خبرخوان

اخبار

ایران با قدمت تاریخی آن دارای جشن های متفاوتی از گذشته تا به امروز بوده است با هم به بررسی یکی از این جشن های باستانی میپردازیم.
تاثیر ترتیب تولد بر شخصیت فرزندان -دوشنبه, 15 اردیبهشت,1399
ترتیب تولد یکی از چیزهایی است که ما خیلی بر روی آن کنترلی نداریم. با اینکه خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که بچه‌ی اول از پدر و مادر خود خواهر یا برادر کوچکتر می‌خواهد، اما خیلی احتمال آن کم است که والدین تنها بر روی خواسته‌ی کودک اقدام به آوردن فرزند کنند! مقصود این است که چه بخواهیم چه نخواهیم ترتیب تولد ما بر روی شخصیت‌مان تاثیر گذار است و حتی تک بچه‌ بودن هم روی ویژگی‌های شخصیتی افراد تاثیر می‌گذارد و به همین ترتیب بچه‌های اول، بچه‌های وسط و دوقلوها هم ویژگی‌های شخصیتی مخصوص به خودشان را دارند. با اینکه تمام افراد با یکدیگر متفاوت‌اند، اما ترتیب به دنیا آمدن قطعا تاثیر بیشتری بر روی این مسئله خواهد گذاشت.
چرا های پیدایش روز تولد -یکشنبه, 14 اردیبهشت,1399
تولدها مانند فصل‌ها هستند. بعضی از افراد روز و جشن تولد خود را با آغوش باز استقبال می‌کنند و برخی دیگر ممکن است در این روز تنها کمی سرگرم شوند. تولد آغاز شماست. پنجره‌ای بسوی زندگی است، فرصتی برای انجام مسئولیت منحصر بفرد خودتان. از اینرو جشن تولد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع شما در این روز باید همه تلاش خود را بکنید تا آن را بهترین روز خود بسازید، چراکه این روز بهانه‌ای است تا همه افرادی را که دوست دارید، در یک محل کنار هم جمع کنید و به خاطرات و روزهایی که در گذشته باهم گذرانده‌اید مروری داشته باشید و دوباره یادی از آن‌ها زنده کنید. برای برگزاری یک جشن تولد بیادماندنی و بی‌نظیر کارهای زیادی بایستی انجام داد. شما باید کارت‌های دعوت‌ را آماده کنید و بفرستید، غذا و نوشیدنی انتخاب کنید، محل برگزاری جشن تولد را از پیش تعیین و تزیین کنید، مهمانان خود را سرگرم کنید و خیلی چیزهای دیگر. در این مطلب قبل از اینکه به چگونگی برگزاری یک جشن تولد خوب و بیاد ماندنی بپردازیم، جالب است تا کمی درباره نحوه پیدایش جشن تولد، تاریخچه جمله تولدت مبارک و … شرح دهیم.
همانطور که می دانید مجموعه ای از آداب و رسوم و اعتقادات مذهبی مردم اغلب سبب پدید آمدن جاذبه های گردشگری در هر شهر و کشوری می شود. در این میان در سراسر دنیا جشنواره های معروف زیادی وجود دارد که سالانه به منظور برگزاری آن ها افراد زیادی به سمت محل برگزاری آن ها رهسپار می شود. این جشنواره ها با حضور مردم با شور و هیجان بیشتری همراه می شود و درآمدهای اقتصادی فوق العاده ای هم برای کشور مقصد فراهم می آورند، چرا که دست فروش ها و غذاهای خیابانی بسیاری در حین اجرای مراسم به فروش محصولات خود می نمایند و همینطور اگر حداقل برای دو روز هم هر مسافری در این شهرها بماند در صنعت هتلداری آن ها گام موثری برداشته می شود. در این مطلب قصد داریم تعدادی از بهترین جشنواره های دنیا را خدمتتان معرفی نماییم.
چگونه جشن سیسمونی برگزار کنیم؟ -پنجشنبه, 11 اردیبهشت,1399
جشن سیسمونی یا جشن تعیین جنسیت کودک سرشار از شادی هستند. در این جشن اقوام و آشنایان شما دور هم جمع می‌شوند. این دورهمی با کادو یا غذا و پذیرایی خوب گرم خواهد شد. اما چندین سوال وجود دارد. چه کسی باید این جشن را برگزار کند؟ چه کسانی دعوت می‌شوند؟ آیا مردان هم به این جشن دعوت هستند؟
جشن تولد یکی از بهترین جشن هایی که سال‌ها بعد با یاد آوری اون احساس شادی و شوق به آدم دست میده. بیشتر وقتا بخاطر هزینه و زحمتای زیادی که برگزاری یک جشن تولد داره، ترجیح می‌دیم تولدهای کوچیک و مختصر بگیریم.اما اگر چندتا نکته ساده رو رعایت کنیم، می‌تونیم هم هزینه ها و دردسرهارو کم کنیم هم بجای یک تولد ساده خونوادگی یکمی بیشتر مهمون دعوت کنیم و بیشتر از جشنمون لذت ببریم. در این مطلب چنتا از این نکات رو به شما میگیم.
اهمیت جشن تولد برای کودک در چیست؟ اجازه دهید با یک سوال شروع کنیم. چه کسی مهمانی را دوست ندارد؟ البته هر شخص نظر خودش را دارد اما به طور کلی همه حداقل بعضی از مهمانی‌ها را دوست دارند، به خصوص کودکان. حالا چه جشنی خاص‌تر از از جشن تولد، که یک مهمانی برای کودک و در مورد اوست.
چگونه تولد لاکچری بگیریم؟ -سه شنبه, 09 اردیبهشت,1399
از دیرباز تا به امروز، بسیاری از افراد روز به دنیا آمدن عزیزانشان را جشن می گرفتند. اما همان طور که می دانید، رفته رفته سبک جشن تولد گرفتن به طور کلی تغییر کرده است. اگر در زمان های دورتر، تولد گرفتن به یک دورهمی ساده و خودمانی ختم می شد، اما امروز بسیاری از افراد جشن تولد لاکچری را به جشن های ساده برای تبریک تولد، ترجیح می دهند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، با ما در این مطلب همراه باشید تا با یکدیگر طریقه برگزاری جشن تولد لاکچری را یاد بگیریم.
بچه ها تولد را هر جور که باشد دوست دارند. حتي اگر ندانند واقعاً تولد چه معنا و مفهومي دارد، کيکشان چه شکلي است،مهمان ها چه کساني هستند وچه کادويي مي گيرند، غذا چي است و … وبعضي پدر ومادرها دوست دارند در برگزاری جشن تولد، تعداد مهمان ها و تزئينات وخوارکي ها وهدايا و سرگرمي هاي بچه ها سنگ تمام بگذارند. اما برخي والدين مايلند جشن تولد فرزندشان تا حد ممکن جمع و جور وبي سرو صدا باشد تا خودشان و والدين ساير بچه ها، با اين مشغله هاي زياد به زحمت و دردسر نيفتند. درادامه ايده هايي به شما مي دهيم که بعد از اتمام جشن تولد سرسام نگيريد.
جشن های باستانی در ایران -دوشنبه, 08 اردیبهشت,1399
از آنجایی که کشور ایران قدمت بسیار زیادی دارد جشن های بیشماری از گذشته های دور در ان اجرا شده است که در زیر به مواردی از آن میپردازیم.