خبرخوان

وبلاگ

اپل از شیوع ویروس کرونا ۴ میلیارد دلار ضرر می‌کند
اپل از شیوع ویروس کرونا ۴ میلیارد دلار ضرر می‌کند
کرونا در ایران

“هر دو مورد مبتلا به کرونا ویروس که آزمایشات اولیه آن‌ها مثبت بوده، ایرانی هستند. همه اقدامات و مراقبت‌ها برای جلوگیری از انتقال ویروس انجام شده. نزدیکان و افراد مرتبط در قرنطینه هستند و اوضاع تحت کنترل است!”

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط‌عمومی وزارت بهداشت ایران با انتشار پیامی در توئیترش نوشت: ‘ابتلای دو نفر در قم و یک‌ نفر در اراک به کرووید 19 تائید شده است. وی افزود: ”تاکنون تعداد موارد قطعی ابتلا به COVID19 در ایران به پنج نفر رسیده است. مورد مبتلا به کرونا ویروس در شهر اراک از همکاران عزیز جامعه پزشکی است.”

شیوع ویروس کرونا

انتقال این ویروس به گونه‌اس است که به راحتی از فردی به فرد دیگر انتقال می‌یابد. در حالی که به دلیل دوران نهفتگی تا حتی ۱۴ روز، علائمی از بیماری در فرد انتقال‌دهنده دیده نمی‌شود و همین دوره نهفتگی، کار تشخیص بیماری را سخت کرده است. دوران نهفتگی سارس از خانواده کرونا ویروس‌ها بین ۲ الی ۷ روز بود. درباره تعداد قربانیان کرونا باید گفت، کروناویروس جدید در مقایسه با ویروس سارس که در ۸ ماه، حدود ۸ هزار نفر را مبتلا کرد و جان ۷۷۴ نفر را گرفت، سرعت شیوع بسیار بیشتری دارد.

این آمار درباره مبتلایان ویروس جدید ۸.۵ برابر و مرگ بیش از ۲ برابری در ۶ هفته، نسبت به سارس است. ویروس کرونا بین افراد مسن و دارای پیشینه بیماری‌های مرتبط، شیوع بیشتری دارد.

تعداد قربانیان کرونا

یکی از دلایل افزایش تعداد قربانیان کرونا در مرکز پیدایش و غیرقابل کنترل شدن اوضاع، اطلاع‌رسانی دیر‌هنگام مسئولان مربوطه، درباره وجود این گونه ویروس بود. اشتباه مشابهی که دولت چین در زمان شیوع بیماری سارس هم مرتکب شده بود.

مسئولان سلامت چین با گذشت یک ماه از شیوع بیماری، همچنان سعی در کتمان حقیقت داشتند و با به تعویق افتادن اطلاع‌رسانی مناسب، شرایط برای شیوع سریع و رشد ویروس آماده‌تر شد. این موضوع و مخفی کردن اطلاعات مربوط به تعداد قربانیان کرونا از مهم‌ترین ضعف‌های دولت چین است. در صورتی که اگر در ابتدای شیوع بیماری، اطلاع‌رسانی مناسب و اقدامات پیشگیرانه صحیح انجام می‌شد، طبیعتا تعداد قربانیان و مبتلایان به این بیماری، کمتر از آمار کنونی بود.

تعداد قربانیان کرونا

آمار و تعداد قربانیان کرونا

با گذشت زمان به آمار مبتلایان ویروس کرونا هر چند ساعت یکبار افزوده می‌شود و گزارش‌های مرگ و میر ناشی از آن نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند. تا کنون طبق آمار غیرشفاف منابع چینی ۶۸ هزار و ۵۰۰ مورد بیمار مبتلا به کرونا ویروس جدید و مرگ  ۱۶۶۶ در این کشور گزارش شده است. آخرین اخبار بیان‌گر بیش از ۶۹ هزار مورد مبتلا به ویروس و مرگ ۱۶۷۱ نفر در کل کشورهای درگیر است.

گزارش‌ها حاکی از مرگ اولین مورد در اروپا و کشور فرانسه است. این بیمار یک پیرزن گردشگر چینی بوده که از بیست روز قبل، تحت مداوا بوده است. مرگ و میر و افزایش تعداد قربانیان کرونا در ۲۹ کشور گزارش شده است. بعد از چین، کشورهای زیر به ترتیب درگیر این بیماری شده‌اند:

تعداد قربانیان کرونا

ژاپن با ۴۱۴ مورد و مرگ ۱ نفر، سنگاپور با ۷۵ مورد، هنگ‌کنگ با ۵۷ مورد و مرگ ۱ نفر، تایلند با ۳۴ مورد، کره جنوبی با ۲۹ مورد، مالزی با ۲۲ مورد، تایوان با ۲۰ مورد و مرگ ۱ نفر، آلمان و ویتنام با ۱۶ مورد، استرالیا و آمریکا با ۱۵ مورد، فرانسه ۱۲ مورد و مرگ ۱ نفر، ماکائو ۱۰ مورد، انگلیس ۹ مورد، کانادا و امارات ۸ مورد، فیلیپین، ایتالیا و هند با ۳ مورد و مرگ ۱ نفر در فیلیپین، روسیه و اسپانیا ۲ مورد، مصر، کامبوج، سوئد، نپال، بلژیک، سریلانکا و فنلاند هر کدام با ۱ مورد.

 

سرعت پخش ویروس تا چه اندازه است؟

اولین علائم ابتلا به ویروس کرونای جدید در اوایل دسامبر ۲۰۱۹، خود را نشان داد و به سرعت به یک ویروس همه‌گیر تبدیل شد. کرونا در کمتر از چند روز بعد از اعلام رسمی در کشور چین، در ۲۶ کشور دنیا گسترش یافت، تا جایی‌که سازمان بهداشت جهانی نسبت به این ویروس، وضعیت اضطراری اعلام کرد. بیشتر مبتلایان کشورهای دیگر، از ساکنین ووهان هستند که به آن کشورها سفر کرده‌اند یا در ارتباط با شخصی بوده‌اند که از ووهان آمده است.

در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۹۸، آمار تلفات ناشی از کرونا رکورد ویروس سارس را شکست و به ۸۰۴ نفر رسید. ظاهرا الگوی مشخصی برای سرعت ویروس کرونا وجود ندارد و پس از چند روز که روند صعودی شیوع، کاهش پیدا کرده بود، روز ۲۴ بهمن 1398، سرعت شیوع، افزایش چشمگیری داشت و در یک روز، ۲۴۲ نفر بر اثر کرونا جان باختند. گزارش‌ها حاکی از آن است که بعد از این روز، روند افزایشی متوقف شده و سازمان بهداشت جهانی از کنترل نسبی شیوع ویروس خبر می‌دهد. این موضوع نشان می‌دهد پیشگیری از ویروس کرونا به‌تدریج بین مردم در سراسر دنیا جا افتاده است.

پیشگیری از ویروس کرونا

اقدامات مناسب برای کنترل تعداد قربانیان کرونا

در چنین شرایطی که با یک بیماری مسری، مواجه هستیم تا زمان دستیابی به یک واکسن کاربردی، منطقی‌ترین راه، اجرای روش قرنطینه و کنترل افراد مبتلا است. به گفته محققان، حداقل سه ماه زمان نیاز است تا با تحلیل ویروس و آزمایش‌های لازم روی پاسخ سیستم ایمنی بدن انسان، به واکسنی برای مقابله با رشد سریع ویروس برسیم.

اعلام وضعیت قرمز در همه شهرهای چین

با اعمال قرنطینه در شهر ووهان و دیگر شهرهای چین، در عمل این مکان‌ها به شهر ارواح تبدیل شده است و مردم از ترس ابتلا به ویروس از کار و زندگی روزمره خود دست کشیده‌اند. این کار برای کنترل تعداد قربانیان کرونا، اقدامی اجتناب‌ناپذیر است؛ چون تنها در یک ماه ابتدایی شیوع بیمار، آزمایش ابتلای بیش از ۱۱ هزار نفر مثبت بوده و بیش از ۲۵۰ نفر، جان سپرده‌اند. این شتاب آماری با اعمال تدابیر کنترلی روی منشا ویروس و استان‌های دیگر کشور چین تا حد قابل توجهی کنترل شد‌.

با اعلام سازمان بهداشت جهانی در ۳۰ ژانویه، مبنی بر اعلام وضعیت اضطراری بین‌المللی، در صورتی که روش‌های مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری نداشته باشیم، افزایش تعداد قربانیان کرونا حتمی است.

