خبرخوان

وبلاگ

کلاه

جشن تولد ، خاطره‌انگیزترین مراسم برای هر کودکی به شمار می آید. همواره دغدغه والدین فراهم کردن وسایل مورد نیاز جشن تولد فرزندشان به بهترین شکل ممکن است. یکی از همین دغدغه‌ها، کلاه تولد است. از آنجایی که کلاه تولد باید با سر کودک و تم تولد هماهنگ باشد انتخاب آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. گاهی ممکن است کلاه های موجود در بازار نظرتان را جلب نکنند و یا فرصت تهیه آن را نداشته باشید. در این شرایط ، بهترین پیشنهاد ساخت یک کلاه تولد در منزل است. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بتوانید خیلی راحت این کار را انجام دهید.

اوقات مهمانی تولد سیار سرگرم کننده است و بخشی از آن می تواند ساختن کلاه تولد باشد. بچه ها می توانند با کمک شما و چند وسیله کاردستی کلاه خودشان را بسازند. با کمک چسب ، کاغذ و قیچی می توانند کلاه های تولد بسیار چشمگیری بسازند.

شروع کنید

ابتدا یک روزنامه یا پلاستیک را روی میز پروژه بگذارید تا از آن محافظت کند. سپس همه وسایل ذکر شده را روی آن بگذارید. به یک ورق کاغذ رنگی ، شکل مانند مخروط دهید و آن را بچسبانید. مطمئن شوید که مخروط برای سر کودک خیلی کوچک یا بزرگ نباشد. با برش حدود یک اینچ حاشیه را در امتداد لبه های مخروط قرار دهید.

کار خود را با ایجاد یک شکل مخروط از کاغذ کادو شروع کنید. حاشیه را به لبه ها برش دهید. یک مخروط دیگر از رنگ دیگری درست کنید، نه خیلی کوچکتر از اولی. حاشیه را اضافه کنید و در بالای اولین مخروط قرار دهید. ساخت مخروط ها در رنگ های مختلف را ادامه دهید.

پس از تشکیل هر مخروط، حاشیه را اضافه کنید، سپس آن را در بالای قبلی قرار دهید. در قسمت بالای کلاه چسب بزنید. سپس یک زنگوله از حاشیه آن آویزان کنید.

نوبت ساخت کلاه های بعدی است

می توانید برای قرار دادن کلاه ها بر روی هم قبل از قرار دادن بالای کلاه اول یک پنبه در داخل کلاه دوم، یک پنبه در داخل کلاه دوم بگذارید. هر بار که کلاه رست می کنید می کنید، به داخل آن پنبه اضافه کنید تا کمی بالاتر از کلاه قبلی بایستد.

یک کاسه پلاستیکی راهی عالی برای شروع کلاه بعدی است. قسمت بیرونی آن را با کاغذ رنگی بپوشانید. دو ظرف صفحه کاغذی را با هم منگنه کنید و رئوس دهانه کاسه را روی صفحات بکشید.

حالا کاسه را روی صفحه های کاغذی وارونه کنید و روی دهانه را بچسبانید. می توانید روبان، پولک و یا وسایل تزئینی دیگر را به کلاه اضافه کنید. از بالا، یک لیوان نوشیدنی کوچک کاغذی را برعکس و روی ظرف برگردانید. دکمه یا هز تزئینات دیگری را در سراسر کلاه بچسبانید.

با استفاده از یک کاسه کوچک تر در بالای آن ، کلاه مشابهی درست کنید. با زرق و برق و سایر تزئینات کلاه را رنگ و تزئین نمایید. وسایل زیادی وجود دارد که می توانید برای ساخت کلاه تولد از آنها استفاده کنید. هر چیزی که به شکل کاسه یا مخروط باشد بهترین شروع است و سپس تزئینات را به آن اضافه می کنید تا جلوه بهتری پیدا کند.

سخن پایانی

با ساخت کلاه تولد برای کودکان خود یک سرگرمی ایجاد کنید. ساخت کلاه را برای بچه ها آسان کنید و اجازه دهید با ساخت آن سرگرم شده و تخیل خود را نشان دهند. مطمئن باشید شما هم از تماشای این کار لذت خواهید برد.

چگونه یک جشن تولد لاکچری و کم هزینه داشته باشیم؟

یک جشن تولد لاکچری و کم هزینه هدف بسیاری از افراد است و برگزاری آن می تواند خنده را بر لب هر کسی بنشاند. جشن تولد ها در طول سال ها به سمت لاکچری و تجملاتی شدن پیش رفته است. وجهه ی جشن تولد های بزرگ و پرهزینه هر چند زیبا و جذاب به نظر می رسد اما نمی توان از هزینه ها، سختی ها و استرس برگزاری آن ها چشم پوشی کرد. درست است که همه به دنبال زیبایی و جذابیت مراسم هستند ولی هیچ چیز مهم تر از ثبت خاطرات زیبا در ذهن افراد نیست.

ایده هایی برای یک جشن تولد لاکچری و کم هزینه

جشن تولد ها در ظاهر مراسم پرخرجی به نظر می رسند. وقتی در ذهن  مرور می کنیم از تهیه کادو گرفته تا تزئینات و خرید کیک تولد و... همگی هزینه بر هستند و برای همه ی آنها باید یک جیب پرپول، وقت اضافه و حوصله ی کافی داشته باشیم. اما همیشه این طور نیست. ایده های زیادی برای جشن تولد وجود دارد. ایده هایی که می توان مراسم جشن تولد را جذاب و هیجان انگیز ولی کم خرج و ساده کرد.

برای جشن تولد کم هزینه فقط دوستان را دعوت کنید

فرقی نمی کند که برای همسر خود جشن تولد می گیرید یا برای کودکتان؛ در هر صورت دوستان همیشه جایگاه ویژه ای برای همه ی ما دارند. برای کودکان و به خصوص نوجوانان  دوستان همسن بسیار مهم تر هستند. این موضوع می تواند فرصت بازی های جذاب در حین جشن و ثبت عکس های تاریخی را برای آنها به ارمغان بیاورد. بنابراین بهتر است دور فامیل و آشنایان را برای حضور در مراسم خط بکشید. این تصمیم می تواند باعث کاهش هزینه های برگزاری مراسم نیز بشود.

جشن تولد لاکچری و کم هزینه با کیک خانگی

کیک های تولد این روزها در شکل ها و طعم های مختلف تهیه می شوند. اما متاسفانه هر چه کیک خاص تر و بزرگ تری سفارش دهید هزینه های بیشتری باید پرداخت کنید. هر چند می توانید کیک های ساده تر و کوچک تری سفارش دهید و در عوض با شیرینی از مهمانان پذیرایی کنید اما پیشنهاد بهتر تهیه کیک تولد در منزل است. کیک را متناسب با شخصیت کسی که برای او جشن گرفته اید تهیه کنید. برای کودکان کیک شکلاتی بهترین گزینه است. بچه ها کیک های شکلاتی با تزئینات خامه  و اسمارتیزهای رنگارنگ را بسیار دوست دارند. به جای شمع های عددی هم از شمع های با تعداد زیاد و رنگی استفاده نمایید.

تعدادی بادکنک در رنگهای مختلف بخرید

بادکنک ها معمولا ارزان قیمت هستند هر چند بادکنک های خاص کمی قیمت بیشتری دارند. در هر جشن تولدی وجود تعدادی بادکنک ضروری به نظر می رسد. اگر برای کودک جشن تولد می گیرید می توانید بادکنک های زیادی در رنگ های مختلف خریداری کنید و بعد از باد کردن آنها را به سقف یا دیوارهای خانه بچسبانید. بهتر است زیاده روی نکنید چرا که علاوه بر هزینه بیشتر باید شاهد ترکیدن آنها در حین مراسمتان باشید.

از لوازم جشن تولد های قبلی استفاده کنید

یک جشن تولد لاکچری و کم هزینه یعنی از تمام پتانسیل های موجود استفاده کنید. برای مثال یکی از این پتانسیل ها لوازم و تزئیناتی است که از مراسم قبلی باقی مانده اند. لوازمی مثل ریسه، بادکنک، کاغذ رنگی، شرشره و... در هر جشن تولد استفاده می شود. پس بهتر است در پایان هر مراسم آنها را جمع آوری کرده و در جایی مخصوص قرار دهید تا در جشن تود های بعدی مورد استفاده قرار دهید. اینکار هم باعث کاهش هزینه های جشن می شود.

جشن تولد کم هزینه و لاکچری در فضای باز

شکی وجود ندارد که برگزاری مراسم در فضای خانه سخت و هزینه بر تر است. از طرفی سر و صدای ایجاد شده باعث آزار همسایه ها می شود و از طرف دیگر نیز کنترل کردن جشن سخت تر می شود. اگر مراسم جشن تولد را در فضای باز و به خصوص در یک پارک برگزار کنید هم در هزینه های جشن صرف جویی می کنید هم از فضای باز و لوازم بازی کودکان بهره مند می شوید. رفت و آمد ها نیز باعث مزاحمت نخواهد شد.

