنویسید و داخل سینی صبحانه اش بگذارید اما یادتان باشد که نامه تان را مختصر بنویسید.

فقط یادتان باشد که او را زودتر از همیشه بیدار نکنید و بعد از صبحانه هم انبوهی از ظرف نَشُسته را برای او باقی نگذارید!

عکس یادگاری برای روز تولد

۲- تقویمی با عکس‌های شخصی طراحی کنید

امروزه چاپ‌خانه‌ها می‌توانند عکس‌های شما را با گرافیک زیبا در قالب یک تقویم رومیزی یا دیواری چاپ کنند. فقط کافی است چند عکس‌ مشترک و خاطره‌انگیزتان را با سلیقه‌ی خودتان انتخاب کنید و سفارش چاپ تقویم دل‌خواهتان را بدهید. این کار قطعا طرف مقابل را سورپرایز خواهد کرد.

شیرینی دست ساز برای هدیه

۳- یک ظرف شیرینی یا بیسکوییت خانگی برایش بپزید.

‌این ایده مخصوص افراد شکمو و شیرینی‌دوست است! شیرین‌جات به خودی خود دوست‌داشتنی و خوشمزه هستند، به ویژه اگر خانگی باشند و با کلی عشق پخته شوند. در زمان پختن شیرینی‌‌ها می‌توانید از قالب‌های خاص با شکل‌های مختلف مثل قلب یا حروف الفبا استفاده کنید وذوق و خلاقیت خودتان را نشان دهید. این یه راهکار ذوق مرگ کننده برای افراد شکمو هست!

جعبه کادوی روز تولد

 

۳- هدیه‌های مخصوص به خودش را فراموش نکنید!

معمولا هدیه‌هایی که به صورت شخصی تهیه می‌شوند، جذابیت بیش‌تری برای طرف مقابل دارند. آویز گردنبند یا دستبندی که اسم شخص مورد‌نظرتان روی آن هک شده، هدیه‌ی جالبی خواهد بود.

از دیگر هدیه‌های شخصی، کاور گوشی است که با عکس خودش سفارش دهید. یا حتی یک هدیه که با دست شما برای او تهیه شده.
اگر می خواهید با کمترین باجت بهترین کادو را تهیه کنید حتما مطلب پیشنهادهایی برای خرید اینترنتی هدیه ارزان را مطالعه نمایید.

کادو جعبه لوازم آرایش برای تولد

۴- یک سبد کوچک پر از لوازم آرایشی و اسکراب و ماسک های مختلف برایش تهیه کنید!

این هدیه مخصوص خانم‌هاست. خیلی از خانم‌ها از گرفتن چنین هدیه‌ای بسیار خوشحال می شوند و از این‌که به سلامتی و زیبایی‌شان اهمیت می‌دهید، قدردان شما خواهند بود. پیشنهاد می‌کنیم سبد را با سلیقه‌ی خودتان تزیین کنید و به او هدیه بدهید تا اهمیت هدیه دو چندان شود. پیشنهاد می کنیم برای متفاوت کردن هدیه از لوازم آرایش عادی می تونید از برند های دوستدار محیط زیست یا وگن  لوازم آرایش را انتخاب و خرید کنید.

تراریوم برای هدیه

۵- تراریوم

اگر کسی که دوستش دارید، اهل گل و گیاه است و می‌خواهید هدیه‌ای متفاوت به او بدهید، تراریوم را حتما در نظر بگیرید. تراریوم‌ها باغ‌های شیشه‌ای کوچکی هستند که گیاهان کوچک و زنده در آن‌ها کاشته شده‌اند. تراریوم‌ها به مراقبت خاصی نیاز ندارند و گزینه‌ی مناسبی برای هدیه‌دادن هستند.

تراریوم ها یک اکو سیستم فعال هستند که خودشان اکسیژن تولید می‌کنند، رطوبت و ابر ایجاد می‌کنند و در داخل شیشه تعرق انجام می‌شود و در نهایت به آب تبدیل می‌شوند و این چرخه ادامه دارد.

 • تراریوم بونسای جنسینگ سرامیکی

   

 
- گردنبند برای روز تولد

۶- گردنبند یا آویز سنگ ماه تولد

بیش‌تر آدم‌ها ماه تولدشان را دوست دارند و گردن‌آویز یا هر نوع وسیله تزیینی با سنگ ماه یا نماد ماه تولدشان آن‌ها را خوشحال می‌کند.

بهترین گل برای تولد

۷- تاثیر گل‌ها را دست کم نگیرید!

گل‌های طبیعی چه به صورت باکس گل یا سبد گل و چه به شکل دسته گل ، آن‌قدر جذابیت دارند که به عنوان هدیه‌ای زیبا در نظرگرفته شوند. پیشنهاد می‌کنیم که گل‌های مورد علاقه‌ی شخص مقابل‌تان را انتخاب کنید یا رنگ مورد علاقه‌اش را در زمان انتخاب گل‌ها در نظر بگیرید.

همچنین انتخاب گل مخصوص ماه تولد هم ایده‌ی خوبی است. حتی می توانید خانه یا اتاق فرد متولدشده را هم با گل تزیین کنید. یک گیاه کوچک برای روی میز کار طرف مقابل هم باعث می شود همیشه به یاد شما باشد.

ارکیده فالانوپسیس سفید زرد

 
سورپرایز روز تولد

۸- شما بهتر از هر کس دیگری می‌دانید

قطعا ایده ها برای سورپرایز روز تولد بسیار است، و تنها کسی که دقیقا می‌داند چه چیزی طرف مقابل را سورپرایز می‌کند خود شما هستید، پس با کمی خلاقیت می‌توانید زیباترین خاطره‌ها را برای خودتان و طرف مقابلتان رقم بزنید

روش های ساده برای خوشحال کردن همسر

همسر شما خانم خانه و شریک تنهایی شما در روزگاران پیری و ناتوانی شماست، کسی که در غم و شادی شما شریک و همراه است. او مادر فرزندان شماست، پس باید در زندگی برای شادی او بکوشید ما به شما می گوییم خوشحال کردن همسر تان سخت نیست و راه هایی وجود دارد که می توانید همسرتان را شاد کنید و به او احساس خاص بودن دهید. اگر نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید،در این مطلب همراه ما باشید.

خوشحال کردن همسر

آسان ترین روش ها برای خوشحال کردن همسر

زنها به همه چیز توجه دارند - منظـورم همه چیز هـسـت. آنها استاد کشف چیزها بـهـمراه جـزئیاتشان می باشنـد. بنابراین حتی کوچکترین رفتارها اگر صمیمانه و متفکـرانـه انجام پذیرند، نتنها از طرف هـمسـرتـان مـورد تـحـسیـن و تقدیر قرار خواهد گرفت، بلکه باعث تحکیم روابط و برقراری حب و دوستی بیشتر بین شما خواهد شد.
الـبـتـه مـنـظـور از این اعمال فقط کمک در انـجام امور خانه نیست. برخی از مردان تصور می کنند که شـسـتن ظروف نـهایت ابراز یک رفتار رمانتیک بشمار میرود. این ایده خـوب است ولی کافی نیست.تمیز و مرتب نمودن محیط بیشتر یک انتظار محسوب میشود تا یک لطف.
اگر واقعا تصـمیم تـحت تاثیر قـراردادن و خـوشحال نمودن همسر خود را دارید نکات زیر را دنبال کنید و مطمئن باشید نتایج چشمگیری عایدتان خواهد شد.

1) دستورالعمل های رومانتیک تهیه نمایید
 هنگامیکه همسرتان به خانه می آید، یک موضوع ماجراجویانه کوچک برایش محیا کنیـد. در قسمتی از خانه یاداشتی که به او بگوید چه باید بکند، قرار دهید. یاداشت دومـی را در محلی که باید آن کار مورد نظر را انجام دهد، بگذارید و به همین ترتیب.
توجه داشته باشید که یادداشتها را بصورتی رومانتیک تدارک ببینید تا خودش را بـتـدریج بـرای شـبی خـاطره انگیز و بیاد ماندی آماده نماید. برای مثال به او بگویید در آشپزخانـه یـک لـیـوان چـای گرم بنوشد، سپس دوش بگیرد و یک موسیقی ملایم بگذارد - متـوجـه منظور می شوید؟

2) به او بگویید که زیبا است
 زنها هیچگاه از شنیدن این جمله خسته نمی شوند و حتی زمانیکه انتظار شنیدنش را ندارند، بیشتر لذت می برند. گه گاهی به محل کار همسرتان تلفن زده و این موضوع را به او گوشزد کنید. یـادداشتی حاوی این پیغام در کیـفـش قـرار دهـید تا او در طول روز به آن برخورد کند. همچنین ایـمـیلی بـرایـش بـفرستید و بنویسید که دیگر تحمل دوریش را ندارید. او برای دیدن شما بسیار مشتاق و هیجان زده شده و مـمکن است حتـی محـل کارش را زودتر ترک نماید.

