خبرخوان

وبلاگ

چگونه با قلمه زدن، انواع گیاهان را تکثیر کنیم؟
چگونه با قلمه زدن، انواع گیاهان را تکثیر کنیم؟
برای قلمه زدن لازم نیست کار زیادی انجام دهید. برای تکثیر گیاه به روش قلمه زدن، به یک گلدان، یک چاقوی تیز و مقداری خاک قلمه و یا خاک گلدان نیاز دارید.
هنگامی که گیاهتان خوب رشد کرده است و میخواهید تعداد آن را زیاد کنید، قلمه زدن گیاه ایده خوبی است. همچنین در شرایطی که گیاهتان زیاد رشد کرده و بزرگ شده و اکنون میخواهید آن را با گیاهان دیگری جایگزین کنید، میتوانید با قلمه زدن گیاهان تازه ای از آن درست کنید.
 
چگونه گیاه را قلمه بزنیم؟
 
لازم نیست کار زیادی انجام دهید. برای تکثیر گیاه به روش قلمه زدن، به یک گلدان، یک چاقوی تیز و مقداری خاک قلمه (ترکیبی از خاک گلدانی با زهکشی آزاد و ماسه) و یا خاک گلدان نیاز دارید. گاهی اوقات استفاده از تعدادی چوب کوچک نیز برای پشتیبانی و تکیه گاه قلمه ها خوب است.
 
 
 
شکل- یک کیسه پلاستیکی روی قلمه ها کشیده میشود (بدون این که با برگها تماس داشته باشد) تا زمانی که جوانه های جدید دیده شوند. 
 
شرایط مناسب برای رشد قلمه ها
 
ابتدا باید مکانی روشن با دمای 13 تا 18 درجه سانتیگراد را برای نگهداری قلمه ها انتخاب کنید. دقت داشته باشید اگر گیاهتان بومی نواحی گرمسیری است، باید دما بالاتر از مقدار گفته شده باشد. شما میتوانید در هر گلدان چندین قلمه را بکارید.
 
- گیاهانی مانند پاپیتال (ivy) و گیاهان دیگری که ساقه های بلند و آویخته دارند و برگهای آنها در تمام طول ساقه رشد میکند، به راحتی با قلمه گرفتن از ساقه تکثیر میشوند و نیازی به دستورات خاصی برای پرورش قلمه ندارند. این گیاهان به راحتی رشد میکنند. یک قطعه بزرگ از ساقه را میتوانید به چند قطعه تقسیم کیند و آنها را در خاک قلمه بگذارید، به آنها آب بدهید و آنها را با پلاستیک بپوشانید تا زمانی که جوانه های جدید را مشاهده کنید. هنگامی که متوجه شدید قلمه گرفته و برگهای جدید از آن رشد میکند، میتوانید مطمئن شوید که قلمه ریشه داده و به اندازه کافی بالغ شده که بتوانید آن را در گلدان بکارید.
 

 

 

شکل- قلمه دمبرگ

 

- برای قلمه دمبرگ از یک برگ و ساقه اش (دمبرگ) استفاده میشود. اگر گیاهان نرم ساقه دارید، ریشه آنها به خوبی از پس این کار بر می آیند. این روش اغلب در مورد بنفشه آفریقایی استفاده میشود. گیاهانی را برای قلمه انتخاب کنید که برگهای زیادی دارند. برگهایی که انتخاب میکنید، باید دمبرگهای سفت و گوشتی داشته باشند. ساقه برگ را از قاعده آن ببرید و ساقه را قطعه قطعه کنید تا جایی که 3 تا 4 سانیتمتر طول داشته باشد.
 

 

 

 نوک دمبرگها را در پودر هورمون ریشه زایی غوطه ور کنید و سپس قلمه ها را در گلدانی با خاک قلمه قرار دهید. حتما قلمه هایی که در گلدان قرار میدهید باید ایستاده باشند تا برگها خراب نشوند. گلدان را با پلاستیک بپوشانید و آن را گرم نگه دارید تا زمانی که ببینید جوانه های تازه شروع به رشد کرده است.
- به منظور قلمه گرفتن از راس ساقه، از گیاه سالمی استفاده کنید که مقدار زیادی ساقه های بلند دارد. قلمه ها را از بخشهای بیرون و قدیمی تر گیاه بگیرید چون بخشهای نرم و تازه تر خوب ریشه نمیدهند. قلمه ها را در مکانی روشن و گرم قرار دهید تا زمانی که جوانه های جدید تولید کند.
 

 

 

در این زمان مطمئن میشوید که گیاه ریشه زده است. برای تقویت رشد انبوه و پرپشت گیاه، نوک جوانه هایی که را که بزرگ شده اند بچینید (شکل بالا).
 

 

 

شکل- تصویر سمت راست قلمه معمولی و تصویر سمت چپ قلمه راس را نشان میدهد. 
 
 
 

 

 

هنگام قلمه گرفتن حتما از یک چاقوی تیز استفاده کنید و ساقه هایی را که 8 تا 13 سانتیمتر طول دارند، قطع کنید. دقت کنید در انتهای ساقه جوانه در حال رشد وجود داشته باشد. محل برش را در بالای نقطه اتصال برگ به ساقه یا گره انتخاب کنید و با زاویه ای آن را قطع کنید که از این نقطه گره دور باشد. درست پایین گره، جایی است که باید ساقه را جدا کنید (شکل بالا). محل گره جایی است که ریشه های جدید رشد خواهند کرد.
 

 

 

شکل- سه گره (محل اتصال برگ به ساقه) در تصویر نشان داده شده اند. 

 

 باید برگهای پایینی را با دقت از گیاه جدا کنید. اگر چندین قلمه زده اید و رسیدگی به آنها زمان میبرد، میتوانید موقتا آنها را در آب بگذارید تا زمانی که آماده کاشت آنها شوید. باید در گلدانی که قلمه ها را میکارید سوراخی ایجاد کنید. قلمه ها را در پودر ریشه زایی بخوابانید و سپس آنها را در خاک قلمه بگذارید و از یک تکه چوب برای پشتیبانی آنها استفاده کنید. باید دقت کنید با هورمون ریشه زایی و خاک گلدان تماس نداشته باشند. در آخر تنها باید روی خاک قلمه آب بریزید. اگر میخواهید رطوبت گیاه حفظ شود میتوانید یک کیسه پلاستیکی روی آن بکشید تا زمانی که گیاه شروع به رشد و تولید برگ کند.
 