سازمان جهانی بهداشت با برگزاری نشست خبری اعلام کرده از این که قبلا درباره اضطراری بودن اوضاع هشدار نداده، پشیمان است و باید جلسات بیشتری برای مقابله با خطر جدید برگزار شود. آمار‌های این سازمان نشان می‌دهد، نسبت شیوع این ویروس جدید در مقایسه با ویروس‌های مشابه از خانواده کرونا بسیار بیشتر است.

تعداد قربانیان کرونا

با این همه نباید از ذکر آمار افراد مداوا شده که عددی نزدیک ۱۰ هزار نفر است غافل بود. علاوه بر این، بیش از هزاران نفر به صورت ویژه، تحت مراقبت‌های درمانی هستند. همچنین برنامه‌‌ریزی‌های بیشتری برای کاهش تعداد قربانیان کرونا در دست اقدام است که از آن جمله می‌توان به تحقیقات پرشتاب پیرامون تولید واکسن اشاره کرد.

تلاش برای ساخت واکسن

واکسن‌ها قطعا روش مناسبی برای مبارزه با شیوع بیماری‌های واگیردار هستند. به گفته محققانی که روی واکسن ویروس کرونا کار می‌کنند، ساخت واکسن کار دشواری نیست و تنها مشکل پیش‌رو زمان‌بر بودن مراحل ساخت و آزمایش‌های انسانی آن است؛ چرا که موارد ابتلای این بیماری، انسانی است و تا اطمینان از عملکرد صحیح واکسن‌ها، نمی‌توان آن‌ها را روی افراد آزمایش کرد.

تکنولوژی‌های امروزی و تحلیل‌های سریع نرم‌افزاری، کار خواندن DNA و پروتئین‌های موثر در عملکرد ویروس جدید را آسان کرده است. یکی از کارهای تحسین‌ برانگیز از سوی دولت چین، انتشار اطلاعات DNA ویروس بود که زمینه را برای محققان سایر کشورها درباره مطالعه آن فراهم کرد. این‌ کار باعث شد، کشورهای پیشرفته‌تر با به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدیدتر خود در تحلیل اطلاعات DNA و تحلیل آن به تسریع در ساخت واکسن و کاهش تعداد قربانیان کرونا کمک کنند.

دولت چین و کرونا

اکنون جهان برای مقابله با تهدیدهای میکروبی اعم از ویروس‌ها یا باکتری‌ها، به ابزارهای پیشرفته‌ای مجهز شده‌ است و تجربیات به دست آمده از مواجهه با این نگرانی جمعی، قطعا در آینده در رابطه با مبارزه با این نوع ویروس‌ها کمک‌کننده خواهد بود.

بعد از ارائه این آمار تکان‌دهنده، خبر خوب این است که محققان می‌گویند، پیشرفت خوبی داشته‌اند و به زودی اولین تست‌های واکسن کورنا انجام خواهد شد.

کرونا

مقامات سازمان جهانی بهداشت گفتند شیوع ویروس کورونای عامل کوید-۱۹ در ایران که فقط در طول ۲ روز ۱۸ مورد تایید شده و چهار مورد مرگ از آن گزارش شده است، «بسیار نگران‌کننده» است.

coronavirus Iran

به گزارش همشهری آنلاین به نقل سی‌ان‌بی‌سی، تدروس آدهانوم قبریسوس مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه ۳ اسفند در یک کنفرانس خبری در مقر این سازمان در ژنو گفت مقامات بهداشتی در هنوز حال دریافت اطلاعات درباره بیماران در ایران هستند، اما «مجبور هستیم بیشتر با آنها مشارکت کنیم.»

تدروس گفت مقامات بهداشتی هنوز فرصت مهار شیوع ویروس را دارند، اما هر روز که بگذرد احتمال موفقیت در این مورد کمتر می‌شود.

او گفت: «پنجره فرصت هنوز باز است، اما این پنجره دارد بسته می‌شود. ما باید به سرعت قبل از بسته شدن کامل این پنجره عمل کنیم.»

او همچنین هشدار داد: «این شیوع هنوز ممکن است در هر جهتی پیشرفت کند. اگر ما کارمان درست انجام دهیم، می‌توانیم از پس هر بحران وخیمی برآییم، اما اگر این فرصت را از دست دهیم، مشکلی جدی روی دستانمان خواهد ماند.»

دکتر جیواد مهجور، معاون رئیس بخش آمادگی موقعیت‌های اضطراری در سازمان جهانی بهداشت در این کنفرانس خبری گفت نظام بهداشتی ایران «توانایی‌های پایه» برای شناسایی و مهار شیوع ویروس کورونا را دارد. مقامات سازمان جهانی بهداشت می‌گویند نگران انتشار بالقوه ویروس به کشورهای با نظام‌های بهداشتی ضعیف‌تر هستند.

وزارت بهداشت ایران روز جمعه ۱۳ مورد جدید عفونت با ویروس کورونا را تایید کرد و به این ترتیب شمار کل موارد در ایران به ۱۸ مورد رسید. هفت مورد از این موارد جدید در شهر قم، چهار نفر در شهر تهران و دو مورد در استان گیلان تشخیص داده شدند.

سلبریتی هایی که از اینستاگرام حذف شدند

مایلی سایرس

جولای سال ۲۰۱۸ بود کـه مایلی سایرس یک‌باره تمامی عکسهای اینستاگرام خودرا پاک کرد. خیلی ها فکر کردند اینکار نوعی مقدمه چینی برای آلبوم جدید مایلی سایرس بوده، یا بخاطر آن بوده کـه اتفاق بدی بین او و لیام همزورث «همسر فعلی سایرس کـه در آن زمان نامزد او بود» افتاده.

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

اما یکی از منابع نزدیک بـه سایرس بـه رسانه ها اعلام کرد کـه هیچ ماجرای ناخوشایند یا هیجان انگیزی پشت این اتفاق نیست و مایلی سایرس فقط می‌خواهد مدتی از شبکه هاي اجتماعی فاصله بگیرد و فکر می‌کند اینکار برایش خوب اسـت. سایرس بعد از مدتی بـه اینستاگرام بازگشت و حالا دراین شبکه ي اجتماعی فعال اسـت.

 

پیت دیویدسون

پیت دیویدسون، نامزد سابق آریانا گرانده، خواننده ي معروف، در دوران رابطه ي پر فراز و نشیب و خبرسازش با گرانده، یک‌باره تمامی عکسهای اینستاگرام خودرا پاک کرد. خیلی ها تصور کردند کـه احتمالاً اتفاق بدی بین دیویدسون و گرانده رخ داده، اما دیویدسون خود اعلام کرد کـه علت این تصمیم او، کامنت هاي منفی طرفداران خشمگین و دوآتشه ي گرانده بوده.

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

دیویدسون قبل از پاک کردن اینستاگرامش با انتشار تصویری در حساب کاربری خود، علت تصمیمش را توضیح داد: «نه مشکلی پیش نیومده. هیچ اتفاقی هم نیفتاده. هیچ ماجرای ناخوشایندی هم در کار نیست. فقط این کـه دیگه نمیخوام تـو اینستاگرام یا هر شبکه ي اجتماعی دیگه اي باشم. اینترنت یه جای شیطانیه و حس خوبی بـه مـن نمیده.»

 

کاردی بی

کاردی بی، رپر معروف، در ماه می ۲۰۱۸، بـه مدت یک هفته اینستاگرام خودرا پاک کرد. این اتفاق بعد از رسانه اي شدن درگیری هاي پیش آمده بین او و ازیلیا بنکس، خواننده ي رپ، رخ داد.

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

بنکس، کاردی بی را «کاریکاتوری از یک زن سیاهپوست» توصیف کرده بود اما کاردی از خود دفاع کرد و دوباره بـه اینستاگرام بازگشت. او مدتی دراین شبکه ي اجتماعی فعال بود تا آنکه یک‌بار دیگر حساب کاربری خودرا پاک کرد. کاردی بی در نهایت بعد از مدتی بـه اینستاگرام بازگشت.

 

امیر تتلو

امیر تتلو  یکی از چهره هاي پرحاشیه دنیای موسیقی اسـت کـه بتازگی حسابی در اینستاگرام جنجال بپا کرد. حواشی کـه امیر تتلو در صفحه اینستاگرامش بپا کرد بالاخره بـه بسته شدن اینستاگرامش منجر شد. اینستاگرام امیر تتلو بدلیل اهانت و خشونت علیه زنان مسدود شد.

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

احمد ایراندوست نیز با انتشار پستی در اینستاگرام خبر مسدود شدن اینستاگرام امیر تتلو را تایید کرد. امیر تتلو با انتشار پست هایي غیراخلاقی و خشونت و اهانت بـه زنان با انتقادهای زیادی روبه‌رو بودو در نهایت با ریپورت و بلاک شدن از سوی تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام صفحه این خواننده پرحاشیه بسته شد.