3) برایش نامه ای دست نویس بنگارید
 شاید ایمیل مهمترین ابداع نسـل کنـونی بحساب آید اما چیز مهمی از زندگی را از بین برده است:اسرار و مکتب رومانتیک یک نامه دست نویس. بنابراین آنرا بازسازی نموده و یکی برایش بفرسفید. می تواند یک نامه عاشـقـانـه، داـستانی، اقراری و یا هر آنچه که همسر شما خوشش می آید باشد. فقط آنرا چاپ نکنید.


با راه های خوشحال کردن همسر آشنا شوید

 4) او را به یک رستوران ببرید
بیاد داشته باشید که این عنصر "غافلگیر نمون" است که باعث بهدف رسیدن میـشـود. بـطور غـیر منتظره به محل کار همسرتان رفته و او را به رستورانی در آن حوالی بـبـریـد. حتی می تـوانید غـذای او را آورده و فـی البداهه به یک پیکنیک کوچک بروید. شما پدیده بـرجسته روز او خواهید شد بخصوص هنگامی که همکارانش می بینند که وی چه مـرد رومانتیکی دارد.

5) غذای مورد علاقه اش را برایش بپزید
همه بانوان موافقند مـردی که بـا آشـپـزخـانه بـیگانه نباشد واقعا یک مرد کامل است. هر مـردی بـاید بـا پـختن غـذاهای آسـان آشنا بوده و بتواند حداقل یک غذای مشکل را طبخ کنـد. روش پـختـن غذای مورد علاقه او را یاد گرفته و خـود را در دریـای مـحـبـت وی غـرق شده ببینید.

6) او را به یک قرار ملاقات "رسمی" دعوت کنید
بعد از زمان طولانی با هم بودن، زوجین تمایل به کندی و از دست دادن هیجانات مفـرط روزهای اولیه زندگی پیدا می کنند. این چیزی است که اغلب زنان تاسف آنرا میخورنـد. بـنـابـراین آن هیجـانات از دست رفته را بازیابی نموده و او را برای یک ملاقات زیـبـا دعوت نمایید. بهتر است او را به مکانی با کلاس و مجلل که مستلزم پوشیدن لبـاس رسـمـی مـی بـاشد ببرید ( می دانید که زنان عاشق شیک لباس پوشیدن هستند ) برای اینـکه به کار خود واقعا رسمیت بخشید، از او از طریق یک نامه یا ایمیل دعوت بعمل آورید.


هدیه خریدن یکی از روش های خوشحال کردن همسر

7) برایش هدیه ای بعنوان یادگاری خریداری نمایید
 یک روز بدون دلیلی خاص هدیه ای منـاسـب کوچکی به او بدهید. البته منظور یک خرس عروسکی و یا دیگر هدایای غیـرقابل تخیل مـوجود نیست. بـه او چیزی بدهـید که برایش ارزش و مـعـنـی داشـتـه باشد. اگر چیزی که وی به آن احتـیـاج داشـته ولی تا به حال از گفتنش بشما اجتناب کرده را برایش خریداری کنید، نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت.

9) یک شاخه گل به او بدهید
مـنـتظر رسیدن روز ولنتاین یا تولدش نباشید. همین امــروز به همسرتان یک شاخه گـل بـدهـید تا احساسات او را بر انگیخته و محیط اطرافش را مزیـن نـمایـیـد. ابـتـکار داشـتـه بـاشـید و گـلی بـه او بـدهید که قبلا نداده باشید مانند یک تک شاخه رز یا ارکیده. تـحت هیـچ شـرایـطی نـبـاید گیاهانی مانـنـد کـاکتوس را به او داده و ایـن طور وانـمو کـنـید که نشانه عشق و رمز و راز میباشند.

10) او را نوازش کنید
 وقتی همسرتان بعد از روزی سخت و خسته کننده از سرکار به خانه بازگشت به نزد او رفته و با مهربانی و نوازش با او سخن گفته و رفتار نمایید. سعی کنید با خوش رویی و خوش خلقی خستگی و استرس روزانه را از تن وی بیرون نمایید.
در انتها این نکته را بیاد داشته باشید آنچـیزی کـه همسرتان از روی علاقه واقعی بخاطر می سپارد، اعمال کوچک و جزئی شما می بـاشـد. چـیـزهـای کـوچـکی مـانند تهیه یک کاریکاتـور از هـر دوی شـما و یـا ترجـیح دادن وی بجای تماشای مسابقه فوتبال دوشنبه شب.

دو راه دیگر برای خوشحال کردن همسر

همیشه بگویید دوستش دارید

اگر عادت دارید با همسر یا نامزدتان همانند یکی از دوستان تان برخورد کنید باید بدانید که احتمالا او از رابطه اش با شما چندان خوشحال نیست، همه آنچه یک زن از مردش می خواهد عشق اوست و شما تا زمانی که به طور علنی این را به او نشان ندهید کافی نیست، فقط کافی است به طور مرتب با رفتارها و حرف های تان به او اظهار عشق کنید و یادش بیاورید که چقدر او را دوست دارید، تا او احساس کند که چقدر خوشبخت است که در کنار شما زندگی می کند.

قدیمی ها را دور بزنید

اصلا کافی نیست که تنها مشارکت شما در خانه فقط آوردن پول باشد. همسرتان احتیاج دارد که به لحاظ عاطفی او را پشتیبانی کنید ، او احتیاج به همراهی دارد که در تمام قدم های زندگی همراهش باشد از عوض کردن پوشک و آرام کردن کودک تان در شب گرفته تا تقسیم مساوی کارهای خانه. اگر همسرتان را دوست دارید عقاید قدیمی را که بعضی از کارها را زنانه می دانند دور بریزید و در همه کارها به همسرتان کمک کنید، مطمئن باشید در این حالت او نیز همراه بهتری برای شما خواهد بود.

چگونه فضای خانه را برای یک شام رمانتیک با همسر خود آماده کنیم؟

تدارک یک فضای زیبا در خانه و تجربه یک شام رمانتیک در خانه به هیچ وجه با تجربه مشابه در یک رستوران قابل مقایسه نیست.شما میتوانید در خانه خلوت خصوصی و صمیمیت بیشتری را با همسر خود داشته باشید و البته قابل ذکر است که یک شام رمانتیک در خانه هزینه بسیار کمتری خواهد داشت!

 

شام رمانتیک با همسر

برای انجام این کار چند گام ساده وجود دارد،شما میبایست اول منوی مورد عاقه همسرتان را برای شام تهیه کنید سپس با انجام چند کار ساده به فضای مورد نظر خود برسید و یک شام رمانتیک و عالی را با  همسر خود سپری کنید.با دلگرم همراه شوید:

 

مکان مورد نظر برای صرف شام را در خانه انتخاب کنید

از هرکاری باید مکانی از خانه را در نظر بگیرید.این مکان میتواند با توجه به خانه شما متفاوت باشد.به طور مثال اگر خانه شما دارای یک باغ یا باغچه کوچک است،میتوانید با خیال راحت و بی هیچ شکی این قسمت را برگزینید چون همواره محیط مناسب و رمانتیکی است،البته به شرط آنکه هوای بیرون مساعد باشد.اگر خانه شما دارای یک بالکن نسبتا بزرگ است که بتوانید شام را آنجا تدارک ببینید،این گزینه هم میتواند برای شام رمانتیک شما مناسب باشد.

اما اگر هیچکدام از این گزینه ها در اختیار شما نیستند،میتوانید در فضای آشپزخانه که معمولا میز غذاخوری شما آنجا قرار دارد این کار را انجام دهید،اما مشکل اینجاست که خودتان به مشکل بر میخورید به این علت که باید تا قبل از آمدن همسرتان همه چیز را در آشپزخانه کاملا جمع آوری و مرتب کنید و دوم اینکه شاید مایل نباشید هنگام سرو غذا همسرتان به شما زل بزند و شما هول شوید!