از ضبط صوت یا بلندگو استفاده کنید

در بعضی جشن تولد های لاکچری از گروه های ارکستر دعوت می شود که هزینه های زیادی را در پی دارد. هیجان انگیز است اما راه کم هزینه تر استفاده از سیستم پخش یا سینمای خانگی منزل است. با استفاده از آن می توانید چند موزیک و آهنگ مرتبط با تولد را روی یک فلش ذخیره کرده و در حین انجام مراسم آن را پخش کنید.

غذای ساده در جشن تولد لاکچری و کم هزینه

سفارش غذا از بیرون کار ساده ای است. قرار نیست بگویم غذاهای ساده سفارش دهید؛ گر چه با توجه به سلیقه شما این نیز می تواند یک انتخاب باشد. اما بهتر است یک یا چند غذای خانگی درست کنید. انواع فینگر فود در کنار غذای های سردی مثل سالاد الویه یا سالاد ماکارونی از گزینه های جذاب برای همه به خصوص بچه ها شناخته می شوند. اگر جشن تولد برای کودکان است، سعی کنید تنوع غذایی را بیشتر کنید.

تنقلات جشن تولد لاکچری و کم هزینه

علاوه بر کیک و میوه و شیرینی، تنقلات هم در اکثر جشن تولد ها دیده می شود. حتی بچه ها بیشتر از شیرینی و میوه علاقه مند به تنقلات هستند. این تنقلات می تواند شامل آجیل، تخمه، چیپس، پفک، پاستیل و... باشد. اما نکته مهم در این مورد زیاده روی نکردن است علاوه بر افزایش خرج شما هله هوله های اضافه می تواند باعث ایجاد مشکل و بیماری های گوارشی برای بچه ها شود. پس حد اعتدال را رعایت کنید.

برگزاری یک جشن تولد لاکچری با تشریفات ثمین

تشریفات ثمین مجری برگزاری انواع مراسم ازدواج، جشن تولد، مراسم خصوصی، برگزاری جلسات و... می باشد برگزاری جشن های تولد با منوهای متفاوت نیز یکی از خدمات این مجموعه می باشد که با کیفیت بالا، تجهیزات به روز و پیشرفته و منوهای پذیرایی و شام قابل عرضه می باشد. جشن تولد خاطره انگیز شما در محل مورد نظر و یا در سالن های اختصاصی مجموعه قابل برگزار شدن می باشد.

خواص شمع ،قدرت شمع و نحوه انجام

قدرت شمع ،نيرو و انرژي پاکسازی و الهام دارد، محيط خانه را گرم مي كند و انرژي هاي منفي و استرس ها را دفع مي كند.در فنگشويي استفاده از شمع جايگاه ويژه اي دارد،در واقع از قدرتمندترين عناصر در دكوراسيون خانه است

انرژی

گذشته از مسئله زيبايي شمع، تاثير آن در افزايش انرژي و از بين رفتن استرس بسيار مهم است.

علاوه بر آن طبق تحقيقات به عمل آمده روشن كردن و سوختن يك شمع با كيفيت به مدت ۱۵ دقيقه در اتاق خواب و قبل از خواب باعث احساس راحتي بسيار زياد و خواب راحت و عميق مي شود.

گاهي اوقات لازم است به مدت چند روز پياپي شمع روشن كنيد تا به تاثير جادويي آن برسيد.

هنگام چيدمان وسايل و استفاده از شمع در خانه، بهتر است كه به ياد داشته باشيد تاثيرگذار باشد و محيط اطراف را پاكسازي كند.

 

چرا در اکثر مراسم روحانی، دینی، عرفانی و جادوگری از شمع استفاده می شود؟

هستی از چهار عنصر تشکیل شده است باد – خاک – آب – آتش

وقتی چیزی را از هستی درخواست می کنیم باید به شکلی این خواسته را به گوش شعور نهفته در آن برسانیم .

دعا کردن لفظی پیام ما را از طریق هوا به شعور هستی انتقال میدهد و حرز و نبشته از طریق خاک هر چه راه های رساندن پیام متعدد تر باشد اجابت آن قوی تر است، مثلا اگر خواسته را به صورت دست نوشته به آب بسپاریم از دو عنصر خاک و آب استفاد کرده ایم …

راز قدرت شمع

راز قدرت شمع  در این است که چهار عنصر اصلی هستی را یکجا در خود جمع کرده است …

۱-موم عنصر خاک و زمین نهفته است…

۲-شعله عنصر آتش…

۳-دود عنصر هوا…

۴-موم ذوب شده آن نشانگر عنصر آب…

بنابراین شمع با ظاهری ساده و اندازه ای کوچک قدرتی غیر قابل تصور برای ارتباط با شعور باطنی هستی دارد.

شمع با سوختنش، با ذوب شدن مومش و با برخاستن دودش درخواست شما را تا عرش بالا می برد

و تمام نیروهای الهی و ملکوتی را برای تحقق بخشیدن تجسم ذهنی شما بسیج می کند، شمع نشان دهنده نور حقیقت و خرد است

فوت کردن شمع کیک تولد

هر کس حداقل یک بار از نیروی جادویی شمع استفاده کرده است،

در حالی که از قدرت آن بی خبر بوده و آن فوت کردن شمع کیک تولد است و آرزویی که در آن لحظه تصور کرده است.

رنگ بندی شمع ها با توجه به درخواستی که از آن می شود متفاوت است.

زمان استفاده از شمع

زمان استفاده از شمع جادویی نیز بسیار مهم است و باید چرخه قمری ماه در نوع درخواست لحاظ شود:

۱-ماه نو (هلال جدید): شروع کردن طرحی جدید، رشد و ترقی و شفا بخشی

۲-ماه در حال رشد ( رو به بدر ) :

برای درخواستهایی که چیزی به زندگی تان می آورند و یا موجب جذب نیرویی به زندگی شما می شوند

۳- ماه کامل ( نیرومندترین مرحله ) : برای باروری و بهره برداری از نعمتهای طبیعت و تکمیل و تحقق بخشیدن به آرزوها

۴-ماه رو به زوال :

دور کردن عادت های بد و انرژی های منفی از زندگی و جبران صدمه های وارد شده و دفع بیماری

۵-ماه تاریک ( شب های بدون ماه ) : برای دفع بدشگونی هایی که از طرف دیگران وارد گشته است

نکته

زمان اجرای مراسم شب می باشد.

 

هرگز یک شمع را برای درخواست های متفاوت به کار نبرید.

با هر شمع فقط یک مراسم درخواست انجام دهید و بگذارید تا خود به خود بسوزد و تمام شود

نیت:

هرگز شمعی را بدون نیت روشن نکنید، چون انرژی آن هدر می رود. اگر شما نیاز شخصی ندارید آن را برای کمک به هستی، روشن کنید

 

هرگز شمع را با فندک روشن نکنید و برای اینکار از کبریت استفاده کنید.

از شمع بر علیه میل و اراده دیگران استفاده نکنید واکنش های بدی برایتان به همراه دارد.

حتما پس از پایان درمان شمع را خاموش کنید یادتان باشد با فوت کردن هرگز اینکار را انجام ندهید

نفس نیز مانند آتش خلاق است نباید برای خاموش کردن نیرویی خلاق از نیروی خلاق دیگری استفاده کرد

(قدیمی ترها یا با انگشت یا با قاشق های سر کج شعله شمع را خاموش می کردند).

هنگامی که می خواهید دعا کرده یا آرزویی بکنید شمعی روشن نمایید زودتر دعا و آرزویتان برآورده می شود چرا که تا زمانی که شمع روشن است انرژی پرقدرت آن پشت سر خواسته های شماست.

قبل از هر مراسم درخواست شمع تان را با انرژی درخواست مورد نظر شارژ نمایید.

شارژ کردن شمع :

شارژ کردن یعنی اینکه شمع را با قدرت شخصی تان آماده کنید،

شمع را محکم بین دست هایتان بگیرید. موم را بین انگشتان تان بگیریدو چشمان تان را ببندید و احتیاج تان را با صدای بلند تکرار کنید.

مثلا من شمع را به نیت سلامتی شارژ می کنم تا برای من سلامتی بیاورد،

این مورد را ۹ بار تکرار کنید واین فرآیند را سه بار تکرار کنید و انرژی را از دست ها به شمع منتقل کنید.

سپس برای ۵ دقیقه آرام بنشینید و احتیاج تان را مجسم کنید .

اکنون شمع جادویی شما برای انجام مراسم درخواست آماده شده است

درست است که شمع سفید برای انجام هر درخواستی به کار برده می شود، اما اگر خواستید از رنگ سفید به جای رنگ دیگری استفاده کنید کل فرآیند را ۶ بار تکرار کنید،

مدیتیشن قبل از هر مراسم می تواند بسیار موثر باشد.

