خبرخوان

اخبار

انواع جشن و مهمانی -شنبه, 05 بهمن,1398
جشن به مراسمی اطلاق می‌شود که در آن عده‌ای از انسان‌ها توسط یک یا چند میزبان به عنوان مهمان جهت شادی و شعف دعوت می‌گردند. بعضی افراد معنای میتینگ و یا پارتی را مطلع نیستند. در معنای اصلی میتینگ یا پارتی به معنی پذیرایی میزبان از مهمان است. در میان جوانان جشن به پارتی یا میتینگ نیز معروف است. جشن‌ها ممکن است به منظورهای فردی یا اجتماعی برگزار گردند. افراد درجشن، میتینگ یا پارتی به گفت و گو و شادی می پردازند. در میتینگ ها افراد مهمان میزبان می شوند و میزبان از مهمان پذیرایی می کند.
برخی از روزهای خاص مانند ولنتاین یا روز تولد یا سالگرد آشنایی و غیره بهانه های خوبی هستند تا کاری جدید برای ابراز علاقه به معشوق تان بکنید. قطعا در این روزها هم به چند ترفند خاص نیاز دارید تا بتوانید خودتان را در دل معشوق تان جا کرده و آن روز را برایش به یادماندنی کنید.
وز ولنتاین یا روز عشاق مراسمی است که هرساله در بسیاری از کشورهای دنیا برگزار می‌شود؛ اما این رسم محبوب در همه جای جهان طرفدار ندارد.
ولنتـاین چه کسـی بود؟ -چهار شنبه, 02 بهمن,1398
اعتقاد عموم بر این اسـت که ولنتـاین، نام کشیشی رومی در قرن سوم میلادی بوده اسـت.
روز عشق در ایران باستان -چهار شنبه, 02 بهمن,1398
روز عشق در ایران، روز «سپندار مذگان» یا «اسفندار مذگان» نام داشته است. در ایران باستان هر ماه را سی روز حساب می‌‌کردند و علاوه بر اینکه ماه ها اسم داشتند، هریک از روزهای ماه نیز یک نام داشتند. به‌ عنوان مثال روز اول «روز اهورا مزدا»، روز دوم بهمن، روز «سلامت، اندیشه» که نخستین صفت خداوند است، روز سوم اردیبهشت یعنی «بهترین راستی و پاکی» که باز از صفات خداوند است، روز چهارم شهریور یعنی «شاهی و فرمانروایی آرمانی» که خاص خداوند است و روز پنجم «سپندارمذ» بوده است.
پذیرایی زیبا و درست نه تنها برای مهمان جذابیت دارد؛ بلکه به راحتی می‌تواند احساس خوبی در میزبان هم ایجاد کند. هیچ کس بدش نمی‌آید همیشه آماده پذیرایی از هر مهمانی؛ سرزده و سرنزده باشد. در عین حال با بالا رفتن بعضی هزینه‌های زندگی ممکن است فکر کنید دیگر باید قید خیلی مهمان‌ها را زد. در حالی که برگزار کردن یک مهمانی عصرانه به صرف چای یا قهوه هزینه زیادی ندارد، اما تاثیر فوق‌العاده‌ای روی سلامت روان و شادی شما خواهد داشت.
سوال بسیاری از افراد این است که در، نمایشگاه یا مهمانی‌های رسمی، زمانی که ما میزبان هستیم چه آداب و تشریفاتی را باید رعایت کنیم؟ نکات ضروری که میزبان باید رعایت کند و آداب بدرقه چیست؟
چه مواردی را می توان در روز عشق و یا روز ولنتاین به عنوان کادو ولنتاین، هدیه داد؟ آیا شما آن دسته از افرادی هستید که هر سال ولنتاین برای عزیزتان یک هدیه معمولی و تکراری میخرید؟ آیا دوست داری امسال یک هدیه خاص و متفاوت در روز ولنتاین به عشقت هدیه بدی؟ دوست داری امسال در روز ولنتاین عشقتو سورپرایز کنی و بهترین خاطره را براش بسازی؟
ولنتاین روزی است که هرساله در بسیاری از کشورها جشن گرفته می شود. اما آیا می دانید روز ولنتاین از کجا پیدا شده است و چگونه تا این حد مشهور شده است؟ آیا همیشه این روز به عشق و احساسات خوب بستگی دارد؟
جشن بالماسکه -شنبه, 28 دی,1398
شن بالماسکه ای که در بین عوام رایج است در واقع اصلا بالماسکه نیست چرا که میهمانان می توانند نقاب از چهره خود در میهمانی بردارند. جالب است بدانيد كه ويژگي اصلي و مهم ميهماني بالماسكه شناخته نشدن است. مهمانی های بالماسکه در قرون هفدهم و هجدهم در اروپا رواج بسیاری پیدا کرد.