بنابراین بهترین فضا،جایی از خانه است که شما در آن احساس راحتی بیشتری کنید و مکان خلوت و آرامی باشد تا به رمانتیک تر شدن شام شما کمک کند.

 

از ظروف خاص و مورد علاقه تان استفاده کنید

 

ممکن است شما ظرف هایی مثل لیوان های کریستال زیبا،بشقاب های زیبا و طرح دار و ظروف دیگری را داشته باشید که به طور معمول از آن ها استفاده نمیکنید چون آنها را برای زمان خاصی کنار گذاشته اید یا برای شما خیلی خاص هستند.بهتر است در این شام رمانتیک آن ها را مورد استفاده قرار دهید.با این کار هم به شام خود جلوه خاصی میبخشید هم به همسرتان نشان میدهید که بودن کنار او چه میزان برای شما خاص و دلپذیر است.

 

 دکور شام رمانتیک خود را به خوبی انجام دهید

شمع های زیبا و رمانتیک و گل های رز قرمز یا سفید هترین گزینه ها برای دکور میز و فضای شام رمانتیک شما با همسرتان خواهد بود.شما میتوانید با قرار دادن شمع هایی با طرح هایی دلنشین و یا ساده و شیک بر روی میز و اطراف میز نور ملایم و دلپذیری را برای شام رمانتیک خود ترتیب بدهید.همچنین با تهیه گل های رز و قرار دادن آنها در یک گلدان متانسب با دکور میز جلوه ای دلپذیر و عاشقانه بر روی میز خود ایجاد کنید.فقط به این نکته توجه داشته باشید که نبید جلوی دید شما و همسرتان را به هم بگیرد.در زمینه تزیین میز خود میتوانید هر نکته خلاقانه ی دیگری را نیز به این ایده ها بیافزایید.

 

 

 با یک موسیقی زیبا فضا را دلپذیر کنید

 

موسیقی را حتما در برنامه کارتان قرار دهید.بدین منظور شما میتوانید با پخش یک موزیک ملایم و خاطره انگیز از دوران آشنایی و اوایل ازدوجتان احساس خود و همسرتان را برانگیخته کنید و بهترین شام رمانتیک را در کنار هم به یاد دوران آشناییتان داشته باشید.همچنین می توانید از موزیک های  عاشقانه و ملایم دیگری استفاده کنید و این شب را با موسیقی جدیدی برای خود خاطره کنید!

 

 لباس مورد علاقه همسرتان را بر تن کنید

 

مردها به این مسئله علاقه بسیار زیادی دارند که همسرشان را با لباسی که مورد علاقه ی آن هاست ببینند و این موضوع احساسات آن ها را بیشتر برانگیخته میکند.شما لازم است پس از تهیه شام یک دوش گرفته و شروع به آماده کردن خود برای شام رمانتیک تان بکنید،درست مثل اینکه نیخواهید به یک ضیافت شام بروید،این کار به همسرتان حس احترام به روابط زناشویی تان را القا خواهد کرد.همچنین شما میتوانید عطر یا ادکلنی که او برای شما از قبل خریداری کرده یا به آن علاقه دارد را استفاده کنید.

 

و در آخر:از تمام چیزهایی که حواس شما را پرت خواهد کرد راحت شوید

 

برنامه ای ترتیب دهید که از تمام عواملی که باعث پرت شدن حواس شما و همسرتان خواهد شد جلوگیری کنید تا بتوانید به طور کامل از شام رمانتیک با همسرتان و لحظات عاشقانه خود لذت  ببرید.به همین منظور اگر دارای فرزند هستید،ترتیبی دهید که برای این چند ساعت به کسی سپرده شود یا به خانه دوستش برود که شما و همسرتان از فضای خصوصی تری بهره ببرید.موبایل های خود را خاموش کنید و تلفن خانه را نیز از پریز بکشید.حتی از شر تلویزیون،رادیو و حتی اینترنت نیز راحت شوید.

 

شب زیبا و رمانتیکی داشته باشید!

انجام بازی شاد تولد بهترین راه برای دلنشین شدن جشن تولد برای کودکان

کودکان عاشق بازی و تفریح هستند. بنابراین انجام بازی شاد تولد بهترین راه برای دلنشین کردن جشن تولد برای کودکان است. زیرا هر چه کودکان بیشتر بتوانند در جشن تولد بازی و تفریح کنند این جشن برایشان جذاب‌تر و به یادماندنی‌تر خواهد بود. همین باعث می‌شود که بزرگترها با در نظر گرفتن بازی جذاب تولد برای بچه‌ها شادی بیشتری را به آن‌ها هدیه دهند. اگر شما هم به تازگی قرار است جشن تولدی ترتیب دهید قبل از برنامه‌ریزی مراسم خود چند بازی جشن تولد برای کودکان حاضر در جشن در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود که با مشارکت خودتان در بازی تولد به شما هم بیشتر از همیشه خوش بگذرد. با ما همراه باشید تا ایده‌هایی برای انجام بازی شاد تولد در اختیارتان قرار دهیم.

ایده‌هایی برای انجام بازی شاد تولد برای کودکان

بازی گرگم و بره می‌برم

این بازی شاد تولد محدودیت نفرات ندارد و هرچه تعداد بیشتر باشد، لذت‌بخش‌تر است. حداقل ۷ نفر برای انجام این بازی لازم است. برای انجام این بازی شاد تولد ابتدا بازیکنان، دور هم جمع می‌شوند و از میان خود یکی را به عنوان گرگ و یکی را به عنوان گوسفند انتخاب می‌کنند. بقیه بچه‌ها نیز به عنوان بره پشت سر گوسفند، در حالی که دو دستی از کمر یکدیگر را گرفته‌اند،ستونی را تشکیل می‌دهند. فردی که به عنوان گرگ انتخاب شده است، در مقابل گوسفند می‌ایستد. بازی با خواندن عبارت های زیر و انجام حرکات موزون، به صورت زیر انجام خواهد شد.

بره‌ها: ننه ننه من گرسنمه! (هماهنگ و همصدا)
گوسفند: صدا نکن، گرگ اومده!!! (با حالت هیس)
گرگ: گرگم و بره می‌برم! (با دستهای باز)
گوسفند: تا جون دارم نمیذارم! (با زدن دست بر سینه)
گرگ: چنگال من تیزتره! (با پنجه کردن دست‌ها)
گوسفند: دنبه‌ی من لذیذتره! (با لرزاندن دست‌ها)
گرگ: بابام میگه دنبه بیار! (با اشاره به پشت)
گوسفند: دنبه ندم چی می‌کنی؟ (با دستهای گره کرده)
گرگ: خورد و خمیرت می‌کنم، دنبه به جونت می‌کنم!

این پرسش و پاسخ جست و خیز کنان انجام می‌شود. سپس گرگ حمله را شروع می کند. در این حال گوسفند جان خود و بره‌هایش را در خطر می‌بیند. دست‌هایش را به شکل صلیب باز می‌کند و با حرکت به چپ و راست که عنوان دفاع را دارد. بدون اینکه گرگ را بگیرد از بره‌هایش محافظت می‌کند و می‌گوید: خونه خاله کدوم وره؟

و همچنین تمامی بره‌ها با حفظ ستون و به تبعیت از گوسفند به این سو و آن سو می روند جواب می‌دهند: خونه خاله از این وره، از این وره و از اون وره … از اون وره …

گرگ همچنان سعی در گرفتن دست‌کم یکی از بره‌ها دارد و مشخص است بره‌ای که تنبلی کند و از ستون خارج شود، با لمس دست گرگ، به دام می‌افتد و اسیر می‌شود و به یک گوشه خارج از بازی می‌رود.

دوباره این بازی شاد تولد با عبارت: ننه من گرسنمه شروع و تا اسیر شدن یکی از بره‌ها ادامه می یابد و همین طور بازی تکرار می‌شود تا تمامی بره‌ها اسیر شوند و یک دور بازی تمام شود، در دور بعدی جای و نقش گرگ و گوسفند عوض می‌شود.