می توانید مراسم درخواست را به مراسمی آئینی تبدیل کنید.

محلی برای خود درست کنید و تمام اشیا و عکس هایی که از آنها خاطره خوبی دارید و انرژی مثبت آنها را حس می کنید در آن قرار دهید این مورد از موارد جانبی ریلکسیشن نیز محسوب می شود و کلا با ضمیر ناخودآگاه و نیروهای کهکشانی در ارتباط می باشد …

در این کار فقط و فقط باید تمرکز داشت و همچنین اعتقاد .

 

اما خاصیت هر شمع بر اساس رنگ آن

سفید : خلوص و اقتدار در کنار هر رنگی قدرت آن رنگ افزایش میابد. پاک کننده قوی بدن و محیط زندگی مان از انرژیهای منفی

سیاه : جلوگیری از چشم بد و جادو – فرد را افتاده و فروتن می کند . بسیار پر قدرت . استفاده زیاد باعث افسردگی می شود

قرمز : سمبل عشق ،سلامتی و جهت دستیابی به آرزوها و جاه طلبی . موثر بر تقویت قوای جنسی و شهوت و تقویت عشق ورزی

آبی : نماد درک معنوی، ایمان و اعتقاد را افزایش می دهد.موجب دستیابی سریع به پول و ثروت

سبز : ذوق و شوق و وفور نعمت به همراه دارد، رشد و تحرک و تعادل بین جسم و ذهن .

نارنجی : جذب افراد – حیوانات و چیزهای دلخواه . سمبل لذت و خلاقیت

زرد و طلایی : به مراد دل و برسید ،تقویت رویابینی برای کسانی که آزمون دارند رنگ زرد فوق العادست

صورتی : نشانه عشق و موفقیت . محرک قصد و نیت خالصانه و جامه عمل پوشاندن به آرزوها.

خاکستری و نقره ای : نماد آشکار سازی.موثر در مراقبه .بیداری ضمیر ناخودآگاه . چرخ های زندگی را به نفع شما می چرخاند.

بنفش و ارغوانی : نماد قدرت و برتری .موفقیت جاه و جلال و هماهنگی معنوی.

قهوه ای : مراقبه در نور این شمع شمارا در پیداکردن اشیاء گمشده یاری می کند .

قوه یقیین و تشخیص تان را بیدار می کند.

یادتان باشد شما میتوانید با بهره گیری از خواص رنگ ها در بخش رنگ درمانی از همان شمع رنگی نیز برای شفای بیماری های جسمی و روحی نیز بهره بگیرید.

 

چیدمان اثرگذار بر قدرت شمع

اما برای اینکه بتوانیم از انرژی شمع بهترین بهره را ببریم بهتر است که ابتدا با نوع چیدمان اثر گذار بر قدرت شفابخشی آ آشنا شویم

۱- طرح مربع :

که در ۴راس مربع فرضی شمع گذاشته ودر بین آن مینشینیم.این روش باعث ایجاد پایداری کل سیستم فیزیولوژیکی و باعث آرامش و ساماندهی است .

۲-مثلثی :

۳عدد شمع در طرح مثلث چیده در بین آن قرار میگیریم این روش باعث تقویت شفابخشی شمعهاست و همچنین باعث تطهیر رنگ شمعها.

۳- صلیبی :

شمعها را بصورت صلیب چیده و در محل تلاقی خطوط فرضی شمعها نشسته.متعادل کننده هر ۴ عنصر درونمان و روح و ذهن و جسممان – تقویت فوق العاده قلب – جذب سریع رنگ شمع در بدن .

۴-ستاره ۵ سو:

این طرح بسیاری از فرشتگان شفابخش را بسوی شما جذب میکند و باعث بیداری انرژیهای معنوی میگردد

۵-ستاره ۶ سو:

ارتباط بین قلب و ذهن و روح و جسم بیکدیگر.این حالت شفابخشی با قدرت بسیارزیادی تمام مراحل روحی و جسمی بدن را فرا میگیرد.تقویت کننده و محافظ.

۶-ستاره ۷سو:

موثرترین حالت شفابخشی خصوصا برای کودکان . ایجاد تعادل و توازن در تمام چاکراهها .ریشه تمام حالت های روحی و جسمی را آرامش میبخشد.

و اما نکته آخر

هرگز شمعی را بدون نيت خاصی روشن نكنيد، چون انرژی آن بدون هدف خاصی هدر ميرود.

اگر شما نياز شخصی نداريد آن را برای دوستتان و يا برای كمک به هستي،

صلح جهاني، تطهير محيط يا گنجشک های كوچک روشن كنيد.

هرگز شمع را با فندک روشن نكنيد و برای اينكار از كبريت استفاده كنيد.

 

چگونه عزیزانمان را در روز تولدشان غافلگیر کنیم؟

نخ گره بزنید!

یک ایده‌ی بسیار جذاب برای سورپرایز تولد همسر، مادر، پدر، برادر، خواهر و یا دوستانتان. فرض کنید می‌خواهید پدرتان را غافلگیر کنید. ابتدا یک هدیه برای تولد او تهیه کنید. سپس یک نخ بلند برداشته و یک سر آن را به هدیه ببندید و هدیه را در جایی مخفی کنید. سر دیگر نخ را باید هنگامی که پدرتان خواب است به انگشت او ببندید. البته باید دقت کنید که دقایقی قبل از اینکه قرار است از خواب بیدار شود این کار را انجام دهید. پس از اینکه پدرتان از خواب بیدار می‌شود متوجه می‌شود به انگشت دست یا پای او نخی گره خورده است. با تعجب گره را باز کرده و نخ را دنبال می‌کند تا به هدیه خود برسد.

این کار را می‌توانید برای تولد سایر عزیزانتان هم انجام دهید. البته برای کسانی که خوابشان سبک است باید بیشتر احتیاط کنید. می‌توانید نخ را به جای بستن به انگشت طرف مقابل به دور تلفن همراه او ببندید.

هدیه‌های مورد علاقه

با توجه به علایق و سرگرمی‌های طرف مقابل، هدیه‌ای تهیه کنید که به دنبال آن است. به عنوان مثال اگر دوست شما به تازگی کلاس موسیقی می‌رود و به دنبال خرید یک گیتار است. شما این کار را برای او انجام دهید. قطعا سورپرایز خواهد شد.

بسته پستی غافلگیرانه

در دنیای امروز با توجه به رشد چشمگیر تکنولوژی‌های ارتباطی، دیگر از پست برای ارسال نامه استفاده نمی‌شود. مگر نامه‌های رسمی و اداری. اما شما این کار را انجام دهید.

فرض کنید می‌خواهید مادرتان را غافلگیر کنید. یک نامه برای او بنویسید. تمام احساسات و عواطف خود را بیان کنید. تولدش را تبریک بگویید. نامه را به همراه هدیه ای که خریده‌اید، به پست بدهید تا به دست او برساند. این ایده صرفا برای کسانی نیست که از شما دور هستند. حتی می‌توانید برای سورپرایز تولد همسرتان از این ایده استفاده کنید.


کلیپ غافلگیرانه

عکس‌هایش را جمع‌آوری کنید. از کودکی تا به امروز. اگر از اعضای خانواده است به سراغ آلبوم‌ها بروید و عکس‌ها را اسکن کنید. اگر از دوستانتان است، از عکس‌های مشترکتان استفاده نمایید. می‌توانید از عکس‌هایی که در فضای مجازی به اشتراک گذاشته است نیز، استفاده نمایید. خلاصه از هر راهی که به ذهنتان می‌رسد تعدادی عکس جمع‌آوری کنید. سپس با استفاده از عکس‌ها و یک موسیقی که دوست دارد، یک اسلایدشو بسازید. در روز تولد از این کلیپ به عنوان شگفتانه خود رونمایی کنید.

امضای افراد مشهور

می‌دانید که به یک بازیگر، خواننده، فوتبالیست و یا هر فرد مشهور دیگری علاقه دارد. بله منظور ما هم دقیقا همان چیزی است که فکر می‌کنید. کادوی تولد را خریداری کنید. تحقیق کنید که آن فرد مشهور را کجا می‌توانید پیدا کنید. شاید کمی سخت و وقت‌گیر باشد. اما اگر می‌خواهید او را غافلگیر کنید، ارزشش را دارد. به عنوان مثال به محل فیلم‌برداری یک بازیگر و یا محل تمرین یک فوتبالیست سر زده و در موقعیتی مناسب از او بخواهید که یک متن کوتاه نوشته و امضا کند. این امضا می‌تواند روی یک پیراهن، کاغذ و یا حتی بسته‌ی هدیه‌ای که تدارک دیده‌اید، نقش ببندد.