- اگر از بنفشه آفریقایی قلمه میگیرید، قلمه دمبرگ را میتوانید در آب بگذارید تا ریشه بزند. اما سطح روی بطری آب را با دستمال کاغذی بپوشانید و دور آن یک کش بیندازید. سوراخی در دستمال ایجاد کنید و قلمه را از طریق این سوراخ وارد آب کنید. اگر محیط آن را گرم و روشن نگه دارید حتما مقدار زیادی گیاه بنفشه آفریقایی خواهید داشت.
- اگر قلمه ساقه میخواهید بگیرید، از یک چاقوی تیز برای بریدن ساقه ای با طول مناسب استفاده کنید. محل برش را درست بالای گره انتخاب کنید و ساقه را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید. حتما هر قطعه باید یک برگ داشته باشد. قلمه را با کمک یک چوب پشتیبان در گلدانی با خاک قلمه قرار دهید. میتوانید چند قلمه را در یک گلدان بکارید. نباید قلمه ها را نزدیک به لبه گلدان قرار دهید چون خاک نزدیک دیواره بسیار خشک میشود. به گلدان آب بدهید و سپس با پلاستیک کوچکی ان را بپوشانید. حتما دقت کنید پلاستیک با برگهای قلمه تماس نداشته باشند. هنگامی که برگهای کوچک و جدید شروع به رشد کردند، میتوانید مطمئن شوید گیاه ریشه زده است. سپس میتوانید قلمه را به گلدان اصلی منتقل کنید.
با کمک کلیه نکات گفته شده در این مقاله متوجه میشوید هر گیاه را چطور قلمه بزنید و تکثیر کنید. گاهی اوقات لازم است با سعی و خطا برخی جوانب کار را پیش ببرید اما در اکثر موارد با رعایت نکات گفته شده موفق میشوید. 
جشن تولد کودکانه با تم پاندا

برگزاری جشن تولد های تم دار برای کودکان بسیار هیجان انگیز است مخصوصا با تم های موردعلاقه آن ها, تم تولد برای کودکان بهتر است شخصیت کارتونی موردعلاقه آن ها باشد تا با آن همزاد پنداری کنند .

تولد پاندا

تم تولد پاندا جزو تم های دخترانه و فوق العاده دوست داشتنی است که در آن رنگ های سفید، مشکی و صورتی استفاده شده است و شما میتوانید با این تم زیبا فرزندتان را غافلگیر کنید.

تولد پاندا

تم تولد پاندا برای بچه ها

اگر میخواهید برای فرزندتان جشن تولدی با تم پاندا برگزار کنید در ادامه تصاویری از تزیینات جشن تولد پاندایی را مشاهده کنید و ایده بگیرید از تزیین میز تولد تا کیک تولد .

تزیین میز تولد

تزیین میز تولد با تم پاندا

وسایل تولد پاندا

بیسکویت های پاندایی برای تولد

تم تولد پاندا

تم تولد خرس پاندا برای دختران

تزیین کیک تولد پاندایی بسیار راحت است اگر بلد باشید خودتان در خانه کیک درست کنید میتوانید مانند تصویر زیر آن را تزیین کنید.

کیک تولد پاندا

مدل کیک تولد پاندایی

بادکنک پاندا

تزیین بادکنک تولد پاندایی

برای جالب تر شدن جشن تولد میتوانید لباس پاندایی برای خودتان و فرزندتان تهیه کنید و ست کنید، ست لباس مادر و دختر یکی از ایده های جالب جشن تولد است.

لباس تولد پاندا

ست لباس تولد پاندا 

تزیینات تولد

تزیینات تولد با تم پاندا

کیک تولد پاندا

کیک تولد پاندا برای دختربچه ها

تم تولد هری پاتر یک تم خاص برای تولد پسر بچه ها

یکی از بهترین تم ها برای جشن تولد پسربچه ها تم هری پاتر است که یک تم هیجان انگیز برای آن هاست . تم تولد هری پاتر از تم های خاص برای جشن تولد است که می تواند برای فرزندتان بسیار جذاب باشد و کودک ماجراجو و عاشق هری پاتر را جذب خود کند.

تم تولد هری پاتر

تزئینات جشن تولد پسرانه با تم هری پاتر

 

درهنگام انتخاب تم تولد باید نهایت سعی خود را بکار ببرید و با انتخاب یک تم مناسب مانند تم تولد هری پاتر بهترین و شیرین ترین خاطرات را برای دوران کودکی فرزندتان بسازید و جشن او را از یک مهمانی ساده به یک جشن فوق العاده ، تبدیل کنید .

جشن تولد پسرانه

بهترین جشن تولد پسرانه با تم تولد هری پاتر

جشن تولد رویایی پسر بچه ها با تم تولد هری پاتر

اگر فرزند شما دائما در حال صحبت کردن در مورد دنیای جادویی هری پاتر است، وقت آن است که خواسته های او را دریابید و با برگزاری یک جشن تولد هری پاتری او را به خواسته اش برسانید.

تم تولد هری پاتر

برگزاری تولد هیجان انگیز با تم تولد هری پاتر

 

با تهیه کیک تولد با تم هری پاتر که روی آن عینکی ازخمیر فوندانت قرار داده شده زیبایی میز تولد فرزندتان را به اوج برسانید و جشن تولد او را هیجان انگیزتر کنید.

کیک تولد با تم هری پاتر

کیک تولد با تم هری پاتر

مدل کیک تولد

مدل های مختلف کیک تولد با تم هری پاتر

 

برای گرفتن جشن تولد با تم هری پاتری یک لباس با تصویر هری پاتر برای کودکتان تهیه کنید و از لیوان های طرح تم و قاشق و چنگال ها یی به رنگ قرمز تم هری پاتراستفاده کنید و با این کار کودکتان را به وجد آورید.

مدل لباس تولد

مدل لباس تولد هری پاتر

تزئینات جشن تولد

تزئینات جشن تولد با تم هری پاتر

برای تزیین محل برگزاری جشن تولد نیز می توانید از بادکنک هایی به رنگ قرمز و زرد و مشکی و یا ریسه های طرح تم هری پاتراستفاده کنید . برای تزیین جشن تولد با تم هری پاتری از تصاویر زیر ایده بگیرید و پسرتان را در روز تولدش غافلگیر کنید .

تولد پسر بچه

تولد پسر بچه با تم هری پاتر

تم هری پاتر

کیک زیبای پسرانه با تم هری پاتر 

تزئین میز تولد

تزئین میز تولد با تم هری پاتر

بادکنک آرایی جشن تولد

بادکنک آرایی جشن تولد با تم هری پاتر

نکات مهم برای کاشت ، نگهداری و پرورش آلوئه ورا

یکی از گیاهان رایجی که در آپارتمان و منزل نگهداری می شود آلوئه ورا می باشد که علاوه بر زیبایی بخشیدن به خانه ، خواص درمانی فراوانی نیز دارد . بسیاری از افراد که گیاه آلوئه ورا را در منزل نگهداری می کنند ، به جز بهره بردن از زیبایی این گیاه بی درد سر و ساده از برگ های آن برای زیبایی پوست خود استفاده می کنند.

پرورش آلوئه ورا

اگر شما نیز علاقمند به نگهداری از این گیاه هستید اما روش نگهداری از آن را نمی دانید با این بخش همراه شوید تا درباره پرورش این گیاه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پرورش آلوئه ورا

چگونه از گیاه آلوئه ورا در خانه نگهداری کنیم؟

طریقه نگهداری و پرورش گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی شبیه کاکتوس می باشد که با نام های صبر زرد و در هندوستان به نام «آیورودا» شناخته می شود و شرایط نگهداری و پرورش آن بسیار آسان است . این گیاه به پای ثابت سالن پذیرایی، تراس یا گلخانه های خانگی تبدیل شده است و خواص درمانی زیادی دارد و به صورت خوراکی و موضعی مصرف می شود.

دمای مناسب نگهداری آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی است که بیشتر در مناطق گرمسیری و خشک پرورش می یابد . این گیاه به دمایی بین 17 تا 24 درج سانتی گراد نیاز دارد و در گرما و سرمای شدید آسیب می بیند. اگر دوست دارید در خانه آلوئه ورا نگهداری کنید بهتر است به دمای نگهداری آن توجه نمایید و اگر منطقه زندگی شما روزهای گرم و شب های سردی دارد از پرورش این گیاه صرفه نظر کنید . بهتر در برخی از ساعات روز این گیاه را بیرون از خانه ببرید تا نور خورشید را مستقیما دریافت کند.