 

بلیک لایولی

درسال ۲۰۱۸ بود کـه بلیک لایولی تمامی عکسهای اینستاگرام خودرا پاک کرد و همه ی ي فالوئینگ هایش از جمله همسرش، رایان رینولدز را آنفالو کرد.

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

این اتفاق اگرچه باعث نگرانی طرفداران شد اما بعد ها معلوم شد کـه اینکار لایولی در حقیقت یک ترفند تبلیغاتی هوشمندانه بوده. لایولی با پیغامی مرموز درباره ي زنی بنام «امیلی» بـه اینستاگرام بازگشت کـه در واقع تبلیغی برای فیلم جدیدش بنام «یک لطف ساده» «A Simple Favor» بود. این فیلم درباره ي ناپدید شدن زنی بنام امیلی بود.

 

کانیه وست

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

کانیه وست سال‌ها پیش شبکه هاي اجتماعی را کنار گذشته بود تا آنکه در فوریه ي ۲۰۱۸، اینستاگرام خود رابه مناسبت روز ولنتاین دوباره فعال کرد، چند عکس از زوج هاي سلبریتی و شاخص گذاشت و بعد دوباره حساب کاربری خودرا پاک کرد. چند ماه بعد، وست فعالیت در توییتر را از سر گرفت.

 

مگان مارکل

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

مگان مارکل پیش از ازدواج با پرنس هری و تبدیل شدن بـه دوشس ساسکس، یکی از طرفداران شبکه ي اجتماعی اینستاگرام بودو حتی یک وب سایت شخصی در حوزه ي سبک زندگی داشت. اما بعد از اعلام نامزدی اش با پرنس هری، او تمام حساب هاي کاربری خود در شبکه هاي اجتماعی را پاک کرد و وبسایتش را هم بست.

 

تیلور سوئیفت

تیلور سوئیفت در تابستان سال ۲۰۱۷، در اقدامی غیر منتظره، همه ی حساب هاي کاربری اش در شبکه هاي اجتماعی را پاک کرد، اما بعد ها معلوم شد اینکار او نوعی ترفند بازاریابی برای تبلیغ آلبوم جدید خود بنام «شهرت» بوده.

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

سوئیفت همه ی ي پست هایش را پاک کرد اما نام هاي کاربری اش را نگه داشت و بعد از مدتی با انتشار عکس هایي از مارها بـه حساب هاي کاربری خود بازگشت..

 

کندال جنر

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

کندال جنر در اواخر سال ۲۰۱۷، یک هفته اي اینستاگرام را ترک کرد. او در گفتگو اي در اینباره گفته اسـت: «فقط می‌خواستم یه کم استراحت کنم. اینستاگرام شده بود نخستین چیزی کـه صبح ها بعد از بیدار شدن و آخرین چیزی کـه شبها قبل از خواب می‌دیدم. احساس کردم یه کم بهش وابسته شدم بخاطر همین تصمیم گرفتم یه مدت کوتاه کنار بذارمش.»

 

جاستین بیبر

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

در تابستان سال ۲۰۱۶، جاستین بیبر اینستاگرام خودرا غیر فعال کرد. علت این تصمیم او کامنت هاي منفی بعضی طرفداران درباره ي سوفیا ریچی، نامزد آن زمان بیبر بود. یک سالی طول کشید تا بیبر دوباره بـه اینستاگرام بازگردد. او در فوریه ي ۲۰۱۷ فعالیت خود در اینستاگرام را از سر گرفت.

 

دیزی ریدلی

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

دیزی ریدلی، ستاره ي مجموعه فیلمهای «جنگ ستارگان» «Star wars» درسال ۲۰۱۶ حساب اینستاگرامی خودرا پاک کرد. این اتفاق بعد ازآن رخ داد کـه ریدلی در اینستاگرام خود پستی در نقد آزادی خرید و حمل اسلحه در ایالات امریکا منتشر کرد و با واکنش منفی برخی از کاربران مواجه شد. او ازآن زمان دیگر بـه اینستاگرام بازنگشت و احتمالاً هم هرگز بازنخواهد گشت.

 

ایگی آزالیا

ایگی آزالیا، خواننده ي رپ، در اوایل سال ۲۰۱۵، چند ماهی شبکه ي توییتر را ترک کرد. این اتفاق بعد از انتشار یکی از عکسهای آزالیا رخ داد کـه وی را با سیل کامنت هاي منفی و تمسخرآمیز درباره ي اندامش مواجه کرد.

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

آزالیا دراین باره می‌گوید: «تازه از یه مسافرت عالی برگشته بودم و وقتی آنلاین شدم فهمیدم ظاهرا این کـه یه زن سلولیت داشته باشه مسأله ي زننده و بی سابقه اي محسوب میشه.»

 

اد شیرن

در دسامبر سال ۲۰۱۵، اد شیرن، خواننده ي محبوب، تصمیم گرفت برای مدتی هم کار و هم شبکه هاي اجتماعی را کنار بگذارد و بـه سفر برود. او طی پیغامی در اینستاگرام خود، طرفدارانش را از تصمیم خود آگاه کرد:

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

«طی پنج سال گذشته روزهای فوق العاده اي داشته ام اما حالا متوجه شده ام کـه دنیا را نه با چشم هایم، بلکه از میان صفحه ي تلفن همراهم تماشا میکنم. بهمین خاطر این فرصت رابه خودم میدهم کـه نه جایی و نه مشغول کاری باشم تا بـه دور دنیا سفر کنم و همه ی ي چیزهایی کـه از دست داده ام را ببینم.»

 

کلی مری ترن

کلی مری ترن، بازیگر نقش رز تیکو در فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» «Star Wars: The Last Jedi» در ژوئن سال ۲۰۱۸، بعد از تحمل ماه ها اذیت و اذيت از سمت طرفداران نژاد پرست جنگ ستارگان، تمامی عکسهای اینستاگرامش را پاک کرد.

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

اگرچه او هرگز بـه صراحت علت اقدام خودرا بیان نکرده، اما برای بسیاری روشن بود کـه تصمیم او برای پاک کردن اینستاگرامش با اذيت و اذیت هاي اینترنتی مرتبط بوده اسـت. او تا بـه امروز بـه اینستاگرام بازنگشته اسـت…

 

دیسی ریدلی

دیسی یکی دیگرا ز قربانیان سریال تلویزیونی جنگ ستارگان اسـت کـه با نفرت طرفداران سریال بخاطر نقش جدیدش در فیلم مواجه شد.

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

بعد از حادثه حمله مسلحانه باشگاه شبانه اورلندو تعداد زیادی از منتقدان ریدلی رابه خاطر استفاده از اسلحه در سریال جنگ ستارگان “منافق” نامیدند و بهمین دلیل دیسی اکانت اینستاگرام خودرا حذف و تاکنون بـه این فضای مجازی بازنگشته اسـت.

 

آریل وینتر

افراد مشهوری که از اینستاگرام حذف شدند | از سلنا گومز تا امیر تتلو

آریل وینتر در ماه جولای ۲۰۱۸ برای فاصله گرفتن از اذيت و اذیت هاي منتقدان فضای مجازی و پاپارازی ها و بعد از حذف عکسی کـه بدون رعایت قانون کپی رایت توسط پاپارازی ها منتشر شده بود اکانت توییتر خودرا حذف کرد ودر اینستاگرام دلیل کارش را فاصله گرفتن از تجارب منفی فضای مجازی اعلام کرده اسـت.

 

 

کیک تولد ستارگان مشهور جهان
کیک تولد افراد مشهور

 

کیک تولد آنجلیناجولی

کیک تولد آنجلینا جولی

1آنجلینا جولی ستاره مشهور هالیوود که در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار به بازدید از مینلند چین و به دنبال آن به بازدید از شخصیت maleficent فانتزی دیزنی در شانگهای رفته بود، با کیک تولد جالب توجه خود شگفت زده شد.
او که برای برگزاری یک نشست مطبوعاتی در رابطه با ضدیت اهداف خود با ساختمان‌های مرکزی برخی از شهرهای چین مانند شانگهای به آن جا سفر کرده بود با کیک تولد maleficent خود که عبارت تولدت مبارک به زبان چینی روی آن به چشم می خورد شگفت زده شد.