غافلگیری در محل کار

 

این ایده برای کسانی است که در یک اداره کار می‌کنند و یا دانشجویانی که در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

اجازه دهید با ذکر یک مثال توضیح دهم. فرض کنید می‌خواهید برادرتان را غافلگیر کنید. شما باید به طور مخفیانه به همکاران او روز تولدش را خبر دهید. کافی است که از آن‌ها بخواهید در آن روز، تک به تک تولد برادرتان را به او تبریک بگویند اما افشا نکنند که از کجا با خبر شده‌اند. قطعا برادرتان از شنیدن این تبریکات هنگام کار و از کسانی که انتظار ندارد روز تولدش را بدانند، شگفت انگیز خواهد بود.

سفر جاده‌ای برنامه‌ریزی نشده

شاید از عنوان تعجب کرده باشید. سفر برنامه ریزی نشده؟ چگونه ممکن است؟ بگذارید توضیح دهم.

این ایده برای سورپرایز تولد جوانان مناسب است. دوستان خود را در نزدیکی محل کار کسی که تولدش است، جمع کنید. به اندازه‌ی نفرات خودرو تدارک ببینید. بعد از اینکه همه جمع شدند و همه چیز مهیا بود، با کسی که تولدش است تماس بگیرید و از او بخواهید بیرون آید. پس از بیرون آمدن با دیدن دوستان خود غافلگیر خواهد شد.

حالا وقت آن است که ایده سفر برنامه ریزی نشده را اجرا کنید. قانون این است که کسی نباید نه بگوید. می‌توانید به خارج شهر رفته و در یک مکان تفریحی، خوش‌گذرانی کنید. ممکن است بخواهید به یک سفر یک روزه بروید و یا هر ایده‌ی دیگری که در سر دارید را اجرایی کنید.

درب شگفت انگیز

ایده‌ای مناسب برای کسانی که عاشق سورپرایز کردن دیگران هستند. آنچه باید انجام دهید این است که یک هدیه برای آن شخص تهیه کنید و یا یک دسته گل خریداری نمایید. آن‌ها را هر طور که مایل هستید تزیین کرده و با نوشته‌ای روی در و یا پشت در منزل او قرار دهید. مطمئن شوید که خودش در را باز خواهد کرد. برای این منظور می‌توانید با اعضای خانواده‌اش هماهنگ کنید و یا زمانی را انتخاب نمایید که در خانه تنها است. به نحوی او را به بیرون از خانه بکشید و خود در گوشه‌ای پنهان شوید و از عکس‌العملی که نشان می‌دهد فیلم بگیرید.

یک راه دیگر این است که هدیه‌ها را زمانی که بیرون از خانه است، پشت در گذاشته و یا به در آویزان نمایید.

ملاقات دور از انتظار

این ایده برای افراد مسن‌تر مناسب است. به عنوان مثال اگر قصد غافلگیر کردن پدر، مادر و یا سایر بستگان خود را دارید می‌توانید این ایده را به کار بگیرید.

فرض کنید می‌خواهید مادر خود را در روز تولدش غافلیگر کنید. تعدادی از دوستان صمیمی او که چند سالی است با یکدیگر ملاقات نداشته‌اند را پیدا کنید و با آن‌ها در یک مکان و زمان مشخصی قرار بگذارید. سپس در زمان موعود، مادر خود را سر قرار ببرید.

طراحی چهره

یکی دیگر از ایده‌های سورپرایز تولد ، طراحی چهره است. برای این کار باید کسی را پیدا کنید که مهارت کافی در طراحی داشته باشد. سپس بهترین عکس کسی که تولدش است را پیدا کرده و از طراح بخواهید آن را طراحی کند. طراحی را قاب گرفته و آن را کادو کنید. با بازکردن کادو و دیدن نقاشی خود حتما شگفت زده خواهد شد.

اگر در طراحی چهره مهارت کافی دارید، حتما خودتان طراحی را انجام دهید.

هدیه رویایی

آیا می‌توانید آرزوی کسی که دوست دارید را برآورده کنید؟ قطعا همه‌ی ما رویاهایی در ذهن خود داریم. شاید کسی در آرزوی داشتن یک خودرو باشد. نگران نشوید همه‌ی آرزوها به این گرانی نیستند. شما باید مطلع شوید طرف مقابل چه چیزی در سر دارد و در صورت امکان آرزوی او را برآورده کنید.

بلیط مقصد مورد علاقه

می‌توانید بلیط سفر به مقصد مورد علاقه‌ی او و یا رزرو هتل اقامت را به عنوان یک هدیه غافلگیرانه در نظر بگیرید. این ایده برای کسانی که عاشق سفر هستند، بسیار مناسب است.

بنابراین به گونه‌ای که متوجه نشود مقصد مورد علاقه‌ی او را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید از صفحات او در فضای مجازی کمک بگیرید. به عنوان مثال مکان‌هایی که از آن‌ها تصویر به اشتراک گذاشته است و یا آن‌ها را می‌پسندد، می‌تواند به شما کمک کند.

مهمانی غافلگیرانه

یک جشن تولد فوق‌العاده برای او برنامه‌ریزی کنید. همه چیز را مطابق سلیقه‌ی او انجام دهید. مهمانانی را که به آن‌ها علاقه دارد دعوت کنید و با آن‌ها هماهنگ کنید که قصد غافلگیری او را دارید. موزیکی را که دوست دارد پخش کنید. خوراکی های مورد علاقه‌اش را سفارش دهید. کیک را مطابق با سلیقه‌ی او تزیین کنید. تم تولدی انتخاب کنید که به وجد آید. این ایده یک ایده‌ی کلی است که می‌توانید در آن از ایده‌های مطرح شده در بالا استفاده نمایید.

نامه‌های غافلگیرکننده

نامه‌های دست نوشته احساسات زیادی را از جانب شما به عزیزانتان منتقل می‌کند. برای زیباتر شدن هرچه بیشتر نامه‌های خود می‌توانید آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنید که به سن فرد در این روز اشاره کند؛ همچنین  از رنگ‌‌های متنوعی برای پاکت‌ها و نامه‌ها استفاده کنید و احساسات خود را در راه‌های خلاقانه‌تر بیان کنید.

انفجار بادکنک‌ها پشت درب بسته

تعداد زیادی بادکنک رنگی را پشت درب قرار دهید. به طوری که با باز شدن در بادکنک‌ها به سمت شخص پشت در پرتاب شود. بهترین راه برای ترتیب دادن این سورپرایز این است که صبح زود بادکنک‌ها را پشت درب اتاق خواب او بچسبانید.

تغییر دکوراسیون اتاق

تغییر دکوراسیون اتاق میتواند ایده خوبی برای سوپرایز خواهر و یا برادر خود در روز تولدشان باشد.البته این یکی از دشوارترین ایده‌هاست زیرا خیلی سخت است که شما بخواهید خواهر یا برادر خود را برای یک روز تمام از اتاقش بیرون کنید تا بتوانید این ایده را اجرا کنید. با این حال می‌توانید روی کمک دوستانشان هم حساب کنید.

اگر تصمیم به سورپرایز خواهر خود دارید می‌توانید رنگ اتاق او را تغییر دهید. همچنین می‌توانید اتاقش را با استفاده از تعداد زیادی پولک، زرق و برق و بادکنک تزیین کنید. اما اگر تصمیم به سورپرایز برادرتان دارید. درصورتی که برادرتان علاقه ‌مند به فوتبال باشد شما می‌توانید تمامی وسایل و رنگ اتاق او را برحسب تیم مورد علاقه‌اش تغییر دکوراسیون دهید.

تبریک تولد در وبلاگ یا سایت خبری

یک راه فوق ‌العاده برای سورپرایز کردن همسر خود از طریق وبلاگ یا سایت‌های خبری است که هر روز از آن‌ها بازدید می‌کند. شما با پرداخت پول کمی می‌توانید یک بنر سفارشی دلخواه در یک سایت یا وبلاگ بزنید. مطمئناً همسر شما با دیدن آن بنر شگفت ‌زده خواهد شد.

یک روز پر از هیجان

شما میتوانید برای سوپرایز دوستان خود در روز تولدشان یک روز پر هیجان برایشان برنامه ریزی کنید. این می‌تواند بهترین فرصت باشد تا شما به دوستتان نشان دهید چقدر برای شما مهم است. می‌توانید برای هر ساعت از روز تولد دوستتان یک فعالیت (رفتن به پارک، سینما و …) در نظر بگیرید. این کار می‌تواند حتی تا یک هفته یا یک ماه طول بکشد حتماً لازم نیست تمام این کارها را در روز تولد انجام دهید.

رفتن به خاطرات گذشته

اگر می‌خواهید همسرتان از ته دل لبخند بزند و در عین حال احساس دلتنگی بکند این ایده می‌تواند بهترین سورپرایز تولد برای همسرتان باشد.

این ایده به همان اندازه که ساده است دوست داشتنی نیز هست. برای این کار شما تنها به تعدادی بادکنک هلیومی و عکس‌های دوران کودکی تا زمان حال همسرتان نیاز دارید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که عکس‌ها را به بادکنک‌ها آویزان کنید و بادکنک‌ها را به سقف اتاق بچسبانید.