 

لیوان بازی

برای انجام این بازی شاد تولد تعدادی لیوان تهیه کنید و روی یک میز بگذارید. حداقل چهار لیوان برای این بازی لازم است. بچه‌ها را جلوی میز بنشانید. یک سکه را زیر یکی از لیوان‌ها بگذارید و شروع به جابجا کردن لیوان‌ها کنید به طوری که بچه‌ها متوجه نشوند سکه زیر کدام لیوان است. این کار را بسته به سن بچه‌ها با سرعت کم و زیاد انجام دهید. اما سعی کنید با سرعتی بازی کنید که آن‌ها بتوانند حدس بزنند. در هر مرحله از یک یا دو نفر محل سکه را بپرسید و این کار را تا پرسش از تمام بچه‌ها ادامه دهید. در ادامه از تک تک بچه‌ها بخواهید که به پشت میز بیایند و کار شما را تکرار کنند.

لیوان بازی یک بازی شاد تولد

بازی تاپ تاپ خمیر

این بازی شاد تولد بسیار سرگرم کننده است و موجب تقویت حافظه و افزایش دقت کودکان خواهد شد. برای انجام این بازی شاد تولد لازم است گروهی چند نفره حدود پنج تا ده نفر حضور داشته باشند. یک نفر از بزرگ‌ترها یکی از بچه‌ها را به حالت سجده می‌خواباند و از او می‌خواهد که چشمانش را ببندد. در ادامه دست یکی از بچه‌ها را بالا می‌برد و در حالی که آرام آرام به پشت او می زند، این شعر را می خواند:

تاپ تاپ خمیر شیشه پر پنیر دست کی بالا؟

در این موقع کودکی که چشمانش را بسته است باید نام کسی که دستش بالاست را حدس بزند. اگر حدس او درست باشد، یک امتیاز می گیرد و شخصی که دستش بالا برده شده بود، باید جای او را بگیرد و اگر اشتباه بگوید، یک امتیاز منفی می‌گیرد و باید خودش بازی را تکرار کند. این بازی هم چنان ادامه دارد تا زمانی که بازیکن درست حدس بزند و در پایان، امتیاز شماری می‌کنند و امتیاز هر کس بیشتر بود، برنده است.

بازی دستمال پشتی

هدف از این بازی شاد تولد تقویت سرعت عمل، دقت و کنجکاوی، تقویت حواس و تمرکز و لذت و هیجان بچه‌ها است. در این بازی که محدودیت چندانی برای نفرات وجود ندارد (معمولا تعداد اعضای آن بین ۳ تا ۱۰ نفر است)، بچه ها به شکل دایره‌ای روی زمین می‌نشینند. یکی از بچه‌ها نقش گرگ را خواهد داشت و اطراف دایره، پشت سر دیگران می‌چرخد. گرگ بدون اینکه دیگران بفهمند و بدون سروصدا، دستمالی را که در دست دارد، پشت سر یکی از بچه ها می‌اندازد. آن ها باید حواس شان را جمع کنند و او را زیر نظر داشته باشند تا اگر دستمال را پشت سرشان انداخت، متوجه شوند. نفری که گرگ دستمال را پشتش می‌اندازد، باید آن را بردارد و دنبال گرگ بدود، اگر او را بگیرد، برنده می‌شود و نفر اول در جای او می‌نشیند. در حال تعقیب و گریز گرگ، بچه‌ها با هلهله و هیجان دوستشان را تشویق می‌کنند که گرگ را بگیرد. حالا برنده جای گرگ را می‌گیرد و دور دایره می‌چرخد و دستمال را پشت یکی از بچه های دیگر می‌اندازد. اگر کودکی که دستمال پشتش انداخته شده، نفهمد و بازیکن یک دور بچرخد، بچه‌ها با هم می‌خوانند:

تخم‌مرغ گندیده …. یکی ز ما رنجیده

و کسی که نفهمیده دستمال را پشت سر او انداخته اند، باید در وسط دایره ‌بنشیند. این بازی در گذشته یکی از سرگرمی‌های کودکان بود و جای اسباب‌بازی‌های متنوع امروزی را می‌گرفت.

بازی اتل متل توتوله

در این بازی شاد تولد بچه‌ها روی زمین می‌نشینند و پاهایشان را دراز می‌کنند. سپس یکی از بچه‌ها یا همگی شعر زیر را می‌خوانند و با هر کلمه از شعر، دست روی یک پا می‌رود. پایی که شعر روی آن به انتها برسد، از بازی خارج می‌شود و مجددا شعر از اول خوانده می‌شود. این کار تا جایی ادامه پیدا می‌کند که یک پا در بازی باقی بماند و آن شخص برنده بازی است. شعر اتل متل توتوله به این صورت است:

اتل متل توتوله…
گاو حسن چه جوره…
نه شیر داره نه پستون…
شیرشو بردن هندستون…
یک زن کردی بستون…
اسمشو بزار عم‏ قزی…
دور کلاش قرمزی…
هاچین و واچین…
یه … پا … تو … ورچین…

پانتومیم

در این بازی محدودیت نفرات وجود ندارد. برای انجام این بازی شاد تولد بچه‌ها به دو گروه تقسیم بندی می‌شوند. یکی از تیمها طراح معما و دیگری حدس زننده و بازیگر پانتومیم می‌باشد. ابتدا تیم اول (طراح معما) با هم مشورت می‌کنند و یک موضوع را به عنوان معما مشخص می‌نمایند. سپس یک نفر از تیم دوم (حدس زننده) داوطلب خواهد شد و اعضای تیم اول، معما را در گوش او به آهستگی می گویند. سپس فرد داوطلب رو به تیم خود، معما را به صورت پانتیومیم ارائه می کند. او بایستی سعی کند با زبان ایما و اشاره منظور خود را به هم تیمی‌هایش برساند تا آن ها بتوانند موضوع را حدس بزنند. می‌توان برای این بازی مدت زمانی برای حدس معما تعیین کرد و تیمی که در زمان کوتاهتری موفق به تشخیص موضوع شود، برنده است.

بازی شاد تولد
بازی پانتومیم یک بازی شاد تولد برای کودکان

بازی خرس وسط

برای انجام این بازی بچه‌ها حلقه‌ای به شکل دایره یا مستطیل ایجاد می‌کنند. در ابتدا یکی از بچه‌ها به عنوان خرس وسط انتخاب می‌شود. سایر بچه ها بایستی توپ را بین همدیگر با دست پرتاب کنند به طوری که خرس وسط نتواند آن را بگیرد. کسی که موفق نشود توپ را به نفر دیگر برساند و خرس آن را بگیرد، از جای خود بلند شده و جای خرس وسط را خواهد گرفت. این بازی بسیار پر هیجان است و می تواند بچه ها را برای دقایق طولانی سرگرم نماید.

عمو زنجیرباف

ابتدا دو نفر از بچه ها که جثه بزرگتری دارند به عنوان سرگروه و دیگری به عنوان عمو زنجیرباف انتخاب می شوند. این دو نفر به دو سررشته و زنجیری که سایر بازیکنان با قلاب کردن دست‌های یکدیگر درست کرده‌اند پیوسته و دایره‌وار کمانی را تشکیل می‌دهند. ابتدا سرگروه، عمو زنجیرباف را مورد خطاب قرار داده و سؤال و جواب‌هایی را به صورت شعر می خواند و سایر بچه ها نیز سرگروه را همراهی می‌کنند.

عموزنجیرباف…! بله…؟
زنجیر منو بافتی…؟ بله…!
پشت کوه انداختی…؟ بله…!
بابا اومده…! چی چی آورده…؟
نخود و کشمش…! بخور و بیا…!
با صدای چی…؟! با صدای گربه…! میو، میو، میو…

تا عمو زنجیرباف نام حیوانی را بر زبان آورد، سرگروه همراه با سایر بازیکنان، صدای حیوان مورد نظر را درآورده و به راه می‌افتند و از زیر دست‌های به هم داده عمو زنجیرباف و نفر دوم می‌گذرند، به جز همان نفر دوم که به صورت کت بسته، پشت به بچه‌ها قرار می‌گیرد. سرگروه دوباره شعر را شروع می‌کند و عمو زنجیرباف با نام حیوانی آن را تمام می‌کند و آنها از زیر دست به هم داده نفری که کت بسته پشت به بچه‌ها ایستاده و نفر سوم عبور می‌کنند. در نتیجه نفر سوم نیز دست‌هایش پیچ خورده و پشت به بچه‌ها قرار می‌گیرد. این بازی را تا جایی انجام می‌دهند که همه بچه‌ها غیر از سرگروه و عمو زنجیرباف، کت بسته و پشت و رو شوند و یا به عبارتی زنجیر شوند! در اینجا سرگروه و عمو زنجیرباف گفتگو می‌کنند:

عموزنجیرباف…! بله…؟
زنجیر منو بافتی…؟ بافته شد…!
محکمه یا که شُله…؟ بکش و ببین!