دمای نگهداری آلوئه ورا

نگهداری آلوئه ورا در دمای بین 17 تا 24 درجه سانتی گراد

آبیاری گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا را 12 یا 14 روز یک بار زمانی که خاک این گیاه کاملا خشک شد آبیاری کنید زیرا آبیاری زیاد گیاه سبب خراب شدن گیاه می شود . مقدار آب دهی به این گیاه باید طوری باشد که آب از زهکش گلدان خارج نشود و اگر آب در زیر گلدانی جمع شد سریع آن را تخلیه کنید زیرا آب اضافه سبب فاسد شدن ریشه می شود.این گیاه در زمستان به آب کمتری احتیاج دارد و به خواب می رود وبهتر است مقدار آبیاری آن در زمستان ماهی یک دفعه باشد.

از چه کودی استفاده کنیم؟

کوددهی به آلوئه ورا

از کود رقیق (آبکی) و یا از نوع نیمه قوی(10-40-10) برای پرورش آلوئه ورا استفاده کنید.چنانچه، خاک ،حاصلخیز نیست،باید کود نیمه قوی را در هر ماه یکبار از ابتدای فصل بهار تا آخر تابستان،به گیاه داد.کودهای ارگانیک و یا کودهای گرم را برای گیاهان کاشته شده در محیط بیرون،می توان استفاده کرد.

آفت های آلوئه ورا

استفاده از از کود رقیق یا از نوع نیمه قوی برای آلوئه ورا

تعویض گلدان

بهترین خاک برای پرورش آلوئه ورا ترکیبی از ماسه یا پولیت 40 درصد با خاک برگ است که باید درون یک گلدان سفالی بریزیم و گیاه را در آن بکاریم . برای انتخاب گلدان باید به سایز گیاه توجه کنید و از انتخاب گلدان کوچک بپرهیزید .

بعد از گذشت یک سال از کاشت آلوئه ورا گلدان را تعویض نمایید زیرا ریشه های آن به حد کافی رشد کرده اند. بهتر است هر 6 ماه یکبار نیز خاک گلدان را عوض کنید و دقت داشته باشید هنگام تعویض خاک زهکشی های گلدان را مسدود نکنید زیرا وجود زهکشی مانع از فساد ریشه گیاه می شود.

گلدان آلوئه ورا

تعویض گلدان آلوئه ورا یک سال پس از کاشت

تکثیر گیاه آلوئه ورا

راه های مختلفی برای تکثیر آلوئه ورا وجود دارد اما ساده ترین راه تکثیر آلوئه ورا در خانه استفاده از پاجوش هاست . پاجوش ها یا جوانه ها در قاعده گیاه هر 6 ماه یک بار رشد می کنند . برای تکثیر آلوئه ورا خیلی آرام

برای تکثیر گیاه آلوئه ورا روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از پاجوش هاست. آلوئه ورا هر 6 ماه یک بار پاجوش ها یا جوانه هایی می زند که درست در قاعده گیاه رشد می کند. این جوانه ها بهترین و ساده ترین روش خانگی برای تکثیر آلوئه وراست.

خیلی آرام و به آهستگی این جوانه ها را با ریشه از گیاه جدا کنید و آنها را در یک گلدان جداگانه بکارید پس از گذشت دو تا سه هفته خواهید دید ریشه های گیاه رشد می کنند و یک آلوئه ورا را به وجود می آورند.

طریقه تکثیر آلوئه ورا

استفاده از پاجوش ها ساده ترین راه تکثیر آلوئه ورا در خانه

نکات مهم قبل از خرید آلوئه ورا

  • آلوئه ورا به نور فراوان و غیر مستقیم نیاز دارد.
  • آلوئه ورا گیاهی شبیه کاکتوس است و به آبیاری روزانه نیاز ندارد.
  • گیاه آلوئه ورا نیاز به اسپری کردن برگ هایش ندارد.
  • خاک گیاه آلوئه ورا باید مانند خاک کاکتوس شنی باشد.
  • هنگام تکثیر آلوئه ورا و جدا کردن پاجوش ها دقت کنید در معرض هوا قرار نگیرند.

نکات قبل از خرید آلوئه ورا

آلوئه ورا برای رشد به نور فراوان نیاز دارد

آفت های گیاه آلوئه ورا

  • یکی از آفت های گیاه آلوئه ورا لکه سیاه است که اثر گزش حشرات و تخم ریزی روی گیاه ایجاد می شود و سلامت آن را به خطر می اندازد . این آفت بیشتر در گیاهان آلوئه ورا در مزرعه هستند، دیده می شود.
  • نوع دیگری از آفت آلوئه ورا شپشک سفید یا شپشک آرد آلود است که در شرایطی که آلوئه ورا را در مزرعه کشت بدهند و به خانه بیاورید ممکن است گیاه تان به آن آلوده باشد.
  • یکی دیگر از مشکلات گیاه آلوئه ورا پوسیدگی ریشه است که ناشی از آبیاری بیش از اندازه گیاه است و ممکن است گیاه را از بین ببرد.

نحوه نگهداری آلوئه ورا در خانه

آفت های گیاه آلوئه ورا را بشناسید

استفاده از برگ آلوئه ورا برای درمان

برای بهبود زخم و ترمیم سوختگی پوست تعدادی از برگ ها را با یک چاقوی تیز جدا کرده و لبه های خاردار آن ها را صاف کنید. سپس برگ را از عرض برش بزنید تا ژل بی رنگ و چسبناک موجود در آن خارج شود.

ژل خارج شده را به هراندازه که خواستید بر روی زخم مورد نظر بمالید .برگ های بریده شده مجددا رشد نمی کنند، سعی کنید از برگ های قدیمی تر و کلفت تر که به زمین رسیده اند جدا کنید.

چه نکاتی را باید در گل آرایی مراسم رعایت کنیم؟

 حواس‌تان به کیفیت و تازه بودن گل‌هایی که انتخاب می‌کنید باشد

این مسئله که گل‌هایی با کیفیت خریداری کنید و بدانید که چطور باید از آنها تا قبل از گل آرایی نگهداری کرد، موضوع بسیار مهمی است که در زیبایی طراحی شما نیز تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، بهتر است گل‌ها را تا زمانی که به فضای برگزاری مجالس برسید،‌ داخل آب نگه‌دارید تا تازه و شاداب بمانند. این نکات شامل تاج گل عروس ، تاج گل ختم هم می‌شود. 

 هارمونی رنگ‌ها را رعایت کنید

هارمونی رنگ‌‌ها نه تنها در حوزه گل آرایی، بلکه در تمامی صنایع مانند صنعت مد و پوشاک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این هارمونی، تا جایی اهمیت دارد که هر ساله شرکت پنتون (Pantone) رنگی را به عنوان رنگ سال تعیین می‌کند و تمامی صنایع از آن رنگ برای طراحی‌های خود الهام می‌گیرند. رنگ‌ها به طور کلی به سه دسته خنثی، گرم و سرد تقسیم می‌شوند و هر کدام برای خود روانشناسی خاصی دارند. به همین خاطر نباید فقط از یک دسته رنگ به تنهایی استفاده کرد. به عنوان مثال، نباید فقط از رنگ‌های سرد استفاده کنید. در انتخاب گل‌های مراسم خود، به رنگ‌های ‌آنها دقت داشته باشید و گلهایی بخرید که از هر سه دسته باشند. به این ترتیب، هارمونی رنگ‌ها را رعایت کرده‌اید.

 رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید باید با موضوع مجلس شما تناسب داشته باشند

هنگامی که می‌خواهید برای مراسم خود گل تهیه کنید، باید حواس‌تان به تناسب گل‌ها با موضوع مجلس باشد. به عنوان مثال، در مراسم عروسی که مجلسی پر از شور و شادی است، باید از رنگ‌های پر انرژی و شادی‌بخش مانند قرمز و صورتی استفاده کرد. در مراسم ختم و سوگواری به علت ناراحتی بسیار زیاد، بهتر است از گل‌هایی با رنگ‌های آرامش‌بخش یا خنثی مانند سبز و سفید استفاده کنید.

 

نوع گل آرایی که انجام می‌دهید باید متناسب فضای برگزاری مراسم شما باشد

اکثر افراد تصور می‌کنند که هر چقدر حجم گل‌های مصرفی در گل آرایی بیشتر باشد، مراسم با‌شکوه‌تری برگزار خواهد شد. این تصوری کاملاً اشتباه است. در مراسم‌هایی مانند عروسی، اجزاء تشکیل‌دهنده زیادی وجود دارند که باید به خوبی طراحی شوند. اما اگر حجم گل آرایی بسیار زیاد باشد، توجه همه افراد را به خود جلب می‌کند و هیچ اِلِمان دیگری به چشم نمی‌آید. به عنوان مثال، در برگزاری مراسم عروسی علاوه بر گل آرایی، شمع آرایی، چیدن میز و صندلی‌ها، میوه آرایی، چینش شیرینی‌ها، فضای باغ و تالار همه و همه از اهمیت بالایی برخوردارند. بدین ترتیب از گل آرایی بیش از اندازه استفاده نکنید و اجازه دهید که بقیه اِلِمان‌ها نیز به چشم بیایند.

 گل آرایی مراسم خود را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید

شما با توجه به بودجه خود باید بهترین نوع گل آرایی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر بودجه محدودی دارید، چه لزومی دارد که حجم بالایی از گل‌های بی‌کیفیت تهیه کنید؟ اگر بودجه شما محدود است، می‌توانید گل‌هایی زیبا با کیفیت بالا و تازه اما با حجم محدود تهیه کنید. فکر نکنید که اگر تعداد گل‌های خریداری شده کم باشد، گل آرایی شما زیبا نخواهد بود. طراحی‌های بسیار زیادی وجود دارند که با حجم پائینِ گل صورت گرفته‌اند اما زیبایی چشم‌نوازی دارند.

انواع ایده برای گل آرایی مراسم

حال که متوجه شدیم چه نکاتی را باید در گل آرایی فضای مجالس رعایت کنیم، بیایید با 10 نوع مختلف گل آرایی آشنا شویم :

 ایده باغ وارونه یا سقفی پر از گل

ایده سقفی پر از گل می‌تواند یک ایده با شکوه و پر زرق‌و‌برق برای عروس خانم‌ها باشد که بی‌شک عاشق آن خواهند شد. در مراسم عروسی استفاده از این نوع گل آرایی می‌تواند باعث زیبایی دو چندان فضای عروسی شود و لوسترهایی کریستالی به زیبایی بیشتر این طرح کمک می‌کنند. ایده سقفی پر از گل مانند یک باغ وارونه است که حس بودن و قدم زدن در باغ را به مهمانان شما منتقل خواهد کرد.

 داربست کمانی پر از گل

در مراسم عروسی، عروس و داماد باید بدرخشند و هیچ چیزی نمی‌تواند مانند گل آرایی این زیبایی و درخشندگی را به عروس و داماد هدیه دهد. در میان تمامی ایده‌های تزئین فضای برگزاری عروسی، ایده کمان گل برای جایگاه عروس و داماد، می‌تواند بهترین پیشنهاد باشد. داربست کمانی پر از گل‌های انرژی‌بخش و زیبا به همراه کریستال‌های آویزان می‌تواند زیبایی فضا و با‌شکوه بودن مراسم را به اوج خود برساند.

 لوستری از گل

شما می‌توانید به جای استفاده از لوسترهای کریستالی، از لوسترهایی پوشیده از گل‌های زیبا و چشم‌نواز استفاده کنید. این نوع گل آرایی نه تنها می‌تواند ایده خوبی برای تزئین فضای برگزاری مجالس باشد، بلکه در خانه نیز باعث زیبایی دو چندان فضای زندگی شما می‌شود. می‌توانید با آویزان کردن گل‌هایی مانند سمبل و گیاهان سبز به شکل آبشاری، یک لوستر بسیار زیبا درست کنید و آن را در فضای برگزاری مجلس خود آویزان کنید. این‌کار را انجام دهید و خود نتیجه را مشاهده کنید. گل و گیاه به طور کلی باعث سرزندگی و شادابی انسان می‌شوند، حال اگر به این شکل زیبا و به صورت یک آبشار کوچک از سقف آویزان باشند، چنان نشاط و انرژی به مجلس شما می‌بخشند که هیچ کس آن را فراموش نخواهد کرد.

آویزهای توپی از جنس گل

شما می‌توانید گل‌های توپی تهیه کرده و آنها را در فضای باغ از درخت‌ها یا در فضایی بسته از سقف آویزان کنید. این آویزهای توپی را می‌توانید در رنگ‌های مختلف تهیه کنید و خود نیز از زیبایی بی‌نظیر آنها لذت ببرید. استفاده از آویزهای توپی صورتی، قرمز و سفید در کنار هم می‌تواند زیبایی چشم‌نوازی به فضای برگزاری مراسم شما ببخشد.

 ساخت مسیری از گل بر روی میز

شما می‌توانید برای زیبایی هر چه تمام‌تر فضای مراسم خود، از راه گل بر روی میز استفاده کنید. دسته‌ای از گل‌ها را وسط میزها به شکل خطی بچینید و از انتهای هر میز آنها را به صورت یک آبشار کوچک بر روی زمین طراحی کنید. این نوع گل آرایی نه تنها زیبایی خاصی به میز مهمانان می‌بخشد، بلکه حس بسیار خوبی مانند حس شادابی و سرزندگی به مهمانان منتقل می‌کند. 

 گلدان‌های بلند

می‌توانید گل‌های رنگارنگ زیبایی را داخل گلدان‌های بلند ایستاده بگذارید و از زیبای آنها لذت ببرید. این گلدان‌های بلند ایستاده را می‌توانید بر روی میز مهمانان یا در کناره‌های سالن، روی زمین قرار دهید. بهتر است از رنگ‌های مختلف استفاده کنید، اما حواس‌تان به هارمونی رنگ‌ها نیز باشد.

 مسیر گل

شما همچنین می‌توانید مسیر ورودی تالار را با گل‌های زیبا بپوشانید. گلبرگ‌های صورتی یا قرمز را بر روی زمین بریزید و مسیری از گل برای مهمانان خود درست کنید. راه رفتن بر روی گلبرگ‌های زیبا، حس بسیار خوشایندی به انسان می‌دهد، اینطور نیست؟

 آویزهای کره‌ای پر از گل

در این نوع گل آرایی می‌توانید آویزهای گرد و کره‌ای تهیه کنید و داخل آنها گل‌های تازه و زیبا قرار دهید. این آویزها را در اطراف میزهای مهمانان و اطراف جایگاه عروس و داماد آویزان کنید. از این آویزها نه تنها در مراسم، بلکه همچنین می‌توانید در خانه خود استفاده کنید.