ماشین تولد

اگر پدر یا همسر شما زیاد از حد کار می‌کند و همیشه در حال فعالیت است تزیین اتومبیل او و تغییر شکل ظاهری‌ اش بهترین ایده برای غافلگیر کردن آن‌هاست. البته  اول باید مطمئن شوید که آیا پدر یا همسرتان قصد دارد برای رفتن به محل کار از ماشین استفاده کند یا نه. سپس برای تزیین ماشین باید یک روز قبل از تولدش ماشین او را به گونه‌ای سرقت کنید که متوجه نشود.در صورت امکان می‌توانید خودتان در ماشین پنهان شوید تا زمانی که او بیاید و ماشین خود را ببیند.

نقشه گنج

همان‌گونه که از اسمش مشخص است شما باید یک نقشه گنج ایجاد کنید تا شخص موردنظر را به محل اصلی جشن یا یک کادوی تولدش هدایت کند. البته این کار به کمی زمان و خلاقیت نیاز دارد. این کار را می‌توانید از درب اتاق خواب شروع و به چند مکان و در نهایت به مکان اصلی منتهی شود. به هر سر نخ هم می‌توانید در صورت دلخواه هدایای کوچکی اختصاص دهید.

هدایای ساعتی

به جای خرید یک هدیه بزرگ و پر هزینه می‌توانید چند هدیه کوچک و متفاوت تهیه کنید (می‌توانید یک هدیه اصلی بخرید و در کنارش چند هدیه ساده و کم هزینه تهیه کنید) و در ساعات مختلف آن‌ها را به شخص مورد نظرتان بدهید. مطمئناً گرفتن چند هدیه مختلف در ساعات مختلف هیجان و غافلگیری بیشتری را خواهد داشت. برای اینکه بیشتر باعث غافلگیری او بشوید بهتر است که هدایا را زمان بندی کنید و اصلی‌ترین و مهم‌ترین هدیه را برای آخر بگذارید.

تم های مناسب برای هر رده سنی

ما اغلب برای فرزندان خود از همان بدو تولد جشن های مختلفی به مناسبت های گوناگون برگزار می کنیم. این کار برای روحیه لطیف آنها که حساس ترند و به ابراز محبت و توجه ما نیاز بیشتری دارند ضروری است. با همین کارها می توان صمیمیت میان پدر مادرها و بچه ها را افزایش داد.

پدر مادر ها آنقدر از وجود فرزند تازه وارد خوشحالند که می خواهند هر مرحله از رشد کودکشان را به ثبت برسانند و خوشحالی خود را با همه سهیم شوند. به همین دلیل جشن های بسیاری را برای کودکشان می گیرند.

تم های مناسب برای نوزاد تازه وارد

پدر مادرها برای نشان دادن فرشته های کوچک تازه به دنیا آمده به همه ی اقوام معمولا جشن های کوچک و بزرگی برگزار می کنند. یکی از تم تولد های مناسب برای این گونه مراسم ها که اختصاصا برای نوزادان طراحی شده، تم بی بی دختر و یا بی بی پسر است. این تم زیبای صورتی و یا آبی با طراحی یک نوزاد کوچک بر روی آن می تواند برای محیط آرایی جشن نوزاد شما بسیار مناسب باشد.

تم های مناسب برای تولد یک سالگی تا سه سالگی

در جشن تولد یک سالگی هم می توان از تم تولد بی بی استفاده کرد.

به غیر از آن می توان از تم پونی کوچولو و رنگین کمان هم برای تولد دختربچه های یک ساله تا سه ساله استفاده کرد.

تم تولد کیتی تم زیبای دیگری است که می تواند برای دختران ناز و کوچک شما جذاب و جالب باشد.

از رنگ های مختلف دلخواه استفاده کنید و یک تم رنگی زیبا برای عزیزان خود بسازید.

تم هواپیما، زنبور، ماشین و ماهی قرمز هم از جمله تم تولد های مناسب برای پسربچه های کوچک یک ساله تا سه ساله خواهد بود.

می توانید تم شاهزاده را برای کودکان در این رده سنی استفاده کنید و برای شاهزاده کوچولوهای زندگی خود جشن با شکوهی برگزار کنید.

تم فرشته، غورباقه، کشتی، تم ستاره و خورشید گزینه های دیگری است که می توان به عنوان یک تم تولد زیبا برای این رده سنی مورد استفاده قرار داد.

تم های مناسب برای کودکان 4 تا 7 ساله

کودکان در این سن و سال درک بالاتری پیدا کرده اند و عمدتا به انیمیشن های مختلفی علاقه دارند.

تم تولد های مختلفی هم با طراحی انیمیشن های محبوب روانه بازار شده اند که از جمله آنها می توان به تم مینی موس، تم کیتی، تم باربی، تم شنل قرمزی، تم تولد تک شاخ، تم توت فرنگی کوچولو، تم سیندرلا، تم ماشا و سوفیا برای دختران و تم اسباب بازی ها، تم پاترول، تم میکی موس، تم پوکویو، تم باب اسفنجی و تم ماشین ها برای پسران اشاره کرد.

تم تدی صورتی و آبی تم های زیبای دیگر برای این رده سنی است.

تم دایناسور، تم نجومی، تم جنگل و تم مداد شمعی از دیگر تم های مناسب برای رده سنی 4 تا 7 سال است.

تم های مناسب برای کودکان 8 تا 15 سال

در این بازه سنی بچه ها نوجوان محسوب می شوند. برخی تم های انیمیشن برای نوجوانان هم مناسب است.

برای مثال تم بتمن، اسپایدر من، تم جنگ ستارگان، تم باشگاه های فوتبال مثل تم پرسپولیس، تم استقلال، تم بارسلونا و تم رئال مادرید تم تولد مناسب برای پسران نوجوان  است.

تم بالرین، تم گل رز و تم پاریس هم برای دختران نوجوان مناسب خواهد بود.

تم های آدم آهنی، کراسل، ساحل و تم فیلم هم تم های متفاوت و جذابی برای دختران و پسران نوجوان خواهند بود.

تم های مناسب برای افراد بالای 15 سال

تم هایی که برای بزرگسالان مناسب است تنوع بالایی ندارد.

انتخاب این تم تولد ها به شخصیت فرد و علاقه ای که دارد بستگی دارد.

برای مثال اگر مخاطب شما به ورزش علاقه دارد تم تیم های محبوب او می تواند مناسب ترین گزینه برای او باشد.

برخی افراد با بالا رفتن سنشان هم به برخی شخصیت های کارتونی علاقه زیادی دارند. تم مینیون، تم باب اسفنجی گزینه هایی از انیمیشن های جذابی است که ممکن است مخاطب شما هم به آن علاقه داشته باشد.

تم پرنسس، بالرین، تاج طلایی و گل رز هم از گزینه های جذاب برای خانم های احساسی است که قطعا با دیدن آن به وجد خواهند آمد.

تم های خالدار، راه راه، تاج مشکی طلایی، لاو، کراوات و سیبیل تم های عمومی بزرگسالان هستند.

با توجه به شخصیت و رنگ مورد علاقه مخاطبتان شما می توانید خودتان هم یک تم جدید زیبا بسازید.

معرفی انواع بادکنک های جشن و تولد

سلام د.وستای خوبم بعد مدتی سکوت دوباره برگشتیم با مطالب جذاب و کاربردی برای اینکه دیزاین بهتری برای جشن تولد و سایر مراسمات مانند جشن عقد و عروسی ، حنابندان و غیره و غیره داشته باشیم بهتر هست که انواع بادکنک های موجود در بازار رو بشناسیم تا بهترین انتخاب و بهترین ترکیب رو داشته باشیم . برای این نوشته بسیار هبجان زده ام و امیدوارم که به کار شما عزیزان هم بیاد و بتونید با استفاده از مطالب این مقاله جشن با شکوه تری برگزار کنید.

می توان به طور کلی بادکنک ها را به دو ذسته فویلی و لاتکسی تقسیم بندی کرد :

هر دسته بادکنک هم دارای انواع مختلفی هستند و چندین زیر دسته  خواهند داشت.

باذکنک فویلی:

ویژگی مثبت بادکنک های فویلی نسبت به بادکنک لاتکس این است که می توان هر طرحی را روی بادکنک های فویلی چاپ کرد همین طور می توان آن را در اشکال مختلف ساخت در صورتی که این قضیه در مورد بادکنک های لاتکسی صادق نیست. در مورد ماندگاری هم ، ماندگاری بادکنک های فویلی نسبت به بادکنک لاتکس بسیار بیشتر است و می توان آن را چند مرتبه استفاده کرد و از این لحاظ به صرفه می باشد. بادکنک های فویلی انواع مختلفی دارند مهم ترین انواع آن را در زیر مشاهده می کنید.