حال سرگروه از یک طرف و عمو زنجیرباف از طرف دیگر، با کشیدن بچه‌ها سعی می‌کنند که زنجیر را پاره کنند اما بچه‌ها با محکم گرفتن دست‌های یکدیگر مقاومت می‌کنند… تا اینکه بالاخره زنجیر از یک جایی پاره می‌شود. دو بازیکن که دست‌هایشان از یکدیگر باز شده جریمه می‌شوند و بایستی هر کاری که از سوی سایر بازیکنان به آنها محول می‌شود، انجام دهند.

قایم باشک

در این بازی یکی از بچه‌ها به عنوان گرگ انتخاب می‌شود و در یک محل مناسب به طوری که سایر بچه ها را نبیند، می‌ایستد و چشم‌هایش را می‌بندد. سپس از ۱ تا ۱۰ می شمارد و لازم است سایر بچه ها در طی این زمان، در محل مناسبی مخفی شوند. پس از پایان شمارش، گرگ چشمهایش را باز می‌کند و به دنبال بچه ها خواهد گشت.

در صورتی که گرگ هر یک از بچه ها را ببیند باید نام او را بلند صدا کند و با اعلام محل پنهان شدن او، سریعا به محل چشم گذاشتن خود بازگردد و کلمه سُک سُک را به زبان آورد. در این حالت فردی که نامش برده شده است، باید از محل خود بیرون بیاید. اگر گرگ نام شرکت کننده یا محل پنهان شدن را اشتباه بگوید، آن فرد نباید بیرون بیاید و می‌تواند به بازی ادامه دهد. هر گاه گرگ آنقدر از محل چشم گذاشتنش دور شد، یکی از افراد مخفی شده خود را به محل چشم گذاشتن گرگ می رساند و کلمه سُک سُک را به زبان می آورد. در این لحظه تمام افرادی که گرگ قبل از آن ها پیدا کرده بود، آزاد می‌شوند و نفر بعدی که گرگ پیدا کند، در مرحله بعد گرگ خواهد بود.

برای برگزاری جشن تولد کودک به چه چیزهایی نیاز داریم ؟

وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک برای هر چه بهتر برگزاری جشن تولد کودک شما از جمله مطالب امروز است، پس با ما همراه باشید.

بسیاری از والدین و مخصوصا مادرها دوست دارند در جشن تولد دلبندشان همه چی عالی و بی نظیر باشد و برای انجام این کار به خیلی کارها و چیزها حتی جزئیات ریز به ریز توجه میکنند و میخواهند یک خاطره هیجان انگیز و خوب را در ذهن همگان مخصوصا فرزندشان و در عکس و فیلم های کودکشان به یادگار بذارند پس برای این جشن همه کار میکنند.

جشن تولد کودک

اولین وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک میشه به صراحت گفت داشتن تم تولد است.

امروزه استفاده از تم تولد برای برگزاری جشن تولد کودک یکی از این تفاوت ها برای جشن تولدها است که بسیار مهم شده و هر کس بنا به سلیقه خودش از چیزهای تزئینی متفاوت استفاده میکند البته علاوه بر بودن تم ها و وسایل ها، سلیقه و چیدمان هم مهم است.

تم تولد همان تزئینات و بادکنک آرایی و لوازم پذیرایی جشن تولد هستند که جزئیاتش متفاوت است.

تفاوت در این زمینه ها بسیار زیادتر از قبل شده و بسیاری از افراد به آنها اهمیت فراوان می دهند.

برای متفاوت شدن تم تولد باید به چند نکته متفاوت توجه کرد:

* علاوه بر چیدمان زیبا همه چیز شیک و لوکس باشد

* بادکنک آرایی دور میز و سقف و اطراف به اشکال متفاوت

* استفاده از کاغذ ریسه رنگی که بالای محل قرار گرفتن کودک هست

* کلاه تولد و انجام کارهای مختلف که در ادامه راجع به آنها بیشتر صحبت میکنیم…

انجام دادن این قبیل کارها میتونه بسیار لذت بخش باشه چه زمانِ انجام دادن و چیدمان، چه زمان جشن تولد، دیدن آنها و تعریف بقیه و چه ثبت کردن عکس های یادگاری و نگاه کردن آنها حتی بعد از سالها که لذت میبرید و خنده بر لب خود و دلبندتان میاورید.

تم تولد برگزاری جشن تولد کودک

تم تولد در شکل ها و شخصیت ها و رنگ های متفاوتی هستند که برای همه زمینه ها و همه سنین در نظر گرفته شده و میشه رنگ و طرح مورد نظر را انتخاب کرد و تهیه نمود.

طرح هایی همانند؛ مینیون ها، باب اسفنجی، میکی موس، سیندرلا، بت من، انواع شخصیت های کارتونی و رنگین کمان و تیم های فوتبالی و طرح های مختلف دیگه در رنگ های متفاوت که از آنها میتوان برای تولد دختر و پسر استفاده کرد که آن بسته به سلیقه والدین و یا علاقه فرزند به آن شخصیت دارد.‌

این روزها علاوه بر برگزاری جشن تولد کودک میشه برای بزرگ ترها هم از تم تولد ساده و شیک و مناسب با سن و شخصیت طرف مقابل استفاده کرد.

مثلا تولد پدر تم سیبیل و بادکنک هایی در همان طرح و یا مادر تم قلب و…

این تم ها برای دختر و پسر نوجوان، کودک، نوزاد، پدر و مادر متفاوت است و رنگ بندی متفاوتی هم دارد.

وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک

علاوه بر تم تولد که یکی از وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک است،از تم های دیگر میتوان در مراسم های زیر نیز استفاده کرد.

♧ تم تعیین جنسیت

♧ تم جشن نوزادی و ده روزگی

♧ تم جشن دندونی

♧ تم سالگرد دوستی

♧ تم سالگرد نامزدی

♧ تم سالگرد عروسی

♧ تم تولد پدر یا مادر

برای بهتر شدن برگزاری جشن تولد کودک میتوان این موارد را رعایت کرد و از این ابزار و وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک استفاده های کاربردی و به جا انجام داد.

وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک

♤ بادکنک آرایی بر حسب تم انتخابی و مورد نظر

♤ بنر و استند تم تولد

♤ بشقاب کیک خوری یا میوه خوری

♤ لیوان کاغذی

♤ چنگال و چاقو

♤ چاقو کیک

♤ سفره تم

♤ ریسه تم تولد

♤ رد پای

♤ بادکنک های هلیومی

♤ بادکنک عددی

♤ شمع و فشفشه

♤ نی نوشیدنی و همزن

♤ خلال چوبی

♤ دستمال های سفره

♤ ظرف پاپ کورن

♤ جعبه مقوایی برای ذرت بو داده، چیپس و پفک

♤ کاغذ رنگی برای تزئین دیوار ها

♤ کارت دعوت برای مهمانان

♤ در صورت علاقه گیفت های کوچک برای تشکر و یاد بود

برگزاری جشن تولد

تهیه دیگر وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک که برای تولد مورد استفاده هستند اما جزو تم تولد نیستند مثل:

♤ گل یا گل برگ

♤ شمع وارمر

♤ جعبه های کادویی

♤ میوه آرایی و تزئین آن

♤ ریسه نام

♤ بمب شادی

♤ دستبند ، عینک یا تل های شب رنگ و ال ای دی

♤ تهیه لباس کودک با تم تولد یا رنگی نزدیک به تم

♤ رزرو یک عکاس حرفه ای برای مراسم

وسایل مورد نیاز جشن تولد کودک برای برگزاری جشن تولد کودک

این کار ها علاوه بر زیبایی جشن دلبندتان یا خودتان به آن جلوه دو چندان و شادی زیاد میبخشد . حال باید چند نکته را در رابطه با مهمانان و نحوه برخورد و راحتی آنها و راحتی و آرامش خود و انتخاب تم تولد در نظر گرفت؛

☆ باید شخصیت کارتونی، رنگ و یا تیم مورد علاقه فرزندتان را رعایت کنید

☆ به سن او توجه کنید

☆ تمی را در نظر بگیرید که تهیه آن راحت باشد و اکثر وسایل هایش موجود باشد (برای این کار بهتر است به داخل فروشگاه رفته و بعد از پرس و جو تصمیم قطعی را بگیرید.)