 دیوار گل

دیوار گل نیز همانند باغ وارونه یک ایده بسیار نوین و زیبا است. در این نوع گل آرایی می‌توانید یکی از دیوارهای سالن را که بهترین آنها دیوار پشت جایگاه عروس و داماد است، انتخاب کرده و با گل‌های زیبا و رنگارنگ آن را تزئین کنید. 

 حروف گل

آخرین ایده برای گل آرایی که می‌تواند نظر مهمانان شما را به خود جلب کند، حروف گل است. در این نوع گل آرایی، شما باید حروف اول اسم عروس و داماد را با گل‌های زیبا و رنگارنگ درست کنید. این حروف گل را می‌توانید در پشت سر یا بالای سر عروس و داماد آویزان کنید. همچنین می‌توانید این حروف گل را در بعضی از قسمت‌های سالن و در کنار میز مهمانان نیز آویزان کنید و اجازه دهید تا بوی تازگی و عطر خوش گل‌ها به مهمانان انرژی ببخشد.

 نتیجه‌گیری

طراحی دکوراسیون مراسم مختلف، همیشه و همیشه یکی از پر‌اهمیت‌ترین و دشوارترین کارها بوده است. از زمانی که گل آرایی وارد عرصه شده است، این‌کار کمی دشوارتر شده اما افراد بسیار زیادی نیز به دنبال این نوع طراحی دکوراسیون می‌روند. گل آرایی همچنین در مراسم عروسی طرفداران بسیار زیادی دارد. به همین دلیل ما این مطلب را برای شما تهیه کرده‌ایم تا با خواندن آن بتوانید فضای برگزاری مراسم خود را به بهترین شکل ممکن با گل‌های زیبا تزئین کنید. امیدواریم مطلب ما برای‌تان مفید بوده باشد.

راهنمای خرید هدیه برای مرد ؛ چه هدیه ای یک آقا را خوشحال می کند

یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا ، کادو گرفتن و هدیه دادن است که شاید در نظر اول بسیار ساده به نظر برسد اما وقتی در بطن ماجرا وارد می شویم ، می بینیم یکی از کارهای سخت و پیچیده است.

هدیه برای مرد

در بیشتر مواقع این آقایان هستند که برای خانم ها هدیه تهیه می کنند و خودشان متاسفانه کمتر شانس کادو گرفتن پیدا می کنند . مردان برخلاف زنان هدیه های کاربردی را بیشتر می پسندند پس باید برای خرید هدیه باب میل‎شان دقت بیشتری به خرج دهیم.

در این بخش می خواهیم درباره هدایایی که آقایان را خوشحال می کند با شما صحبت کنیم ، اگر مناسبتی در پیش دارید و یا می خواهید از زحمات عشقتان تشکر کنید ، یک هدیه در خور شان او بخرید و او را خوشحال کنید.

کادوی خاص

چه هدیه ای برای مردان مناسب است؟

هدیه برای مرد؛ بهترین هدیه برای آقایون چیست

هدیه برای مرد خجالتی‎

افراد خجالتی بسیار کم حرف می زنند و در حواب سوال شما کوتاه ترین پاسخ را می دهند. این افراد اعتماد به نفس پایینی دارند و با دیگران به خوبی ارتباط برقرار نمی کنند و تنهایی را به بودن در جمع تر جیح می دهند.

هدیه گرفتن حس خوبی به آنها می دهد و مناسب ترین هدیه برای آنها کتاب مورد علاقه شان و یا موزیک پلیر یا هندزفری است زیرا آنها در تنهایی کتاب می خوانند و از شنیدن موسیقی لذت می برند.

هدیه برای مرد فروردینی

بهترین هدیه برای مردانی با احساسات متفاوت

هدیه برای مردان ولخرج

ولخرج ها افرادی هستند که بدون هیچ حساب و کتاب و مدیریتی پول شان را خرج می کنند و خرج کردن را به امنیت مالی ترجیح می دهند . هدیه های بزرگ با تزئینات پر زرق و برق و تعداد بیشتر کادو آنها را بیشتر از هدیه های کوچک گران قیمت خوشحال می کند .

شما می توانید برای این افراد هدیه هایی مثل یک دسته گل بزرگ، قاب عکس و وسایل تزیینی جالب و شیک و حتی یک شکلات خوشمزه با بسته بندی خاص تهیه کنید.

هدیه برای مرد 50 ساله

چه هدیه ای به مردان بدهیم که خوششان بیاید؟

هدیه برای مرد ساده و بی ریا

این افراد خوش بین و مثبت اندیش و صادق و تا حدودی زودباورند و روح زندگی در آن ها جریان دارد. این افراد نیازی به چیزهای اضافی برای خوشحال بودن ندارند و همه چیز را ساده می گیرند و خوشبختی و شادی را در درون خود جست وجو می کنند.

هر هدیه ای آنان را خوشحال می کند و شما می توانید هر چیزی از خوردنی ها گرفته تا پوشیدنی و لوازم کار و منزل به آنها هدیه کنید و فقط لازم نیست سراغ هدایای خیلی خاص و جذاب بروید.

هدیه ارزان قیمت برای مرد

هدیه ای متناسب با روحیات برای مرد

هدیه برای مرد سختگیر و جدی

این افراد زیاد اهل ابراز احساسات نیستند و در زندگیشان هدف و خط ثابت دارد و در راستای آن قدم بر می دارند . شخصیت های سختگیر و جدی هرگز در کارشان از این شاخه به آن شاخه نمی پرند .

برای هدیه گرفتن ابتدا باید شخصیت این افراد را بشناسید مثلا اگر اهل ورزش است برای او یک وسیله ورزشی، اگر اهل مطالعه است یک کتاب، اگر به انجام کارهای فنی علاقه دارد یک ابزار کارآمد، اگر به دنیای هنر علاقه مند است یک اثری هنری و اگر به حوزه دیجیتال علاقه مند است یک وسیله دیجیتالی به او هدیه دهید و هیچگاه به او لباس هدیه ندهید شاید سلیقه تان را نپسندد.

کادو خاص

کدام هدیه برای کدام مرد

هدیه برای مرد حسابگر

افرا حسابگر و خسیس زیاد اهل پول خرج کردن نیستند و با خرج کردن پول مضطرب می شوند . این افراد هدیه گران قیمت را نمی پسندند زیرا فکر می کنند برای برگشت هدیه پولشان به باد می رود ! پس بهتر است برای آنها هدیه کاربردی و ارزان قیمت مانند

محصولات آرایشی، بهداشتی، لباس، کیف، کفش و لوازم کاربردی منزل هدیه دهید و او را از خریدن آن چیز راحت کنید . هیچگاه به این افراد وسایل غیرقابل استفاده مانند وسایل تزئینی و مجسمه ندهید.

بهترین کادو

انتخاب هدیه برای مردان 

هدیه برای مرد خودنما

این افراد برون گرا هستند و با خودنمایی، دلربایی و عشوه گری تلاش می کنند در کانون توجه قرار بگیرند.بنابراین هدیه ای را می پسندند که توجه طلبی آن ها را تامین کند. نحوه دادن هدیه به این افراد بسیار مهم است و بهتر است آن ها را در حضور دیگران غافلگیر کنید.