 • بادکنک فویلی عددی : از بادکنک های فویلی عددی در کنار و یا به جای شمع تولد برای نشان دادن سن تولد استفاده می شود. و در رنگ های متنوع تولید می شود

  بادکنک فویلی حروف : از بادکنک های فویلی حروف برای نشان دادن حرف اول نام عروس و داماد و یا کسی که متولد شده است و یا از ترکیب حروف برایایجاد  کلماتی مانند happy birthday ، i love you و غیره استفاده می شود
 • شخصیت های کارتونی : شخصیت های کارتنی اغلب مورد استقبال رده سنی کودکان هستند و دارای نقش شخصیت های محبوب کودکان اند.
 • اشکال پر کاربرد : اشکال پر کاربرد مانند قلب و سیبیل  و غیره که در جشن های ولنتاین مورد استفاده قرار می گیرد.
  • چاپدار ( برند ، شرکت ، اسم ) : برخی از برند ها و یا شرکت ها به خصوص در نمایشگاه برای چاپ برند خود و نام خود از بادکنک های فویلی به طور اختصاصی استفاده می کنند برای حشن تولد و عروسی هم می توان به صورت اختصاصی نام فرد متولد شده و یا عروس و داماد را چاپ نمود.

  بادکنک های لاتکس :

  بادکنک های لاتکس هم از تنوع بالایی برخوردارند در صورتی که دید عموم چیز دیگری است.

  بادکنک ساده :

  بادکنک های لاتکس ساده هم دو نوع براق و مات دارند و نوع دیگر آن ها یادکنک های شفاف است. در زیر عکس هر سه نمونه را مشاهده می کنید ترکیب این سه نوع بدون فکر برای دیزاین جشن تولد نازیبا و ناهماهنگ است بنابراین در خرید بادکنک های لاتکس ساده هم باید دقت کافی را داشته باشید.

  بادکنک های ماری یا استوانه ای :

  بادکنک های ماری و استوانه ای هم نوع دیگری از بادکنک های لاتکس هستند که بسیار محبوب و پر استفاده و معروف در بین مردم اند باد کردن این بادکنک ها به وسیله دهان کار سختی است از این رو می بایست با تلمبه آن را باد نمود  با بادکنک های ماری انواع اقسام شکل های هیجان انگیز می توان ساخت. که چند نمونه از آن را برای شما آورده ایم.


 • بوبو بالن : بوبو بالن ها که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند را هم می توان در دسته بادکنک های لاتکسی قرار داد. بوبو بالن ها در تاریکی یا نیمه تاریکی کاربرد بیشتری دارند. زیرا دارای چراغ هایی در سطح بادکنک هستند.

 • بادکنک های شب تاب یا بلک لایت : بادکنک های شب تاب هم لاتکسی هستند و داخل ان ها چراغ های ال ای دی قرار می گیرد که در شب و نیمه تاریکی از خود نور تولید می کند برای جشن هایی که در شب و یا در باغ هایی که نور کافی ندارند بسیار پر کاربرد است.
 • بادکنک های آبی ( آب بازی ) : بادکنک های ریزی هستند که داری نی در انتهای خود هستند و در سر همه نی ها سری قرار دارد که به راحتی بتوان آن را از طریق شیر آب یا شلنگ پر از آب کرد. در تابستان های گرم برای آب بازی کاربرد دارند.

 • بادکنک کرومی : بادکنک های کرومی یا آینه ای که بادکنک محبوب من نیز هستند یک گزینه مناسب برای جشن های لاکچری اند.
 • بادکنک پولکی : بادکنک های گرفیتی یا پولکی هم به تازگی بسیار پر طرفدار در بین مردم می باشد . هم از دانه های رنگی چوب پنبه و هم از کاغذ های پولکی رنگی ب داخل این بادکنک ها استفاده می شود این بادکنک ها عموما شفاف و بی رنگ هستند تا  محتویات داخل ان مشخص شود.
 • بادکنک تعیین جنسیت : بادکنک های تعیین جنسیت که برای جشن تعیین جنسیت استفاده می شوند انواع گوناگونی دارند مرسوم ترین نوع این بادکنک ها بادکنک های مشکی بسیار بزرک کروی است که معمولا روی آن علامت تعجب یا جملاتی مانند دختر یا پسر ؟ نوشته شده است.
نکات اساسی برای یک میزبانی عالی

نکات کوچک و بزرگ فراوانی وجود دارد که هر میزبان خوبی حتی قبل از این ‌که آشپز خوبی باشد، بایستی نسبت به آن ‌ها آگاهی لازم را داشته باشد. آداب معاشرت راه حل های کارآمدی در این باره پیشنهاد می‌کند که در این مقاله با آن‌ها آشنا می‌شوید.

زمانی که میهمانانتان از راه می رسند برای استقبال از آن ها جلوی درب بروید. برای لبخند زدن اهمیت قائل شوید. اصلا اهمیت ندارد که به چه مقدار به برنامه تان رسیده اید و چقدر از کار هایتان باقی مانده است، اما این تبسم و گشاده رویی از جانب میزبان می تواند از همان ابتدا شادی را به روح میهمانان و مراسم تزریق کند.

سعی کنید یک محلی را برای قرار دادن لوازم میهمانانتان تدارک ببینید. برای مثال اتاق یا کمدی که بتوانند لباس هایشان را در آن قرار دهند. یا حتی می توانید چوب لباسی یا رگال هم برای قرار دادن لباس هایشان در نظز بگیرید.

اگر میهمانان هم دیگر را نمیشناسند، این وظیفه ی میزبان است که آن ها را به هم معرفی کند و با بیان دیالوگ های اشتراک برانگیز باعث شود تا سر صحبت میان میهمانان باز شود. بعد از گذشت مدت کوتاهی که نسبتا آشنایی ها شکل گرفت می توانید با یک عذر خواهی مختصر جمع را ترک کنید و به بقیه کار های باقی مانده تان برسید.

اگر برخی از میهمانانتان زود تر از زمان مقرر رسیدند، از آن ها به گرمی و با صمیمیت استقبال کنید و خوش آمد بگویید. سعی کنید یک نوشیدنی ساده برای آن ها تهیه کنید و سپس با یک عذر خواهی آرام به بقیه کار های انجام نشده تان بپردازید و شک نکنید که میهمانانتان هم شما را  در این موضوع درک می کنند.

اگر مهمان ناخوانده‌ای برای شما رسید یا یکی از مهمانانتان با فردی که انتظار ندارید به مهمانی آمد. خونسردی خودتان را حفظ کنید و شگفت ‌زده ‌شدنتان را نشان ندهید. خوش‌ آمد بگویید و استقبال کنید و برای پذیرایی و آشنایی با دیگران آن‌ ها را کمک کنید.

درباره‌ی قوانین خانه با مهمانانتان رو راست باشید. مثلا راجع به پوشیدن کفش، غذا دادن به حیوان خانگی‌ تان و یا سیگار کشیدن. حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که این قوانین برای همه یکسان باشد و فرقی میان آن ها قائل نشوید.

در این که اتاق نشیمن و پذیرایی باید تمیز و مرتب باشد شکی نیست. اما به سرویس بهداشتی هم توجه کنید. از نظر میهمانان یک سرویس بهداشتی تمیز و معطر هم به همان اندازه و شاید بیشتر حائز اهمیت است. قبل از رسیدن میهمانان دستمال توالت، حوله و مایع دست‌ شویی برای سرویس بهداشتی را چک کنید. سطل‌ ها را هم از قبل خالی بکنید.

فراموش نکنید که شما هم به عنوان میزبان حق دارید خوش بگذرانید و از حضور مهمانانتان لذت ببرید. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که باید برای تک تک میهمانانتان وقت بگذارید، با آن‌ها ارتباط بگیرید و به درخواست هایشان توجه کنید. بهتر است چند وقت یک بار گشتی میان جمع بزنید و مطمئن شوید که هیچ یک از مهمانانتان منزوی و در خود فرو رفته نیست.

برای اتفاق ‌های ناگهانی آماده باشید. برای مثال با پیش ‌بینی این ‌که ممکن است غذا یا نوشیدنی بر روی زمین یا میز ریخته شود. چند حوله و دستمال برای پاک کردن آن‌ها از قبل آماده داشته باشید. در صورت بروز این اتفاق هم بهتر است آرام باشید و عذرخواهی مهمانانتان را با مهربانی پذیرا باشید.

در درجه ی اول تمرکز خود را بر روی مهمانانتان بگذارید و نه تمیزکردن ریخت و پاش‌ های میهمانی. رفت‌ و آمد های پی در پی شما در طول میهمانی برای جمع ‌کردن ظروف و تمیز کاری، مهمانانتان را معذب می‌کند.

روز مهمانی ‌تان را به چشم روز امتحان نبینید. آرامش خود را حفظ کنید و استرس نداشته باشید. هیچ میهمانی دوست ندارد چهره‌ ی میزبانش را دلواپس و در هم ببیند. فراموش نکنید که قرار است در این روز دیداری با آشنایانتان تازه کنید و اوقات خوشی را با میهمانانتان بگذرانید .