☆ رعایت تم تولد مورد نظر کودکتان او را خوشحال کرده و او را جذب میکند و نشان دهنده این موضوع است که به او و افکارش اهمیت می دهید

☆ همه کار ها را تا یک روز قبل انجام بدید تا استرس نداشته باشید

☆ کیک را نزدیک به تم مورد نظر به قنادی سفارش دهید

☆ پیست رقص آنها را آماده کنید

☆ میتوانید از رقص نورها استفاده کنید

برگزاری جشن تولد کودک

☆ دسرها و خوراکی و فینگر فود مورد نظر یا غذا و نوشیدنی را در نظر بگیرید و روز قبل تهیه کنید

☆ انتخاب لباس پدر و مادر نزدیک به تم یا حتی شخصیت تم

☆ درخواست کردن از مهمانان برای تم رنگ لباس و انتخاب رنگ مورد نظر

این رنگ میتواند رنگ تم باشد و یا حتی رنگی خلاف بر رنگ تم برای مثال میتوان مهمانان رنگی متفاوت بپوشند و فقط فرزند تم تولد باشد که این تفاوت را نشان داده و فرزند بیشتر مورد توجه هست

☆ استفاده کردن از یک وسیله از تم توسط مهمانان عزیز

☆ استقبال و بدرقه مهمانان به درستی انجام شود و سعی کنید با آنها کمی گپ بزنید.

حال با در نظر گرفتن این موارد و رعایت کردن آنها و تهیه تمام وسایل مورد نیاز سلیقه و دیزاین و کارها بر عهده شما هست که زیبایی را دو چندان میکند و میتواند جلوه هایی بیشتر و بهتر به جشن و دکور شما دهد

مثال برای تغییر اگر در منزل هست حتی میتوانید کمی دکور منزل مثل مبلمان و… را تغییر داده و جا به جا کنید تا بیشتر به چشم بیاید.

این تغییرات بسته به سلیقه شما و تهیه و انجام این کار ها و یا کم و زیاد بودن وسایل هم باز،

بسته به نظر خودتان دارد شما میتوانید خیلی کارهای دیگه انجام دهید فقط با کمی خلاقیت.

ایده های تزیین منزل برای سالگرد ازدواج

فرقی ندارد چندمین سالگرد ازدواج تان باشد شما باید در این روز مهم جشنی عاشقانه و به یاد ماندنی برگزار کنید، جشن سالگرد ازدواج از مهمترین جشن های زندگی مشترک است که خاطرات عاشقانه گذشته را یادآوری میکند و نشان میدهد که عشق شما به همسرتان روز به روز بیشتر میشود. برای سالگرد ازدواج میتوانید خانه را تزیین کنید و یا در کافی شاپ جشن تان را برگزار کنید.

تزیین سالگرد ازدواج

سالگرد ازدواج در کافه

جشن سالگرد ازدواج در کافی شاپ

برای اینکه جشنی عاشقانه برای سالگرد ازدواج تان برگزار کنید باید حسابی سلیقه به خرج دهید و خانه را تزیین کنید، تزیین خانه با گل و شمع باعث زیباتر شدن خانه و سوپرایز همسرتان میشود. سالگرد ازدواج جشنی عاشقانه است پس میتوانید از بادکنک های قلبی شکل و قرمز رنگ استفاده کنید و با گل روی میز یا زمین قلب درست کنید و با شمع زیباتر اش کنید.

برای اینکه فضا رمانتیک تر شود میتوانید چراغ ها را خاموش کنید و فقط از نور شمع ها استفاده کنید، یکی دیگر از ایده های جالب این است که با شمع های کوچک تاریخ ازدواج تان را روی زمین بنویسید.

تزیین عاشقانه منزل

تزیین عاشقانه منزل برای سالگرد ازدواج

اگر دنبال ایده های عاشقانه برای تزیین خانه مخصوص جشن سالگرد ازدواج هستید در این بخش از دنیای مد نمناک ایده های خوبی برایتان داریم تا بتوانید جشنی خاطره انگیز برگزار کنید.

سالگرد ازدواج رمانتیک

سالگرد ازدواج رمانتیک و عاشقانه

تزیینات سالگرد ازدواج

تزیینات جشن سالگرد ازدواج 

سورپرایز سالگرد ازدواج

سورپرایز سالگرد ازدواج با تزیین خانه

تزیین سالگرد ازدواج

تزیین منزل سالگرد ازدواج

سالگرد ازدواج

تزیین خانه برای سالگرد ازدواج

تزیین منزل

تزیین منزل با بادکنک

تزیین منزل با گل

تزیین منزل با گل و شمع

چگونه برای همسرمان جشن تولد سورپرایزی بگیریم؟

روز تولد از زیباترین اتفاقاتی است که هر سال در زندگی زناشویی یک زوج تکرار می شود و می تواند بهانه ای عالی برای ابراز عشق و علاقه و تحکیم روابط زناشویی باشد.

مهم ترین قسمت هر تولد استفاده از ایده های خلاقانه و خرید هدیه ای غافلگیر کننده است که می تواند این روز را برای همسرتان به یادماندنی و خاطره انگیز کند.

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که ترجیح می دهید برای تبریک تولد همسر خود از روش های خلاقانه و سوپرایز کننده استفاده کرده و کادوی خاص و متفاوت به او هدیه دهید؟
اگر پاسخ تان مثبت است در ادامه مقاله همراه باشید تا شما را با ایده های جالب و مهیج برای سورپرایز کردن زن یا شوهرتان در روز تولد آشنا کنیم.

سورپرایز کردن همسر در روز تولد

ایده های غافلگیر کننده برای تبریک تولد همسر

1. هنگام خرید سورپرایزش کنید

یک مرکز خرید که اغلب اوقات به آن جا می روید را انتخاب کرده و به صاحب هر مغازه یک کارت تبریک تولد بدهید که هنگامی که همسرتان را برای خرید به هر مغازه می برید به او تقدیم کرده و تولدش را تبریک بگوید.

این ایده یکی از جالب ترین کارهایی است که همسرتان را شگفت زده خواهد کرد.

2. تصویر مورد علاقه اش را روی کیک چاپ کنید

تصویری از شخصیت، مکان یا هر چیز دیگری که مورد علاقه و تحسین همسرتان است روی کیک تولدش چاپ کنید. همسرتان این کیک تولد را هرگز فراموش نخواهد کرد.

3. از یادداشت استفاده کنید

یکی از ایده های جالب نوشتن یادداشت های مختلف روی برگه است. می توانید 10 تا 15 یادداشت با پیام های متفاوت و زیبا تهیه کرده و آن ها را در کیف پول، داشبورد ماشین، جیب لباس، جعبه لوازم آرایش یا مکان هایی که بیشتر وقت خود را در آن جا می گذراند مانند میز کار، آشپزخانه، میز لوازم آرایش و غیره پنهان کنید تا در طول روز آن ها را ببیند.

4. عکس پدر و مادرش را به او تقدیم کنید

زنان مخصوصا بعد از ازدواج به پدر و مادر خود نزدیکی خاصی دارند و چه هدیه ای بهتر از پرتره والدین همسرتان؟!

 
چگونه تولد عشقم را تبریک بگویم

5. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

اگر از عشق تان دور هستید عکس نوشته تولدت مبارک برایش بفرستید، شعر عاشقانه یا متن رمانتیک تولد برای بیو اینستاگرام انتخاب کنید یا با عکس پروفایل خود به همه اعلام کنید که تولد همسرتان مهم ترین تاریخ زندگی شماست.

خانم ها این رفتار اجتماعی را دوست دارند!

6. او را به مکان هایی که دوست دارد ببرید

آیا همسرتان آرزوی رفتن به جای خاصی را در ذهن دارد؟ شاید یک رستوران، شهری که تا به حال نرفته یا مسافرتی که همیشه آرزویش را داشته است. پارک، گالری هنری، موزه، باغ و جنگل و دریا همگی ایده های خوبی برای گذراندن یک روز خوب با همسر است و روز تولد بهترین فرصت برای برآورده کردن آرزوهایش!