 

 

کیک تولد جنیفر لوپز

کیک تولد جنیفر لوپز

2جنیفر لوپز خواننده و هنرپیشه معروف جشن تولد ۴۳ سالگی خود را با این کیک نقره‌ای ۶ طبقه برگزار کرد. این کیک که از قد خودش هم بلندتر بود مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفته بود. جنیفر این  جشن را با همراهی نامزدش رودریگوز در میامی‌ برگزار کرد. براساس اخبار منتشر شده این جشن تولد تمام شب ادامه داشته است.

 

 

کیک تولد پنلوپه دیسیک
‌‌‌‌‌پنلوپه دیسیک

3کورتنی کارداشیان چندی پیش جشن تولد ۵ سالگی تنها دخترش پنلوپه را با تم بالرین برگزار کرد. این ستاره ریالیتی برای نشان دادن این جشن تولد از پست‌های اسنپ چت استفاده کرد. او عکس‌هایی از کاپ کیک‌های خانگی این جشن تولد را در حالی که عبارت تولدت مبارک پنلوپه به چشم می‌خورد در اسنپ چت ارسال کرد.

 

 کیک تولد کارداشیان

جشن تولد مشترک دختران کارداشیان‌ها

4کیم کارداشیان و خواهرش کورتنی کارداشیان چندی پیش برای دختران خود پنلوچه و نورت جشن تولد مشترکی در لس آنجلس گرفتند. البته این جشن تولد جدا از جشنی بود که کورتنی برای پنلوپه گرفت.

 

این دختر خاله‌های با مزه که یکی ۴ ساله و دیگری ۵ ساله می‌شدند هر کدام کیک مخصوص سه طبقه خود را داشتند. البته هر دو کیک کاملا همسان بودند. در این جشن از تمامی مهمانان درخواست شده بود که لباس‌هایی با تم هاوایی بپوشند.

 

زوکربرگ
کیک تولد مارک زاکربرگ

5زاکربرگ در پستی که به مناسبت تولد۳۳ سالگی خود منتشر کرد نوشت: تیم کارکنان من برایم یک کیک با شکل گوشت درست کرده‌اند. این حرکت باعث خندیدن من شد و خوشحالم از این بابت که یک سال دیگر را در کنار همگی شما به پایان رساندم.

 

 

کلونی
کیک تولد جورج کلونی و راند گربر

6این دوستان صمیمی جشن تولد‌های پاییزه خود را با کیکی که توسط همسر کلونی تهیه شده بود با یکدیگر برگزار کردند. طزاحی فوق العاده کیک عکسی از این دو ستاره را نشان می‌دهد در حالی که روبه روی کمپانی نوشیدنی خود که با یکدیگر شریک هستند ایستاده‌اند.

 

 

بروکلین بکهام
کیک تولد بروکلین بکهام

7کیک تولد ۱۸ سالگی بروکلین بکهام پسر بزرگ ویکتوریا و دیوید بکهام پر از شمع‌های ستاره‌ای بود. دیوید بکهام در حالی که عکسی از تولد بروکلین با کیکش در اینستاگرام منتشر کرده بود نوشت: بروکلین کوچولوی من تبدیل شده به این مرد خوش تیپ و جذاب. من از این که در تمام مدت او را در کنارم می‌بینم افتخار می‌کنم. اما بیشتر از این به چیزی که قرار است در آینده بشود افتخار می‌کنم. بکهام چند وقت پیش همفیلم وعکس هایی از شام و تولد خودش منتشر کرده بود.

 

 

بون جو وی
کیک تولد جان بون جو وی

8این ستاره معروف تولدش را بر فراز ابرها جشن گرفت. او تولد ۵۵ سالگی خود را در حالی که در جت خصوصی خود در آسمان‌ها به سر می‌برد با این آیس کیک وانیلی برگزار کرد. قبلا در  مطلبی ازاشپزخانه بون جو وی داشتیم که پیشنهاد می‌کنم آن را هم بخوانید.

 

 

دونالد ترامپ
کیک تولد دونالد ترامپ

9دونالد ترامپ سال گذشته جشن تولد خود را در حالی سپری می‌کرد که هنوز فقط کاندیدای رسمی‌ ریاست جمهوری بود. این سیاست مدار ۷۰ ساله جشن تولدش را با یک کیک به شکل پرچم آمریکا برگزار کرد و روی کیک عبارت ترامپ ۲۰۱۶ شماره #۴۵ به چشم می‌خورد. اگر دلتان می‌خواهد بدانید که این رئیس جمهور در روز چه غذاهایی میخورد این مطلب را بخوانید.

 

 

بوش
کیک تولد باربارا بوش

10جنا بوش هگر نوه باربارا بوش و جورج بوش چهل و یکمین رییس جمهور آمریکا تولد ۹۱ سالگی مادر بزرگش را جشن گرفت. او در پستی که در شبکه اجتماعی‌اش منتشر کرد نوشت: تولد ۹۱ سالگی اجباری. گویا این بانوی سابق آمریک
بهترین جشنواره های دنیا

1- فستیوال پنیر کوپر هیل چرخان درانگلستان

در تعطیلات بهاری در شهر Gloucester ، انگلستان کمی دیوانه می شود! در این فستیوال، شرکت کننده ها، یک چرخ از پنیر گوسفند را که ۹ پوند وزن دارد، در یک تپه ی ۲۹۵ فوتی دنبال می کنند. گفته می شود سرعت این چرخ در جاهایی به ۷۰ مایل در ساعت هم می رسد. هنوز معمای برگزاری پشت این فستیوال مشخص نیست. جالب است بدانید هر ساله در این فستیوال، دست و پاهای زیادی برای رسیدن به چرخ شکسته می شود!

 

2-  فستیوال فانوس Yi Peng تایلند | Yi Peng And Loy Krathong

تایلند بعد از چین مهد برگزاری جشنواره های مختلف می باشد. یکی از این جشن ها فستیوال فانوس  Yi Peng است که در ناحیه تایلند شمالی برگزار می گردد. در طی این جشنواره راهبان دعاهایی را زیر لب می خوانند و نمایش هایی را اجرا می نمایند که بسیار محسور کننده است. رویدادهای حاشیه این جشنواره عبارتند از: راهپیمایی های پر شور مزین به نور، نمایش های موزیکال، ملکه های زیبایی، رقص های سنتی، مسابقات ساخت فانوس، آتش بازی، و انواع و اقسام غذاها که در طی این مراسم طبخ می شود و به فروش می رسد.

زمان برگزاری این جشنواره فانوس تایلند از ۱۲ الی ۱۴ آبان در شهر چیانگ مای است.

نکته مهمی که درباره جشنواره فانوس تایلند باید بدانید این است که این جشنواره در اوایل زمستان برگزار می شود و این که سال به سال بتوانید سردربیاورید درست در چه زمانی برگزار می شود از قصد سفر کردن به این کشور سخت تر است.

 

3- جشنواره موسیقی جاز | New Orleans Jazz Festival

در سرتاسر دنیا جشنواره های موسیقی زیادی برگزار می شود با این حال بدون شک یکی از شناخته شده ترین آن ها جشنواره موسیقی جاز نیواورلئان است. این جشنواره هر ساله در فصل بهار و امسال بین روزهای ۲۷ آپریل تا ۶ می خواهد بود و در آن هنرمندان مشهوری هنرنمایی خواهند کرد، جشنواره موسیقی جاز مطمئنا یکی از بهترین جشنواره های دنیا است.

4- فستیوال هولی در هند

هولی فستیوال معروف رنگ هاست که در هند و در اوایل فصل بهار برگزار می شود. هولی یکی از بهترین جشنواره های دنیا است که در واقع جشن رنگ ها نمادی از پیروزی بر بدی هاست. در این فستیوال، مردم رنگ های مختلفی را به طرف هم می پاشند و رنگ های ترکیب شده با آب را در میان جمعیت و در هوا اسپری می کنند. این فستیوال به قدری مشهور است که هر ساله افراد زیادی از قسمت های مختلف دنیا به هند سفر می کنند تا شروع سال جدید را به سبک هندی ها و همراه آنان جشن بگیرند. هولی فرصت خوبی برای هیجان گم شدن در رنگهای زیباست.

 

5- فستیوال هنری Ágitagueda

Ágitaguedaجشنی زیبا و هنری از چترهای خوشرنگِ که از سال ۲۰۱۲ در شهر آگوئدا پرتغال برگزار می شود. هرسال با شروع شدن این مراسم در ماه جولای، خیابون های شهر آگوئدا، فوق العاده جذاب و دیدنی می شوند. علاوه بر اینکه چترهای رنگارنگ، شهر را تزئین کردند، از عابرین در برابر تابش مستقیم نور خورشید هم محافظت می کنند، انگار شهر دست و پا در آورده و هر جا بروید، با یک چتر رنگی، مراقب پوست شما است.