هدیه های مناسب برای این افراد لوازم پوشیدنی و تزیینی هستند به شرطی که مدل و رنگش به چشم شان بیاید. ست اصلاح مردانه و عطرهای گرم و تند ویا یک ساعت مچی با صفحه ای بزرگ و طرحدار مناسب ترین هدایا برای این افرادند.

کادوی مردانه

برای مردان چه هدیه ای بخریم؟

هدیه برای مردان مهربان

این افراد برون گرا و اجتماعی هستند و عاشق محبت کردن به دیگرانند . آنها هرگز تاریخ تولد عزیزان و دوستان شان را فراموش نمی کنند . برای این دسته افراد، تفکر پشت هدیه بیشتر از آن چه هدیه می گیرند اهمیت دارد؛

بنابراین از دادن کارت هدیه و وجه نقد خودداری کنید. و اگر این فرد اهل هنر است یک اثر هنرمندانه برایش بخرید. اگر اهل موسیقی، فیلم یا تئاتر است او را به دیدن یک اثر باب روز ببرید. اگر اهل کتاب و کتاب خوانی است، یک کتاب و اگر اهل ورزش یا فعالیت خاصی است محصولی در این باره برایش تهیه کنید .

کادوی مردونه

پیشنهاد های خرید هدیه برای مرد

هدیه برای مرد سرزنده

افرادی برون گرا با روابط اجتماعی بالا هستند ، به راحتی وارد اجتماع می شوند و با دیگران خیلی زود صمیمی می گردند .

یک هدیه مناسب برای آنها هدایایی است که کودک درون آن ها را فعال تر می کند مثل عروسک شخصیت های کارتونی، اسباب بازی‎های فکری یا مناسب بزرگ سال؛ مثل ماشین یا هلی کوپتر کنترل از راه دور، بازی های رایانه ای و لوازم تزیینی نوستالژیک و از پوشیدنی ها ست کیف و کفش یا یک کلاه و شال گردن با رنگی خاص و منحصربه فرد می پسندند.

همچنین می توانید یک تابلوی نقاشی از طبیعت، دوربین عکاسی و حتی لوازم جانبی گوشی موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر با رنگ های شاد برای آنها تهیه کنید.

مرد سرزنده

هدیه های شیک و جذاب برای مرد

هدیه برای مردان جسور

افراد جسور، رک و صریح و سختکوش و با انگیزه هستند وصادقانه احساسات شان را بیان می کنند و هدایایی را می پسندند که برای رساندن آن ها به اهداف شان کارایی داشته باشد پس کادو مناسب برای آنها هدیه های کاربردی مثل گوشی، لپ تاپ، فلش، کتاب و ... است ، اگر او ورزش یا هنر خاصی است به او هدیه ای مرتبط با هنرش دهید .

یک فرد جسور حتی اگر از هدیه تان خیلی خوشش هم نیاید چون قدرت کنترل احساسات خود را دارند، به گونه ای برخورد می کند که شما آن را حس نکنید.

واکنش به کادو

ایده های خرید هدیه برای مردان

هدیه برای مرد خودشیفته

خودشیفته ها خودشان را خاص و مهم می دانند و دوست دارند خاص ترین هدیه را هم دریافت کنند. اگر می خواهید برای کسی که پرتوقع و خودشیفته است هدیه بخرید ، کار مشکلی پیش رو دارد چون هدیه باید مطابق با سلیقه او باشد و آن را در شأن خود بداند.

ساعت اصل یا هدایای گران قیمت مانند لباس هایی با برندها و مارک های خاص و جنس های خاصی مثل حریر و ابریشم ، یک عطر خاص با بسته بندی بسیار شیک هدیه مناسبی برای این دسته از افراد باشد.

هدایای گران قیمت

برای مردان خودشیفته چه هدیه ای بگیریم؟

هدیه برای مرد احساساتی

این افراد بسیار احساساتی و رمانتیک هستند و تمام تلاش شان را می کنند که رضایت دیگران را جلب کنند . وظیفه شناسی هم یکی دیگر از خصوصیات آن هاست. بنابراین رعایت آداب هدیه دادن برای شان اهمیت دارد.

هدیه گرفتن برای آن ها بیشتر جنبه احساسی دارد، بنابراین روز تولد، مناسبت های مهم و سالگردها هدیه تان را تقدیم کنید و در کنار هدیه تان یک شاخه گل یا یک دسته گل هم بگذارید . یک عطر خوشبو یا ادکلن معروف در کنار یک بسته شکلات یا یک سی دی از موزیک های کلاسیک و عاشقانه هدایای مناسبی برای این افراد است.

دادن گل به مرد

هدیه مناسب برای مردانی احساساتی

هدیه های ویژه آقایان و مردان زندگی مان

ساعت مچی مردانه :

از هدایای مناسب و جالب برای آقایان ساعت مچی است که دارای تنوع بالایی هستند و با توجه به وضعیت مالیتان می توانید آن را تهیه کنید.

پوشاک مردانه :

انواع مختلف پوشاک مردانه مانند کت و شلوار، پیراهن، شلوار، تیشرت، کلاه و… هدیه مناسبی برای آقایان محسوب می گردند، فقط کافی است با سلیقه او آشنا باشید.

کادوی مناسب

هدیه مناسب با سلیقه برای مرد

هدیه ای جذاب برای مردان

ست کمربند و کیف پول چرم مردانه :

ست کیف پول و کمربند چرم یکهدیه کاربردی و لاکچری برابی مردان است که مطابق با سلیقه طرف مقابلتان آن را باید انتخاب کنید.

دوربین یا گوشی موبایل :

انواع دوربین عکاسی یا فیلم برداری و یا گوشی موبایل هدیه های مناسب برای آقایان است اما در صورتی که محدودیت مالی نداشته باشید.

هدیه دادن

پیشنهاد جذاب خرید هدیه برای مرد

ایده هایی ناب برای گرفتن هدیه برای مردان به مناسبت های خاص

عینک آفتابی مردانه :

انواع مختلف عینک های آفتابی مردانه با توجه به سلایق طرف مقابل هدیه مناسبی برای مردان محسوب می گردند.

ست کیف و کفش مردانه :

ست کیف و کفش مردان هاست که می تواند مردان را بسیار خوشحال کند و هدیه مناسب برای روز پدر یا روز مرد و سایر مناسبت ها است.

هدیه برای مرد

هدیه مناسب برای روز مرد و روز پدر

آسان شدن خرید هدیه برای مردان با راهکارهای ناب

ست کتاب و خودنویس :

انواع خودنویس، کتاب های مختلف و سایر لوازم تحریرانتخاب شایسته ایی برای افرا د اهل فرهنک است .

کروات مردانه :

انواع مختلف کرواتف پاپیون و دیگر اجزا مربوط به آن می توانند انتخاب مناسبی به عنوان کادو روز تولد و یا ولنتاین باشند. این نوع هدیه از لحاظ قیمت تنوع بالایی دارد و می توانید انتخاب خوب و مناسبی در این راستا داشته باشید.

کادوی کروات

هدیه برای مرد به مناسبت تولد

ست ماشین اصلاح مردانه :

ریش تراش و انواع موزر مردانه هدیه ایی کاربردی و مناسب می باشد که آقایان را بسیار خوشحال می کند.