7. فیلم خاطره انگیز تهیه کنید

با دوستان و بستگان تماس گرفته و کلیپ های ویدئویی از خاطرات همسرتان جمع آوری کنید. با این کلیپ ها یک فیلم بلند ساخته و به صورت دی وی دی به همسرتان تقدیم کنید.

8. تولدش را در رادیو تبریک بگویید

اگر همسرتان از طرفداران برنامه رادیویی خاصی است و هر روز این برنامه را گوش می کند، از طریق این برنامه تولدش را تبریک گفته و درخواست آهنگ مورد علاقه همسرتان را بدهید.

9. دیوار خاطره درست کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای سورپرایز کردن همسر در روز تولدش درست کردن دیوار خاطرات است. عکس هایی خاطره انگیز دوران کودکی، ازدواج، فارغ التحصیلی و عکس های خانوادگی با خواهر و برادرانش را جمع کرده و روی دیوار نصب کنید یا می توانید از طنابی استفاده کرده و عکس ها را روی آن آویزان کنید.

 

10. جواهرات خاص به او هدیه دهید

اغلب زنان به طلا و جواهر علاقه زیادی دارند. مطمئن شوید که همسرتان بیشتر چه نوع جواهرآلاتی دوست دارد: گوشواره، انگشتر، دستبند یا سینه ریز. سپس کمی خلاقیت به خرج داده و سنگ تولد یا پیام خاصی را روی طلا حک کرده و به او تقدیم کنید.

11. به سبک کلاسیک همسرتان را غافلگیر کنید

می توانید از روش های کلاسیک استفاده کنید: یک عدد کیک تولد، خاموش کردن لامپ های منزل، تهیه چند شمع زیبا و دانلود آهنگ تولدت مبارک، همه چیزی است که نیاز دارید.

12. ساعات خوش با دوستانش

ممکن است به دلایل مختلف نتوانید مدت زیادی با او بگذرانید. پیشنهاد می کنیم چند بلیط برای سینما، تئاتر، کنسرت یا استخر تهیه کرده و بهترین دوستانش را دعوت کنید تا یک روز خوب و به یادماندنی با آن ها سپری کند.

اگر به دنبال ایده پرهزینه و خلاقانه هستید او و دوستانش را به رستورانی دعوت کرده و از کارکنان رستوران درخواست کنید با تقدیم کیک تولد از طرف شما، او را غافلگیر کنند.

13. یک شب رمانتیک در کلبه جنگلی

بسیاری از زوج ها در حین سفر یا جشن تولد همسر خود را به هتل های گران قیمت دعوت می کنند اما هیچ چیز رمانتیک تر از اجاره یک کلبه چوبی و گشت و گذار دونفره در طبیعت نیست. با توجه به بودجه ای که می توانید صرف کنید مکانی دنج در ساحل، تپه یا جنگل اجاره کرده و اوقات خوشی را با همسرتان بگذرانید.

14. مجموعه ای از لوازم ساده اما دوست داشتنی

ممکن است همسرتان به چیزهای ساده ای علاقه داشته و از داشتن آن ها لذت ببرد که می تواند شامل شکلات و تنقلات، عطر مورد علاقه اش، فیلم خاص یا لوازم آرایشی که همیشه استفاده می کند، باشد.

 

مجموعه ای از این لوازم ساده اما دوست داشتنی را تهیه کرده و به همراه چند گل به او تقدیم کنید.

نکات مهم در روز تولد

 1. از انجام کاری که باعث خجالت یا آشفتگی همسرتان شود خودداری کنید
 2. فراموش نکنید در هر سنی که باشید برای انجام کارهای جالب و سرگرم کننده در روز تولد پیر نیستید!
 3. وقتی برای سورپرایز کردن همسرتان برنامه ریزی می کنید به این فکر کنید که چه چیزی او را خوشحال تر می کند
 4. در جشن تولد همسرتان عکس های زیادی بگیرید
خرید اینترنتی هدیه برای همسر

 

خریدنِ کادو، با مناسبت یا بدون مناسبت، راه خوبی برای نشان دادن توجه و محبت به دیگران است. اگر برای همسرتان هدیه بخری در واقع، به اون نشان می ‎دهید که چقدر برایتان اهمیت دارد و در نتیجه، رابطه‌ تان نیز پر مهرتر و کانون خانواده‌ تان نیز گرم ‌تر خواهد شد؛ چرا که چراغ هر عشق  و رابطه ای، با محبت، توجه و احساسِ امنیتِ عاطفی بخشیدن به طرف مقابل، به چهل چراغ پایداری مبدل خواهد شد!
اما اگر در گیر و دار روزمرگی و سرشلوغی ها، وقت کافی برای سر زدن به چندین فروشگاه و پاساژ و انتخاب هدیه ‌ای مناسب و درخور را ندارید، می‌ توانید گزینۀ آسان و جذابِ خرید اینترنتی هدیه برای همسر را انتخاب کنید و هر آنچه را که می‌ خواهید، از سایت های فروش آنلاین هدیه بخرید؛ از یک جفت جوراب گرفته تا جواهرات گرانبها! در این مقاله،از خرید اینترنتی کادو برای همسر خواهیم گفت تا با صرف زمانی اندک، بتوانید بهترین هدیه را برای همسرتان تهیه کنید.

برای همسرمان چه بخریم؟

درست است که دستمان برای خریدن کادو برای خانم‌ ها بسیار باز است و گزینه ‌های زیادی را پیش رو داریم؛ اما به خاطر داشته باشد که خریدن یک هدیۀ خاص و غیر کلیشه ‌ای، چندان هم کار ساده ‌ای نیست. همیشه به فکر ایده ‌های ناب باشید و هدیه ‌ای بخرید که همسرتان کاملاً شگفت ‌زده شود، و اما در مورد کادو خریدن برای آقایون هم این تصور به وجود آمده که انتخاب هایمان محدود است و همیشه باید به چند گزینۀ تکراری و کلیشه ‌ای اکتفا کنیم؛ اما اصلاً این‌ طور نیست. اگر کمی خلاقیت به خرج دهید و همسرتان را خوب بشناسید، خواهید دید که چه گزینه‌ های جذابی پیش رویتان قرار دارد. در ادامه، خواهید دید که بسیاری از این کادوهای خلاقانه ‌ای که می ‌توانید از طریق آنلاین هم تهیه کنید، هم برای خانم‌ ها مناسب اند و هم برای آقایان.

1- کتاب بخرید

کتاب بخرید. اگر همسرتان اهل کتاب خواندن است، خوشحال باشید؛ چرا که هزاران گزینۀ جذاب و غیرتکراری را پیش رو دارید؛ برای مثال می ‌توانید جدیدترین کتاب نویسنده یا مترجم محبوب همسرتان را برایش خریداری کنید یا اینکه جدیدترین کتاب مربوط به شغل یا حوزۀ مطالعاتی‌ او را برایش تهیه کنید. با خریدنِ یک کتاب شعر عاشقانه نیز می ‌توانید احساستان را به او بیان کنید. خوشبختانه فروشگاه‌ های اینترنتی کتاب، بسیار جامع و کامل هستند و شما هر کتابی را که اراده کنید، می ‌توانید به‌ راحتی بخرید. همان طور که می ‌دانید، این گزینۀ جذاب، هم برای آقایونِ اهلش، شگفت انگیز و بی نظیر  است و هم برای خانم‌ های عاشق این ساحرۀ همه چیزدان! 

2- زیورآلات بخرید

تعداد فروشگاه ‌های اینترنتی طلا و جواهر، همواره رو به افزایش است. این فروشگاه ها، زیباترین اجناسشان را در سایت‌ خود به نمایش می ‌گذارند و شما می ‌توانید همۀ این اجناس را - که به ‌صورت بسیار مرتب و منظمی دسته‌ بندی شده ‌اند- مشاهده ، و زیباترین آن ‌ها را انتخاب کنید.
یادتان باشد که اصلاً مجبور نیستید طلاهایی با طرح‌ های کلیشه ‌ای را بخرید؛ برای مثال، اگر همسرتان روحیه ‌ای هنری دارد، می ‌توانید برای او طلاهای دست‌ سازی بخرید که ظاهری بسیار متفاوت و جذاب دارند. اگر به فکر خرید اینترنتی هدیه تولد برای همسرتان هستید، طلا و جواهر، گزینۀ بسیار شگرفی است؛ در ضمن، می ‌توانید کیک تولد همسرتان را نیز به‌ صورت اینترنتی تهیه کنید، با هر طرح و رنگی که دلتان خواست!
 