6- فستیوال روشنایی زمستانی ژاپن | Winter Light Festival

جشنواره نور زمستانی ژاپن یکی از بهترین و زیباترین چراغانی های زمستانی کشور ژاپن به شمار می آید. پارک گیاه شناسی تفریحی نابانا نا ساتو که در شهر کوانا واقع شده، باغ های به دقت تزئین شده و گلخانه های عظیم چشمگیری را به نمایش می گذارد. این پارک در فصل بهار با طیف وسیعی از گل های مختلف، شکوفه ها و درختان آلبالو، از جمله ردیف ردیف گل های لاله، بنفشه های رنگارنگ و عطری و بابونه به طور رنگارنگی مزین می شود. جشنواره نور زمستانی ژاپن از ۲۳ مهر ۱۳۹۷ الی ۱۱ فروردین در کووانا برگزار می شود.

 

7- فستیوال فراری دادن زمستان در مجارستان

در جنوب کشور مجارستان شهری به نام موهاچ وجود دارد که در پایان ماه فوریه در آن فستیوالی با نام فراری دادن زمستان برگزار می شود و مردم این شهر برای رها شدن از سرمای زمستان جشنی برپا می کنند. در طی اجرای این نمایش مردم لباس های سنتی و ترسناک بر تن می کنند و روانه راهپیمایی هایی در طول خیابان می شود و به بهار خوش آمد می گویند.

 

8- فستیوال بین‌المللی دیدار در آسمان مونته پیانا در ایتالیا

یکی از ترستاک ترین فستیوال های جهان که واقعا باید شجاع باشید تا به سمت آن بروید فستیوال بین المللی دیدار در آسمان مونته پیانا در ایتالیا است. در طی این جشن شرکت کنندگان باید ساعات زیادی را در سراسر کوه های آلپ ایتالیا به صورت معلق حرکت کنند. هدف از اجرای چنین نمایشی ادای احترام به سربازان کشته شده در طول جنگ جهانی اول می باشد.

 

9- فستیوال گوجه ‌فرنگی اسپانیا

در آخرین چهارشنبه ی ماه آگوست در اسپانیا جشنواره ای معروف به نام گوجه فرنگی برگزار می گردد. این جشن در نزدیکی شهر والنسیا اجرا می شود و ده ها هزار نفر از سراسر دنیا به این شهر می آیند تا دور هم جمع شوند و ۱۰۰ تن گوجه فرنگی را در حین نبرد خیابانی به سمت همدیگر پرتاب کنند.

 

10- فستیوال برف ساپورو در ژاپن

از دیگر جشن هایی که در کشور ژاپن برگزار می شود فستیوال برف ساپورو است که در آن میلیون ها نفر برای تحسین مجسمه های یخی ساخته شده جمع می شوند. این فستیوال هر ساله در دوم فوریه برگزار می گردد و در کنار آن استوبرد سواری و مسابقات دیگری هم اجرا می گردد. ارتفاع هر کدام از مجسمه هایی که در این جشنواره مشاهده می کنید به ۱۵ متر می رسد و برف هم از مکان های مختلفی نظیر شهر ساپورو به این پارک آورده می شود.

نکات مهم برای شرکت در جشنواره برف ساپورو

  • به خاطر داشته باشید که لباس گرم بپوشید و تمام لوازم حیاتی مورد نیاز در هوای سرد را به همراه داشته باشید.
  • در مراسم رای ‌گیری برای انتخاب بهترین مجسمه‌ های یخی در سوسوکینو شرکت کنید. شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است.
  • تا تاریک شدن هوا در مکان برگزاری جشنواره بمانید تا مجسمه‌های یخی را در حالی ‌که چراغانی شده ‌اند، تماشا کنید. چراغانی مجسمه‌ها در پارک Odori تا نیمه شب و در سوسوکینو تا ساعت ۱۰ شب روشن است.
۱۲- فستیوال بین‌المللی بالن آلبوکورکو در آمریکا

در این فستیوال بین المللی که به مدت ۹ روز در آمریکا برگزار می گردد، بیش از ۵۰۰ بالن هم به آسمان فرستاده می شود. اینکه صبح خودت رو برسونی به محوطه فستیوال و تا غروب و خسته شدن آسمون از میزبانی این همه بالون، یک دل سیر رنگ و شادی رو نگاه کنید، می تواند بهترین تجربه برای هر بازدید کننده ای باشد.

 

11- فستیوال روز مرگ در مکزیک

در اول و دوم ماه نوامبر در مکزیک جشنواره ای با نام روز مرگ برگزار می شود که در طی آن افراد با عزیزانشان تجدید دیدار می کنند. در بیشتر روستاهای سرخپوستی این کشور محراب هایی ساخته می شود که بر روی آن توسط ماریاچی ها رقص و پایکوبی برگذار می شود. البته این شادی برای مرده ها، ریشه در اعتقاد اونها داره و یه جورایی احترام گذاشتن به حساب میاد! زمان برگزاری این فستیوال هم بین تاریخ های ۲۲ اکتبر تا ۲ نوامبر بمی باشد و مردگان به دیدار بستگانشون می آیند. عده ای این جشنواره را ترسناک می دانند اما اینطور نیست چرا که ادای احترامی به مردگان می باشد.

 

12- فستیوال فوجی شیبازاکورا ژاپن

در پارک هیتسوجیاما در ژاپن فستیوالی به عنوان شیبازاکورا برگزار می شود که در طی آن فرشی از گل های زیبا و خوشبو که حدود ۴۰۰ هزار گل در آن وجود دارد در پارک پهن می شود. این جشنواره در فصل بهار و در بین ماه های آوریل تا می نیز برگزار می گردد.

 

13-فستیوال فیل جیپور هند

به طور سالیانه جشنواره ای در شهر صورتی رنگ جیپور برگزار می شود که در آن فیل ها را رنگ آمیزی می کنند و مطابق با آموزش هایی که به آن ها داده اند به اجرای نقش می پردازند. جالب است بدانید که فیل بخشی جدایی ناپذیر از سبک زندگی و فرهنگ ساکنین جیپور است.

این فستیوال معمولا همزمان با جشن رنگ ها یا فستیوال هولی هند برگزار می شود و ترکیب این دو جشن با یکدیگر فضایی رنگارنگ و زیبا ایجاد می کند. جشنواره فیل ها به طور کلی در ساعت ۴ بعدازظهر شروع می شود و تا ۸ شب ادامه پیدا می کند.

گرانترین عروسی جهان با مراسم و سالنی مجلل

دختر یک سرمایه داری نفتی روسیه به تازگی مراسم عروسی اش را برگزار کرده که با توجه به لباس عروس 500 هزار پوندی و کیک 9 طبقه، از آن به عنوان گران ترین مراسم عروسی تاریخ نامبرده می شود.

عکس عروس و داماد و لباس عروس دنباله بلند در مراسم گرانترین عروسی دنیا 

پگرانترین جشن عروسی دنیا در روسیه

عروس پیش از مراسم عروسی به همراه دوستانش در یک مجتمع تفریحی در ماربیا اسپانیا به سر می برد و در آنجا در حال برگزاری آخرین مهمانی مجردی پیش از ازدواج بود. آن ها سپس با یک جت خصوصی به روسیه برگشتند تا مراسم عروسی را برگزار کنند.لباس عروسی مدینه شوکیرووا (Madina Shokirova)، دختر ایلخوم شوکیروف، با انواع جواهرات تزیین و توسط طراحان بریتانیایی طراحی شده که ارزش آن بالغ بر 520 هزار پوند است.

عکس کیک ازدواج گرانترین مراسم عروسی دنیا 

این عروسِ دختر یکی از سرمایه داران بزرگ نفتی روسیه است و یکی از پرخرج ترین مراسم عروسی تاریخ را برگزار کرده است. تعداد مهمانان این مراسم نیز حدود 900 نفر - شامل اعضای خانواده، دوستان و برخی از مقامات روسیه - بود. از داماد اطلاعات زیادی موجود نیست و فقط گفته شده که نامش «سادور» است.

عکس عروس خانم گرانترین عروسی دنیا ، دختر سرمایه دار نفتی روسیه

هزینه های برنامه و سالن و تالار مجلل گرانترین عروسی دنیا 

این عروسی مجلل در هتل لوکس «رادیسون رویال» مسکو برگزار شد. گفتنی است در این هتل، یک سوئیت رئیس جمهوریِ کاملا مجلل و مدرن وجود دارد که قیمت آن 4500 پوند برای هر شب است.بر اساس گزارش ها، همسر مدینه از بستگان رئیس جمهور ازبکستان است. همچنین طول کیک حدود سه متر بود که توسط «رنات آگزاموف» درست شده بود. سالن مراسم نیز توسط انواع گل تزئین شده بود.