ست لوازم بهداشتی مردانه :

ست لوازم بهداشتی مردانه هدیه مناسب برای همه افراد با هر توان مالی است.

ست کامل لوازم ورزشی مردانه :

اگر فرد مورد نظرتان به ورزش علاقه مند است مناسب ترین هدیه برای وی می تواند ست وسایل ورزشی باشد.

عطر و ادکلن مردانه :

از جمله بهترین و در دسترس ترین هدایا برای آقایان انواع مختلف عطر و ادکلن های مردانه است که با اطلاع از تمایلات طرف مقابل تان می توانید تهیه نمایید.

دیدگاه متولدین هر ماه به عشق چیست؟

مطمئنا به این موضوع واقف هستید که نشانه های ماه تولد می تواند بیانگر ویژگی ها و جذابیت هایی در وجود هر شخصی باشد پس چنانچه در یک حالت پوچی قرار گرفته اید سعی کنید اطلاعات بیشتری درباره نشانه ماه تولد خود به دست بیاورید تا بتوانید زندگی خود را تغییر دهید چنانچه علاقه مند هستید که بدانید معنی و تفسیر عشق از دیدگاه متولدین ماه های مختلف سال چیست در این مطلب خواندنی با ما همراه باشید. 

عشق ماه تولد

عشق از نگاه متولدین فروردین ماهی: 

متولدین ماه فروردین به داشتن عشقی پا برجا و عمیق شهرت دارند و عشق آنها یک عشق خالص قلبی است ، یک فروردینی زمانیکه عاشق می شود به این عشق به قدری شور میدهد که تمام قلب و وجودش را با شعله های آن روشن می سازد و به هیچ وجه حاضر نیست عشق خود را با چیز دیگری عوض کند چرا که آن را بی ریا و واقعی در وجود خود ساخته و می پروراند ، البته اگر این عشق عشقی دوطرفه باشد.

عشق از نگاه متولدین اردیبهشت ماهی:

متولدین اردیبهشت ماه در برابر عشق و عاشقی با وجود کمرویی شهامت بسیار بالایی دارند و به یک عاشق بی قرار معروف هستند عشق در چشمان متولدین اردیبهشت ماه چنان موج می زند که با یک نگاه کردن به چشمانشان می توان شدت عشق را احساس کرد و با گوش کردن به صدای نفس هایشان به خوبی می توان ترانه قشنگ عشق را شنید.

ویژگی عشقی ماههای تولد

عشق از نگاه متولدین خرداد ماهی:

متولدین خرداد ماهی دلی پر از رویاهای عاشقانه دارند گفتارشان به اندازه ای شیوا است که تمام عشقی که در وجودشان هست را بازگو می کند می توان گفت متولدین خرداد ماه بهترین عاشقان دنیا هستند به گونه ای که در مورد عشق هیچ چیزی برایشان غیر ممکن نیست و به خاطرش به ناممکن ترین کارها دست پیدا می کنند.

عشق از نگاه متولدین تیر ماهی: 

اگر یک متولد تیر ماهی عاشقتان شد در اینکه بهشت زیر پایتان است شک نکنید همراهی با یک متولد تیر ماهی عاشق در یک شب زیبا زیر نور ماه حسی بی نظیر برایتان رقم می زند. تیر ماهی ها با وجود حساس و زودرنج بودن شان بسیار فردی عاطفی و مهربان هستند و زمانی که در رابطه هستند محیط آرامی برای شریک عاطفی شان فراهم می کنند.

عشق از نگاه متولدین مرداد ماهی:

متولدین مرداد ماه بدون عشق قادر به ادامه زندگی نیستند به نوعی می توان گفت که عاشق پیشه هستند آنها پر از شور و اشتیاق و شخصیت جسوری را در رابطه با عشق دارند به قدری از اعتماد به نفس بالا برخوردارند که اگر از فردی خوششان بیاید بدون فوت وقت فرصت آشنایی با او را از دست نمی دهند.

عشق از نگاه متولدین شهریور ماهی:

عشقی که در وجود یک شهریور ماهی جا خوش کرده است همچون شعله کوچکی است که تا ابد جاودانه می باشد آنچنانکه همیشه در پی عشقی حقیقی و واقعی پیش می رود. یک شهریور ماهی شاید در ظاهر عاشق نباشد ، شاید حتی نخواهد که عاشق شود اما اگر روزی برسد که عاشق شود و عاشقی کند دیگر هیچ چیزی جلودارش نیست چرا که همان عشق تا آخرین لحظه عمرش به امانت نگه داشته می شود.

عشق از نگاه متولدین مهر ماهی:

قشنگ ترین صحبت های عاشقانه و پرشور ترین نگاه های پر از عشق تنها از یک متولد مهر ماهی فوران می کند فداکاری هایی که از متولدین این ماه در راه عشق صرف می شود شدت دوست داشتن او را نسبت به طرف مقابلش ثابت می کند ، متولدین مهر ماه در امورات عشقی خبره و کارکشته عمل می کنند و بخش زیادی از زندگی شان درگیر ماجراهای عاشقانه ای است که خودشان بانی آن ها هستند.

عشق ماه تولد

عشق از نگاه متولدین آبان ماهی:

هیجانی که در عشق وجود دارد برای متولدین آبان ماه بسیار جذابیت داشته و در نگاهشان خیلی زیباست آن ها صداقت خاصی در عشقشان دارند و جالب اینجاست بدانید که کسانی را که در عشق صداقت ندارند به خوبی می توانند تشخیص دهند و به آنها اجازه ورود به قلبشان را نمی دهند. متولدین آبان ماهی به قدری درک بالایی نسبت به شریک عاطفی شان دارند که تا زمانی مشکل به وجود آمده را ریشه یابی نکنند دست از تحلیل کردن آن برنمی دارند.

عشق از نگاه متولدین آذر ماهی:

متولدین آذر ماهی نگاه بسیار شاعرانه ای نسبت به عشق دارند و آن چنان عشق را تفسیر می کنند که احساسی بسیار غاشقانه و رمانتیک بین خود و طرف مقابلشان رد و بدل می شود و نسبت به رفتاری که شریک عاطفی اش با او می کند حد و مرز مشخصی دارد. 

عشق از نگاه متولدین دی ماهی:

 در مطلب ویژگی های متولیدن دی ماه در بخش های قبلی نمناک گفتیم که متولدین این ماه یک قلب آکنده از عشق و گرمی در وجودشان دلبری میکند شاید با گذشت سالیان سال هیچ چیز در وجود یک دی ماهی عوض نشود اما عشقی که در وجودشان نهادینه شده است روز به روز شعله ورتر شده و هر لحظه به شدت آن افزوده می شود.او استاندارد های زیادی در رابطه عاشقانه خود لحاظ می کند و تحت تاثیر رفتارهای متظاهرانه قرار نمی گیرد.

عشق از نگاه متولدین بهمن ماهی:

متولدین ماه بهمن در ابراز عشق به خود کمی محتاطانه رفتار می کنند و همین ویژگی جذابیت و شخصیت رازآلودی برایشان بخشیده است آنها عاشق آزادی هستند و آزادانه زندگی کردن را ارج می نهند. در مواجهه با مشکلات پیش آمده در رابطه عاشقانه خود و شریک عاطفی شان بسیار منصفانه عمل کرده و سازگاری بالایی دارند و به همه قضایا بیطرفانه نگاه می کنند.