میزبان بارزترین جلوه‌ ی هر میهمانی است. در انتخاب لباس خود دقت کنید. با کلاس و زیبا بپوشید. وقتی ظاهر میزبان نا مرتب و خسته به نظر برسد شوق میهمانان هم برای یک میهمانی مفرح و مهیج از بین می‌ رود.

این امکان وجود دارد که در انتهای میهمانی به افراد آن‌ قدر خوش گذشته باشد که نخواهد منزل شما را به راحتی ترک کند. در این موقعیت با چند روش غیر مستقیم می ‌توانید میهمانی را به پایان برسانید؛ به آرامی شروع به جمع ‌آوری ظروف کنید. پیشنهاد چای یا قهوه بدهید. اگر شمعی روشن است آن را خاموش کنید و یا اگر موسیقی در حال پخش است آن را قطع کنید. حتی می‌توانید پیشنهاد بدهید که از غذا های میهمانی را برایشان پکیج کنید تا با خود ببرند.

شمع در فنگ شویی : راز شمع روشن کردن در تولد چیست؟

تا به حال دقت کرده اید که چرا شمع در فنگ شویی دارای اهمیت است؟ چرا در مراسم عرفانی و روحانی و مکان های مقدس و هنگام دعا و … شمع روشن می شود؟ یا چرا بر روی کیک تولد شمع قرار می دهند و لحظه فوت کردن شمع آرزو می کنند؟ چرا باید برای خلق ارامش و هماهنگی در محیط زندگی شمع روشن کرد؟. برای پاسخ به این سوال ها و سوالهای دیگری در باره ماهیت این مقاله را در نظر گرفتیم تا شما به حقیقت شمع روشن کردن پی ببرید.

راز شمع چیست؟

جواب این سوال ها را اگر بخواهیم پیدا کنیم به یک نکته اول باید اشاره کنیم:

عالم خلقت اگر تجزیه شود بر اساس علم فنگشویی به 5 عنصر زیر تبدیل می شود:

 • آب
 • آتش
 • باد 
 • خاک
 • چوب 

بنابراین اگر زمان دعا کردن جایی باشیم که این 5 عنصر وجود داشته باشد استجابت دعا به سریعتر اتفاق می افتد. شمع وقتی می سوزد، در واقع این 5 عنصر را با هم به همراه دارد با اصل شمع در فنگ شویی می توان به درک آن رسید. اینها همان عناصر در فنگ شویی هستند. برای یافتن جزییات در زیر به تشریح عناصر پرداختیم که عناصر عبارتند از:

 1. موم شمع: خاک
 2. شعله شمع: آتش
 3. دود شعله: باد
 4. موم ذوب شده: آب
 5. نخ برای روشن شدن: چوب 

پس در دل این عناصر شعور الهی و راز زندگی نهفته است.

راز شمع در اجابت خواسته ها

اگر در زمان دعا کردن این 5عنصر فنگ شویی یکجا حضور داشته باشند یعنی خلقتی کامل. پس خواسته ما در این شرایط می شود دعایی کامل، که به شدت بر روا شدن حاجت و نتیجه گرفتن از دعا نیاز است. عموما این شرایط برای استجابت دعا بسیار موثر است.

در زمان دعا کردن وقتی به شمع در حال سوختن نگاه می کنید به شعور الهی متصل تر می شوید و درحالت آلفای ذهنی قرار می گیرید.

حالت آلفای ذهنی، حالتی است که در آن به شعور الهی و خدای درون متصل می شوید و دعا به راحتی به عالم بالا می رود و به استجابت می رسد اگر به صلاح شما باشد. این اولین دلیل روشن کردن شمع در فنگ شویی است. به همین دلیل در محراب ها و مکان های مقدس برای دعا کردن شمع روشن می کنند یا بروی کیک تولد شمع قرار می دهند یا در زمان مدیتیشن شمع روشن می کنند و…

شرایط دعا بر اساس علم فنگ شویی

برای دعا کردن بهتر است بخش کوچکی از خانه را به خود اختصاص دهید. جایی شبیه محراب ایجاد کرده و شمعی در آن روشن کنید، از موارد دیگری نیز که موجب حس خوشایند و خلق انرژی مثبت می شود استفاده کنید مثل :

 • عود
 • کتاب مقدس
 • گل
 • ظرف آب
 • و …

 • هر زمان بدنبال کسب انرژی بودید یا حالتی عصبی و ناخوشایند داشتید و … نور اتاق را کم کنید. روشن کردن شمع در فنگ شویی به شما توصیه می شود. شمعی روشن کنید و در کنار ان قرار بگیرید، چشم ها را ببندید و با تمام وجود دعا کنید. پس از دعا کردن چشم ها را باز کنید، چند دقیقه به شمع و قطره هایی که می چکد نگاه کنید. نفسی عمیق بکشید. به همین راحتی به خود آرامشی عمیق دهید و به خدای مهربان حتی برای چند دقیقه در روز متصل شوید.

  به نظر شما ین کار به چه دلیلی انجام می شود؟

  می توانید نظر خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید !

  مراسم درخواست

  قبل از هر مراسم درخواست، شمع تان را با انرژی درخواست مورد نظر شارژ نمایید.

  شارژ کردن شمع در فنگ شویی

  شارژ کردن یعنی اینکه شمع را با قدرت شخصی تان آماده کنید، شمع را محکم بین دست هایتان بگیرید.

  موم را بین انگشتان تان بگیرید و چشمان تان را ببندید و احتیاجتان را با صدای بلند تکرار کنید. مثلا من شمع را به نیت سلامتی شارژ می کنم تا برای من سلامتی بیاورد، این مورد را ۹ بار تکرار کنید و این فرآیند را سه بار تکرار کنید و انرژی را از دست ها به شمع منتقل کنید. سپس برای ۵ دقیقه آرام بنشینید و احتیاجتان را مجسم کنید.

  اکنون شمع جادویی شما برای انجام مراسم درخواست آماده شده است درست است که شمع سفید برای انجام هر درخواستی به کار برده می شود، اما اگر خواستید از رنگ سفید به جای رنگ دیگری استفاده کنید. کل فرآیند را ۶ بار تکرار کنید، مدیتیشن قبل از هر مراسم می تواند بسیار موثر باشد.

  می توانید مراسم درخواست را به مراسمی آئینی تبدیل کنید.

  محلی برای خود درست کنید و تمام اشیا و عکس هایی که از آنها خاطره خوبی دارید و انرژی مثبت آنها را حس می کنید در آن قرار دهید این مورد از موارد جانبی ریلکسیشن نیز محسوب می شود و کلا با ضمیر ناخودآگاه و نیروهای کهکشانی در ارتباط می باشد. در این کار فقط و فقط باید تمرکز داشت و همچنین اعتقاد و باور.

  خاصیت هر شمع بر اساس رنگ

  #1 شمع سفید در فنگ شویی

  خلوص و اقتدار : در کنار هر رنگی، قدرت آن رنگ افزایش می‌یابد.

  پاک کننده قوی بدن و محیط زندگی‌مان از انرژی‌های منفی.

  #2 رازهای نهفته در شمع سیاه

  • جلوگیری از چشم بد و جادو
  • فرد را افتاده و فروتن می کند.
  • بسیار پر قدرت

  استفاده زیاد باعث افسردگی می شود.

  شمع رنگی در فنگ شویی

  #3 شمع قرمز در فنگ شویی

  • سمبل عشق– سلامتی
  • جهت دستیابی به آرزوها و جاه طلبی.
  • موثر بر تقویت قوای جنسی و شهوت
  • تقویت عشق ورزی

  #4 رازهای نهفته در شمع آبی

  • نماد درک معنوی
  • افزایش ایمان و اعتقاد
  • دستیابی سریع به پول و ثروت

  #5 شمع سبز در فنگ شویی

  • ذوق و شوق
  • وفور نعمت
  • رشد و تحرک
  • تعادل بین جسم و ذهن

  #6 رازهای نهفته در شمع نارنجی

  • جذب افراد، حیوانات و چیزهای دلخواه
  • سمبل لذت و خلاقیت

  #7 شمع زرد و طلایی در فنگ شویی

  • رسیدن به مراد دل و آرزوهای‌تان
  • تقویت رویا بینی و درک آن

  برای کسانی که کنکور و امتحان دارند رنگ زرد فوق العادست.

  شمع در فنگ شویی

  #8 رازهای نهفته در شمع صورتی

  • نشانه عشق و موفقیت
  • محرک قصد و نیت خالصانه
  • جامه عمل پوشاندن به آرزوها

  #9 شمع نقره ای و خاکستری در فنگ شویی

  • نماد آشکار سازی.
  • موثر در مراقبه.
  • بیداری ضمیر ناخودآگاه.
  • چرخ‌های زندگی را بنفع شما می‌چرخاند.