علاوه بر این موارد گفته شده که پدر عروس نزدیک به 386 هزار پوند فقط برای سرگرم کردن مهمان ها هزینه کرده است. بر اساس شنیده ها، ایلخوم شوکیروف صاحب لوکس ترین هتل تاشکند، پایتخت ازبکستان، و همچنین چند هتل در روسیه است

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

التون جان 70 ساله شد

سر التون هرکول جان (Elton John)، با نام اصلی رجینالد کنت دوایت، زاده 25 مارس 1947، خواننده، پیانیست و 

آهنگساز انگلیسی است. او از سال 1967 با برنی تاپین ترانه سرا همکاری کرده و تاکنون بیش از 30 آلبوم خلق کرده اند. التون جان در دوران فعالیت پنج دهه ای خود بیش از 300 میلیون نسخه فروش داشته

 

و این امر وی را به یکی از پرفروش ترین خواننده های دنیا تبدیل کرده است. او بیشتر از 50 بار در فهرست چهل آهنگ برتر قرار گرفته: هفت بار پیاپی آهنگ شماره یک آلبوم های ایالات امریکا 58 بار در فهرست 40 آهنگ برتر بیلبورد، 27 بار در فهرست 10 آهنگ برتر، 4 بار آهنگ شماره 2 و نه بار آهنگ شماره یک. برای 31 سال پیاپی (از 1970 تا 2000) او دست کم یک آهنگ در فهرست 100 آهنگ برتر بیلبورد داشت.

 

تک آهنگ او با نام «شمعی در باد 1997» که به یاد پرنسس دایانا بازنویسی شد، بیش از 33 میلیون نسخه در سراسر دنیا فروخت و هنوز هم پر فروش ترین تک آهنگ در تاریخ جدول تک آهنگ های بریتانیا و کشور کشور کشور کشور ایالات امریکا است. او آهنگسازی و تهیه کنندگی موسیقی نیز انجام داده و گهگاهی بازیگری نیز کرده است. وی از سال 1976 تا 1987 و از 1997 تا 2002،

 

صاحب باشگاه فوتبال واتفورد بود. جان رئیس افتخاری دائمی باشگاه است و در سال 2014، جایگاهی به نام خودش در استادیوم این باشگاه داشت. او که در منطقۀ پینر لندن بزرگ شده است در کودکی نوختن پیانو را آموخت و در 1962 گروه Bluesology را تشکیل داد.

 

جان همکار ترانه سرای خود، برنی تاپین، را در 1967، زمانی که هر دو به یک اگهی جذب ترانه سرا پاسخ دادند، ملاقات کرد. تا دو سال، انها برای دیگر هنرمندان، از جمله لولو، ترانه می نوشتند و جان به عنوان موزیسین دوره ای برای هنرمندانی از قبیل Hollies و Scaffold کار می کرد. در سال 1969، اولین آلبوم او با نام Empty Sky منتشر شد.

 

در 1970، تک آهنگ Your Song از دومین آلبومش، Elton John، در انگلیس و کشور ایالات امریکا در فهرست ده آهنگ برتر قرار گرفت و اولین موفقیت وی را رقم زد. بعد از چند دهه موفقیت تجاری در جدول های فروش، جان با آهنگسازی برای «شیر شاه» (فیلم و نمایش موزیکال)، نمایش های موزیکال «آیدا» و «بیلی الیوت»، درتئاتر های وست اند و برادوی، در تئاتر موزیکال نیز به موفقیت دست یافت.

 

او پنج جایزۀ گرمی، پنج جایزۀ بریت- دو جایزه برای سهم چشمگیرش در موسیقی و اولین جایزۀ نماد بریت (2013) برای «تأثیر ماندگارش بر فرهنگ بریتانیا»- یک جایزۀ اسکار، یک جایزۀ گلدن گلوب یک جایزۀ تونی، یک جایزۀ افسانه های دیزنی و جایزۀ مرکز کندی (2004) دریافت کرده است. در سال 2004، مجلۀ رولینگ استون

 

وی را در ردۀ 49 از فهرست 100 موزیسین تأثیرگذار دوران راک اند رول قرار داد. در سال 2013، بیلبورد وی را موفق ترین هنرمند مرد انفرادی در میان 100 هنرمند برتر بیلبورد در تمام زمان ها (و در کل، سومین نفر بعد از گروه بیتلز و مدونا) اعلام کرد. در 1994، به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت، او به تالار مشاهیر ترانه سراها نیز راه یافته است و عضو آکادمی ترانه سرایان، آهنگسازان و مؤلفان بریتانیا است.

 

جان که در 1996، به یکی از رتبه های امپراتوری بریتانیا (فرماندۀ عالی ترین رتبۀ امپراتوری بریتانیا یا CBE) منصوب شده، در سال 1998، از سوی الیزابت دوم به خاطر «خدمت به موسیقی و خدمات خیر خواهانه» لقب شوالیه دریافت کرد. جان در تعدادی از رویدادهای سلطنتی، مانند تشییع جنازۀ پرنسس دایانا در وست مینستر ابی

 

در 1997، مهمانی کاخ در سال 2002 و کنسرت جشن الماس ملکه در خارج از کاخ باکینگهام در سال 2012، اجرا داشته است. دارایی خالص التون جان 450 میلیون دلار برآورد شده است.

 

سارا جسیکا پارکر 52 ساله شد

سارا جسیکا پارکر (Sarah Jessica Parker)، زادۀ 25 مارس 1965، بازیگر، تهیه کننده و طراح آمریکایی است. شهرت او بیشتر به دلیل نقش اصلی کری بردشاو در سریال «… و شهر» (1998 تا 2004) است. او برای این سریال دو جایزۀ امی دریافت کرد: یکی برای سریل کمدی ممتاز (در مقام تهیه کننده) در سال 2001 و دیگری در سال 2004،

 

برای بازیگر برجسته نقش اول در سریال کمدی. او برای این نقش، چهار جایزۀ گلدن گلوب برای بهترین بازیگر زن در سریال کمدی و سه جایزۀ انجمن بازیگران نیز دریافت کرده است. او این نقش را در نسخۀ سینمایی این سریال، در سال های 2008 و 2010، نیز تکرار کرده است.

 

پارکر کار خود را در تئاتر برادوی در سن 11 سالگی در بازسازی «بی گناهان» در سال 1976 آغاز کرد و پس از آن کارش را با بازی در نقش اصلی نمایش موزیکال «آنی» در 1979 در تئاتر برادوی ادامه داد. او در سال 1984 در فیلم های «بی بند و بار» و «فرزند ارشد» ظاهر شد و در سال 1989، با نمایش «سرگذشت هایدی» به برادوی بازگشت.

 

دیگر نقش های سینمایی او عبارتند از: «داستان لوس آنجلس» (1991)، «ماه عسل در وگاس» (1992)، «اجی مجی» (1993)، «اِد وود» (1994)، «باشگاه همسران اول» (1996)، «خانوادۀ استون» (2005)، «شکست در اجرا» (2006).

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

در سال 2012، پارکر، با نقش ایزابل رایت در سه قسمت از سریال «گلی» دوباره به تلویزیون بازگشت. او الان در سریال «طلاق» بازی می کند. دارایی خالص سارا جسیکا پارکر 135 میلیون دلار برآورد شده است.