اگر می ‌خواهید از همسرتان در مقام مادر فرزندتان نیز قدردانی کنید، می ‌توانید به سراغ زیورآلاتی با طرح ‌های مادرانه بروید و با این کار، همسرتان را شگفت ‌زده کنید. 
 
 در ضمن، اگر می‌ خواهید زیورآلاتی ارزان‌ تر تهیه کنید، می ‌توانید به سراغ نقره یا دیگر فلزات ارزان ‌تر با طرح های بی نظیر و پرتفاخر بروید و شریک زندگی تان را غافلگیر کنید. یادتان باشد که این ارزش معنوی کادو است که بیشترین اهمیت و بهاء به آن می بخشد، نه صرفاً پولی که بابت آن پرداخته می شود. در نظر داشته باشید، زیورآلاتی را که مطابق با سلیقه و روحیۀ همسرتان خریداری کنید، نشان دهندۀ آن است که چقدر برایتان اهمیت دارد، چقدر او و زوایای روحش را می ‌شناسید و چقدر برایتان ارزشمند است و دوستش دارید.

3- قاب گوشی بخرید

امروزه، تنوع قاب ‌های گوشی به قدری زیاد است که وسوسه مان می کند قاب گوشی ‌مان را  زود به زود، عوض کنیم تا از جلوه و گوناگونی این قاب‌ های رنگارنگ لذت ببریم و برایمان یکنواخت نباشد. قاب گوشی از گزینه ‌های بسیار مناسب برای هدیه دادن به شمار می آید که هم برای خانم ‌ها مناسب است و هم برای آقایون. تنوع این قاب‌ ها در فروشگاه ‌های اینترنتی نیز بسیار زیاد است و شما می ‌توانید آن‌ ها را به راحتی خریداری کنید. 
در ضمن، اگر سلیقۀ همسرتان را به ‌خوبی می‌ شناسید، می‌ توانید طرح مورد علاقۀ او را انتخاب کنید و به صورت اینترنتی سفارش دهید تا روی قاب مورد نظرتان چاپ شود؛ بدین ترتیب، هدیه ‌ای بسیار خاص و جذاب را برای همسرتان تهیه کرده ‌اید، بدون اینکه حتی از خانه بیرون رفته باشید. 

4- شمع معطر بخرید

اگر می‌ خواهید همسرتان را با هدیه ‌ای ارزان و بدون مناسبت خوشحال کنید، می ‌توانید شمع معطر برایش بخرید. پراکنده شدنِ عطرِ این شمع ‌ها در فضای خانه، یادآورِ عشق و محبتِ شما به همسرتان است و احساس بسیار خوبی را در او ایجاد می ‌کند.
 

5 – ماگ بخرید

ماگ، هدیه ‌ای بسیار مناسب است که با انواع طرح و رنگ و با قیمت‌ های مختلف در بازار موجود است. اگر دوست داشته باشید، می ‌توانید یک جفت ماگ بسیار زیبا و با طرحی عاشقانه تهیه کنید و هر بار، از نوشیدن چای، قهوه و دمنوش در کنار یکدیگر و در آن ماگ ‌ها لذت ببرید. اگر هم بخواهید فقط یک ماگ برای همسرتان بخرید، می ‌توانید ماگی با طرح مورد علاقۀ او انتخاب کنید یا اینکه ماگی بخرید که جمله یا طرحی عاشقانه روی آن نقش بسته باشد تا از این راه نیز عشقتان را به همسرتان ابراز کرده باشید. 
اگر می‌ خواهید ماگ هدیه دهید، راه‌ های خلاقانۀ دیگری هم وجود دارد؛ برای مثال، می ‌توانید عکس همسرتان یا عکس دونفره ‌تان را روی ماگ چاپ کنید. همۀ فرایند این کار نیز به صورت اینترنتی قابل اجرا است. 
در ضمن، ماگ‌ های مسی را از یاد نبرید. این ماگ ‌ها بسیار متفاوت و خاص هستند و بدون شک، سبب خوشحالی همسرتان خواهد شد. 

6- ساعت مچی بخرید

ساعت مچی بخرید. ساعت مچی، یکی از جذاب‌ ترین و لوکس ترین گزینه‌ ها برای هدیه دادن است. هم می‌ توانید ساعتی گرانبها بخرید و هم ساعتی نه ‌چندان گران! همه چیز به بودجه شما و سلیقۀ همسرتان بستگی دارد. ساعت مچی هم از آن دسته هدایایی است که هم برای آقایان بی نهایت جذاب است و هم برای خانم ‌ها. 

7- لوازم هنری بخرید

و اما می‌ رسیم به هدیه ‌ای خاص و دلربا! خودنویس! این کالا نیز بی نظیر است؛ چراکه هم گزینه ‌ای بسیار جذاب است و هم خلاقانه‌! این گزینه هم از آن دسته کادوهاست که هم برای خانم ‌ها مناسب است و هم برای آقایان. خودنویس ‌ها با طرح‌ ها و قیمت‌ های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند و شما با توجه به بودجه‌ تان و سلیقۀ همسرتان، می ‌توانید بهترین خودنویس را برایش هدیه بگیرید؛ به خصوص اگر شغل همسرتان اداری یا مدیریتی باشد، این هدیۀ فوق العاده می تواند برایش بسیار هیجان انگیز و به یادماندنی باشد! 

8- کیف پول هدیه دهید

کیف پول هم از آن هدایای جذابی است که معمولاً همه از دریافتش خوشحال می ‌شوند. تنوع کیف پول برای زنان بسیار زیاد است، فقط کافی است سلیقۀ همسرتان را به ‌خوبی بشناسید تا بتوانید خوشرنگ ترین، کاربردی ‌ترین و در یک کلام، مناسب‌ ترین کیف پول را برایش هدیه بخرید.
 
البته این تنوعی که گفتیم، در مورد کیف پول آقایان نیز صدق می ‌کند. حتی اگر دوست داشته باشید، می‌ توانید برای همسرتان ستِ کیف و کمربند تهیه کنید. اگر به فکر خرید اینترنتی کادو تولد همسرتان هستید، حتماً این گزینۀ شیک و جذاب را در لیست ‌تان بگنجانید.
همان طور که دیدید، تنوع هدیه برای زنان و مردان بسیار زیاد است و شما می‌ توانید همۀ این هدایا را به صورت اینترنتی و آنلاین نیز تهیه کنید. یادتان باشد که آنچه گفتیم، فقط پیشنهاد بود و شما با استفاده از خلاقیت خودتان و شناختی که از همسرتان دارید، می ‌توانید به سراغ گزینه ‌های جذاب ‌تر هم بروید. یادتان باشد که با خلاقیتِ خودتان، می ‌توانید کلیشه ‌ای ‌ترین هدایا، مانند زیورآلات را به هدیه ‌ای بدیع و غیر قابل پیش ‌بینی تبدیل کنید. 
 

 
9-عطر و ادکلن بخرید 

 

بیشتر خانم ها عاشق عطر و ادکلن هستند و آن هایی هم که عاشق این قلم باشند، همیشه یک عطر مخصوص به خود دارند که بیش از هر رایحه ای به آن علاقمندند و از استشمام بوی آن، غرق لذت و سرمستی می شوند! یکی از کالاهایی که می توانید بی دغدغه آن را از طریق خرید اینترنتی تهیه کنید و کاملا به اصل بودن آن مطمئن باشید، همین عطر و ادکلن است؛ زیرا فروشگاه های معروف و بنام بسیاری از این طریق، کالای خود را به فروش می رسانند؛ از این رو، با اطمینان می توانید اقدام به خرید آن کنید و این کار، در صورتی که عطر مخصوص همسرتان ر ا بشناسید، برایتان بسیار ساده و بی دغدغه خواهد بود. به طور حتم، اگر همسر عطربازی دارید؛ این هدیه بی نهایت او را خوشحال و هیجان زده خواهد کرد!