عشق از نگاه متولدین اسفند ماهی:

متولدین ماه اسفند در مورد عشق بسیار پرنشاط و جذاب هستند به نوعی می توان گفت در عشق بی نظیر ترین میباشند آنها بدون عشق نمی توانند زندگی کنند و رویاهای عاشقانه زیبایی را در ذهن خود می پرورانند. و خوشحالی شریک عاطفی شان بسیار برایشان اهمیت دارد.

 
تزیینات تولد پسرانه با تم مک کویین

اگر میخواهید جشن تولدی برای پسرتان برگزار کنید که حسابی او را خوشحال کند باید یک تم هیجان انگیز برای آن انتخاب کنید، یکی از بهترین تم ها برای جشن تولد پسربچه ها تم مک کویین است که ماشین های بامزه ای هستند. برگزاری تولد تم دار به این صورت است که همه چیز از وسایل ریز تا درشت تولد باید مطابق تم باشد یعنی اگر شما تم مک کویین انتخاب کردید باید از تزیینات تولد تا کیک و لباس پسرتان مدل مک کویین باشد.

تولد مک کویین

تزیینات تولد پسرانه

تم تولد پسرانه مک کویین

کیک تولدهای به شکل مک کویین تزیینات جالبی دارند و قطعا مورد پسند پسربچه ها قرار میگیرند، تصویر زیر کیک تولد پسرانه با تم مک کویین را نشان میدهد که مدل خوبی برای ایده گرفتن است.

کیک تولد ماشین ها

مدل کیک تولد مک کویین

برای اینکه جشن تولد پسربچه ها زیباتر و تکمیل تر شود بهتر است لباسی مطابق تم جشن تولد برای او تهیه کنید، اگر در میان لباس های پسرتان تیشرت ساده ای پیدا کردید میتوانید خودتان مانند تصویر زیر تزیین اش کنید.

لباس تولد مک کویین

مدل لباس تولد مک کویین 

برای تزیین میز تولد و بادکنک آرایی ایده ها و مدل های مختلفی وجود دارد که با مشاهده این بخش از نمناک کارتان راحت تر میشود و میتوانید مدل مورد نظرتان را پیدا کنید و ایده بگیرید.

تم تولد ماشین

تزیین میز تولد مک کویین

تزیین بادکنک تولد

تولد پسربچه با تم ماشین

کیک تولد پسربچه

کیک تولد ماشین ها مک کویین

بادکنک آرایی تولد

تزیینات میز و بادکنک آرایی تولد

عکس تولد کودک در آتلیه و فضای باز

جشن تولد کودک جزو مهمترین جشن هایی است که والدین برای رسیدن آن روزشماری میکنند، تولدهای 1 تا 3 سالگی کودک از اهمیت ویژه تری برخوردار اند زیرا جزو اولین جشن تولدهایی هستند که برای کودکان برگزار میشود. والدین معمولا حساسیت زیادی نسبت به عکس تولد کودک شان دارند و دوست دارند عکسی خاطره انگیز و زیبا از فرزندشان در روز تولدش داشته باشند.

عکس تولد کودک

عکس تولد کودک

ژست عکس تولد کودک دختر

اگر جشن تولد کودک تان نزدیک است و دنبال ایده های جدید عکاسی هستید این بخش از دنیای مد نمناک را از دست ندهید، این ایده های عکاسی برای جشن تولد دختربچه های 1 تا 3 ساله مناسب هستند.

ایده عکس تولد

ایده عکس تولد 2 سالگی

ایده هایی عکاسی که در این مطلب مشاهده میکنید برای عکس آتلیه ای و عکس در فضای باز مناسب اند و با الهام گرفتن از آن ها میتوانید عکس های خاص و دوست داشتنی از فرزندتان بگیرید.

عکس آتلیه ای کودک

عکس آتلیه ای کودک برای تولد

ایده عکس تولد

ایده عکس تولد دخترانه

عکس تولد 1 سالگی

عکس تولد 1 سالگی دختر

عکس آتلیه ای تولد

عکس آتلیه ای تولد کودک

عکس تولد در فضای باز

عکس تولد کودک در فضای باز 

عکس تولد

عکس تولد خلاقانه دخترانه

مضرات فوت کردن شمع های روی کیک

شاید باور کردنش سخت باشد اما این شمع های روی کیک تولد با رنگ های بسیار جذاب می تواند خطرات پنهانی را نیز در پی داشته باشد. حتماً با نگاه کردن به آن ها این موضوع به ذهنتان خطور کرده باشد و یا شاید با دیدن این صحنه ها فقط دلتان بخواهد آرزو کنید و اصلاً نتوانید نبود آن ها روی کیک تولد را تصور کنید اما باید کمی واقع بین باشید.

فوت کردن شمع

مطالعات جدید نشان می دهد که قبل از این کار و خوردن قسمتی از کیکی که روی آن شمع قرار گرفته است، کمی فکر کنید و البته منظور ما این نیست که حتماً باید سنت های خود را تغییر دهید اما بهتر است که کمی در مورد این موضوع اطلاعات کسب کنید.

فوت کردن شمع

فوت کردن شمع های روی کیک

این خبری نیست که همه منتظرش بودیم پس باید کمی صادقانه به موضوع نگاه کرد. آیا تا به حال راجع به این موضوع فکر کرده بودید که شمع روی کیک بتواند عامل بیماری باشد؟

تمام اتفاقات موجود در جشن ها، شادی ها با افکار ما هماهنگ نیستند و گاهی اوقات باکتری هایی در این مجلس وجود دارند که ما متوجه آن نیستیم اما دانشمندان این موضوع را کشف کردند که تقریباً با فوت کردن شمع روی کیک جرم های موجود روی آن حدود 1500 درصد افزایش پیدا می کند.

ضرر فوت کردن شمع

فوت کردن شمع های روی کیک چه عوارضی دارد؟

چنانچه در بخش سلامت نمناک عنوان شده است برای اثبات این مسئله محققان شمع ها را روی یک فویل قرار دادند و زیر آن یخ گذاشتند و سپس شروع به شمردن باکتری ها با دستگاه کردند و سپس مقداری آب استرلیزه را به یخ زیر شمع ها اضافه کردند و اجازه دادند که جرم ها شروع به رشد کنند و نتیجه واقعا تعجب برانگیز بود که فوت کردن شمع ها باعث شد تا تعداد باکتری ها 15 برابر شود و حتی در بعضی موارد تا 120 برابر هم باکتری ها افزایش پیدا کرده بودند و این موضوع به این معناست که نتایج می تواند برای هر فرد متفاوت باشد.

فوت کردن شمع تولد

مضرات فوت شمع روی کیک

بعضی از افراد یک اقیانوس باکتری را انتقال می دهند، در حالی که دیگران هرگز این اتفاق در بدنشان رخ نمی دهد. دانشمندان همچنین به این موضوع اشاره کردند که فوت کردن شمع ها نگرانی بزرگ برای سلامتی فرد محسوب نمی شود اما باید سعی کنیم که به یاد داشته باشیم چند بار این کار را انجام دادیم و چند ماه بعد از آن دچار مریضی شدیم.

پس به طور کلی می توان گفت که خوردن کیک تولد مشکلی ندارد حتی اگر این مقاله را خوانده باشید ،اما احساس عمومی ما چیزهایی را به ما می گویند که خودمان درونا مایل باشیم که شمع ها را از روی کیک برداریم یا حداقل آن را روی کیک فوت نکنیم.