 

دانیکا پاتریک 35 ساله شد

دانیکا سو پاتریک (Danica Patrick) زادۀ 25 مارس 1982، رانندۀ حرفه ای مسابقات ماشین رانی، مدل و سخنگوی تبلیغاتی آمریکایی است. او موفق ترین زن در تاریخ مسابقات چرخ باز کشور کشور آمریکا است-برد او در مسابقات ماشین های تک نفرۀ ژاپن 300 در سال 2008، تنها پیروزی زنان در تاریخ مسابقات ماشین رانی اتومبیل های تک نفره است

 

و رتبۀ سوم او در مسابقات ایندیاناپولیس 500 در 2009، بالاترین رتبۀ به دست آمده توسط یک زن بوده است. او از سال 2005 تا 2011 در مسابقات دوره ای شرکت کرد. در 2012، در سری مسابقات سراسری نسکار شرکت کرد و در سری مسابقات جام اسپرینت نسکار نیز حضور داشت.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

او در حال حاضر، تمام وقت در سری مسابقات جام مانستر انرجی ناسکار شرکت می کند و با فورد فیوژن شمارۀ 10 برای استوارت هاس رانندگی میکند. در سال 2013، او با رسیدن به سریع ترین دور مقدماتی از سال 1990-مرحلۀ مقدماتی دیتونا 500، به عنوان اولین رانندۀ زن ناسکار برندۀ جایزه شد. جایگاه هشتم او در دیتونا 500 سال 2013، بالاترین رتبه به دست آمده توسط یک زن در این دوره از مسابقات بود.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

پاتریک با مسابقات کارتینگ شروع کرد و سپس، گذشته از این که به کشور کشور کشور آمریکا بازگردد و به سطح مسابقات ماشین تک نفره برسد، در مسابقات فرمول فورد در انگلستان شرکت کرد. او در مسابقات ایندیاناپولیس 500 و مسابقات اتومبیل تک نفره فصل 2005، لقب تازه کار سال را دریافت کرد. او رکورد دار IRL (لیگ مسابقات ماشین تک نفره)

 

در بیشترین دورهای پایانی متوالی است: از 2 اکتبر 2011 تا کنون، او (با سبقت از رکورد 18 دور)50 دور متوالی را کامل کرده است. پاتریک در طول دوران فعالیتش در رشتۀ ماشین های تک نفره، از 2005 تا 2006 برای تیم رهال لترمن و از 2007 تا 2011، برای تیم آندرِتی اتواسپورت مسابقه داده است. دارایی خالص دانیکا پاتریک 18 میلیون دلار برآورد شده است.

 

کیرا نایتلی 32 ساله شد

کیرا کریستینا نایتلی (Keira Knightley)، زادۀ 26 مارس 1985، هنرپیشه انگلیسی است که بازیگری را از کودکی آغاز کرد و اولین فیلم سینمایی را در 1995 بازی کرد. او در «جنگ ستارگان: اپیزود 1-تهدید فانتوم» (1999) یک نقش مکمل به نام سابه را بر عهده داشت و اولین نقش مهم خود را در فیلم ترسناک روانشناسانۀ «حفره» (2001) به دست آورد.

 

وی در سال 2002، با بازی در فیلم «مانند بکهام کات دار بزن» شناخته شد و در سال 2003 با بازی در نقش الیزابت سوان در آلبوم فیلم های «دزدان دریایی کاراییب» به شهرت جهانی دست یافت.

جشن تولد برای سلبریتی های مشهور دنیا

نایتلی به خاطر بازی در درام های تاریخی شناخته می شود، از جمله «غرور و تعصب» (2005)، که برای آن نامزد دریافت جایزۀ بهترین بازیگر زن اسکار و گلدن گلوب شد؛ «تاوان» (2007) که برای این فیلم نیز نامزد دریافت جایزۀ گلدن گلوب شد؛ «ابریشم» (2007)؛ «دوشس» (2008)؛ «یک روش خطرناک» (2011) و «آنا کارنینا» (2012).

 

او در ژانرهای مختلف دیگر نیز نقش آفرینی کرده است، مانند کمدی رمانتیک «در واقع عشق» (2003)، اکشن تاریخی «آرتور شاه» (2004) در نقش گویینویر، تریلر روانشناسانۀ «ژاکت» (2005)، اکشن زندگینامه ای «دومینو» (2005)، درام تاریخی رمانتیک «لبۀ عشق» (2008)، فیلم نوآر «بلوار لندن» (2010)، فیلم علمی تخیلی پاد آرمان شهری «هرگز رهایم مکن» (2010)، درام رمانتیک «دیشب» (2010) و کمدی سیاه «جستجوی دوستی برای آخر الزمان» (2012).

 

مجلۀ فوربس در فهرست سال 2008 خود، نایتلی را با دستمزد گزارش شدۀ 32 میلیون دلار کشور ایالات امریکا در سال 2007، در رتبۀ دوم گران ترین بازیگران زن هالیوود قرار داد و به این ترتیب او تنها بازیگر غیر آمریکایی بود که در فهرست آن سال گران ترین بازیگران زن جای گرفت. او در سال 2014، برای بازی در درام تاریخی «بازی تقلید»،

 

نامزد دریافت جایزۀ گلدن گلوب، ساگ، بفتا و اسکار برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد. نایتلی در سال 2015، اولین نقش تئاتری خود را در برادوی، در نقش اصلی «ترز راکن» بر عهده گرفت. دارایی خالص کیرا نایتلی 50 میلیون دلار برآورد شده است

 

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

ختر 5 ساله به نام لیلا مه که به سرطان نوروبلاستوم مبتلا است و طبق گفته پزشکان و روند پیشرفت سرطان او آخرین سال زندگی اش را سپری میکند و خانواده او تصمیم گرفتند مجلل ترین جشن تولد دنیا را برای دخترشان تدارک ببینند

این مراسم مجلل در ساختمان بانک باتلر که به قلعه معروف است برگزار شد 

پدر این دختر به نام اورگان گفت با وجود این که آخرین سال را با شاهزاده کوچکم سپری می کنم اما خوشحالم که توانستم حیرت انگیزترین تولد را برای دخترم تهیه ببینم.

 

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

مجلل ترین جشن تولد دنیا برای دختر 5ساله در اخرین سال زندگی اش

گرانترین کیک های عروسی دنیا

 

1- کیک عروسی پرنس ویلیام و کِیت میدلتن (Kate Middleton)

 

کیک عروسی شاهزاده ویلیام و کِیت میدلتن

کیک عروسی پرنس ویلیام و کِیت میدلتن به ارزش ۷۵ هزار دلار

جشن عروسی شاهزاده ویلیام و کاترین میدلتن در کلیسای وست‌مینستر به تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۱۱ برگزار شد. برای این مراسم، کیکی باشکوه تدارک دیده شد و به نمایش در آمد. این کیک به سرپرستی “فیونا کِنز” (Fiona Cairns) و با همکاری  ۵۰ نفرِ دیگر در طی ۵ هفته شیرینی‌پزی و کیک‌سازی سریع تهیه شده است. کیک پس از تهیه به کاخ “باکینگهام” منتقل و در سرای جشن مستقر گردید. این کیک عروسی تعمداً چندان طویل طراحی نشده تا خودنمایانه به نظر نیاید. هر یک از اجزای کیک معنای نمادین و به‌خصوصی دارد و عشق و ازدواج را به وسیله‌ی نقش پیچک‌ها و سعادت و شیدایی را به وسیله‌ی نقش گل‌های عروس تمثیل می‌کند. هم‌چنین نمادهایی نیز از دیگر کشورهای جهان به وسیله‌ی ۹۰ قطعه گل شیرینی در این کیک سلطنتیِ انگلیسی به کار رفته است.  قیمت کیک عروسی پرنس ویلیام و کِیت میدلتن ۷۸۰۰۰ دلار بود.

 

2- تبلیغ طلا و جواهرآلات یا تزیین کیک عروسی؟

معمولاً برای تبلیغ طلا و جواهرآلات از رسانه‌های جمعی و  انتشار آگهی استفاده می‌شود اما در نگاه اول به نظر می‌رسد که این شخص ژاپنی به نام  “نوبئه اِکارا” (Nobue Ikara) برای  فروش بیش‌تر طلاآلات به استفاده از کیک عروسی روی آورده باشد.

کیک های گران قیمت جواهر نشان

کیک عروسی با تزیینات طلا و جواهر به ارزش ۱۳۰ هزار دلار

او کیک عروسی را با انواع گردن‌بند و سنجاق‌های طلا تزیین کرده است. نکته‌ی عجیب‌تر این است که “نوبئه اِکارا” یک طلافروش نیست بلکه یک آشپز است و می‌گوید که از تزیین کیک‌های گران‌بها لذت می‌برد!  با احتساب زنجیرهای طلای به کار رفته در این کیک، قیمت آن به حدود ۱۳۰ هزار دلار می‌رسد.

 

3- کیک شکلاتی با بسته‌ی الماس

هر چند قرارمان صحبت در مورد کیک عروسی بود ولی برای تنوع هم که شده بد نیست بدانید که تصویر کیکی که مشاهده می‌کنید، یک کیک شکلاتیِ جشن تولد با بسته‌های الماس بر سطح و داخل آن است!

کیک های شکلاتی الماس نشان گران قیمت

کیک شکلاتی با بسته الماس به ارزش ۱۳۰ هزار دلار

 این کیک در یکی از مغازه‌های شهر “اوزاکا”ی ژاپن در ویترین مغازه آماده‌ی فروش می‌باشد. نام سازنده‌ی این کیک “ماسامی می‌یاموتو”  (Masami Miyamoto) است و جواهرفروشی به نام “سا-بریچ” (Sa-Birth) پیشنهاد فروش الماس‌های خود همراه با کیک را به این کیک ساز داده است. قیمت این کیک ۱۳۰ هزار دلار است!