  #10 رازهای نهفته در شمع بنفش و ارغوانی:

  • نماد قدرت و برتری
  • موفقیت جاه و جلال
  • هماهنگی معنوی

  #11 شمع قهوه ای در فنگ شویی

  • مراقبه در نور این شمع شما را در پیدا کردن اشیاء گمشده یاری می کند.
  • قوه یقین و تشخیص‌تان را بیدار می کند.

  فلسفه شمع تولد

  آروز همان دعا کردن است. در جشن زادروز و تولد که روز خسته و مبارکی است دعا کردن یا همان آرزو، از موقعیت برای براورده شدن برخوردار است. همچنین شمع که مهمترین و کاملترین ساختار اجماع انرژی ها است مورد استفاده قرار می گیرد و تضمین کننده اجابت خواسته ها می شود. برای همین حتی در محراب ها و مکان های مقدس برای دعا کردن شمع روشن می کنند و روی کیک تولد شمع می گذارند و لحظه فوت کردنش می گویند. آرزو کن!

ایده های بادکنک آرایی برای تولد تم دخترانه

بادکنک آرایی از دیزاین های بسیار جذاب برای مراسم های جشن تولد بوده و امروزه هم با رشد بیشتر این هنر در اکثر مراسم های تولد بدون توجه به رده سنی اجرا می شود. در حال حاضر هم بادکنک آرایی با رنگبندی زیبا و تم های متناسب با سن و جنسیت بسیار مورد توجه و استفاده قرار می گیرد.

خصوصیات دیزاین و بادکنک آرایی تولد دخترانه

در بادکنک آرایی تم دخترانه می توان از نمادها، اکسسوری های مورد علاقه ی دخترها، رنگبندی فانتزی و جلوه ی ظاهری باید کاملاً دخترانه و قابل تشخیص باشد. برای دختر بچه ها هم می توان از شخصیت های جذاب کارتونی و رنگ های مورد علاقه ی آنها با هارمونی جذاب استفاده کنید.

درمورد رنگ هم می توان از رنگ مورد علاقه ی اکثر دخترها یعنی از تم ترکيب رنگ صورتی پررنگ، صورتی ملایم و یا متناسب با نوع تم انتخابی از بادکنک های خالدار و یا طرح دار و همچنین از بادکنک های عروسکی استفاده کرد.

نکته ی مهم و قابل توجه اینکه برای دیزاین از رنگبندی هماهنگ با نوع دکور و فضای اطراف، بک گراند، رومیزی، لباس و اکسسوری های متولد، کیک، ظروف پذیرایی و… استفاده کنید تا ظاهر زیباتر و چشم نوازتری به مراسم تولد بدهید.

نکته ای که وجود دارد و باید به آن توجه کرد اینکه به هارمونی و ترکیب و رنگ مدل های انتخابی دیزاین فضا، بک گراند و ظاهر فرد متولد است که کاملاً باهم هماهنگ باشد. 

سؤالات متداول پیرامون تم بادکنک آرایی تولد دخترانه

خصوصیات تم و بادکنک آرایی تولد دخترانه چیست؟

در تولد دخترانه معمولاً با استفاده از اکسسوری های فانتزی و دخترانه، شخصیت های مورد علاقه، رنگبندی صورتی و بنفش ملایم، بک گراند هماهنگ با تم و رنگ های دخترانه قابل تشخیص است.

 

سخن اخر

در تم بادکنک آرایی دخترانه مانند هر رده ی سنی و جنسیت دیگر باید به رنگ های مورد استفاده، فضای اطراف، سن و سال دختر، علاقه مندی های او، شخصیت ها و نماد و اکسسوری های مورد علاقه اش و…. کاملاً توجه داشت و با دقت انتخاب کرد تا یک فضای زیبا، جذاب و چشم نواز را ایجاد کرد و بهترین روز را برای شخص متولد رقم زد.

 

ظروف غذای نذری مناسب

توزیع غذای نذری از رسوم دیرینه ما ایرانیان است. بنابراین خوب است بدانیم برای هر نوع غذای نذری چه ظرفی مناسب است. در این مقاله پس از بیان نکاتی در مورد انتخاب ظرف مناسب غذای نذری، انواع مناسب هر ظرف برای انواع غذای نذری را نیز معرفی می‌کنیم.

از ظروف پلاستیکی برای توزیع نذری استفاده نکنید

مهم‌ترین نکته در انتخاب ظرف برای نذری این است که تا حد امکان ازظروف یکبار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم. منظور از ظرف‌های پلاستیکی، ظروف یکبارمصرفی است که با ریختن ماده غذایی گرم داخل آن، ظرف جمع شده و تغییر شکل می‌دهد. پس بهتر است این ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را برای توزیع غذای نذری تهیه نکنید. از ظروف یکبار مصرفی استفاده کنید که در برابر گرما مقاومت مورد قبولی دارند. در ادامه به بررسی چند نکته مهم می‌پردازیم.

ظروفی استفاده کنید که ترکیباتش به مواد غذایی نفوذ نکند

ماده اولیه تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف پلاستیکی «هیدروکربن‌های پلاستیکی» است به همین دلیل مقاومت کمی در مقابل گرما دارند. اگر ماده غذایی گرم در این ظروف ریخته شود، ترکیبات این ظروف به درون ماده غذایی نفوذ می کنند. هیدروکربن های پلی کیستیک حلقوی که ترکیبات سازنده ظروف یکبار مصرف پلاستیکی هستند، در مجاورت با حرارت ترکیبات سمی خود را به درون مواد غذایی آزاد می کنند، از این رو سرطان زا هستند.

حال تصور کنید فردی غذای گرم داخل این ظروف را مصرف کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ مواد سمی آزاد شده از این ظروف پلاستیکی به بدن فرد وارد شده و در بافت‌ها و اندام‌های وی رسوب می کند. اندام‌هایی مانند کبد وظیفه سم‌زدایی دارند اما انباشت این مواد سمی در کبد در درازمدت، سبب بروز سرطان می شود.

ظروف یکبار مصرف کاغذی جایگزین ظروف پلاستیکی

همانطور که گفته شد برای نذری از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی استفاده نکنید. ظروف یکبار مصرف کاغذی یا مقوایی که از آنها به عنوان ظرف های نشاسته ای نیز یاد می شوند، بهترین انتخاب به عنوان ظروف نذری هستند. این ظروف که رنگ مات و شیری دارند، از نشاسته تولید می شوند به همین دلیل بوی ذرت می دهند. قیمت ظروف یکبار مصرف کاغذی کمی بیشتر است اما در مقابل سبب بروز بیماری نمی‌شوند و هزینه سنگین درمان را به کسی تحمیل نمی‌کنند. با خرید این ظروف استاندارد به سلامت خود و اطرافیانمان کمک می‌کنیم.

 

چرا ظروف گیاهی مناسب‌تر هستند؟

مواد اولیه تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف گیاهی، طبیعی هستند به همین دلیل از مقاومت گرمایی خوبی برخوردارند. بنابراین استفاده از این ظروف برای مواد غذایی سرد و گرم منعی ندارد. از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی تنها برای مواد غذایی و نوشیدنی‌های سرد می‌توان استفاده نمود. پس اگر قصد دارید مواد غذایی گرم را به عنوان نذری توزیع کنید حتما از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده کنید.

نکات مهم راجع به ظروف نذری

همه می دانیم که رعایت بهداشت و استفاده از مواد اولیه مرغوب در تهیه ظروف یکبار مصرف اهمیت بسیاری دارد. علاوه‌بر این باید به این نکته نیز توجه کنیم که در استفاده از این ظروف به خصوص به منظور توزیع نذری، نکاتی باید رعایت شود که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

 • رعایت بهداشت جامعه: دلیل اصلی استفاده از ظروف یکبار مصرف در توزیع غذای نذری، رعایت مسایل بهداشتی در جامعه است. پس بکوشید غذای نذری را در ظروف دربسته به مردم بدهید تا آلوده نشوند.
 • خرید ظرف مناسب: اگر مواد غذایی گرم توزیع می‌کنید تنها از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده کنید تا ضرری برای سلامت افراد نداشته باشند.
 • بسته‌بندی درست و مناسب: توجه کنید تا زمانی که مواد غذایی صرف می‌شوند نباید در معرض آلودگی قرار بگیرند. پس از ظروف یکبار مصرفی استفاده کنید که بسته‌بندی مناسبی دارند.
 • قاشق یکبار مصرف: در هنگام توزیع غذای نذری از قاشق‌های یکبار مصرف نیز استفاده نمایید تا بهداشت عمومی رعایت گردد. در انتخاب جنس قاشق یکبار مصرف دقت کنید.
 • لیوان های یکبار مصرف و نذری: می‌توانید از نوشیدنی‌های آماده که پلمپ هستند به عنوان نذری استفاده کنید (مثلا دوغ). اما اگر نذری شما نوشیدنی‌ای است که خودتان تهیه کرده‌اید دقت کنید از لیوان‌های یکبار مصرف گیاهی استفاده نمایید.