 

4- کیک معماری ترکیبی ژاپنی

یک قصر در کیک عروسی که تا ارتفاع ۷ متر نیز ساخته می‌شود و طرح آن از داستان‌های کهن ژاپنی الهام گرفته شده و نمای کلی آن، هم به شکل یک معبد و هم به شکل کلیساهای جامع و اندکی نیز شبیه به بنای “نتردام دوپاری” در پاریس می‌باشد. به نظر می‌رسد که چنین طرح مرکبی تعمداً و برای استفاده‌ی تمامی اقشار مختلف مردم انتخاب شده است. گل‌های ظریف شیرینی و برج‌های چند وجهی به طرزی بسیار هنرمندانه ساخته و تزیین شده‌اند.

کیک قصر از گران ترین کبک های دنیا

کیکی با شکل قصر به ارزش ۵۱۶ هزار دلار

این نوع از کیک‌ها توسط یک خانواده‌ی کیک ساز اندونزیایی ساخته می‌شود.  قیمت چنین کیک‌هایی بسته به ابعاد آن از ۴۰۰۰ پوند (حدود ۵۱۶۰۰ دلار)  تا ۴۰۰ هزار پوند (حدود ۵۱۶۰۰۰ دلار)می‌باشد.

 

5- کیک درخشنده ولی نخوردنی!

این کیک تنها کیک لیست ماست که در عمل، قابلیت خورده شدن نداشته و تزیینی است. اما به طور کلی در سطح جهان به عنوان یک کیک شناخته می‌شود و در ساخت آن از پودر کیک استفاده شده است.

کیک 1.3 میلیون دلاری!

کیک کوچک از جواهر به ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری

این کیک از طرف موسسه‌ی “دالاس دلیشیز کیک” (Dallas Delicious Cakes)  در سال ۲۰۱۰ و برای استفاده در  مراسم عروسی ساخته شد. در این کیک حدود ۱ میلیون دلار انواع جواهرات زیبا به کار رفته است، قسمت بیرونیِ این کیک از پودری درخشان پوشیده شده است. این کیک برای انتقال به محل عروسی باید توسط یک وسیله‌ی نقلیه‌ی دارای حفاظ زرهی جا به جا شده و ۲۴ ساعت خدمات حفاظتی برای آن ارایه میشد! قیمت این کیک ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بود.

 

6- کیک لوکس آفریقایی!

کیک الماس نشان آفریقا گران قیمت

کیک قاره آفریقا با تزیین الماس به ارزش ۵ میلیون دلار

با شنیدن آفریقا یاد گرسنگی و فقر می افتید؟ این کیک نظر شما را عوض می کند. گرچه نمی‌توان دلایل قانع‌کننده‌ی زیادی برای ساختن چنین کیکی یافت، ولی واقعیت این است که سازنده‌ی این کیک یک جواهرفروش ژاپنی در شهر “توکیو” است که کیکی شکلاتی به شکل قاره‌ی آفریقا تهیه کرده و ۲۰۰۰ قطعه الماس کوچک را بر روی آن کار گذاشته است. با این اوصاف، به نظر نمی‌رسد که خوردن این کیکِ عجیب کار ساده‌ای باشد! قیمت این کیک ۵ میلیون دلار است!

 

7- کیک عروسی لوکس ناهید پارسا از ایران

هر ساله در “بِوِرلی هیلزِ” (Beverly Hills) “کالیفرنیا”، نمایش و جشنواره‌ی عروسی برگزار شده و سال به سال نیز به زرق‌و‌برق آن افزوده می‌شود. از سال ۲۰۰۶ برای گردهمایی و فعالیتی با موضوع جشن عروسی از نمایش کیک‌های ازدواجِ بسیار گران‌بهایی در این جشنواره استفاده می‌گردد.

کیک لاکچری ساخته ناهید پارسایی از گرانترین کیک های عروسی دنیا

کیک ساخته هنرمند ایرانی به ارزش ۲۰ میلیون دلار

کیکی که تصویر آن را مشاهده می‌کنید توسط شخصی به اسم “ناهید پارسا” برای جشنواره‌ی فوق، طراحی شده و در آن از پولک‌هایی از جنس طلا و نیز  تعداد بسیار زیادی الماس استفاده شده است. قیمت این کیک  ۲۰ میلیون دلار است اما مشخص نیست که آیا چنین کیک‌هایی الزماً در اثنای برگزاری جشنواره به فروش گذاشته می‌شوند یا خیر.

 

8- کیک الماسی “داوُراه رُز” (Davorah Rose)

یکی از گرانترین کیک های عروسی دنیا توسط  مجله‌  و رسانه‌ی اجتماعیِ آمریکایی به نام “داوُراه رُز” که در زمینه‌ی مسایل خانم‌های خانه‌دار نیز فعال است طی برگزاری یک گردهمایی ارایه می‌گردد. ایده‌ی این مجله تهیه و عرضه‌ی کیک‌های گران‌بها و دریافت سفارش برای جشن‌های عروسی گران‌قیمت است.

کیک الماسی داوراه رز (Davorah Rose) به ارزش

کیک الماسی داوراه رز (Davorah Rose) به ارزش ۳۰ میلیون دلار

 این کار از طریق ترتیب دادن مهمانی‌هایی تحت عنوان کیک‌پارتی انجام می‌پذیرد. در کیکی که تصویر آن را مشاهده می‌فرمایید نقوش و ظریف‌کاری‌های زیبای خمیر کیک با سنگ‌های بسیار قیمتی پوشیده شده است. قیمت کیک عروسی “داوُراه رز” ۳۰ میلیون دلار است!

 

9- کیک فانتزی دزد دریایی

این کیک در زمان خود و در سال ۲۰۱۲ رکورد گرانترین کیک  دنیا را شکست البته این یک کیک عروسی نیست و به نظر هم نمی‌رسد که کسی حاضر باشد این مدل کیک را برای جشن عروسی انتخاب کند و  در حال حاضر مدت‌هاست که رکورددار گران‌ترین کیک دنیا نیز نیست. کیک مذکور توسط “دیمیتو کوماراسینچی” (Dimuthu Kumarasinghe) ساخته شد. کیکی به شکل کشتی دزدان دریایی با غنایمی متشکل از سنگ‌های بسیار قیمتی و سایر جواهرات کار گذاشته شده بر روی آن.

کیک گرانقیمت و فانتزی دزدان دریایی

کیک گرانقیمت و فانتزی دزدان دریایی به ارزش ۳۵ میلیون دلار

قسمت‌های خوردنی این کیک شامل بخش‌های شکلاتی، همراه با کدوتنبل و نیز عصاره‌ی لیمو است. طعم این کیک، خاص بوده و از آن به عنوان طعمی که نت‌های متفاوتی دارد یاد می‌شود. قیمت این کیک به دلیل جواهرات به کار رفته در آن ۳۵ میلیون دلار بود! با این وجود مدت زیادی رکورددار این عرصه نماند.

10- گران‌ترین کیک دنیا که زندگی قنادش را دگرگون کرد

زندگی طراح این کیک به نام “دِبی وینگم” (Debbie Wingham) با یک تلفن زیر و رو شد! او از یک ثروتمند عرب سفارشی باورنکردنی دریافت کرد: «گران‌ترین کیک جهان را برای من بساز!»

البته این کیک نیز کیک جشن عروسی نیست. یکی از ثروتمندان عرب برای هدیه‌ی روز تولد دختر خود در جستجوی هدیه‌ای بی‌نظیر بود و به همین خاطر گران‌ترین کیکی را که تا به حال در جهان ساخته و فروخته شده را سفارش داد تا رکوردی را نیز برای خود ثبت کرده باشد.

گران ترین کیک دنیا

گران ترین کیک تولد دنیا با ارزش ۷۵ میلیون دلار

طراح این کیک”دِبی وینگم”، گرانترین کیک فعلی جهان را به شکل پیستِ مُد، به درازای  ۱ متر و ۸۳ سانتی‌متر (۶ فوت) طراحی کرده است. مدل‌ها و لباس‌‌ها و تزیینات، به صورت هماهنگ طراحی و اجرا شده و تمامیِ آن‌ها کیک‌هایی قابل خوردن هستند، بیش‌ترِ قیمت این کیک بابت الماس‌ها و جواهرات فوق‌العاده قیمتیِ به کار رفته در آن می‌باشد. این کیکِ ۷۵ میلیون دلاری، فعلاً گران‌ترین کیک دنیاست